dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 8
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 160
  1. #141
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jasiubdg

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    bdg
    Kod pocztowy
    85-101
    Posty
    27

    Domyślnie

    Kup dziecku teraz taki prezent jeszcze jakiś budżetowy to zobaczysz co powie Teraz komunie dzieciaki traktują jak okazje do zdobycia ekstra prezentów i im mniej dostaniesz tym jesteś mniej szanowany przez rówieśników. Dzieciaki pod tym względem potrafią być okrutne

  2. #142
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    ale czy to wina dzieci ???

  3. #143

    Domyślnie

    Ok po komunii mała dostała telefon i bardzo zadowolona była

  4. #144

    Domyślnie

    Za 3 lata mój chrześniak idzie do komunii, ciekawe, co wtedy będzie się działo w kwestii prezentów...

  5. #145

    Domyślnie

    Cytat Napisał keros Zobacz post
    Za 3 lata mój chrześniak idzie do komunii, ciekawe, co wtedy będzie się działo w kwestii prezentów...
    A co się ma dziać? Ci co zawsze szaleją z takich okazji będą szaleć dalej - to,że dzieci licytują się między sobą na prezenty ( dziewczynki także na sukienki komunijne) to tylko i wyłącznie wina rodziców, to oni nakręcają ten cały prezentowy cyrk.
    Przy tym niestety zupełnie nie wartościują samej istoty tej uroczystości. Czasami zastanawiam się PO CO posyłają dzieciaki do komunii ...

  6. #146

    Domyślnie

    Ale pamiętam, że parę lat temu tego nie było, prezenty były inne, mniej stawiało się na gadżeciarstwo, więcej na ksiązki, gry, coś, co zapewnia rozwój ruchowy... Ale może to tylko w mojej rodzinie, osobiście nie byłem an komunii, gdzie dziecko dostało np. quada czy laptopa. Wiem, że w pewein sposób rodzice to nakręcają, ale czy nie jest tak, że sami się nakręcamy widząc reklamy marketów, sklepów... Co w nich jest najlepszym prezentem dla dziecka? Już nie rower, a tablet, iphone...

  7. #147

    Domyślnie

    Czas komunijny się chyba skończył, przynajmniej w moim mieście, ale faktycznie kiedyś bywały inne prezenty,mimo, że i problemy z nimi były także. Dzisiaj rower w prezencie,to chyba obciach,no chyba, że taki za kilka tysięcy złotych,ale i tak nie wiadomo czy obdarowany by się z tego cieszył. Laptopy, netbooki,telefony dotykowe (HTC)- też już zaczynają pomału wychodzić z mody. Uważam,że najlepiej dać pieniądze,uzbierane od wszystkich gości dadzą odpowiednią sumę,którą można przeznaczyć na coś korzystnego dla dziecka.

  8. #148

    Domyślnie

    Cytat Napisał keros Zobacz post
    Ale pamiętam, że parę lat temu tego nie było, prezenty były inne, mniej stawiało się na gadżeciarstwo, więcej na ksiązki, gry, coś, co zapewnia rozwój ruchowy... Ale może to tylko w mojej rodzinie, osobiście nie byłem an komunii, gdzie dziecko dostało np. quada czy laptopa. Wiem, że w pewein sposób rodzice to nakręcają, ale czy nie jest tak, że sami się nakręcamy widząc reklamy marketów, sklepów... Co w nich jest najlepszym prezentem dla dziecka? Już nie rower, a tablet, iphone...
    niestety, temat jest medialny i co roku w maju robi się z tego wielkie halo - czytamy,że teraz w modzie laptop, quad, tablet i myślimy,że jesteśmy " 100 lat za murzynami", bo mamy w planie kupić książkę ...
    tak na prawdę również nie byłam na takiej komunii ( a co kilka lat nam się zdarza być zaproszonym) gdzie dziecko dostałoby takie drogie prezenty - więc zastanawiam się skąd takie doniesienia;
    więcej - jestem przekonana,że takie prezenty kupuje może z 10% społeczeństwa, a reszta skupia się na przysłowiowym zegarku czy złotym łańcuszku - ale to przecież niemedialne jest ...

    każdy daje prezenty wg swojej kieszeni i portfela - a jeśli mamusia dziecka komunijnego się obrazi czy oburzy,że lichy prezent - to jej problem i o niej świadczy;

  9. #149

    Domyślnie

    Cytat Napisał OK Zobacz post
    Babcia wtedy jeszcze wiedziała

    Teraz w modzie są komputery i tablety

  10. #150

    Domyślnie

    Prezenty prezentami, ale czy macie jakieś pomysły co dać jako pamiątkę z tego dnia?
    Wydaje mi się, że kartka z życzeniami to już trochę przeżytek.

  11. #151

    Domyślnie

    No fakt, kartki to przeżytek. Ale skoro na pamiątkę to może taki kryształ jak na foto?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pamiatka_komunii_chleb_wino_duza_600x600.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	39,0 KB
ID:	317693  

  12. #152

    Domyślnie

    No muszę powiedzieć, że ten kryształ wygląda całkiem ok.
    A gdzie coś takiego znajdę? Na allegro?

  13. #153

    Domyślnie

    Tzn na allegro może i też są, ale nie ręczę jak tam sytuacja z jakością grawera będzie wyglądała.
    Ta co na foto to znajdziesz na krysztaly3D.

  14. #154

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paulka Zobacz post
    Ja pewnie jestem niedzisiejsza, ale przeraziła mnie ta lista prezentów, serio!
    Laptop dla 9- latka??
    Matko.. to naprawdę jest standard dzisiaj (u mnie w rodzinie dawno nie było komuni)?
    A co sie teraz na ślub daje?

    Świat oszalał
    Na 18 samochód a na ślub mieszkanie. A potem się dziwić, że ludzie nie mają szacunku nie tylko do rzeczy, ale do pracy i do innych. Jak sam człowiek nie zapracuję na coś w życiu to później w głowie się przewraca.

  15. #155
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Powiem szczerze. Na komunię córka dostała kasę, nie jakąś wielką, ma ją nadal na koncie i hoduje na Erasmusa. Czasem jej coś dorzucam
    Na 18 dostała kasę na prawo jazdy i aparat na zęby. Dorosła wreszcie, że chce mieć. Niby aparat powinnam ja sfinansować, przecież to wydatki zdrowotne, ale koszt duży i wie, że musi się dołożyć.
    Więc o samochodach i quadach nie rozmawiamy. Jeżeli dziecko rozsądne, to lepsze pieniądze, mądrze zużytkuje. A dziecko rozsądne, jak rodzice rozsądni. Na głupich nie ma rady.
    Kryształ to bezużyteczna kurzołapka. Już lepiej jakiś drobiazg. Ja- wiele lat temu byłam najbardziej zachwycona z oryginalnej trąbki do roweru. Rodzice się krzywili, że babcia trąbkę kupiła, a dla mnie to był najcudowniejszy prezent

  16. #156
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    CzaraOgnia

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Alwernia
    Kod pocztowy
    32-600
    Posty
    4

    Domyślnie

    A ja jestem zdania, że porządna biżuteria złota nadal daje radę, nie wiem czy sprawdzaliście, ale i złoto i srebro cena jest taka, że na bank to po porostu dobra inwestycja w przyszłość, bo nawet jak się nie spodoba to bez problemu je sprzeda, poza tym to wcale nie jest najtańszy sposób...

  17. #157
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Andek12
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Dobrzyca
    Kod pocztowy
    63-330
    Posty
    22

    Domyślnie

    Hej Laptop dla dziewięcioletniej dziewczynki to moim zdaniem lekka przesada. Jak tak bardzo chcecie kupić dziecku elektronikę to już lepiej zainwestujcie w tablet. Jest dużo aplikacji na androida gdzie dziecko będzie mogło np. nauczyć się podstaw angielskiego, pograć w kolorowe gry oraz nie zapominajmy o oglądaniu ulubionych bajek

  18. #158

    Domyślnie

    Dzieciaki lubią takie gadżety elektroniczne, telewizory, laptopy, smartfony itd fajne też są smartwatche jak ktoś jest gadżeciarzem

  19. #159

    Domyślnie

    Cytat Napisał Annabel12 Zobacz post
    Myślę, że rzeczywiście niektórzy trochę przesadzają z zakupem nie wiadomo jak drogich sprzętów. Nie o to przecież chodzi w tej uroczystości. Moim zdaniem, najlepiej wybrać jakąś drobną, ale trwała pamiątkę - jak książka, do której dziecko będzie mogło powrócić za klika, czy kilkadziesiąt lat. Oprócz tego, jeśli w rodzinie jest taki zwyczaj, to można dać do koperty kilka stów, które rodzice dziecka pomogą mu trafnie zainwestować. A tak do ręki, dać upominek, który ucieszy go tu i teraz W przypadku chłopców, moim numerem 1 są Stadiony Piłkarskie puzzle 3D Bardzo atrakcyjna, a przy tym rozwijająca kreatywność zabawka
    Klasyczne prezenty na I. Komunię św. to:
    • zegarek
    • rower

  20. #160
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.277

    Domyślnie

    Napinacie się jak guma u kaleson, a za kilka lat ta sama młodzież potraktuje temat hydraulicznie. Piszę bardzo oględnie.
    Ujek Google pomoże, wpisz: uczniowie rezygnują z lekcji religii - enter
    Gdy w 1993 roku mówiłem że będzie z tego klapa, to chcieli mnie wszyscy zakrzyczeć, że to tradycja, że dziady nasze itp. bajania.
    I co?

    Kościuszko
    miał rację https://www.tygodnikprzeglad.pl/kosciuszko-o-religii/

    Boy- Żeleński miał rację https://wolnelektury.pl/szukaj/?q=Boy+%C5%BCele%C5%84ski+++nasi+okupanci

    Resztę sobie wygooglujcie

    Na biały tydzień weźcie dzieciaka do Disneylandu lub choćby na narty na lodowiec. Pożytek będzie większy.
    I ze zrozumieniem przeczytajcie
    Ew. Marka 16.16


Strona 8 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony