dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 24 z 39
Pokaż wyniki od 461 do 480 z 765
  1. #461

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Jaki to blaszak? Jeśli jest uzupełnieniem zabudowy zagrodowej to rzeczywiście nie wymaga zgłoszenia, ale jeśli nie to jak najbardziej wymaga.
    Mea culpa.
    Trochę namotałem. Chodzi mi o blaszak jako budynek gospodarczy, nie jako garaż. Czyli teoretycznie podciągnąć to pod:

    Art. 29.
    (...)
    2.Nie wymaga decyzji o pozwoleniu na budowę oraz zgłoszenia, o którym mowa w art.30, budowa:
    (...)
    8)gospodarczych obiektów budowlanych o powierzchni zabudowy do 35m2, przy rozpiętości konstrukcji nie większej niż 4,80m, oraz stawów i zbiorników wodnych o powierzchni nieprzekraczającej 500m2 i głębokości nieprzekraczającej 2m od naturalnej powierzchni terenu przeznaczonych wyłącznie na cele gospodarki leśnej i położonych na gruntach leśnych Skarbu Państwa, z wyjątkiem sytuowanych na obszarze Natura 2000;

    Czy źle kombinuje?

  2. #462
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    No a to:
    8 ) gospodarczych obiektów budowlanych o powierzchni zabudowy do 35m2, przy rozpiętości konstrukcji nie większej niż 4,80m, oraz stawów i zbiorników wodnych o powierzchni nieprzekraczającej 500m2 i głębokości nieprzekraczającej 2m od naturalnej powierzchni terenu przeznaczonych wyłącznie na cele gospodarki leśnej i położonych na gruntach leśnych Skarbu Państwa, z wyjątkiem sytuowanych na obszarze Natura 2000;

    odnosi się do Ciebie? Wg mnie cały punkt 8 dotyczy budynków przeznaczonych na cele gospodarki leśnej. Oczywiście mogę się mylić.

  3. #463

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Od kiedy blaszak nie wymaga zgłoszenia?

    Nam udało się zmienić taryfę z c11 po złożeniu oświadczenia, że budowa została zakończona, ale trwają lekkie prace wykończeniowe. Przyjechał ktoś z PGE, spisali protokół i zmienili taryfę.
    a ja złożyłem nowy wniosek o podłaczenie zaznaczając, że "gospodarstwo domowe" Wpisałem nr obecnego licznika, zabezpieczenia itp. Pan w PGE Pruszków nie chciał przyjąć wniosku i ze nie dostane taryfy G11(miałem C11) i ze muszę zakończyć budowę, No to ja , ze nie muszę i chcę złozyc wniosek, a on, ze dostane odmowę, a ja, ze dobrze, podacie podstawę prawną na odmowę a ja będę wiedział co robić dalej. wniosek złożyłem w kancelarii. Po miesiącu dzwoni gość , ze kiedy mogą przyjechać spisać licznik, bo mi zmieniają taryfę tak jak chciałem na G11. Okazało się, ze nie potrzeba żadnych zakończeń budowy ani innych tego typu. A ja głupi zamiast ze 4 lata wcześniej złożyć taki wniosek , to opierałem się na tym co powiedzieli.


  4. #464
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    No a to:
    8 ) gospodarczych obiektów budowlanych o powierzchni zabudowy do 35m2, przy rozpiętości konstrukcji nie większej niż 4,80m, oraz stawów i zbiorników wodnych o powierzchni nieprzekraczającej 500m2 i głębokości nieprzekraczającej 2m od naturalnej powierzchni terenu przeznaczonych wyłącznie na cele gospodarki leśnej i położonych na gruntach leśnych Skarbu Państwa, z wyjątkiem sytuowanych na obszarze Natura 2000;

    odnosi się do Ciebie? Wg mnie cały punkt 8 dotyczy budynków przeznaczonych na cele gospodarki leśnej. Oczywiście mogę się mylić.
    Masz rację jeśli chodzi o zamysł niestety w tym zapisie jest ewidentny babol (świadomy bądź nie), popatrz na przecinki w tym zapisie i w zapisie pkt. 1.18.
    Teoretycznie można by spróbować to wykorzystać.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  5. #465

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    No a to:
    8 ) gospodarczych obiektów budowlanych o powierzchni zabudowy do 35m2, przy rozpiętości konstrukcji nie większej niż 4,80m, oraz stawów i zbiorników wodnych o powierzchni nieprzekraczającej 500m2 i głębokości nieprzekraczającej 2m od naturalnej powierzchni terenu przeznaczonych wyłącznie na cele gospodarki leśnej i położonych na gruntach leśnych Skarbu Państwa, z wyjątkiem sytuowanych na obszarze Natura 2000;

    odnosi się do Ciebie? Wg mnie cały punkt 8 dotyczy budynków przeznaczonych na cele gospodarki leśnej. Oczywiście mogę się mylić.
    No właśnie nie jestem znawcą prawa, wiem że często przepisy są różnie interpretowane ze względu właśnie na takie błędy jak źle wstawiony przecinek itp.
    Pytanie czy jest sens się bawić w takie rzeczy.

  6. #466
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Przerabiałem to ostatnio. W świetle prawa, nawet altana ogrodowa wymaga zgłoszenia.

    Jeśli chodzi o taryfę budowlaną to pewna opcja jest mniejszą moc przyłącza na czas budowy i zwiększenie mocy później. Trzeba tylko się dogadać jakie dają przewody, żeby potem się nie okazało, że nie da się potem zwiększyć. U nas by default szły takie same, więc wzięliśmy sobie moc 7kw.

  7. #467
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Wg wrześniowej nowelizacji już nie.
    Art. 29
    2. Nie wymaga decyzji o pozwoleniu na budowę oraz zgłoszenia, o którym mowa w art. 30, budowa:
    (...)
    3) wolno stojących altan o powierzchni zabudowy do 35 m2, przy czym łączna liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać dwóch na każde 500 m2 powierzchni działki

  8. #468
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    No proszę o tej wrześniowej noewlizacji nie słyszałem. W końcu jakaś sensowna zmiana
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  9. #469

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    No proszę o tej wrześniowej noewlizacji nie słyszałem. W końcu jakaś sensowna zmiana
    Przez cały 2019 rok 211 podmiotów zgłaszało uwagi do nowego Prawa Budowlanego, wielka awantura w Sejmie w lutym przy uchwalaniu, a tu ... nikt nie słyszał i to na forum muratora?
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

  10. #470

    Domyślnie

    Widzę, że w tym wątku wypowiadają się osoby znające się na zawiłościach zakładów energetycznych, więc i może mi doradzicie.
    Dom w SSZ, prąd brany od skrzynki (budowlany) z innego budowanego domu (dogadałem się z właścicielem). Na dniach wchodzi elektryk, zrobi swoje i wystawi mi papiery o wykonaniu okablowania i rozdzielni.
    Chciałbym załatwiać prąd docelowy, najprawdopodobniej z Energii.
    Jak najszybciej to załatwiać, gdyż chciałbym jak najszybciej wystawić obecne mieszkanie na sprzedaż i wykańczać docelowy dom.
    Może szybciej będzie załatwiać budowlany i przekształcać go na bytowy??

  11. #471

    Domyślnie

    Dzień dobry,
    Czy takie oświadczenie o zakończeniu budowy w tauronie ma swój własny druk, czy muszę coś sklecić sama? Od roku mam fotowoltaikę, nadwyżki prądu duże, a w taryfie c11 i tak rachunki płacę po 180zl

  12. #472

    Domyślnie

    Dzień dobry,
    Czy takie oświadczenie o zakończeniu budowy w tauronie ma swój własny druk, czy muszę coś sklecić sama? Od roku mam fotowoltaikę, nadwyżki prądu duże, a w taryfie c11 i tak rachunki płacę po 180zl
    Oczywiście że są druki. wszystko znajdziesz w poniższym linku.
    https://www.tauron.pl/dla-domu/obslu.../zmiana-taryfy

  13. #473

    Domyślnie

    ale pod tym linkiem są tylko opcje zmiany grupy taryfowej, a ja muszę najpierw złożyć oświadczenie o zakończeniu budowy (teraz mam taryfę c11 dlatego że mam prąd budowlany)

  14. #474

    Domyślnie

    ale pod tym linkiem są tylko opcje zmiany grupy taryfowej, a ja muszę najpierw złożyć oświadczenie o zakończeniu budowy (teraz mam taryfę c11 dlatego że mam prąd budowlany)
    Zmieniasz taryfę z C11 na która z taryf G. Wypełniasz wniosek, wysyłasz i finito.
    Kto Ci powiedział że musisz najpierw wysłać oświadczenie o zakończeniu budowy?? Z tego co wiem to nie ma takiego czegoś w Tauronie.

  15. #475
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    muszę najpierw złożyć oświadczenie o zakończeniu budowy
    Co to ma wspólnego z tym wątkiem? Tu jest dyskusja o sytuacji przeciwnej.

  16. #476

    Domyślnie

    Nie zmienią jej taryfy, bo w obecnej umowie ma "plac budowy" a dla placu budowy nie zmienią. Musi złożyć nowy wniosek https://www.tauron.pl/-/media/formul...e-umowy-e.ashx i wpisać gospodarstwo domowe na stronie drugiej w rubrykę "Pobraną energię elektryczną będę wykorzystywać na potrzebę:"


  17. #477

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    Nie zmienią jej taryfy, bo w obecnej umowie ma "plac budowy" a dla placu budowy nie zmienią. Musi złożyć nowy wniosek https://www.tauron.pl/-/media/formul...e-umowy-e.ashx i wpisać gospodarstwo domowe na stronie drugiej w rubrykę "Pobraną energię elektryczną będę wykorzystywać na potrzebę:"
    Skąd wiesz że ma plac budowy? Pisze że od roku ma fotowoltaikę i płaci wysokie rachunki po 180 zł więc ja domniemywam że dom jest już po odbiorze.
    W Tauronie jest możliwość podłączenia prądu bez taryfy C11 i bez odbioru domu, czyli docelowo można podłączyć prąd z taryfa G ...

  18. #478

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Skąd wiesz że ma plac budowy? Pisze że od roku ma fotowoltaikę i płaci wysokie rachunki po 180 zł więc ja domniemywam że dom jest już po odbiorze.
    W Tauronie jest możliwość podłączenia prądu bez taryfy C11 i bez odbioru domu, czyli docelowo można podłączyć prąd z taryfa G ...
    Bo ma dalej taryfę C11, gdyby zmieniła umowę podczas podłączania fotowoltaiki na gospodarstwo domowe, to miałaby taryfę G11


  19. #479

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    Bo ma dalej taryfę C11, gdyby zmieniła umowę podczas podłączania fotowoltaiki na gospodarstwo domowe, to miałaby taryfę G11
    To że ma C11 nie oznacza że przy fotowoltaice miałaby zmienioną taryfę. Przecież każdy z Nas może zmienić taryfę z G na C (wiem że to idiotycznie brzmi ale teoretycznie tak można) i tak samo znam gościa który po odbiorze domu miał jeszcze przez kilka miesięcy taryfę C11 bo zapomniał złożyć wniosek o zmianę taryfy.
    Dopóki [email protected] nie napisze coś więcej może tylko zgadywać

  20. #480

    Domyślnie

    taryfę można zmienić nie mając odbioru budynku, wystarczy aby mury stały z tym, ze wniosek o zmianę taryfy zostanie odrzucony, bo formalnie dalej jest budowa. trzeba złożyć nowy wniosek o zawarcie umowy ale dla gospodarstwa domowego, wtedy zmienią. Sam to przechodziłem. Tez składałem wniosek o zmianę taryfy i nici z tego. Dopiero złożenie wniosku o zawarcie nowej umowy dla gospodarstwa domowego i złożenie w kancelarii odniosło skutek bo w okienku chcieli papierek o zakończeniu budowy. Pismo złożyłem i nawet straszyli mnie, że będzie odmowa, to powiedziałem, że ok, podadzą podstawę prawną odmowy i będzie dobrze. Oczywiście nie mieli takiej podstawy prawnej, bo nie istnieje coś takiego jak "taryfa budowlana" , tylko ludzi w trąbę robią.
    C11 jest dla firm a nie dla osób prywatnych/ fizycznych.


Strona 24 z 39

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony