dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 26 z 39
Pokaż wyniki od 501 do 520 z 765
  1. #501

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    To że ma C11 nie oznacza że przy fotowoltaice miałaby zmienioną taryfę. Przecież każdy z Nas może zmienić taryfę z G na C (wiem że to idiotycznie brzmi ale teoretycznie tak można) i tak samo znam gościa który po odbiorze domu miał jeszcze przez kilka miesięcy taryfę C11 bo zapomniał złożyć wniosek o zmianę taryfy.
    Dopóki [email protected] nie napisze coś więcej może tylko zgadywać
    Właśnie problem jest w tym, że dom mam nieodebrany i już chyba z 3 godziny łącznie spędziłam na infolinii tauronu, byłam przełączana w kółko z nowych umów, przez zmiany taryfy po dział fotowoltaiki i tak w kółko. W związku z tym chciałam złożyć oświadczenie, że budowa została zakończona i zmienić taryfę, żeby nie płacić samych kosztów stałych 180zł ;/

  2. #502

    Domyślnie

    Właśnie problem jest w tym, że dom mam nieodebrany i już chyba z 3 godziny łącznie spędziłam na infolinii tauronu, byłam przełączana w kółko z nowych umów, przez zmiany taryfy po dział fotowoltaiki i tak w kółko. W związku z tym chciałam złożyć oświadczenie, że budowa została zakończona i zmienić taryfę, żeby nie płacić samych kosztów stałych 180zł ;/
    Połącz się z infolinia i rozmawiaj z konsultantem albo udaj się do oddziału terenowego Tauronu.
    Jeżeli nie mas odbioru a już jest instalacja wewnętrzna to nie ma problemu zmiany taryfy na G. Tauron nie wymaga odbioru domu do zmiany taryfy.

  3. #503

    Domyślnie

    No właśnie łącząc się z konsultantami byłam odsyłana - przełączana bo każdy po kolei twierdził że u niego się nie da i mnie przełączał
    Dlatego stwierdziłam że lepiej będzie złożyć wniosek pisemnie tylko wszyscy mówią że potrzebne jest oświadczenie o zakończeniu budowy i nie wiem czy mam je złożyć na konkretnym druku czy sklecić coś sama

  4. #504

    Domyślnie

    No właśnie łącząc się z konsultantami byłam odsyłana - przełączana bo każdy po kolei twierdził że u niego się nie da i mnie przełączał
    Dlatego stwierdziłam że lepiej będzie złożyć wniosek pisemnie tylko wszyscy mówią że potrzebne jest oświadczenie o zakończeniu budowy i nie wiem czy mam je złożyć na konkretnym druku czy sklecić coś sama
    To masz pecha że trafiłaś na niekompetentnych konsultantów.
    Znajomy trzy lata temu załatwił sprawę bez odbioru domu zmienił taryfę na G, tyle tylko wiem bo w szczegóły nie wchodziłem dlatego twierdzę że można w Tauronie zmienić taryfę bez odbioru domu.
    A tak poza konkursem zapytam dlaczego nie masz zrobionego odbioru domu? Bo jak domniemywam już w domu mieszkacie, tak?

  5. #505

    Domyślnie

    @henrykow, takimi rzeczami się nie interesuj. Ma jak ma i tyle.

  6. #506

    Domyślnie

    W Tauronie (Kraków) bez problemu taryfa G11 przy domu w SSZ. Dzisiaj załatwiałem.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  7. #507
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Ficki

    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    7

    Domyślnie

    O losie ile wiedzy. Dzwoniłem dziś do Energa operator, bo niedługo startuje z budową. Pani od razu że C11, po dłuższej rozmowie Odmówiłem, mimo że z informacji nie jest aż tak drogo 37zł co miesiąc + 0,59 (lub 0,49) za kWh. Więc nie wiem skąd te horrendalne sumy na taryfach budowlanych. Jednak wolę od razu mieć tańszy prąd niż droższy. Zadzwonię za niedługo ponownie i poproszę o założenie licznika na taryfę G11 bo zamierzam każdy wolny czas spędzać na działce gdzie stoi (hmmm przyczepka w której jest "rozdzielnia" 3 bezpieczniki ) przyczepka i chcę mieć światło jak nastanie wieczór.
    Myślicie że przejdzie?

    PS: Pani nie była w stanie określić kiedy można zmienić z C na G. Dodała nawet że jak już mam G a robię remont to powinienem podpisać umowę na C

  8. #508

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ficki Zobacz post
    Pani nie była w stanie określić kiedy można zmienić z C na G. Dodała nawet że jak już mam G a robię remont to powinienem podpisać umowę na C
    To już sobie jaja robiła.

  9. #509

    Domyślnie

    Myślę, że nie robiła, oni by tak chcieli.


  10. #510

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ficki Zobacz post
    O losie ile wiedzy. Dzwoniłem dziś do Energa operator, bo niedługo startuje z budową. Pani od razu że C11, po dłuższej rozmowie Odmówiłem, mimo że z informacji nie jest aż tak drogo 37zł co miesiąc + 0,59 (lub 0,49) za kWh. Więc nie wiem skąd te horrendalne sumy na taryfach budowlanych. Jednak wolę od razu mieć tańszy prąd niż droższy. Zadzwonię za niedługo ponownie i poproszę o założenie licznika na taryfę G11 bo zamierzam każdy wolny czas spędzać na działce gdzie stoi (hmmm przyczepka w której jest "rozdzielnia" 3 bezpieczniki ) przyczepka i chcę mieć światło jak nastanie wieczór.
    Myślicie że przejdzie?

    PS: Pani nie była w stanie określić kiedy można zmienić z C na G. Dodała nawet że jak już mam G a robię remont to powinienem podpisać umowę na C
    To trafiłem na fajną konsultantkę, kolejna niedoszkoloną albo była po użyciu dopalaczy

  11. #511
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Drwal30

    Zarejestrowany
    Mar 2021
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam,

    mam pytanie dotyczące prądu z PGE. Mam obecnie taryfę C11 na budowie. Dom w stanie surowym zamkniętym. Interesuje mnie zmiana taryfy już na tym etapie na G11.
    Dowiedziałem się, że do wniosku o zmianę taryfy należy dołączyć: a) zawiadomienie o zakończeniu budowy potwierdzone przez właściwy organ,
    b) dokumentu zezwalającego na użytkowanie obiektu na cele mieszkalne
    c) dokumentu wydanego przez Operatora Systemu Dystrybucyjnego - dokument "potwierdzenie możliwości świadczenia usługi dystrybucji i określenie parametrów technicznych dostaw" dedykowany dla taryfy G.

    Moje pytanie brzmi, w jaki sposób mogę w miarę szybko uzyskać dokument wymieniony w podpunkcie c)? Niestety dodzwonienie się do konsultanta PGE graniczy z cudem.

  12. #512

    Domyślnie

    Nic nie musisz. Zaden z tych punktów jest wymysłem PGE.
    Wystarczy jak zlozysz wniosek o nową umowę. Umowa ma być dla "gospodarstwo domowe ".
    Oczywiście w okienku dystrybucji będą bezprawnie zadać czegoś z w/w punktów. Olej to i złóż ten wniosek w kancelarii za potwierdzeniem na kopii. Za miesiąc będziesz miał G11.

  13. #513
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    muszkieter7

    Zarejestrowany
    Jul 2020
    Skąd
    Charbrowo
    Kod pocztowy
    83-352
    Posty
    110

    Domyślnie

    U mnie była taryfa C, ppo wylaniu płyty zużycie ok 7 kWh za 2 m-ce, zadzwoniłem na inf. powiedziałem miłej pani że chce G bo budowa już nie idzie i chce prąd G bo erbetka jest w garażu na stałe i zasila garaż, pani pytała czy garaż zgłoszony do gminy, zgodnie z prawdą gmina nie wymaga zgłoszenia tymczasowych blaszaków. Po tej informacji pani pomogła wypełnić wniosek i umowa przyszła na maila. Tak naprawdę to moja budowa nie pochłonęła wiele kWh. Ale za 4 m- Ce i 12 kWh zuzycia zabuliłem ponad 600 zł. Kosmos

  14. #514
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Ficki

    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał muszkieter7 Zobacz post
    Ale za 4 m- Ce i 12 kWh zuzycia zabuliłem ponad 600 zł.
    O masakra

    Cytat Napisał Drwal30 Zobacz post
    Moje pytanie brzmi, w jaki sposób mogę w miarę szybko uzyskać dokument wymieniony w podpunkcie c)?
    A moje pytanie po co im te dokumenty skoro przysłowie głosi że nasz klient to nasz pan. A oni zawsze z klienta robią maszynę do kasy. Paranoja żeby takie sumy płacić.
    Po za tym jak się nie mylę nie ma czyegoś takiego prąd budowlany- który potocznie jest tak nazywany na cele budowlane. Pod potoczną nazwą kryje się taryfa "C" a tak jak dobrze pamiętam (ale mogę się mylić) jest dla przedsiębiorców.

    Kolego idź nie pytaj czy możesz, Twoja rola to pytać dlaczego nie możesz i niech dadzą Ci odpowiedź na piśmie z podpisem kto chce wprowadzić w błąd. Powodzenia!

  15. #515

    Domyślnie

    Cześć,
    Czy ktoś ostatnio przerabiał zmianę taryfy z C11 na G11 w ENEA ? Mam dom w SSZ. Jeśli chodzi o sam wniosek o zmianę to należy zaznaczyć, że do odebrany czego wolałbym nie robić osobiście.
    Jeden z kolegów w wątku wspominał, że trzeba złożyć nowy wniosek o gospodarstwo domowe i wtedy przechodzi bez problemu. Czy bieżąca umowa sama się rozwiąże wtedy ?

  16. #516
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrexclusive Zobacz post
    Cześć,
    Czy ktoś ostatnio przerabiał zmianę taryfy z C11 na G11 w ENEA ? Mam dom w SSZ. Jeśli chodzi o sam wniosek o zmianę to należy zaznaczyć, że do odebrany czego wolałbym nie robić osobiście.
    Jeden z kolegów w wątku wspominał, że trzeba złożyć nowy wniosek o gospodarstwo domowe i wtedy przechodzi bez problemu. Czy bieżąca umowa sama się rozwiąże wtedy ?
    Jak masz przyłącze do placu budowy (czyli tymczasowe - tak zaznaczyłeś we wniosku o warunki przyłączenia) to jesteś załatwiony.

  17. #517

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jak masz przyłącze do placu budowy (czyli tymczasowe - tak zaznaczyłeś we wniosku o warunki przyłączenia) to jesteś załatwiony.
    Mam tak:

    Przedmiotem umowy jest

    1. Przyłączenie instalacji klienta w obiekcie dom jednorodzinny zlokalizowanym w.......... do sieci ENEA Operator z mocą przyłączeniową o wartości 16kW i napięciu 0,4 kV

    2. Klient zakwalifikowany do V grupy przyłączeniowej

  18. #518
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrexclusive Zobacz post
    Mam tak:

    Przedmiotem umowy jest

    1. Przyłączenie instalacji klienta w obiekcie dom jednorodzinny zlokalizowanym w.......... do sieci ENEA Operator z mocą przyłączeniową o wartości 16kW i napięciu 0,4 kV

    2. Klient zakwalifikowany do V grupy przyłączeniowej
    A jakie masz wyjaśnienie przypisu przy wymogu odbioru domu?

  19. #519

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A jakie masz wyjaśnienie przypisu przy wymogu odbioru domu?
    Rozumiem, że chodzi Ci o to co wpisane jest w pozwoleniu na budowę ? Czy mówimy o innym dokumencie ?

  20. #520
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrexclusive Zobacz post
    Rozumiem, że chodzi Ci o to co wpisane jest w pozwoleniu na budowę ? Czy mówimy o innym dokumencie ?
    O tym:
    Cytat Napisał mrexclusive Zobacz post
    Jeśli chodzi o sam wniosek o zmianę to należy zaznaczyć, że do odebrany

Strona 26 z 39

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony