dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 8
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 160
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar gabriela
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    869

    Domyślnie Jaki prezent na komunie????

    No wlasnie, zupelnie nie wiem co kupic, zaznaczam, ze obije z mezem jestesmy rodzicami chrzestnymi. Doradzcie prosze. Laptop to chyba za duzy prezent, a zreszta 9 letnia dziewczynka nie wiem, czy ucieszylaby sie z takiego prezentu.
    Gabriela

  2. #2

    Domyślnie

    Uwierz,wszyscy oczekują laptopa.
    Min. 1500,00
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie Re: Jaki prezent na komunie????

    Cytat Napisał gabriela
    No wlasnie, zupelnie nie wiem co kupic, zaznaczam, ze obije z mezem jestesmy rodzicami chrzestnymi. Doradzcie prosze. Laptop to chyba za duzy prezent, a zreszta 9 letnia dziewczynka nie wiem, czy ucieszylaby sie z takiego prezentu.
    To nie przesada? Porzadny bedzie Cie kosztowal minimum 2 tysiace, a 9-letnia dziewczynka chyba nie podrozuje tak czesto, zeby musiala miec wszystkie maile przy sobie? Jezeli oscylujesz w kierunku komputera, to moze normalny, stacjonarny. Wyjdzie znacznie taniej i bedzie mial lepsze parametry w stosunku do ceny. Chociaz i tak mysle, ze to jest przesada, ale to zalezy od rodziny i od komunisty. Dziewczynkom kupuje sie czesto cos ze zlota na pamiatke - komputer wyrzucisz, a jakas ponadczasowa bizuteria zostaje na lata.

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar gabriela
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    869

    Domyślnie

    malgos2, to wlasnie chcialam uslyszec, dzieki. Zloto moze zachowac jako pamiatke pierwszej Komunii do konca zycia, laptop bedzie po 2-3 latach przestarzaly. Mielismy dyskusje w domu i glosowanie, 2 synow i maz i wyszlo nam 50:50, pomyslalam, ze poradze sie jeszcze tutaj. Wielkie dzieki.
    A czy rzeczywiscie wszystkie dziewczynki oczekuja laptopa?
    Gabriela

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał gabriela
    malgos2, to wlasnie chcialam uslyszec, dzieki. Zloto moze zachowac jako pamiatke pierwszej Komunii do konca zycia, laptop bedzie po 2-3 latach przestarzaly. Mielismy dyskusje w domu i glosowanie, 2 synow i maz i wyszlo nam 50:50, pomyslalam, ze poradze sie jeszcze tutaj. Wielkie dzieki.
    A czy rzeczywiscie wszystkie dziewczynki oczekuja laptopa?
    No to zalezy od dziewczynki oczywiscie. Ja mialam komputer w wieku 12 lat czy cos takiego i nie zostalo po nim nawet wspomnienie, chociaz trzymal sie dlugo biedaczek. Lancuszek z serduszkiem, ktory dostalam od babci na komunie mam i nosze do dzisiaj.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Ja swoje zloto komunijne trzymam w szufladzie. W podstawowce nie moglam nosic "bo mozesz zgubic" (lata 80), w sredniej nosilam srebro, teraz tez uznaje srebro, a nawet gdybym gustowala w zlocie to smiesznie bym wygladala w tym wieku w zlocie delikatnym jak dla dziewczynki. Przerabiac sie nie oplaca, takze u mnie zloto to byl niewypal.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał magpie101
    Ja swoje zloto komunijne trzymam w szufladzie. W podstawowce nie moglam nosic "bo mozesz zgubic" (lata 80), w sredniej nosilam srebro, teraz tez uznaje srebro, a nawet gdybym gustowala w zlocie to smiesznie bym wygladala w tym wieku w zlocie delikatnym jak dla dziewczynki. Przerabiac sie nie oplaca, takze u mnie zloto to byl niewypal.
    A ja dalej nosze cienkie zloto jak dziewczynki. Moze to byc tez biale zloto.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    My laptopa, ale zrzuca się cała rodzinka Dla mojej bratanicy, której jestem matką chrzestną - w tym roku się przeprowadzają, mała dostanie własny pokój. Awantury o dostęp do kompa to już codzienność u nich w rodzinie Biżuterię i tak dostanie w spadku po cioci
    A sama wiem, że to co z biżuterii dostałam w dzieciństwie, to albo nic z tego nie miałam, bo mama schowała, albo miałam i zgubiłam szybciutko

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał OK
    My laptopa, ale zrzuca się cała rodzinka Dla mojej bratanicy, której jestem matką chrzestną - w tym roku się przeprowadzają, mała dostanie własny pokój. Awantury o dostęp do kompa to już codzienność u nich w rodzinie Biżuterię i tak dostanie w spadku po cioci
    A sama wiem, że to co z biżuterii dostałam w dzieciństwie, to albo nic z tego nie miałam, bo mama schowała, albo miałam i zgubiłam szybciutko
    Za to tego laptopa, co go dostalas na komunie to masz do dzisiaj

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Cytat Napisał malgos2
    Cytat Napisał OK
    My laptopa, ale zrzuca się cała rodzinka Dla mojej bratanicy, której jestem matką chrzestną - w tym roku się przeprowadzają, mała dostanie własny pokój. Awantury o dostęp do kompa to już codzienność u nich w rodzinie Biżuterię i tak dostanie w spadku po cioci
    A sama wiem, że to co z biżuterii dostałam w dzieciństwie, to albo nic z tego nie miałam, bo mama schowała, albo miałam i zgubiłam szybciutko
    Za to tego laptopa, co go dostalas na komunie to masz do dzisiaj
    Nie, ale przeciętna sztuka biżuterii to u mnie był miesiąc, zegarek z komunii miałam ze 2 Laptopa trudniej zgubić

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał OK
    Cytat Napisał malgos2
    Cytat Napisał OK
    My laptopa, ale zrzuca się cała rodzinka Dla mojej bratanicy, której jestem matką chrzestną - w tym roku się przeprowadzają, mała dostanie własny pokój. Awantury o dostęp do kompa to już codzienność u nich w rodzinie Biżuterię i tak dostanie w spadku po cioci
    A sama wiem, że to co z biżuterii dostałam w dzieciństwie, to albo nic z tego nie miałam, bo mama schowała, albo miałam i zgubiłam szybciutko
    Za to tego laptopa, co go dostalas na komunie to masz do dzisiaj
    Nie, ale przeciętna sztuka biżuterii to u mnie był miesiąc, zegarek z komunii miałam ze 2 Laptopa trudniej zgubić
    A widzisz, ja jeszcze zadnej bizuterii nie zgubilam To moze najpierw trzeba by sie tej dziewczynce przyjrzec, czy ona raczej z tych kopiacych w pilke z chlopakami czy z grajacych na pianinie. No i jesli na laptopa zbiera sie cala rodzina to juz znacznie to rozsadniej wyglada, ale jak dwie osoby to juz troche gorzej.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Ona z tych tłukących się z siostrą o dostęp do kompa
    Sama bym w życiu nie dała rady - byłby pierścioneczek jakiś cieniutki Po remoncie jestem

    A tak dziadkowie się dorzucą i rodzice - wyjdą rozsądne pieniądze. Dzieciak będzie zadowolony, rodzice będą zadowoleni, bo i tak musieliby kupić małej jakiś sprzęt, dziadkowie zadowoleni, bo mają z głowy, ja zadowolona, bo dziadek mi skredytuje, dopóki refinansu nie dostanę
    Sama radość

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał OK
    Ona z tych tłukących się z siostrą o dostęp do kompa
    Sama bym w życiu nie dała rady - byłby pierścioneczek jakiś cieniutki Po remoncie jestem

    A tak dziadkowie się dorzucą i rodzice - wyjdą rozsądne pieniądze. Dzieciak będzie zadowolony, rodzice będą zadowoleni, bo i tak musieliby kupić małej jakiś sprzęt, dziadkowie zadowoleni, bo mają z głowy, ja zadowolona, bo dziadek mi skredytuje, dopóki refinansu nie dostanę
    Sama radość
    Hmmm... Widzisz, ja nie mam rodzenstwa, a moi rodzice zawsze byli "najbogatsi w rodzinie" (co objawialo sie tym, ze jako jedyni nie sknerzyli jak reszta, ktora pieniadze trzymala pod materacem), wiec ja na zadne wyszukane prezenty liczyc nie moglam. Jesli do skladania sa tylko dwie osoby to wybor nie jest taki duzy...

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Z całą pewnością dla dwóch osób to raczej trudno udźwignąć taki koszt. Ale jak rodzinka w porządku, to może właśnie ktoś jeszcze będzie chciał partycypować To już zależy od układów w rodzinie, każdy wie sam najlepiej, jakie ma
    Moja mała np. odmawia uparcie od lat zbliżenia się do rowera - więc rower odpadł w przedbiegach
    Jakbym nie miała z kim kupić laptopa, to byłaby właśnie jakaś biżuteria. Pewnie łańcuszek z jakimś wisiorkiem, bo z pierścionkiem też jest problem z rozmiarem: albo kupisz na rozmiar aktualny i zaraz wyrośnie, albo za duży (jaki??) i dziecko też nie ma żadnej radochy, bo nawet przymierzyć się nie da

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał OK
    Jakbym nie miała z kim kupić laptopa, to byłaby właśnie jakaś biżuteria. Pewnie łańcuszek z jakimś wisiorkiem, bo z pierścionkiem też jest problem z rozmiarem: albo kupisz na rozmiar aktualny i zaraz wyrośnie, albo za duży (jaki??) i dziecko też nie ma żadnej radochy, bo nawet przymierzyć się nie da
    Bo moze dziecko tak jak ja bedzie mialo numer 11 i wszystkie pierscionki trzeba bedzie zmniejszac... Mnie jedna ciotka zalozyla ksiazeczke mieszkaniowa i moi rodzice strasznie kleli, bo wiadomo bylo, ze to jest sciema. To bylo w 88 roku, przez 5 lat trzeba bylo tam wplacac i w koncu jak w zeszlym roku kupilam mieszkanie to ten pelny wklad zamienilam na .... 20 cm2 wlasnego mieszkania! Dostalam jakies 1100 czy 1400 zlotych .

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Cytat Napisał malgos2
    Cytat Napisał OK
    Jakbym nie miała z kim kupić laptopa, to byłaby właśnie jakaś biżuteria. Pewnie łańcuszek z jakimś wisiorkiem, bo z pierścionkiem też jest problem z rozmiarem: albo kupisz na rozmiar aktualny i zaraz wyrośnie, albo za duży (jaki??) i dziecko też nie ma żadnej radochy, bo nawet przymierzyć się nie da
    Bo moze dziecko tak jak ja bedzie mialo numer 11 i wszystkie pierscionki trzeba bedzie zmniejszac... Mnie jedna ciotka zalozyla ksiazeczke mieszkaniowa i moi rodzice strasznie kleli, bo wiadomo bylo, ze to jest sciema. To bylo w 88 roku, przez 5 lat trzeba bylo tam wplacac i w koncu jak w zeszlym roku kupilam mieszkanie to ten pelny wklad zamienilam na .... 20 cm2 wlasnego mieszkania! Dostalam jakies 1100 czy 1400 zlotych .
    Hmm, ja dostałam 20 tysi, to już coś - ale fakt, nieco wcześniej ją dostałam
    A z kolei miałam zawsze duże łapy, więc akurat pierścionka od babci na komunię nie zgubiłam bo był za mały od początku I tu rodzinna anegdotka. Parę lat później komunię miała siostra cioteczna, która wszystko musiała mieć ja ja (już jej rodzicie tego pilnowali ). Więc babcia z b. zawstydzoną miną przyszła do mnie spytać, czy nie zamieniłabym się na tamten pierścioneczek, bo gdzie ona taki sam dostanie, już szukała, nie ma itd. Ona mi da taki stary po swojej mamie, tylko bez kamyczka (tu od razu ojciec stwierdził, że coś tam wstawi). A co się miałam nie zgodzić Zamieniłam zwykły ruski pierścioneczek z kuleczkami, na piękną przedwojenną robotę. I to jedna z niewielu rzeczy, które mam do dziś - mama schowała

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Dobre z ta zamiana.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Cytat Napisał magpie101
    Dobre z ta zamiana.
    I jakoś całkiem mi się z komunią nie kojarzy - wyłącznie pamiątka po babci

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał OK
    Cytat Napisał magpie101
    Dobre z ta zamiana.
    I jakoś całkiem mi się z komunią nie kojarzy - wyłącznie pamiątka po babci
    Babcie same nie wiedza, co maja...

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Cytat Napisał malgos2
    Cytat Napisał OK
    Cytat Napisał magpie101
    Dobre z ta zamiana.
    I jakoś całkiem mi się z komunią nie kojarzy - wyłącznie pamiątka po babci
    Babcie same nie wiedza, co maja...
    Babcia wtedy jeszcze wiedziała

Strona 1 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony