dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 21 z 39
Pokaż wyniki od 401 do 420 z 765
  1. #401

    Domyślnie

    Może postawić garaż blaszak jako budynek gospodarczy?

  2. #402

    Domyślnie

    Witam
    Pytanie do greygrey co napisałeś w reklamacji , ponieważ jestem po wizycie w pge i przepisaniu umowy na taryfę G11 a Pani poniekąd bardzo miła zapytała czy budynek jest zamknięty ( nie było mowy o oddaniu budynku ) i okazuje się że mogłem zrobić ten aneks rok temu jak wstawiłem okna to by wystarczyło. Z powyższego zastanawiam się nad reklamacją rocznego okresu opłat z taryfy C11.

  3. #403
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał ondark Zobacz post
    Witam
    Pytanie do greygrey co napisałeś w reklamacji , ponieważ jestem po wizycie w pge i przepisaniu umowy na taryfę G11 a Pani poniekąd bardzo miła zapytała czy budynek jest zamknięty ( nie było mowy o oddaniu budynku ) i okazuje się że mogłem zrobić ten aneks rok temu jak wstawiłem okna to by wystarczyło. Z powyższego zastanawiam się nad reklamacją rocznego okresu opłat z taryfy C11.
    Ale pisałeś /składałeś rok temu podanie o zmianę taryfy i dostałeś odpowiedź odmowną? Albo otrzymałeś od nich info, że taka zmiana będzie możliwa dopiero po oddaniu budynku? Bo jeśli nie próbowałeś zmiany wcześniej a tylko teraz doczytałeś o tej możliwości, to z reklamacją może być ciężko. Co tu reklamować, kiedy z punktu widzenia PGE miałeś możliwość zmiany ale z niej nie skorzystałeś... Chyba, że jest jakaś furtka - poczekamy na odpowiedź kolegi greygrey.
    Ostatnio edytowane przez przemo1 ; 18-01-2019 o 20:54
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  4. #404
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał ondark Zobacz post
    Z powyższego zastanawiam się nad reklamacją rocznego okresu opłat z taryfy C11.
    Dostałeś to, o co wnioskowałeś. Więc co chcesz reklamować?

  5. #405

    Domyślnie

    Witam, nie wiem Panowie jak Wam udało się załatwić zmianę taryfy przed oddaniem budynku. Niżej podsyłam wiadomość jaką dostałem od PGE

    Szanowny Panie,
    odnosząc się do Pana wątpliwości z zakresie kwalifikowania odbiorców do grup taryfowych informuję, że kryteria podziałów na grupy taryfowe zostały wskazane w treści §6 ust. 1 Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 18 sierpnia 2011 r. w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną. Ponadto, kryteria te precyzuje Taryfa dla usług energii elektrycznej PGE Dystrybucja S.A., zatwierdzona decyzją Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki.
    Nadmieniam, że w świetle nowego Prawa Budowlanego zawarcie umowy w taryfie G w zakresie przepisywania umów z taryfy budowlanej (w ramach V grupy przyłączeniowej) – (punkt 3, str. 8 załącznika), wymaganymi dokumentami są:
    a. Zawiadomienie o zakończeniu budowy potwierdzone przez właściwy organ starostwa powiatowego (przeważnie jest to nadzór budowlany), - wystarczy kopia złożonego wniosku z pieczątką, że wniosek ten został złożony lub
    b. Dokument wystawiony przez właściwy organ starostwa powiatowego (przeważnie jest to nadzór budowlany) zezwalający na użytkowanie obiektu
    Przypominam, że dla obecnie obowiązującej umowa grupa taryfowa również została ściśle określona przez PGE Dystrybucja S.A. na podstawie dokumentu wydanego przez Operatora Systemu Dystrybucyjnego "Potwierdzenie możliwości świadczenia usługi dystrybucji i określenie parametrów technicznych dostaw" z wyłączym wskazaniem zastosowania taryfy C.
    Nadmieniam, że Rejon Energetyczny… poinformował PGE Obrót S.A., że dedykowany dla taryfy G dokument „potwierdzenia możliwości…”, zostanie wydane niezwłocznie po doręczeniu przez Odbiorcę jednego z wyżej wymienionych dokumentów
    Ostatnio edytowane przez gregory86 ; 24-01-2019 o 16:39

  6. #406
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Było wiele razy. Nie składasz wniosku o tymczasowy prąd - tylko o docelowy do przyczepy kempingowej czy namiotu. Masz działkę - możesz na niej biwakować. I jest to zużywanie na potrzeby bytowe, a nie biznesowe.

  7. #407

    Domyślnie

    Jestem po kupnie działki. Przede mną wybór projektu, formalności itp. Przyłacze wody i prądu. Budowa ruszy pewnie na wiosnę 2020. Wnioskować o prąd docelowy odrazu z G11? Ile to potrwa? przykładowo zbiję sobie z płyt osb mały domek i w międzyczasie będzie budowa i przyjadą montować skrzynkę to nie wpierdzielą mi C11? Jeżeli tak to mają takie prawo skoro budowa teoretycznie może iść z agregatów? Są na to jakieś zapisy prawne? Bo po przeczytaniu wątku jestem nabuzowany i jest gotowy na potyczkę z ZE (PGE)

  8. #408

    Domyślnie

    Cytat Napisał R90 Zobacz post
    Jestem po kupnie działki. Przede mną wybór projektu, formalności itp. Przyłacze wody i prądu. Budowa ruszy pewnie na wiosnę 2020. Wnioskować o prąd docelowy od razu z G11? Ile to potrwa? przykładowo zbiję sobie z płyt osb mały domek i w międzyczasie będzie budowa i przyjadą montować skrzynkę to nie wpierdzielą mi C11? Jeżeli tak to mają takie prawo skoro budowa teoretycznie może iść z agregatów? Są na to jakieś zapisy prawne? Bo po przeczytaniu wątku jestem nabuzowany i jest gotowy na potyczkę z ZE (PGE)
    Ja zrobiłem tak, ze wziąłem przyłącze tymczasowe z docelowym ze wskazaniem na zasilanie placu budowy. Z automatu dali mi więc C11. Na licznik czekałem jakies 5 miesięcy. Wiec proponuje już teraz złożyć wniosek o przyłącze.A wcześniej o warunki, bo to potrzebne do wniosku o przyłącze. a to wszystko potrzebne do wniosku o pozwolenie na budowę. Ustawowo mają 12 miesięcy (z tego co pamiętam) na realizacje przyłącza.
    Jechałem 3 miesiące na C11, poszedłem do tej samej pani w dystrybucji, z którą podpisywałem C11. Pani sie zdziwiła ze tak szybko i spytała czy mozna już zamieszkać. Ładnie odparłem ze dla chcącego nic trudnego, okna i dach są, wiec da sie mieszkać. Uśmiechnęła sie i przygotowała umowę dla G11. Nie musiałem pisac oświadczeń ani innych takich.

    Teraz zrobiłbym troszkę inaczej, bo wtedy wskazałem ze przyłącze do zasilania placu budowy. Teraz nie wspominałbym o tym. Ogólnie technicy nie przyczepiali sie do niczego, nawet do kabla którym pożyczałem prąd od sąsiada, kabla po którym musieli przejechać bo leżał na drodze.

    I nie daj sie zrobic firmie wykonującej przyłącze dla zakładu. Często proponują wykonanie zewnętrznej linii zasilającej czyli odcinka od skrzynki do twojej erbetki. Mi krzyknęli 4k za 16m kabla siłowego. Sam ogarnąłem to za jakieś 2k (koszt materiału i robocizny +odstępne dla elektryka za protokół)

  9. #409
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Di.

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    359

    Domyślnie

    Cytat Napisał R90 Zobacz post
    Jestem po kupnie działki. Przede mną wybór projektu, formalności itp. Przyłacze wody i prądu. Budowa ruszy pewnie na wiosnę 2020. Wnioskować o prąd docelowy odrazu z G11? Ile to potrwa? przykładowo zbiję sobie z płyt osb mały domek i w międzyczasie będzie budowa i przyjadą montować skrzynkę to nie wpierdzielą mi C11? Jeżeli tak to mają takie prawo skoro budowa teoretycznie może iść z agregatów? Są na to jakieś zapisy prawne? Bo po przeczytaniu wątku jestem nabuzowany i jest gotowy na potyczkę z ZE (PGE)
    Wyslalem swego czasu oficjalne zapytanie do PGE o taryfe C w zwiazku z niemoznoscia zamrozenia cen itd. Dostalem tylko pytanie czy w danym punkcie jest prowadzona dzialalnosc gospodarcza. Na moja odpowiedz ze nie, dostalem instrukcje co i jak wypelnic i wyslac zeby zmienic taryfe i tyle.
    Okazuje sie ze zmiane taryfy mozna zrobic nawet przez email wysylajac 3-4 skany drukow, nie ma o co wojowac. Dom nie musi byc ukonczony czy odebrany.

  10. #410
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Cytat Napisał R90 Zobacz post
    Jestem po kupnie działki. Przede mną wybór projektu, formalności itp. Przyłacze wody i prądu. Budowa ruszy pewnie na wiosnę 2020. Wnioskować o prąd docelowy odrazu z G11? Ile to potrwa? przykładowo zbiję sobie z płyt osb mały domek i w międzyczasie będzie budowa i przyjadą montować skrzynkę to nie wpierdzielą mi C11? Jeżeli tak to mają takie prawo skoro budowa teoretycznie może iść z agregatów? Są na to jakieś zapisy prawne? Bo po przeczytaniu wątku jestem nabuzowany i jest gotowy na potyczkę z ZE (PGE)
    W zeszłym tygodniu dostałem warunki na przyłączenie w tauron.
    Mam pustą działkę i wnioskowałem o przyłącze obiektu rekreacyjnego. Zatem dostałem grupę V czyli taryfa G11. Wnioskowałem o 30kW a koszt jakieś 2500brutto.
    Może dużo te 30kW ale jak nie będe miał gazu, pompy ciepła czy innych ogrzewaczy to będę jechał na prądzie.
    Termin realizacji przyłącza to luty 2021.
    Ostatnio edytowane przez ololek ; 18-11-2019 o 15:40

  11. #411

    Domyślnie

    Cytat Napisał ololek Zobacz post
    W zeszłym tygodniu dostałem warunki na przyłączenie w tauron.
    Mam pustą działkę i wnioskowałem o przyłącze obiektu rekreacyjnego. Zatem dostałem grupę V czyli taryfa G11. Wnioskowałem o 30kW a koszt jakieś 2500brutto.
    W którym miejscu umowy na przyłączenie jest informacja, że będzie to taryfa G11 ?

    Grupa V mówi tylko że - to podmioty ubiegające się o przyłączenie do sieci, których urządzenia, instalacje i sieci są przyłączane bezpośrednio do sieci o napięciu znamionowym nie wyższym niż 1 kV oraz mocy przyłączeniowej nie większej niż 40 kW i prądzie znamionowym zabezpieczenia przedlicznikowego nie większym niż 63A.

    Umowa o dostarczanie energii elektrycznej będzie dopiero zawarta po zakończeniu prac - w terminie do 14 dni od realizacji przyłącza.

    Czy nie wtedy dopiero będzie określona taryfa ?

  12. #412

    Domyślnie

    podpytam, papiery o przyłącze złożone jakiś czas temu (sie kierownik uparł bo niby długo sie czeka), SSO prawdopodobnie w czerwcu lub lipcu.Szafkę już postawili, jest faktura i niestety informacja że jak nie przyłączę się to 2zł z groszem kary, za każdy dzień, da się to jakość obejsć? Prąd mi nie jest potrzebny bo go mam z obecnego przyłącza a nowe jest do nowego domu. Szafka i prąd budowlany do niczego mi nie potrzebny no chyba że wyjdzie taniej niż płacenie tych dwóch zyli za każdy dzień.

  13. #413
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Podpisz umowę i zerwij za jakiś czas. Z reguły jest wymóg podpisana umowy w określonym czasie od wykonania przyłącza, ale nie jest powiedziane ze nie możesz jej wypowiedzieć.

  14. #414

    Domyślnie

    Jakiś konkretny operator czy obojętnie?
    Na obecnym przyłączu mam Energa.
    Może ktoś podpowie gdzie najkrótszy czas od zawarcia umowy do możliwości jej zerwania.

  15. #415
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nikita_Bennet Zobacz post
    Jakiś konkretny operator czy obojętnie?
    Nie masz wyboru operatora - tylko jeden ma kable w Twojej okolicy. Patrz na umowę (zwłaszcza, jak są jakieś promocje) czy nie jest na czas określony i nie ma opłat za rozwiązanie wcześniej.

  16. #416

    Domyślnie

    oki, podpytam w poniedziałek o wzór umowy

  17. #417

    Domyślnie

    Witam. Wysłałem do enei wniosek o warunki przyłączenia (w-do), podałem dom jednorodzinny i 17 kW. Jak się wykręcić z taryfy C ? Złożyć jeszcze raz wniosek czy przy zawarciu umowy mogę jeszcze to zmienić?

  18. #418

    Domyślnie

    Jak będziesz miał odbiór budynku to się wykręcisz z taryfy C

  19. #419

    Domyślnie

    Mogę przecież wnioskować o taryfę G w przypadku garażu/budynku gospodarczego/działki rekreacyjnej.

  20. #420

    Domyślnie

    W Enei mówili, że w-do nie determinuje ani mocy ani taryfy na umowie. Zresztą w-do to Enea operator, a właściwa umowa to bodajże Enea s.a. Także należy przy zawieraniu umowy podać, że chodzi o garaż i dostaniemy taryfę G. Prawidłowo przy rozpoczęciu budowy należy zmienić taryfę na C, ale wiecie jak to jest
    Dodam, że w moim przypadku chodzi o działkę rolną z mpzp.

Strona 21 z 39

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony