dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 31 z 39
Pokaż wyniki od 601 do 620 z 765
  1. #601

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Pomysł jest ok, ale z przyczyn wspominanych przez Hebnryka, nie mam ochoty robić dziury w murze swoją głową (i interesem)

    Skarga do UOKiK (ale musi być to masowe - tak by nie zignorowali) + zły PR w mediach.

    Możemy przygotować treść skargi, którą złoży więcej osób. Przy 100 takich pism, powinni wszcząć postępowanie. Rezultat za rok, ale zawsze do przodu. Co Wy na to?
    Czyżbym dostał nowego nicka
    Dokładnie, pozew zbiorowy może przyśpieszył by rozstrzygnięcie sporu ale teraz zbierz 100 osób a budowa będzie stała bo wątpię aby nawet w dużym mieście można było skrzykną tyle osób jednocześnie starający się o przyłącze.

  2. #602

    Domyślnie

    Dokładnie, pozew zbiorowy może przyśpieszył by rozstrzygnięcie sporu ale teraz zbierz 100 osób a budowa będzie stała bo wątpię aby nawet w dużym mieście można było skrzykną tyle osób jednocześnie starający się o przyłącze.
    I dlatego ZE śmieje się w nos takim pożal sie Boże klientom.
    Nie dość, że g... (niedomówienie) to jeszcze popierają i bronią monopolistę.

    Czytaj następne, może cos się rozjaśni :
    http://indywidualnyprojekt.pl/prad-b...ak-go-uniknac/

    I fragment : operator prądu korzysta na niewiedzy swoich klientów i sugeruje wszystkim budującym podłączenie do taryfy C11 dla firm. Intencja wydaje się oczywista. Na taryfie C11 zarabia się sporo więcej.
    Ostatnio edytowane przez elpapiotr ; 15-12-2021 o 18:30
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  3. #603
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Już kiedyś Ci to tłumaczyłem, ile razy można??
    To co z tym linkiem? We wniosku o przyłącze nie widziałem wyboru taryfy.

    Wielokrotnie Cię prosiłem, żebyś wrzucił i co?
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8010189
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 15-12-2021 o 19:18

  4. #604

    Domyślnie

    Kazien, miałeś do czynienia z ZE Enea? Więc nie cwaniakuj bo nie wiesz, ja miałem i wiem co piszę. Nie mam zamiaru z tobą ciągnąć dyskusji bo wiem dokąd ona doprowadzi a po drugie nic to nie zmieni. Natomiast co do linka to mogę tu wklejać i ze sto i każdy będziesz podważał bo taki twój charakter że negujesz wszystko co nie jest po twojej myśli.
    Przyłącze robiłem kilkanaście lat temu i drugi były z tego co teraz widzę ciut inne niż obecnie ale taryfę C dalej Enena wciska wszystkim którzy się budują. Skąd to wiem? od znajomych i sąsiadów którzy się niedawno wybudowali i budują w moim sąsiedztwie obecnie.
    Tak samo jak @elpapiotr, mądrować się to każdy umie i zarzucać innym że są nieudacznikami bo osobiście ich to nie dotyczy.

  5. #605
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Kazien, miałeś do czynienia z ZE Enea? Więc nie cwaniakuj bo nie wiesz, ja miałem i wiem co piszę.
    Ale formularza nie masz?

    To ja zalinkuję - Klik

    Jak widać nie wypełnia się tu taryfy, więc jakim cudem mogli odmówić:
    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Widzisz, gdy składałem wniosek o wykonanie przyłącza do działki budowlanej i zaznaczyłem że chce taryfę G
    Druga kwestia - to co to jest działka budowlana? W naturze nie ma czegoś takiego. Może być rolna albo zabudowana (zmiana następuje na podstawie inwentaryzacji powykonawczej - na koniec budowy). Potocznie mówi się budowlana na taką, która wg MPZP albo WZ umożliwia budowę. Ale nie a tego w rejestrze gruntów i nie jest to stan faktyczny - a tylko plan. I zmiana MPZP nie ma znaczenia na to, jaką taryfę możesz dostać. Na terenie przeznaczonym pod las mogą stać stare bloki - zmiana MPZP nie wymusza ich wyburzenia.

    Opowiadasz jakieś bajki. I nawet nie chce Ci się sprawdzić, co wypełniłeś i co odpowiedział dostawca. Pewnie sam zaznaczyłeś "obiekt projektowany" jakbyś nie chciał prądu do działki rolnej/leśnej/rekreacyjnej czy jaka tam ona w tym momencie była. To dostałeś do czasu wykonania tego obiektu przyłącze tymczasowe i zostałeś zakwalifikowany do grupy VI. Sam się o to prosiłeś. Jedyna istotna rzecz, że ma być przyłącze docelowe (może być do pustej działki), a nie tymczasowe.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 15-12-2021 o 21:41

  6. #606

    Domyślnie

    Chłopie, naczytasz się pustych przepisów w necie i siejesz zamęt jako czysty teoretyk.
    Pytałem, miałeś do czynienia z ZE Enea? Więc nie wypowiadaj się na ten temat bo nie znasz problemu.
    I jak zwykle klasyk z twoim wykonie - rozpierducha tematu.

  7. #607
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Chłopie, naczytasz się pustych przepisów w necie i siejesz zamęt jako czysty teoretyk.

    To wrzuć praktyczne dokumenty. Od dawna takowych poszukuję - i są tylko bajkopisarze jak Ty. Jak trzeba pokazać wniosek i odpowiedź, to amba zjadła. None, nic - pustka. Albo się okazuje, że wniosek był o przyłącze tymczasowe. Albo w ogóle nie złożyli na piśmie, bo usłyszeli opowieści dziwnej treści - jak Twoja.

    Więc przestań siać zamęt, bo każdy operator przy przyłączu docelowym musi wyrazić zgodę - i dobrze to wie, dlatego bajki opowiada tylko jak Ty, na gębę.

    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7436354

  8. #608

    Domyślnie

    Dziwne, że nawet w tym temacie kilku a może nawet kilkunastu inwestorów opisywało o sowich problemach i o taryfie C tylko ty jeden optymistycznie robisz nadzieje innym.
    Chłopie, ogarnij się i przestań wypisywać herezje bo tylko robisz innym wodę z mózgu.
    Nie masz zielonego pojęcia jak funkcjonuje ZE Enea ale będziesz kit wciskał bo w PGE jest tak i wg ciebie wszędzie jest tak samo. Otóż nie, nie jest tak samo, każdy ZE rządzi się swoimi prawami.
    Rozwalasz temat jak zwykle i jak w każdym temacie, po co wcinasz inny wątek z innego tematu do tego, dobrze się czujesz czy to już z bezsilności to robisz?

  9. #609
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    "Na jakich zasadach rozliczany jest pobór energii elektrycznej w czasie budowy?

    Zużycie energii elektrycznej w czasie budowy domu nie mieści się w ramach dostawy energii elektrycznej dla gospodarstw domowych, zatem nie mają wtedy zastosowania taryfy z grupy taryfowej G. Do rozliczeń stosuje się na czas budowy grupę taryfową C, aż do jej zakończenia i zasiedlenia domu, a następnie można wystąpić o zmianę taryfy przeznaczonej dla gospodarstw domowych"

    To mi pokazała pani w Enei i stwierdziła, że jak tego nie akceptuję, to mogę wybrać innego operatora.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  10. #610

    Domyślnie

    Tylko że innego operatora możesz wybrać do dostarczenia energii a nie do wykonania przyłącza.
    Przyłącze musi wykonać lokalny ZE i przy taryfie C nie zmienisz operatora tylko przy taryfie G, no chyba że teraz przepisy się zmieniły.

  11. #611
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Tylko że innego operatora możesz wybrać do dostarczenia energii a nie do wykonania przyłącza.
    Przyłącze musi wykonać lokalny ZE i przy taryfie C nie zmienisz operatora tylko przy taryfie G, no chyba że teraz przepisy się zmieniły.
    No właśnie o to chodzi, że brak wyboru. Sprzedawcę było można wybrać ale nie do przyłącza. To mi przypomniało czasy, kiedy ludzie w lubuskim ponad 25lat temu narzekali na gaz, pisaliśmy pisma no i przyjechali gazownicy, sami sobie sprawdzili i w/g nich był OK a u nas zużycie niemal 100% większe.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  12. #612
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Dziwne, że nawet w tym temacie kilku a może nawet kilkunastu inwestorów opisywało o sowich problemach i o taryfie C tylko ty jeden optymistycznie robisz nadzieje innym.
    A któryś pokazał wniosek na przyłącze docelowe i odmowę?

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Tylko że innego operatora możesz wybrać do dostarczenia energii a nie do wykonania przyłącza.
    Nie możesz. Na operatora jesteś skazany.

  13. #613
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A któryś pokazał wniosek na przyłącze docelowe i odmowę?



    Nie możesz. Na operatora jesteś skazany.
    Nie jest clue tego wątku pokazywanie dokumentów by udowodnić z jakiej przyczyny odmówili/zignorowali wniosek.
    Fakty są takie że ZE nie zawiera umów na taryfę G jeśli ma podejrzenie że jest to teren budowy. Skupianie się na trzeciorzędnych wątkach nie przybliża nas do konstruktywnych wniosków. Mierzenie siusiaków to zabawa dla dzieci w piaskownicy. Skupmy się na rozwiązaniu (lub próby), a z tym nikt prócz kolegi exclusive nie wystąpił.
    Ja jeszcze czekam za odpowiedzią na mój wniosek, ale z doświadczenia wiem, że taktyka przeczekania może być długo stosowana (za przyłączem czekałem ponad pół roku). I co im zrobisz? Skarga do URE / UOKiK? Nie przybliży to nikogo do rozwiązania problemu, gdyż to postępowanie administracyjne, które nie ma na celu spełnienie żądania inwestora. Z kolei ZE to de facto (niestety też mentalnie) urząd jak np. ZUS ...
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  14. #614
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Fakty są takie że ZE nie zawiera umów na taryfę G jeśli ma podejrzenie że jest to teren budowy.
    Nie jest to fakt. Faktem jest, że mi podpisali do czego wrzucałem linki. I faktem jest, że nikt nie pokazał odmowy przy wniosku o przyłącze docelowe.

  15. #615
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie jest to fakt. Faktem jest, że mi podpisali do czego wrzucałem linki. I faktem jest, że nikt nie pokazał odmowy przy wniosku o przyłącze docelowe.
    Ten konkretnie subwątek dotyczy taryfy w Enea. Nie zauważyłem by ktoś kwestionował, że trudno/nie można dostać taryfy G w Tauronie.
    Gratuluję, że dostałeś, ale Twoje doświadczenia nie przekładają się na sytuacje które dotykają użytkowników forum, którzy są skazani na Enea.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  16. #616
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Ten konkretnie subwątek dotyczy taryfy w Enea. Nie zauważyłem by ktoś kwestionował, że trudno/nie można dostać taryfy G w Tauronie.
    Gratuluję, że dostałeś, ale Twoje doświadczenia nie przekładają się na sytuacje które dotykają użytkowników forum, którzy są skazani na Enea.
    No właśnie - i teraz pytanie - czy na stronie PGE są informacje, że plac budowy może mieć tylko C11? Bo w Enei takie info jest i tego się trzymają. We wniosku o przyłacze zaznaczasz - plac budowy i z automatu taryfa C.
    Co do wysłanych wniosków - podejrzewam, że dostaniecie info o zmianie taryfy, ale gdybym to robił nie mając odbioru, to bym sam podawał stan licznika.
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 16-12-2021 o 00:06
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  17. #617
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Ten konkretnie subwątek dotyczy taryfy w Enea. Nie zauważyłem by ktoś kwestionował, że trudno/nie można dostać taryfy G w Tauronie.
    Gratuluję, że dostałeś, ale Twoje doświadczenia nie przekładają się na sytuacje które dotykają użytkowników forum, którzy są skazani na Enea.
    To samo dzieję się u różnych operatorów. I jest masa powtórzeń tej miejskiej legendy.

    Do momentu zakończenia budowy i uzyskania zezwolenia na użytkowanie budynku obowiązuje taryfa budowlana. Dopiero po tym można wystąpić o jej zmianę taryfy prądu z budowlanego na dedykowaną gospodarstwom domowym. Korzystanie w czasie budowy z prądu zwykłego jest niezgodne z prawem i skutkuje nałożeniem wysokich kar finansowych.

    Na etapie realizacji inwestycji nie można korzystać z prądu stałego na podstawie standardowej taryfy G (energia elektryczna dla gospodarstw domowych). Plac budowy musi być zaopatrzony w energię w ramach specjalnej taryfy C, czyli z przyłącza tymczasowego.

    Osobna taryfa dla placów budowy wynika z zakazu ich zasilania prądem stałym (docelowym), przeznaczonym dla gospodarstw domowych. Budowa powinna czerpać prąd z tymczasowego przyłącza energetycznego.


    Tymczasem zasady kwalifikacji do grup taryfowych określa rozporządzenie (jedno dla całego obszaru kraju). I nie ma tam nic w stylu "taryfy budowlanej" czy "zasilania placu budowy". Jest:

    § 2. Użyte w rozporządzeniu określenia oznaczają:
    1) grupa przyłączeniowa – grupę podmiotów, których urządzenia, instalacje i sieci są przyłączane do sieci, sklasyfikowaną w następujący sposób:
    a) grupa I – podmioty, których urządzenia, instalacje i sieci są przyłączane bezpośrednio do sieci o napięciu znamionowym wyższym niż 110 kV,
    b) grupa II – podmioty, których urządzenia, instalacje i sieci są przyłączane bezpośrednio do sieci o napięciu znamionowym 110 kV,
    c) grupa III – podmioty, których urządzenia, instalacje i sieci są przyłączane bezpośrednio do sieci o napięciu znamionowym wyższym niż 1 kV, lecz niższym niż 110 kV,
    d) grupa IV – podmioty, których urządzenia, instalacje i sieci są przyłączane bezpośrednio do sieci o napięciu znamionowym nie wyższym niż 1 kV oraz o mocy przyłączeniowej większej niż 40 kW lub prądzie znamionowym zabezpieczenia przedlicznikowego w torze prądowym większym niż 63 A,
    e) grupa V – podmioty, których urządzenia, instalacje i sieci są przyłączane bezpośrednio do sieci o napięciu znamionowym nie wyższym niż 1 kV oraz mocy przyłączeniowej nie większej niż 40 kW i prądzie znamionowym zabezpieczenia przedlicznikowego nie większym niż 63 A,
    f) grupa VI – podmioty, których urządzenia, instalacje i sieci są przyłączane do sieci poprzez tymczasowe przyłącze, które będzie, na zasadach określonych w umowie, zastąpione przyłączem docelowym, lub podmioty, których urządzenia, instalacje i sieci są przyłączane do sieci na czas określony, lecz nie dłuższy niż rok;
    2) grupa taryfowa – grupę odbiorców kupujących energię elektryczną lub korzystających z usługi przesyłania lub dystrybucji energii elektrycznej albo usługi kompleksowej, dla których stosuje się jeden zestaw cen lub stawek opłat i warunków ich stosowania;
    [...]
    § 6. 1. Podział odbiorców na grupy taryfowe jest dokonywany w zależności od poziomu kosztów uzasadnionych, ponoszonych przez przedsiębiorstwo energetyczne za dostarczanie energii elektrycznej do tych odbiorców, na podstawie następujących kryteriów:
    1) poziomu napięcia sieci w miejscu dostarczania energii elektrycznej;
    2) wartości mocy umownej;
    3) systemu rozliczeń;
    4) liczby rozliczeniowych stref czasowych;
    5) zużycia energii elektrycznej na potrzeby gospodarstw domowych


    Jak widać jedyną możliwością zaliczenia odbiorcy indywidualnego, nie prowadzącego DG jest przyłącze tymczasowe. O które musi, zamiast docelowego, sam zawnioskować.

    A jak ktoś chce udowodniać, że budowanie sobie samemu domu jest działalnością gospodarczą, a nie zaspokajaniem potrzeb gospodarstwa domowego (karkołomne jest udowodnienie tezy, że zapewnienie rodzinie dachu nad głową nie jest potrzebą gospodarstwa domowego) to słabo to widzę. A jakby mu się to jednak udało, to miałoby dużo dalej idące konsekwencje, niż same ceny prądu (prowadzenie DG bez zarejestrowanej działalności to nie tylko kary za niezłożenie deklaracji podatkowych, brak księgowości, niezapłacone zaliczki na PDOF, i "kilka" innych paragrafów).
    Nawet, jak ktoś wynajmuje firmę do budowy domu, to nie firma jest stroną umowy z zakładem energetycznym. Czy może jak mi do domu przyjdzie stolarz montować szafki i podepnie swój odkurzacz, to mam zmieniać taryfę na C?

    Nie ma też nic o tym, że nie mogę potrzeb swojego gospodarstwa domowego (w postaci np. ładowania prywatnego auta elektrycznego, zasilania w wakacje przyczepy kempingowej czy namiotu albo gotowania wody na herbatę w czajniku elektrycznym) zaspokajać na działce pustej, na której stoi tylko tzw. erbetka.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 16-12-2021 o 00:41

  18. #618

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Ty ciągle o tej polityce....

    Wracając do wątku: czy ktoś może się podzielić swoimi próbami zmiany taryfy na G11 przed formalnym zakończeniem budowy/uzyskania pozwolenia na użytkowanie?
    U mnie (tauron) od początku G11. Natomiast przyłącze zrobili mi dopiero jak miałem SSZ, 2 lata czekania i cała budowa na kablu od sąsiada ale chociaż G11 od razu. (umowa o przyłączenie podpisana przed wbiciem łopaty jeszcze)

    EDIT: teraz doczytałem, że chodzi o złodziejską firmę ENEA..
    Ostatnio edytowane przez boconek03 ; 17-12-2021 o 21:38
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  19. #619

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    No właśnie - i teraz pytanie - czy na stronie PGE są informacje, że plac budowy może mieć tylko C11? Bo w Enei takie info jest i tego się trzymają. We wniosku o przyłacze zaznaczasz - plac budowy i z automatu taryfa C.
    Co do wysłanych wniosków - podejrzewam, że dostaniecie info o zmianie taryfy, ale gdybym to robił nie mając odbioru, to bym sam podawał stan licznika.
    To ja mam ciekawą sytuację. Wnioskowałem o warunki przyłączenia na nowoprojektowany budynek. Zostałem zakwalifikowany do V grupy przyłączeniowej. Enea postawiła skrzynkę i zostało się tylko do niej podłączyć. Jednak w międzyczasie przyprowadziłem przyczepę kempingową i będę walczył o taryfę G. Jestem przed wysłaniem wniosku ps-do. Z tego co rozumiem, to ten wniosek określa charakter obiektu, czyli także kwalifikację do konkretnej taryfy według Enei. Zobaczymy co na to odpowiedzą.

  20. #620
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Idę podobną ścieżką,choć u mnie stoi już dom.
    Podziel się rezultatem

Strona 31 z 39

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony