dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 28 z 39
Pokaż wyniki od 541 do 560 z 765
  1. #541
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Zaraz zaraz....Eneę interesuje, czy złożyłeś wniosek o pozwolenie na użytkowanie budynku a istnieje coś takiego jak odbiór częściowy, co kumaty kierownik budowy wiedzieć powinien. Dlatego widać sporo domów, bez ogrodzeń, tarasów, kompletnej elewacji itp, w których ludzie LEGALNIE mieszkają.
    Oczywiście jak budynek jest w SSZ to nie przejdzie
    Tylko wtedy masz obowiązkową kontrolę przez PNIB
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  2. #542

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Nie, Trzeba zaznaczyć jedno z trzech:



    Nie kłamię - posiadam tytuł prawny do korzystania z obiektu - a konkretnie prawo własności (jeśli się dopytają).
    A możesz podrzucić linka do tego wniosku ?

  3. #543
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrexclusive Zobacz post
    A możesz podrzucić linka do tego wniosku ?
    Wniosek U-do. Na stronie enei.
    Chyba to, ale poszukaj sam:
    https://www.enea.pl/dlafirm/obsluga_...biz_240521.pdf
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  4. #544
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Tylko wtedy masz obowiązkową kontrolę przez PNIB
    Żeby zamieszkać od pierwszego stycznia, miałem zrobiony odbiór częściowy. Kiedy mój KB wszystko w grudniu 2020r załatwiał, kładłem styro na elewację i kończyłem wewnątrz. Żadnej kontroli nie miałem.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  5. #545
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Nie, Trzeba zaznaczyć jedno z trzech:



    Nie kłamię - posiadam tytuł prawny do korzystania z obiektu - a konkretnie prawo własności (jeśli się dopytają).
    Punkt 3 - dlatego jak mówił mój KB przy SSZ nie można zrobić odbioru,nawet częściowego bo jak mieszkać w budynku bez mediów itd ?
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  6. #546
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Tylko że do odbioru domu nie potrzebne jest ogrodzenie czy wykończony taras czy nawet elewacji w sensie tynku.
    Odbiór częściowy z tego co wiem to jest wtedy gdy np jest w PnB dom i budynek gospodarczy czy garaż wolno stojący, wtedy po wybudowaniu domu a nie mając wybudowanego garażu czy gospodarczego można dokonać odbiór częściowy czyli odbiór domu.
    Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie geodeta musiał nanieść na mapę zarówno ogrodzenie jak i tarasy w dokumentach do odbioru domu.

    Tak mi się jeszcze przypomniało - jak szykowałem się do odbioru, nieco wcześniej weszły jakieś nowe przypisy, dzięki którym mniej punktów trzeba było spełnić. Wspomniałem o tym mojemu KB a ten stwierdził, że zrobimy po staremu, bo nasz Urząd jest nieco w tyle w tych sprawach i lepiej sobie wrogów nie robić Gdzieś tu pisałem o tym, bo ktoś dawał zdjęcia z dokumentami po nowemu.

    Budując na terenie Enei najprościej jest..nie mieć przyłącza, tylko ciągnąć prąd od sąsiada
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 05-12-2021 o 13:08
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  7. #547

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie geodeta musiał nanieść na mapę zarówno ogrodzenie jak i tarasy w dokumentach do odbioru domu.
    Z tarasem się zgodzę jeżeli w ogóle nie została rozpoczęta jego budowa ale co do ogrodzenia?? Nie jest to potrzebne do odbioru domu, oczywiście może je nanieś tak samo jak ścieżkę utwardzona czy plac parkingowy.

  8. #548

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Żeby zamieszkać od pierwszego stycznia, miałem zrobiony odbiór częściowy. Kiedy mój KB wszystko w grudniu 2020r załatwiał, kładłem styro na elewację i kończyłem wewnątrz. Żadnej kontroli nie miałem.
    O jakim częściowym odbiorze piszesz? Bo ja przez to rozumiem coś innego aniżeli Ty tu opisujesz. odbiór domu może być zrobiony tylko wtedy gdy spełnia on wymagania wg projektu a brak ocieplenia dyskwalifikuje aby dokonać odbioru, więc nie wiem o jakim odbiorze mówisz.
    Ja tez po zakończeniu budowy i zgłoszeniu jej do PINB żadnej kontroli nie miałem, zresztą w okolicy w rozmowach ze znajomymi którzy się już pobudowali tez twierdzą że żadnej kontroli przy odbiorze domu nie mieli.

  9. #549

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Nie, Trzeba zaznaczyć jedno z trzech:



    Nie kłamię - posiadam tytuł prawny do korzystania z obiektu - a konkretnie prawo własności (jeśli się dopytają).
    Prawo własności to nie to samo co posiadanie tytułu prawnego do korzystania z obiektu/lokalu w tym przypadku domu.
    Poświadczyłeś nieprawdę, zresztą nie pękaj, nie Ty jeden tak postąpiłeś tylko pytanie co w razie kontroli??

  10. #550

    Domyślnie

    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    Aha, czyli Tauron obowiązuje Prawo Energetyczne, a Eneę już nie. No to pozostaje skarga do Urzędu Regulacji Energetyki i do Urzędu Ochrony Konsumentów.
    A dyrektor to sobie może ...
    Odpowiadasz na post z 2009 roku!!!!! Dużo rzeczy jest już nieaktualne.

  11. #551
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Żeby zamieszkać od pierwszego stycznia, miałem zrobiony odbiór częściowy. Kiedy mój KB wszystko w grudniu 2020r załatwiał, kładłem styro na elewację i kończyłem wewnątrz. Żadnej kontroli nie miałem.
    Oo. U mnie "podobno" inaczej. Przegadam to jeszcze z kimś. Koledzy z forum - czy Wy robliście odbiór częściowy i czy w zw. z tym przyszli z PNIB by zwertyfikować?
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  12. #552
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Prawo własności to nie to samo co posiadanie tytułu prawnego do korzystania z obiektu/lokalu w tym przypadku domu.
    Poświadczyłeś nieprawdę, zresztą nie pękaj, nie Ty jeden tak postąpiłeś tylko pytanie co w razie kontroli??
    Po pierwsze nic takiego nie napisałem (nie tylko). Po drugie nie masz racji.
    Rozwiń swoją interpretację, bo nie wiem na czym opierasz hipotezę, że poświadczam nieprawdę. Własność nie stanowi prawa do korzystania z obiektu/lokalu? Przytocz też proszę podstawę wywodu.


    Edit:

    prawo budowlane:
    art. 57 i nast.


    Takie samo info znajduje się także na portalach branżowych
    Ostatnio edytowane przez Sativum ; 05-12-2021 o 13:55
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  13. #553

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Po pierwsze nic takiego nie napisałem (nie tylko). Po drugie nie masz racji.
    Rozwiń swoją interpretację, bo nie wiem na czym opierasz hipotezę, że poświadczam nieprawdę. Własność nie stanowi prawa do korzystania z obiektu/lokalu? Przytocz też proszę podstawę wywodu.


    Edit:

    prawo budowlane:
    art. 57 i nast.


    Takie samo info znajduje się także na portalach branżowych
    Dlaczego tak napisałem? Bo oświadczając że posiadasz prawo do korzystania z obiektu/ lokalu nie mając odbioru domu poświadczasz nieprawdę, nie mając odbioru nie masz prawa korzystać z obiektu. Bo o ile dobrze zrozumiałem to co wcześniej napisałem masz dom w budowie i posiadasz obecnie taryfę C11, tak? Gdybyś kupił nieruchomość np dom zamieszkały czy mieszkanie to wtedy jak najbardziej oświadczenie jakie złożyłeś jest na miejscu.
    No cóż zobaczymy co Ci Enea odpowie, być może ja się mylę.
    Co do owych kontroli to różnie to bywa a przeważnie są tylko na papierku a na gruncie to urzędnik bywa jak już naprawdę nie ma co robić i mu się bardzo nudzi

  14. #554
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Dzięki za rozwinięcie.
    Twój argument jest słuszny, ale...tylko przy założeniu, że przez tytuł korzystania z lokalu/obiektu rozumie się prawo do użytkowania w rozumieniu ustawy prawo budowlane. Energetyka (zapewne intencjonalnie) tworzy takie formularze, gdy (i tu zgadzam się z opinią m.in. Kaizena) taryfa C11 jest wmuszana budującym się tylko na podstawie wątpliwej praktyki...
    Formularz pisany na poziomie studenta I/II roku prawa. Nie obawiam się, że "poświadczam nieprawdę", tym bardziej że nie wpisuję się w zakres przedmiotowy, ani podmiotowy normy:

    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  15. #555

    Domyślnie

    Tylko że tu jest dopisek - inna osoba.
    W rozumieniu raczej chodzi o osobę mającą tytuł prawny do budynku.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  16. #556
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    Panowie, w tej dyskusji nie zapominajmy o jednym - żyjemy w kraju, w którym urzędnicy i ich znajomość/podejście do przepisów nie zawsze oznacza to samo
    Mój UM np nie wiedział, że moja działka leży w 'granicach historycznych miasta' i papiery przed rozpoczęciem budowy muszę przejść najpierw przez konserwatora zabytków.
    Dodatkowo mamy czas pandemii i czy urzędnikom naprawdę chce się gdzieś chodzić? No chyba że ktoś ich nakłoni, jak tu - https://wydarzenia.interia.pl/lubusk...om,nId,5688390
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  17. #557
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    Tylko że tu jest dopisek - inna osoba.
    W rozumieniu raczej chodzi o osobę mającą tytuł prawny do budynku.
    Nie masz racji

    "inna osoba uprawniona do wystawienia dokumentu"
    Nie jestem uprawnioną osobą. Nie wystawiam dokumentu. Nie jest to to też dokument.
    Vide art. 115 kk. Pozwólcie że już dalej nie będę tego rozwijał
    Ostatnio edytowane przez Sativum ; 05-12-2021 o 17:56
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  18. #558

    Domyślnie

    Mnie bardziej chodziło o podpisanie dokumentu potwierdzające tytuł prawny do obiektu, nie osobę "urzędową".
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  19. #559
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Nie jest to dokument wg. rozumienia KK. Vide art. 115 kk
    Wniosek u-do do ZE nie potwierdza tytułu prawnego do nieruchomości (obiektu).

    Tak czy inaczej, wciąż czekam za odpowiedzią ZE na zmianę warunków. Pewnie poczekają aż "nabierze mocy urzędowej" (czyt. do ostatniej chwili /przekroczą terminy). Odpowiedzi spodziewam się via ebok.
    Wrzucę info czy o coś będą pytać/rezultat wniosku.
    Ostatnio edytowane przez Sativum ; 05-12-2021 o 20:51
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  20. #560

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Dzięki za rozwinięcie.
    Twój argument jest słuszny, ale...tylko przy założeniu, że przez tytuł korzystania z lokalu/obiektu rozumie się prawo do użytkowania w rozumieniu ustawy prawo budowlane. Energetyka (zapewne intencjonalnie) tworzy takie formularze, gdy (i tu zgadzam się z opinią m.in. Kaizena) taryfa C11 jest wmuszana budującym się tylko na podstawie wątpliwej praktyki...
    Formularz pisany na poziomie studenta I/II roku prawa. Nie obawiam się, że "poświadczam nieprawdę", tym bardziej że nie wpisuję się w zakres przedmiotowy, ani podmiotowy normy:

    No cóż, zobaczymy co Ci odpiszą. Bądźmy dobrej myśli

Strona 28 z 39

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony