dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 23 z 39
Pokaż wyniki od 441 do 460 z 765
  1. #441

    Domyślnie

    No tos kolego namieszał. Nie można odwrócić sytuacji, i traktować budynku gospodarczego, jako ten do odbioru ?
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  2. #442
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    To akurat nie moja sytuacja, tylko znajomego, ja potrzebuje tylko zaświadczenia o wykonaniu przyłącza.
    Budynek gospodarczy jest odebrany już dawno, potem po latach na tej działce powstały dom. Znajomy zastanawia się jak w takiej sytuacji załatwić kwestię oświadczenia o zapewnieniu dostaw energii. Wiem, że Pan jest w tych tematach biegły, może Pan coś doradzi.
    Skoro do działki jest przyłącze, może wystarczy wystąpić do pge z wnioskiem o zapewnienie dostaw do tego drugiego budynku - przecież PnB dostał.
    Ostatnio edytowane przez kemot_p ; 06-09-2020 o 18:08

  3. #443

    Domyślnie

    Mimo wszystko z tym problemem należy udać się do PGE. Tu ciężko coś napisać, tym bardziej, że nie znam całości spraw związanych z postawieniem budynku mieszkalnego, pozwoleniem na budowę, wszelkim uzgodnieniami (są w projekcie budowlanym) itd.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  4. #444
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Z tego co kojarzę to jego PnB domu zostało wydane na podstawie warunków z PGE w których była mowa o placu budowy i budynku gospodarczym.

  5. #445

    Domyślnie

    I dalej "wisi" na zasilaniu tymczasowym, i taryfie budowlanej ?
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  6. #446
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Z tego co kojarze ma taryfę G11.

  7. #447

    Domyślnie

    Taryfa mieszkalna, ale co dalej? Jakie przyłącze? Umowa o przyłączenie, umowa o dostarczanie energii itd.
    To są składniki podłączenia Odbiorcy do sieci.
    Ale sąsiad nie jest przedmiotem dyskusji, prawda ?
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  8. #448
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Nie to nie mój sąsiad tylko znajomy. On podlega pod PGE Żyrardów a ja PGE Pruszków.
    Spotkaliśmy się na piwku w weekend i chciał porady, bo wie że jestem na FM.
    Ostatnio edytowane przez kemot_p ; 06-09-2020 o 19:07

  9. #449
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    No to wal do PGE, przedstaw żądania PINB i już.
    Chyba że wystarczy protokół odbioru, - patrz PGE :

    Po zakończeniu prac zgodnie z umową o przyłączenie i dostarczeniu powyższego oświadczenia, PGE Dystrybucja S.A. wystawia „Potwierdzenie możliwości świadczenia usługi dystrybucji i określenie parametrów technicznych dostaw”.
    (zaczerpnięto z PGE)
    https://pgedystrybucja.pl/przylaczenia/procedury-przylaczeniowe/Procedura-przylaczania-Odbiorcow
    Piszę, może komuś się przyda.
    Byłem dzisiaj rano w PGE, trzeba pobrać druk - wniosek o wydanie zaświadczenia o wykonaniu i odbiorze przyłącza. Formularza nie ma na stronie internetowej, ale można też złożyć odręcznie napisane pismo, a nawet, w dobie covida, wysłać prośbę mailowo.
    Zaświadczenie wysyłają pocztą.

  10. #450

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jeremies Zobacz post
    Obecnie mam taryfę C11 w ENEA, do końca budowy pozostało wykonanie posadzek, ocieplenia dachu oraz elewacji. Czy mogę (i jak ewentualnie) zmienić taryfę na G11 - za dwa miesiące użytkowania prądu (raptem 38kWh) w taryfie C11 (20kW, 32A) dostałem rachunek na 324zł. Chyba ktoś sobie jaja robi!!
    I jak sobie poradziłeś? Mi do odbioru domu brakuje "tylko":

    - ogrodzenia (jest zrobione, ale z terminem montażu kiepsko
    - schody (brak kasy obecnie)
    - drzwi wejściowe (zamówione, będą za 4-5 tyg)

    I jestem na taryfie budowlanej. W domu mam zrobione tyle, żeby zamieszkać tj. bez gniazdek, na przedłużaczach, ale są panele, jest łazienka, zaraz będzie kuchnia. Nie wiem czy mogę wnioskować już o zmianę taryfy czy czekać jeszcze do faktycznego odbioru domu.

  11. #451

    Domyślnie

    Wnioskować. ZE nie jest władzą decydującą o tym. Jest podmiotem gospodarczym, który świadczy usługi, m. inn. dla ludności.
    Może jeszcze będą sprawdzać, czy kafelki równo położone.
    I tak wystarczająco dużo wyrwali od klienta, nie do końca zgodnie z prawem.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  12. #452

    Domyślnie

    Czyli wypełniam tylko to:

    Oświadczenie
    o przyjęciu Oferty zawarcia z ENEA S.A. Umowy kompleksowej zastępującej
    postanowienia dotychczasowej umowy dla Miejsca dostarczania energii
    dla Klientów z grupy taryfowej G będących konsumentami


    I tam to zaznaczacie?

    w związku z zakończeniem budowy budynku mieszkalnego i poinformowaniem właściwego organu administracji o zakończeniu budowy budynku mieszkalnego
    oraz zamiarze jego użytkowania - zgodnie z wymogami ustawy Prawo budowlane – G11 1


    1 Wariant dla Klienta, który dokonuje zmiany grupy z C11 na G11 w związku z zakończeniem budowy. Klient ma obowiązek poinformować Sprzedawcę o złożenia sprzeciwu
    przez ww. organy administracji, w terminie 7 dni od dnia otrzymania informacji o sprzeciwie.

  13. #453
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    muszkieter7

    Zarejestrowany
    Jul 2020
    Skąd
    Charbrowo
    Kod pocztowy
    83-352
    Posty
    110

    Domyślnie

    Do zmieniających taryfę z c11: mając taryfę c11 po opłaceniu haraczu za 4 m-ce (zużycie 12 kW kwota 660 zł) zadzwoniłem na infolinię dostawcy z pytaniem jak zmienić taryfę. Miła pani w pierwszych słowach nie bardzo kwapiła się do pomocy. Zasugerowałem rozwiązanie umowy i przejście na agregat, po zużyciu widać że prąd nie jest wykorzystywany do celów budowlanych. Poinformowałem że przyłącze jest zakończone erbetką w garażu i ten obiekt zasilam. Padło pytanie czy mam blaszak zgłoszony, poinformowałem że UG nie wymaga zgłoszenia ( zgodnie z info z UG). Pani zmieniła podejście i w ciągu chwili pokierowała zmiana taryfy tzn trzeba złożyć w systemie wniosek i po sprawie. Teraz za 6 kW za dwa m-ce rachunek 26 zł, hurrraa czego wszystkim życzę.

  14. #454
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ewanowic

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    17

    Domyślnie

    Mam budynek gospodarczy , zgłoszony w starostwie. Moje pytanie czy Pge podłączy mi taryfę G11. Jakiś czas temu pisałam do Pge, odpisali że podłączą. A jak to działa w praktyce ?

  15. #455
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewanowic Zobacz post
    A jak to działa w praktyce ?
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7430360

  16. #456
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewanowic Zobacz post
    Mam budynek gospodarczy , zgłoszony w starostwie. Moje pytanie czy Pge podłączy mi taryfę G11. Jakiś czas temu pisałam do Pge, odpisali że podłączą. A jak to działa w praktyce ?
    Podłączą. Załatw sobie kopię złożonego zgłoszenia ze stemplem urzędniczki i dołącz go do wniosku do PGE. Ja tak załawiłem sobie taryfę G11 kilka lat temu do zwykłego blaszaka.

  17. #457

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Podłączą. Załatw sobie kopię złożonego zgłoszenia ze stemplem urzędniczki i dołącz go do wniosku do PGE. Ja tak załawiłem sobie taryfę G11 kilka lat temu do zwykłego blaszaka.
    A co w przypadku gdy budynek gospodarczy, blaszak nie wymaga zgłoszenia? Nowelizacja prawa budowlanego pozwala na postawienie tego typu budynków bez żadnych formalności.

  18. #458
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Od kiedy blaszak nie wymaga zgłoszenia?

    Nam udało się zmienić taryfę z c11 po złożeniu oświadczenia, że budowa została zakończona, ale trwają lekkie prace wykończeniowe. Przyjechał ktoś z PGE, spisali protokół i zmienili taryfę.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  19. #459
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Od kiedy blaszak nie wymaga zgłoszenia?

    Nam udało się zmienić taryfę z c11 po złożeniu oświadczenia, że budowa została zakończona, ale trwają lekkie prace wykończeniowe. Przyjechał ktoś z PGE, spisali protokół i zmienili taryfę.
    Ja zrobiłem podobnie z tą różnicą, że nikt nie przyjeżdżał i nic nie spisywał

  20. #460
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał santini Zobacz post
    A co w przypadku gdy budynek gospodarczy, blaszak nie wymaga zgłoszenia? Nowelizacja prawa budowlanego pozwala na postawienie tego typu budynków bez żadnych formalności.
    Jaki to blaszak? Jeśli jest uzupełnieniem zabudowy zagrodowej to rzeczywiście nie wymaga zgłoszenia, ale jeśli nie to jak najbardziej wymaga.

    Art. 29.

    1. Nie wymaga decyzji o pozwoleniu na budowę, natomiast wymaga zgłoszenia, o którym mowa w art. 30, budowa:
    (...)
    14) wolno stojących:
    a) parterowych budynków gospodarczych,
    b) garaży,
    c) wiat
    – o powierzchni zabudowy do 35 m2, przy czym łączna liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać dwóch na każde 500 m2 powierzchni działki;
    (...)
    2. Nie wymaga decyzji o pozwoleniu na budowę oraz zgłoszenia, o którym mowa w art. 30, budowa:
    1) obiektów gospodarczych związanych z produkcją rolną i uzupełniających zabudowę zagrodową w ramach istniejącej działki siedliskowej:

    a) parterowych budynków gospodarczych o powierzchni zabudowy do 35 m2, przy rozpiętości konstrukcji nie większej niż 4,80 m,
    (...)

Strona 23 z 39

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony