dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 22 z 39
Pokaż wyniki od 421 do 440 z 765
  1. #421

    Domyślnie

    Obecnie mam taryfę C11 w ENEA, do końca budowy pozostało wykonanie posadzek, ocieplenia dachu oraz elewacji. Czy mogę (i jak ewentualnie) zmienić taryfę na G11 - za dwa miesiące użytkowania prądu (raptem 38kWh) w taryfie C11 (20kW, 32A) dostałem rachunek na 324zł. Chyba ktoś sobie jaja robi!!

  2. #422
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jeremies Zobacz post
    Obecnie mam taryfę C11 w ENEA, do końca budowy pozostało wykonanie posadzek, ocieplenia dachu oraz elewacji. Czy mogę (i jak ewentualnie) zmienić taryfę na G11 - za dwa miesiące użytkowania prądu (raptem 38kWh) w taryfie C11 (20kW, 32A) dostałem rachunek na 324zł. Chyba ktoś sobie jaja robi!!
    Oczywiście musisz tylko zaznaczyć we wniosku że budynek jest w trakcie odbioru (jakoś tak), nikt tego nie sprawdzi oczywiście, a taryfę zmienią.

  3. #423

    Domyślnie

    A musi być "w trakcie odbioru" ?
    Przecież ludzie walczyli i wywalczyli normalną taryfę, nie jakąś tam dla firm - https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2579654.html
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  4. #424
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    yohnell

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-895
    Posty
    9

    Domyślnie

    Wtrącę się, PKP energetyka, czy ktoś już robił do nich takie podejście? Jakieś wskazówki, jak do tej pory stwierdzam, że to bastion PRL, więc nie wiem czy to tak ładnie pójdzie. Poza ich technikami nikt nie ma dostępu do skrzynki z głównym zabezpieczeniem, w odróżnieniu do ENEA np. Niedługo będę chciał zrobić podejście do zmiany.

  5. #425
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pauliq

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    189

    Domyślnie

    Akurat tauron wydaje mi się najmniej kłopotliwy. Wystawiam wniosek ZI, pani daje umowę do podpisu na g11 i no problem. Za tydzień przychodzi Pan, zakłada licznik i jestem po zabiegu

  6. #426

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pauliq Zobacz post
    Akurat tauron wydaje mi się najmniej kłopotliwy. Wystawiam wniosek ZI, pani daje umowę do podpisu na g11 i no problem. Za tydzień przychodzi Pan, zakłada licznik i jestem po zabiegu
    Potwierdzam. W tym względzie Tauron jest bezproblemowy. Jak tylko zamontowałem okna, to zaraz poleciałem do Tauronu. Podali wniosek i za kilka dni zmieniono taryfę w liczniku. Zastanawiam się tylko czy potrzebnie czekałem z montażem okien... Przecież monter, który przyjechał przeprogramować nie sprawdzał mojego domu czy okna mam zamontowane. Nawiasem mówiąc drzwi garażowych wtedy brakowało.
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

  7. #427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lew2 Zobacz post
    Potwierdzam. W tym względzie Tauron jest bezproblemowy. Jak tylko zamontowałem okna, to zaraz poleciałem do Tauronu. Podali wniosek i za kilka dni zmieniono taryfę w liczniku. Zastanawiam się tylko czy potrzebnie czekałem z montażem okien... Przecież monter, który przyjechał przeprogramować nie sprawdzał mojego domu czy okna mam zamontowane. Nawiasem mówiąc drzwi garażowych wtedy brakowało.
    Ja składałem wniosek o podpisanie umowy jak nie miałem jeszcze okien a na dachu była tylko membrana.
    Pytali mnie w czy dom jest przynajmniej z stanie SSZ. Mówiłem zgodnie z prawdą, że jeszcze nie.
    Nie chcieli przyjąć wniosku. Po wymianie zdań z łaską przyjęli wniosek ale powiedziano mi, że monter i tak nie zamontuje licznika.
    Powiedziałem, że OK. Niech przyjedzie i otworzy skrzynkę to przynajmniej podepnę sobie kabel, bo nie miałem klucza do szafki.
    Do wniosku oczywiście musiałem załączyć potwierdzenie o gotowości instalacji. (miałem już kabel ułożony i tymczasową rozdzielnicę w budynku).

    Po tygodniu przyjechał monter i jedynym problemem było, że kabel nie był podłączony.
    Otworzył mi skrzynkę, sam sobie podłączyłem kabel a on założył licznik i dał mi kluczyk.

    Dodam tylko, że mam odpowiednie uprawnienia elektryczne. Ale nie pytał o nie wcale.

  8. #428
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Czy mógłby się ktoś podzielić informację jak wygląda zaświadczenie z PGE o wykonaniu przyłącza, które trzeba przedłożyć w PINB?

  9. #429

    Domyślnie

    Naprawdę przyłącze trzeba przedłożyć w Izbie ?
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  10. #430
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Niestety tak, muszę zdobyć takie zaświadczenie z PGE.

  11. #431

    Domyślnie

    https://pgedystrybucja.pl/przylaczen...ania-Odbiorcow
    Tak czytam i czytam i gdzie tu ... zaświadczenie? Może kierbud coś przybliży temat?
    No i gdzie informacja na stronach właściwego PINB, że takie
    zaświadczenie z PGE o wykonaniu przyłącza, które trzeba przedłożyć w PINB
    jest wymagane?
    Ostatnio edytowane przez elpapiotr ; 04-09-2020 o 15:31
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  12. #432
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    W zawiadomieniu o zakończeniu budowy mam informację:
    Do zawiadomienia składam w załączeniu:
    (...)
    6. Potwierdzenie odbioru wykonanych przyłączy wydanych przez właścicieli sieci (woda, energia, gaz, kanalizacja). (kopie)

  13. #433

    Domyślnie

    No to wal do PGE, przedstaw żądania PINB i już.
    Chyba że wystarczy protokół odbioru, - patrz PGE :

    Po zakończeniu prac zgodnie z umową o przyłączenie i dostarczeniu powyższego oświadczenia, PGE Dystrybucja S.A. wystawia „Potwierdzenie możliwości świadczenia usługi dystrybucji i określenie parametrów technicznych dostaw”.
    (zaczerpnięto z PGE)
    https://pgedystrybucja.pl/przylaczenia/procedury-przylaczeniowe/Procedura-przylaczania-Odbiorcow
    Ostatnio edytowane przez elpapiotr ; 05-09-2020 o 09:44
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  14. #434
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie, trochę innego charakteru.
    Na działce jest budynek oraz wykonane przyłącze i podłączony prąd. Czy w sytuacji wybudowania drugiego budynku na tej działce należy dopełnić jakiś formalności, żeby w tym drugim budynku korzystać z prądu, skoro lokalizacja złącza i licznika nie zmienia się. Nie ma też konieczności zwiększenia mocy przyłącza.
    Z góry dziękuję za odpowiedź.

  15. #435

    Domyślnie

    Znowu wypada uderzyć do Dystrybutora energii.
    Zasadą było, że jeden budynek - jedno przyłącze
    Jeden adres - jedno przyłącze.
    A jeżeli istnieje taka możliwość (i będzie inny adres), można dostawić drugą tzw. przystawkę pomiarową obok istniejącej (i złącza kablowego).
    Warunkiem jest otrzymanie zgody ZE, które wystawi tzw. WP (warunki przyłączenia).
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  16. #436
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Rozumiem, ale to jest sytuacja, że pod jednym adresem będą dwa budynki - dom i budynek gospodarczy.

  17. #437

    Domyślnie

    No to insza-inszość. Należy podłączyć się do budynku głównego. I żadnych papierów dla ZE nie potrzeba.
    Ważne tutaj jest :
    - nie przekraczać mocy umownej
    - nie prowadzić działalności gospodarczej w tym drugim budynku
    - wykonać instalację zgodnie z obowiązującymi przepisami.
    Podstawa i jednocześnie pomoc : arkusz 7-705 normy PN-HD 60364, chyba że nie przebywają tam zwierzęta hodowlane.
    W innym przypadku - stosownie do charakteru budynku.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  18. #438
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za dotychczasowe wyjaśnienia. Proszę jeszcze o uszczegółowienie jednej kwestii. Nadzór budowlany żąda dla tego drugiego budynku (odbiór drugiego budynku) informacji od pge dystrybucji o zapewnieniu dostaw energii, pomimo że energia płynie już do pierwszego budynku. Ma Pan pomysł jak z tego wybrnąć?

  19. #439

    Domyślnie

    Info, że budynek gospodarczy jest podłączony do budynku odbierającego/pobierającego energię elektryczną z PGE,
    i nie ma oddzielnego przyłącza i układu rozliczania za energię elektryczną.
    Dodatkowo można im podesłać wytyczne przyłączania Odbiorców do sieci (trzeba znaleźć w necie)
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  20. #440
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Tak, tylko że budynek gospodarczy był pierwszy na działce.

Strona 22 z 39

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony