dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 7
Pokaż wyniki od 121 do 135 z 135
  1. #121

    Domyślnie

    Cytat Napisał wykrot Zobacz post
    Patrz, specjalnie się zarejestrowała żeby se ulżyć...
    Gdzieś musiała się wyżyć

  2. #122

    Domyślnie

    A nie wiecie czy takich lamp warto szukać w markecie. Czy lepiej do jakiegoś elektryczno/oświetleniowego się udać. Sporo tych lamp, sam jestem zainteresowany i chciałbym co nieco porozglądać się w temacie. Market najbliżej, ale wiadomo jak to z nimi jest.

  3. #123

    Domyślnie

    To jest tak jak z panienką o trzęsących się pośladkach. Jak się trafi. I nie ma mocnych, nawet cena nie zawsze idzie z jakością.
    navigare necesse est, vivere non est necesse

  4. #124

    Domyślnie

    warto wybrać lampy dobrych firm, jest ich kilka na rynku: paulmann, spotline, philips, od biedy kanlux
    w markecie takich nie znajdziesz, ewentualnie kanlux bedzie

  5. #125

    Domyślnie

    Generalnie to wszystko to jest tłuczone na masowo w Chinach, obejrzyj w markecie i jak ci jakość wykonania odpowiada, to bierz. Tylko że w markecie zwykle wcale nie jest taniej niż w internetach, jedyny przypadek to kiedy jest jakaś promocja. Ceny za oświetlenie są obecnie chore, więc chcąc przyoszczędzić to nie bardzo można wybrzydzać.

  6. #126
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lucka6
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    My np znalezlismy fajnego Novodworskiego w Castoramie, po ok 100zł, obskoczylismy nimi cały dom na zewnątrz oprócz tarasu i lamp nad garażem, tam mamy chyba Spotline. No i halogen nad garazem Steinela
    duzo lamp kupujemy tez z ekspozycji w sklepach z oswietleniem, mozna w ten sposob troche zaoszczedzic
    *****************************************

    Dom z dużym oknem - dziennik

    Dom z dużym oknem - komentarze

  7. #127

    Domyślnie

    Jak sobie spojrzysz na alibaba.com to znajdziesz te wszystkie lampy u źródła.

  8. #128

    Domyślnie

    Cytat Napisał lucka6 Zobacz post
    My np znalezlismy fajnego Novodworskiego w Castoramie, po ok 100zł, obskoczylismy nimi cały dom na zewnątrz oprócz tarasu i lamp nad garażem, tam mamy chyba Spotline. No i halogen nad garazem Steinela
    duzo lamp kupujemy tez z ekspozycji w sklepach z oswietleniem, mozna w ten sposob troche zaoszczedzic
    lucka6 a te Novodworskiego w Castoramie to ledy??

  9. #129
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    cubetx

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-001
    Posty
    1

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o oświetlenie zewnętrzne to w Google można znaleźć wiele ciekawych i niedrogich lamp. Ja mam zamontowane LEDy, które dają klimatyczne światło i zużywają bardzo mało energii. Zainteresowanych zachęcam do sprawdzenia https://goo.gl/CIXRta
    Jeśli chodzi o marki to śmiało mogę polecić Philips, Spotline, Cleoni i Astro Lighting.

  10. #130
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał cubetx Zobacz post
    Jeśli chodzi o oświetlenie zewnętrzne to w Google można znaleźć wiele ciekawych i niedrogich lamp. Ja mam zamontowane LEDy, które dają klimatyczne światło i zużywają bardzo mało energii. Zainteresowanych zachęcam do sprawdzenia https://goo.gl/CIXRta
    Jeśli chodzi o marki to śmiało mogę polecić Philips, Spotline, Cleoni i Astro Lighting.
    Promujesz i spamujesz - nie warto sobie głowy zawracać, to chyba najdroższy sklep w sieci.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  11. #131

    Domyślnie

    Aha - czyli teściowie mieszkają w budynku przemysłowym, przyogrodowym.
    Ale specjaliści jacyś - sami zrobili.
    Brawo.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  12. #132

    Domyślnie

    Co sądzicie o oświetleniu elewacji kinkietami góra-dół?
    Bardzo mi się takie podoba (szczególnie na wizualizacjach), ale jak to wypada w realu?
    Tynk będzie mineralny, pewnie jakiś baranek + dobra farba.
    Przygotowałem instalację w 9 punktach na elewacji (na ścianach 1m poniżej okapu dachu), właśnie robią mi elewację i już dwie osoby nastraszyły mnie, że strzelam sobie w kolano z tym podświetleniem. Bo choćby mieć super fachowców od elewacji - oświetlenie takie podkreśli wszystkie błędy w tynku, których normalnie nie będzie widać, a ponadto po czasie porobią mi się na elewacji zacieki poniżej tych kinkietów.
    Jestem w kropce. Jeszcze mogę te kable w ścianach usunąć i zrobić przez strych podświetlenie w podbitce dachu, ale takie nie bardzo mi się podoba.
    Macie, widzieliście takie w realu? Aż taka tragedia?

  13. #133
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał PIOCHU-M Zobacz post
    Co sądzicie o oświetleniu elewacji kinkietami góra-dół?
    Bardzo mi się takie podoba (szczególnie na wizualizacjach), ale jak to wypada w realu?
    Tynk będzie mineralny, pewnie jakiś baranek + dobra farba.
    Przygotowałem instalację w 9 punktach na elewacji (na ścianach 1m poniżej okapu dachu), właśnie robią mi elewację i już dwie osoby nastraszyły mnie, że strzelam sobie w kolano z tym podświetleniem. Bo choćby mieć super fachowców od elewacji - oświetlenie takie podkreśli wszystkie błędy w tynku, których normalnie nie będzie widać, a ponadto po czasie porobią mi się na elewacji zacieki poniżej tych kinkietów.
    Jestem w kropce. Jeszcze mogę te kable w ścianach usunąć i zrobić przez strych podświetlenie w podbitce dachu, ale takie nie bardzo mi się podoba.
    Macie, widzieliście takie w realu? Aż taka tragedia?
    Widziałem, potwierdzam - jeśli masz tynk mineralny, to zmień - zacieki to tylko kwestia czasu (zależy też, czy i jak duży masz okap oraz jaka jest konstrukcja lampy). Takie rozwiązanie dobre jest przy tynku silikonowym, i w miarę gładkiej strukturze. Z widocznością błędów w tynkowaniu to oczywiste - jeśli będą, to się uwidocznią (to jedna z metod sprawdzania poprawności wykonania gładzi i tynków).
    Ale - rozumiem, że bardzo chcesz takie mieć, więc jeśli zostawisz, to" uczul" tynkarzy, po tynkowaniu sam weź halogen i podświetl od dołu w miejscach mocowania lamp (najlepiej zaproś majstra na wspólny odbiór). Z tego, co piszesz to masz elewację malowaną, więc w razie powstawania zacieków, to kwestia częstszego malowania.
    Ostatnio edytowane przez przemo1 ; 12-10-2016 o 13:03
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  14. #134
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Owieczka21

    Zarejestrowany
    Jul 2022
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    88-800
    Posty
    3

    Domyślnie

    A zobacz tu, myślę, że uda Ci się dopasować niedrogi kinkiet i stojące lampy. W sklepie kupiłam sobie lampę do sypialni i jestem z niej bardzo zadowolona. tak samo jakość obsługi zasługuje na pochwałę - profesjonaliści doradzą Ci w kwestii światła
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 05-07-2022 o 16:47 Powód: Rekalma

  15. #135
    Banned
    edzio30

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    racibórz
    Kod pocztowy
    47-400
    Posty
    5

    Domyślnie

    wybierając lampy na zewnątrz na pewno trzeba wybierać lampy z odpowiednim IP. Minimum to IP44. Decydując się na oświetlenie na ścianach lub świecące od dołu trzeba pamiętać że każda nierówność na ścianie będzie widoczna. Ciekawym rozwiązaniem i coraz częściej stosowanym rozwiązaniem są białe kule o różnej wielkości. Polski producent oferuje.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 10-02-2023 o 09:26

Strona 7 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony