dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 39
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 765
  1. #21

    Domyślnie

    czy są jakieś jasne przepisy decydujące dla kogo jaka taryfa.
    Widzę, że to co zakład energetyczny to inne podejście.
    U mnie w Łódzkim (oddział Zgierz) tylko się pytają czy dom już zbudowany i dają taryfę jaką się chce. Zastanawiam się czy jest jakieś ryzyko wzięcia zwykłej taryfy bo podejrzewam, że zakończenie budowy to nic innego jak oddanie budynku.
    Z drugiej strony jak dom już stoi i tylko go wykańczamy (tapety, płytki) to nie jest w budowie a na tej zasadzie wszyscy co się remontują też powinni zmienić taryfę.
    Dlatego chciałbym zobaczyć jakiś zapis który to reguluje a nie opinię pracownika zakładu energetycznego. To chodzi o spore pieniądze więc dziwię się , że z tym taki bałagan i nie jasności.
    Ciekawe czy oni jakoś sprawdzają czy ludzie mają właściwą taryfę, czy jest ryzyko kar, czy nie?

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie jak zmienić tą taryfę.

    Dostałem właśnie pierwszą fakturę z licznika na budowie... i dobrze, że siedziałem. Zużyłem tylko 33 kWh a do zapłacenia... zobaczcie niżej!!!

    Przedstawię dane z faktury i proszę Was o informacje jak obciąć te kosmiczne koszty????

    Rozliczenia za okres 17.07.2009- 14.09.2009
    Grupa taryfowa: C11 Cała Doba Mnożna 1
    Sprzedawca: ENEA

    1. za energię czynną 33kWh = 11,95 zł.
    2. opłata za obsługę handlową = 12,81 zł.
    3. skł. zmienny stawki siec. = 4,99 zł
    4. skł. jakościowy st. syst. = 0,39 zł
    5. opłata przejściowa = 44,96 zł
    6. opł. stała za dystrybucję = 80,86 zł
    7. opłata abonamentowa = 6,15 zł

    Poradźcie coś ciekawego jak zmniejszyć sumę końcową. POMOCY !!!!!
    Razem 173,08 w tym 22% VAT za 33 kWh.

    Dodam jeszcze, że mam już fundamenty, posadzkę zero, i za kilka dni strop, potem dach i do marca przerwa zimowa- tak więc będę miał motywację aby nie płacić monopoliście jakim jest energetyka.
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  3. #23

    Domyślnie

    masz pewnei opaty stałe, abonamentowe za trzy miesiące (lipiec, sierpień i wrzesień), poczekaj na rachunek za jeden miesiąc jeżeli taki masz okres rozliczeniowy i wtedy zobaczysz, poza tym nie podałeś jaką masz moc umowna a od tego zależy wysokość stałych opłat, ja sobie np. na czas budowy moc obniżyłem z 16kW do 10kW, do budowy mi wystarczy a w kieszeni zawsze trochę wiecej zostanie

  4. #24

    Domyślnie

    Czy komuś udało sie zmienić taryfę przed odbiorem w Energa S.A. O/Kalisz???

  5. #25

    Domyślnie

    Elektryk zrobił instalacje, tynkarz zrobił tynki, elektryk pozakładał kontakty, z energetyki przyjechał facet na odbiór, popodpisywali jakieś papierki i mam prąd w taryfie mieszkalnej.
    Nie miałam wogóle prądu budowlanego, mimo że podpisywaław w warunkach żę chcę, skrzynka stała nieprzyłączona do domu, bez liczników przez 6 miesięcy, nic nie płaciłam za to, że sobie stoi.

    Obecnie mam nadpłaty 200 zł i dostałam pismo, że jak wykożystam nadpłatę to zaczną przysyłać rachunki i od 3 miesięcy spokój.

    W domu nie mieszkamy, narazie wykańczamy - siebie finansowo .
    Nie mamy odbioru końcowego domu, ale wszystkie instalacje są już odebrane (prąd, woda, ścieki, kominy też już się odbierają).

  6. #26

    Domyślnie Re: jak zmienić tą taryfę.

    Cytat Napisał PliP
    Dodam jeszcze, że mam już fundamenty, posadzkę zero, i za kilka dni strop, potem dach i do marca przerwa zimowa- tak więc będę miał motywację aby nie płacić monopoliście jakim jest energetyka.
    zacytujętu kogoś z forum: "owce są po to żeby je strzyc", "Tego co się żeni i co się buduje się nie żałuje" - oni to po prostu wiedzą...

  7. #27

    Domyślnie

    PliP znam ten ból....

    Jestem ciekaw czy ktoś wygrał z Enea ?
    Mój elektryk, który tam nota bene pracuje powiedział, że to nie możliwe, do odbioru mus i szlus....
    pozdrawiam

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał Malobert
    PliP znam ten ból....

    Jestem ciekaw czy ktoś wygrał z Enea ?
    Mój elektryk, który tam nota bene pracuje powiedział, że to nie możliwe, do odbioru mus i szlus....
    Hmmm - że zapytam - a co to jest taryfa budowlana ?? - bo ja nie wiem - od początku inwestycji - tj od pierwszego wbicia łopaty w ziemię miałem od razu taryfę G11 ...
    --
    Pozdrawiam

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablitoo
    Cytat Napisał Malobert
    PliP znam ten ból....

    Jestem ciekaw czy ktoś wygrał z Enea ?
    Mój elektryk, który tam nota bene pracuje powiedział, że to nie możliwe, do odbioru mus i szlus....
    Hmmm - że zapytam - a co to jest taryfa budowlana ?? - bo ja nie wiem - od początku inwestycji - tj od pierwszego wbicia łopaty w ziemię miałem od razu taryfę G11 ...
    Podaj nazwę swojego dostawcy, zasłużył na reklamę, choć ze zmianą dystrybutora w Polsce to wciąż chyba nie łatwo
    pozdrawiam

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    No to póki co nic nie wiem w jaki sposób wygrać z monopolistą jakim jest ENEA.
    W najbliższych dniach zapewne podejmę walkę... może zmienię operatora ????
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał Malobert
    Cytat Napisał pablitoo
    Cytat Napisał Malobert
    PliP znam ten ból....

    Jestem ciekaw czy ktoś wygrał z Enea ?
    Mój elektryk, który tam nota bene pracuje powiedział, że to nie możliwe, do odbioru mus i szlus....
    Hmmm - że zapytam - a co to jest taryfa budowlana ?? - bo ja nie wiem - od początku inwestycji - tj od pierwszego wbicia łopaty w ziemię miałem od razu taryfę G11 ...
    Podaj nazwę swojego dostawcy, zasłużył na reklamę, choć ze zmianą dystrybutora w Polsce to wciąż chyba nie łatwo
    ENION - grupa TAURON Polska Energia - oddział dystrybucyjny Kraków .
    --
    Pozdrawiam

  12. #32

    Domyślnie

    Witam
    czy komus w Enei to sie udało ? - gdyz mam taki sam problem (najwyzej zmienie operatora)

    pozdr

  13. #33
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jamaju
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    504
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    154

    Domyślnie

    Operatora/dystrybutora to raczej sobie nie zmienisz... Możesz co najwyżej zmienić sprzedawcę energi elektrycznej a to nie ma wpływu na taryfę, co najwyżej na cenę samej energii.

  14. #34

    Domyślnie

    Mam pytanie
    Mam obecnie na działce prąd 1 fazowy taryfa G11 i nie mam tam domu jeszcze bo zamierzam budować dopiero na wiosne. Czy mogę budować na tym co aktualnie posiadam czy konieczna jest z miana na taryfe budowlaną?

    Złożylem juz do ZE wniosek o zwiększenie mocy z docelową datą koniec 2010 r. ze wskazaniem miejsca podłączenia do garażu. Czy później będe mógł przenieść to przyłącze na dom?

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pati25

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablitoo
    Cytat Napisał Malobert
    Cytat Napisał pablitoo
    Cytat Napisał Malobert
    PliP znam ten ból....

    Jestem ciekaw czy ktoś wygrał z Enea ?
    Mój elektryk, który tam nota bene pracuje powiedział, że to nie możliwe, do odbioru mus i szlus....
    Hmmm - że zapytam - a co to jest taryfa budowlana ?? - bo ja nie wiem - od początku inwestycji - tj od pierwszego wbicia łopaty w ziemię miałem od razu taryfę G11 ...
    Podaj nazwę swojego dostawcy, zasłużył na reklamę, choć ze zmianą dystrybutora w Polsce to wciąż chyba nie łatwo
    ENION - grupa TAURON Polska Energia - oddział dystrybucyjny Kraków .
    Potwierdzam potwierdzam

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał goose
    Witam
    czy komus w Enei to sie udało ? - gdyz mam taki sam problem (najwyzej zmienie operatora)

    pozdr
    mi się udało, mało tego, wcale nie walczyłam, dostałam od kierownika budowy oświadczenie, że budynek częściowo nadaje sie do zamieszkania , napisałam odręcznie prośbe o zmianę taryfy, wysłałam to wszystko pocztą, nawet nie poleconym i JUZ !!!!

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał agula11
    Cytat Napisał goose
    Witam
    czy komus w Enei to sie udało ? - gdyz mam taki sam problem (najwyzej zmienie operatora)

    pozdr
    mi się udało, mało tego, wcale nie walczyłam, dostałam od kierownika budowy oświadczenie, że budynek częściowo nadaje sie do zamieszkania , napisałam odręcznie prośbe o zmianę taryfy, wysłałam to wszystko pocztą, nawet nie poleconym i JUZ !!!!
    Witam

    Ja 3tyg temu wysłałem pismo do gdanskiej energi prosba o zmiane taryfy z c11 na g11. Prosbe uzasadniłem dalszym wykozystywaniem prądu na cele gospodarcze , a nie budowlane. Stan budowy sso
    Czekam na odpowiedz.
    pozdrawiam daro31ie

  18. #38

    Domyślnie

    Ja też próbowałem tak , niestety ! twierdzą że bez odbioru budynku taryfy nie zmienią , udało mi się tylko zmniejszyć moc z 20,6kw na 6kw w C11 .

  19. #39

    Domyślnie

    Vattenfall też nie robił żadnych problemów.
    taryfa zmieniona na G11 na długo przed odbiorem.

    pozdrawiam,
    "we pray to our God as we dance with the devil"

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał seba_x
    Ja też próbowałem tak , niestety ! twierdzą że bez odbioru budynku taryfy nie zmienią , udało mi się tylko zmniejszyć moc z 20,6kw na 6kw w C11 .
    Witam

    Ja myślę że powinno sie z nimi walczyć!
    Praktyka osobnej taryfy na prąd "budowlany" wydaje mi się śliska i ma jakiś posmaczek nieuczciwej praktyki
    cytat z forum:
    Do grup taryfowych G kwalifikuje się odbiorców pobierających energię elektryczną na
    potrzeby:
    a) gospodarstw domowych oraz pomieszczeń gospodarczych związanych
    z prowadzeniem tych gospodarstw, tj. pomieszczenia piwniczne, garaże, strychy,
    b) lokali o charakterze zbiorowego zamieszkania, tj.: domy akademickie, internaty,
    hotele robotnicze, klasztory, plebanie, wikariaty, kanonie, rezydencje biskupie,
    hospicja, domy opieki społecznej, domy dziecka, jednostki penitencjarne w części
    bytowej, koszary; jak też znajdujące się w tych lokalach pomieszczenia
    pomocnicze, tj. czytelnie, pralnie, kuchnie, pływalnie, warsztaty itp., służące
    potrzebom bytowym mieszkańców,
    c) mieszkań rotacyjnych, mieszkań pracowników placówek dyplomatycznych
    i zagranicznych przedstawicielstw,
    d) domów letniskowych, domów kempingowych i altan w ogródkach działkowych
    oraz, w przypadkach wspólnego pomiaru, administracji ogródków działkowych,
    e) oświetlenia w budynkach mieszkalnych: klatek schodowych, numerów domów,
    piwnic, strychów, suszarni, itp.,
    f) zasilania dźwigów w budynkach mieszkalnych,
    g) węzłów cieplnych i hydroforni, będących w gestii administracji domów
    mieszkalnych,
    h) garaży indywidualnych użytkowników.
    Zakwalifikowanie do grupy taryfowej G jest możliwe wyłącznie w przypadku, gdy
    w wymienionych obiektach nie jest prowadzona działalność o charakterze
    handlowym, usługowym lub produkcyjnym.

    Tyryfa C na budowie, to rozbój w biały dzień
    pozdrawiam daro31

Strona 2 z 39

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony