dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 30
  1. #1

    Domyślnie DOŚWIETLACZE PIWNICZNE ?

    Witam, poszukuję doświetlaczy do okien piwnicznych.
    Znam ofertę MEA, WOLFA i ACO ale tam mają jeden typ doświetlaczy.
    Jakiś czas temu w gazecie Majster widziałem taki doświetlacz i również na stronie 179 ostatniego wydania Murator 5/2008 jest zdjęcie doświetlacza typu schodkowego - elegancki i zdobny i takiego szukam.
    Silkroad

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    a nie prościej /i lepiej/ wyżej trochę piwnicę

    tak żeby okienko było ponad ziemią ???

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    może zbyt proste i za tanie

    pewnie chałupa już stoi
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  4. #4

    Domyślnie

    Również interesuję się doświetlaczami i też jestem na etapie poszukiwań.
    Jesli ktoś ma takie w swoim domu, to bardzo proszę o opinie czy się sprawdzają ?

    Beton 44, wiesz nie każdy może mieć wysoko posadowioną piwnicę, bo to powoduje, że cały dom jest wyższy. Warunki zabudowy często wysokość domu ograniczają. W moim przypadku tak właśnie jest.
    Życie jest jak pudełko czekoladek.
    Nigdy nie wiesz, na co trafisz.

  5. #5

    Domyślnie

    znakomitym doświetlaczem moze być żarówka energooszczędna

  6. #6

    Domyślnie

    Dom już stoi a poza tym nie chciałem podnosić go wyżej.
    Pewnie gotowych już nie znajdę bo zdjęcie w Muratorze jest bardzo stare i pochodzi z Niemiec. Znam firmę nawet , która to robiła ale nie mogę jej namierzyć i nie wiem czy jeszcze to produkują.

    ... szukam dalej a dla małych okienek Mea czy Aco powinny się sprawdzić.
    Silkroad

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar KajetanKajtek
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-240
    Posty
    35

    Domyślnie

    Witam serdecznie pozwoliłem sobie odświeżyć wątek, ponieważ poszukuję doświetlaczy piwnicznych. Zależy mi na sprawdzonej i profesjonalnej firmie. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie wypowiedzi w tym temacie. Drogi Silkroad czy udało ci się zamontować?

  8. #8

    Domyślnie

    Proponuję zainwestować w baterie fotowoltaiczne.
    Przykładowy zestaw:
    panel 100 W (12 V) ok 450 PLN allegro
    sterownik 12 V (ładowanie/zabezpieczenie akumulatora) ok 100 pln
    akumulator 200 PLN (zwykły samochodowy) 12 V
    Oświetlenie led w piwnicy 12 V

    przy tym systemie będzie jasno nie tylko w dzień ale i kilka godzin w nocy.
    Gdy wystąpi awaria to jak znalazł np telewizja radio 12 V

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał rudy_36 Zobacz post
    Proponuję zainwestować w baterie fotowoltaiczne.
    Przykładowy zestaw:
    panel 100 W (12 V) ok 450 PLN allegro
    sterownik 12 V (ładowanie/zabezpieczenie akumulatora) ok 100 pln
    akumulator 200 PLN (zwykły samochodowy) 12 V
    Oświetlenie led w piwnicy 12 V

    przy tym systemie będzie jasno nie tylko w dzień ale i kilka godzin w nocy.
    Gdy wystąpi awaria to jak znalazł np telewizja radio 12 V

    Możesz zalinkować,bo biedna moja blond głowa
    Poszukuję jakiegoś rozwiązania do "ciemnego" garażu i jestem już bliska wsadzenia świetlika w ścianę.

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar jackowacko
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-982
    Posty
    37

    Domyślnie

    Witajcie, wtrącę dwa słowa... My skontaktowaliśmy się z firmą Aquatio, sprawdzona i rzetelna. W sumie działa na rynku już od 18 lat, więc dziwię się, że jeszcze nikt Ci o niej nie wspomniał, no nie ważne. Kajtek polecam zerknąć na stronę(www.aquatio.pl ) doradzają , są nastawieni na klienta. Mają w swojej ofercie wspominanie na tym forum marki czyli MEA i ACO, także jak można zauważyć – na poziomie. My jak się z nimi skontaktowaliśmy, nie mięliśmy pojęcia, że przy montażu należy wziąć pod uwagę masę istotnych aspektów, więc samemu robiąc ( a miałme taki pomysł) można skutecznie namieszać. Na szczęście specjaliści przybliżyli nam tematykę, opowiedzieli o instalacji, genralnie pełna pomoc w wyborze. Współprace wspominam miło, a doświetlacz po dziś dzień, sprawuje się bardzo dobrze. Awaryjność zerowa.

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar KajetanKajtek
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-240
    Posty
    35

    Domyślnie

    dzięki wszytskim!!! Rudy 36 ? Ty masz cos takiego u siebie?
    kajtek & żona

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar slawas86
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    118
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    odświeżę temat bo sam stoję przed takim problemem.

    Potrzebuje 2 doświetlacze wysokie na 125 cm i szerokie też na 125 cm i 2 wysokie na 45 cm
    Wstępnie jak się rozglądałem, to ceny do najniższych nie należą - około 1100/szt dlatego zacząłem się rozglądać za rozwiązaniem alternatywnym. Początkowo myślałem, żeby wymurować z bloczków betonowych, - potrzeba by było około 50 szt na doświetlacz, ale pomyślałem, ze to będzie za duża waga i będzie siadać itp, natomiast zacząłem sie zastanawiać jak zachowały by się płoty betonowe tj czy wytrzymają nacisk ziemi i czy one też nie będą za ciężkie i przez to nie usiądą? co o tym sądzicie?

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Dziękujemy Ci za taką parszywą reklamę

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jajmar - nie komentuj spamu, bo i tak jest usuwany

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mirek118
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Praszka
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    758

    Domyślnie

    Witam

    Zamontowałem doświetlacze piwniczne Wolfa. Nie kupiłem syfonów do odprowadzenia wody. 1 szt. kosztuje 80zł i postanowiłem spróbować coś pokombinować. Czy ktoś wykonywał odprowadzenie wody z tych doświetlaczy bez oryginalnych syfonów? Dodam, że nie zamierzam odprowadzać tego do kanalizy tak więć kwestia zapachu jest pomijalna. Dodatkowe pytanie: czy styk doświetlacza ze styropianem docieplającym ścianę piwnicy należy czymś uszczelnić, tak żeby woda nie sączyła się pomiędzy styro, a foile kubełkową?
    Dół doświetlacza z miejscem montażu wygląda jak na zdjęciu poniżej (zdjęcie od góry przez kratki rusztu )

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20141102_145355.jpg
Wyświetleń:	1100
Rozmiar:	46,5 KB
ID:	287117
    Dom z podd. użytk.+piwnica+podw. garaż.OZC by Asolt 5,75kW dla temp. oblicz. -18*C na zewn. i 22*C wewn.,EAH = 41,8 kWh/m2*rok.4 osoby.Okna MS Line 3 szyby Uw=0,62-0,93+3 Fakro 3 szyby. Skosy 30cm wełny λ=0,035,sufit 30-45cm.Styro 20 cm λ=0,031. 100% podłogówka+2 drab. w łazienkach. Pow podłóg w części mieszk. 165m2, pow. piwnicy 55m2, pow. garażu 55m2. Kubat. grzana 510m3.Garaż nie ogrzew. PCi GW 8,3kW by Wihi z DZ poz.-pion., Galmet Maxi 300l. WM Onyx 550+GGWC 4,5kW.Strefa II/III

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mirek118
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Praszka
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirek118 Zobacz post
    Witam

    Zamontowałem doświetlacze piwniczne Wolfa. Nie kupiłem syfonów do odprowadzenia wody. 1 szt. kosztuje 80zł i postanowiłem spróbować coś pokombinować. Czy ktoś wykonywał odprowadzenie wody z tych doświetlaczy bez oryginalnych syfonów? Dodam, że nie zamierzam odprowadzać tego do kanalizy tak więć kwestia zapachu jest pomijalna. Dodatkowe pytanie: czy styk doświetlacza ze styropianem docieplającym ścianę piwnicy należy czymś uszczelnić, tak żeby woda nie sączyła się pomiędzy styro, a foile kubełkową?
    Dół doświetlacza z miejscem montażu wygląda jak na zdjęciu poniżej (zdjęcie od góry przez kratki rusztu )

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20141102_145355.jpg
Wyświetleń:	1100
Rozmiar:	46,5 KB
ID:	287117

    no i nic nie wymyśliłem i skończyło się zakupem oryginalnych syfonów po 80 zł/szt. Z perspektywy czasu stwierdzam, że trzeba było podsypać trochę żwiru pod otwór i olać odprowadzanie wody. Myślę, że będzie jej jak na lekarstwo.
    Dom z podd. użytk.+piwnica+podw. garaż.OZC by Asolt 5,75kW dla temp. oblicz. -18*C na zewn. i 22*C wewn.,EAH = 41,8 kWh/m2*rok.4 osoby.Okna MS Line 3 szyby Uw=0,62-0,93+3 Fakro 3 szyby. Skosy 30cm wełny λ=0,035,sufit 30-45cm.Styro 20 cm λ=0,031. 100% podłogówka+2 drab. w łazienkach. Pow podłóg w części mieszk. 165m2, pow. piwnicy 55m2, pow. garażu 55m2. Kubat. grzana 510m3.Garaż nie ogrzew. PCi GW 8,3kW by Wihi z DZ poz.-pion., Galmet Maxi 300l. WM Onyx 550+GGWC 4,5kW.Strefa II/III

  17. #17

    Domyślnie

    Mirek w sumie wykombinował pomysłowe i niedrogie rozwiązanie, może sam tak spróbuję, bo problem również dotyczy mojego domu.

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mirek118
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Praszka
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    758

    Domyślnie

    Właściwie to nie ma tutaj cudów. Doswietlacze Wolfa z oryginalnymi syfonami i metr żółtej rury drenarskiej. Jakbym drugi raz robil to olałbym syfony. Podlozylbym folie od strony ściany zeby nie podciekalo na ścianę, podrzuciłbym żwiru i niech sie sączy. Tej wody nie będzie za dużo.

  19. #19

    Domyślnie

    Witam,
    właśnie przeglądam oferty, z cenami doświetlaczy, to przegięcie pały.

    Za plastikową foremkę mam placić min. 1500 zł? Mam dość duże okna bo 160x70 x 3 szt.

    Działam w branży m.in. kratownic stalowych i zastanawiam się czy np.:

    - nie wyspawać z blachy + wzmocnienia po zewnątrz np. z kątownika, mogę też ocynkować to.
    od góry z kratami nie będzie problemu.

    - nie zlecić do produkcji takiej "niecki" plastikowej, np. tam gdzie robią łódki?

    Macie jakieś pomysły?

    Dz.

    zb.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał justcav Zobacz post
    właśnie przeglądam oferty, z cenami doświetlaczy, to przegięcie pały.
    Za plastikową foremkę mam placić min. 1500 zł? Mam dość duże okna bo 160x70 x 3 szt.
    Ja jednak zacznę budowę dopiero w przyszłym roku, ale już teraz ciekawią mnie ceny doświetlaczy. Rzeczywiście projekt piwnicy przewiduje 3 szerokie okna (160cm) o wysokości 70cm. Jaki powinien być w tym przypadku rozmiar doświetlacza?

    PS. I takie pytanie do wszystkich, bo w życiu nie widziałem na żywo takiego doświetlacza z plastiku. Czy woda deszczowa to się leje do środka i potem trzeba ją gdzieś odprowadzić? Bo obawiam się, że przy mocnych ulewach lub długotrwałych opadach tej wody będzie naprawdę dużo.
    A może pod tą kratą jest jakaś szyba, która w zasadzie uniemożliwia wodzie dostanie się do środka doświetlacza? Dla mnie takie rozwiązanie z szybą ze szkła hartowanego miałoby sens.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony