dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 29 z 39
Pokaż wyniki od 561 do 580 z 765
  1. #561

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Wniosek U-do. Na stronie enei.
    Chyba to, ale poszukaj sam:
    https://www.enea.pl/dlafirm/obsluga_...biz_240521.pdf


    Wysłałem wniosek o zmianę taryfy. Enea napisała, że chce dokumentu potwierdzającego odbiór domu lub zakończenie budowy. Odpisałem z prośbą o podanie podstawy prawnej/punktu w regulaminie na podstawie, której oczekują takiego dokumentu.

  2. #562
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Dzięki że podzieliłeś się info.
    Ja jeszcze czekam za odpowiedzią. Spróbuję wskazać że przebywam na działce w przyczepie kempingowej , by nie powielać Twojej argumentacji.
    Trzymam kciuki za Ciebie i siebie

  3. #563
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Ty ciągle o tej polityce....

    Wracając do wątku: czy ktoś może się podzielić swoimi próbami zmiany taryfy na G11 przed formalnym zakończeniem budowy/uzyskania pozwolenia na użytkowanie?

  4. #564
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Ty ciągle o tej polityce....

    Wracając do wątku: czy ktoś może się podzielić swoimi próbami zmiany taryfy na G11 przed formalnym zakończeniem budowy/uzyskania pozwolenia na użytkowanie?
    Tak, W ENEI wysłałem elektronicznie wniosek o zmianę taryfy z zaznaczeniem , że jest pozwolenie na użytkowanie (nikt i tak tego nie sprawdza). Budynek był w stanie SSZ.

  5. #565
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.552
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Ja miałem trochę inaczej ale też nie obyło się bez "dodatkowych kosztów". Kupiłem działkę z WZ i ze wszystkimi papierami, które miałem poszedłem do PGE. Pan, którego nazwisko doskonale pamiętam oświadczył mi, że skoro nie zamierzam się narazie budować to on tą działkę kwalifikuje jako rekreacyjna i mogę dostać G11 5kW, 1 fazę. Zapytałem czy nie będzie problemu z późniejszą zmiana na 3 fazy, odpowiedział, że nie bo to będzie przyłącze do kilku innych działek więc i odpowiedni kabel i skrzynki. Po kilku miesiącach miałem prąd.
    Na jesień 2019 zacząłem budowę i w styczniu br. złożyłem internetowy wniosek o zmianę przyłącza na 3 fazy i zwiększenie mocy do 11kW. Wszystko było ok to momentu podpisania umowy. Panowie od dystrybucji o nic nie pytali, wystawili papiery a Pani w okienku obok bardzo się dziwiła, że jak to możliwe, że budowa trwa (na działce rekreacyjne wg niej) a ona ma wypisać umowę na taryfę G11 (wedle dokumentów, które otrzymałem z dystrybucji). Nie omieszkałem poprosić o wskazanie punktu w regulaminie, który nakazywałby mi podpisać umowę na tyryfę C... a Pani powiedział, że tak jest i zmieniła temat.
    Umowę wypisała na G11 ale uprzedziła mnie, że jak przyjdzie ekipa wymieniać licznik i zobaczą dom w stanie, który nie wskazuje na oddany budynek to to zgłoszą i dadzą mi taryfę C... .
    Jak Panowie wymieniali licznik to powiedzieli, że oni nie są kapusiami i jakbym czegoś potrzebował to żebym dzwonił do nich.
    Wiec tak naprawde nie wiadomo jak to jest do końca. Chyba trzeba być pewnym swego i z takim nastawieniem uderzać do ZE.

    P.S. A temu tyfusowi co mi na początku dał 5kW i 1 fazę zadałem pytanie (bo go spotkałem) dlaczego inni (moi sąsiedzi) tydzień później dostali 14kW i 3 fazy to odpowiedział, że to było dawno i nie pamięta. Więc Ci ludzie tam pracujący też gówno wiedzą i na tym samym się znają.

  6. #566
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Dzięki Panowie! Wasze odpowiedzi pomogą innym inwestorom przy wyborze odpowiedniej ścieżki

  7. #567

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Tak, W ENEI wysłałem elektronicznie wniosek o zmianę taryfy z zaznaczeniem , że jest pozwolenie na użytkowanie (nikt i tak tego nie sprawdza). Budynek był w stanie SSZ.
    Czy nie sprawdza? Nie byłbym tego taki pewien. To że u Ciebie odbyło się bez sprawdzenia ze strony Enei to jest tka jak z odbiorem domu, na 100 odebranych domów PINB sprawdzi sobie jeden czy dwa tak dla zachowania statystyki ale trzeba liczyć się z tym ze jakaś kontrola może być.

  8. #568
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.552
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Czy nie sprawdza? Nie byłbym tego taki pewien. To że u Ciebie odbyło się bez sprawdzenia ze strony Enei to jest tka jak z odbiorem domu, na 100 odebranych domów PINB sprawdzi sobie jeden czy dwa tak dla zachowania statystyki ale trzeba liczyć się z tym ze jakaś kontrola może być.
    Do mnie też może przyjść inkasent i stwierdzić, że budynek na jego oko nie jest odebrany i podpuścić odpowiednią komórkę do kontroli. Na każdym kroku można by domniemywać kontroli więc nie tędy droga.

  9. #569

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Do mnie też może przyjść inkasent i stwierdzić, że budynek na jego oko nie jest odebrany i podpuścić odpowiednią komórkę do kontroli. Na każdym kroku można by domniemywać kontroli więc nie tędy droga.
    Można rzec odwrotnie do tego co napisałeś. Potwierdzić nieprawdę że mamy zrobiony odbiór domu a potem się skrobać czy skontrolują czy nie. Czy to potrzebne takie stresowanie? Chyba tez nie tędy droga, prawda?

  10. #570

    Domyślnie

    Tylko co ma Energetyka do nadzoru budowlanego, odbiorów i zgłoszeń o pozwolenie na zasiedlenie, skoro ich "jurysdykcja" kończy się na granicy własności stron, czyli przeważnie w złączu pomiarowym?
    Gdzie w Prawie Energetycznym jest wzmianka o ich prawach do decydowania, jak Odbiorca ma prowadzić budowę domu?

    Tu jest wyrok sądu przeciwka ZE :

    http://orzeczenia.waw.sa.gov.pl/content/$N/154500000003003_VI_ACa_001181_2014_Uz_2015-06-30_002

    Jest wiele decyzji UOKiK na temat niewłaściwych praktyk ZE w stosunku do klientów (indywidualnych w szczególności).

    I żeby nie było - należy odpowiedzieć, co oznacza literka "C" w nazwie taryfy, i wszystko jasne.
    Ostatnio edytowane przez elpapiotr ; 13-12-2021 o 20:59
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  11. #571
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Można rzec odwrotnie do tego co napisałeś. Potwierdzić nieprawdę że mamy zrobiony odbiór domu a potem się skrobać czy skontrolują czy nie. Czy to potrzebne takie stresowanie? Chyba tez nie tędy droga, prawda?
    ZE nie ma możliwości prawnych by to weryfikować. Ani to strona, ani organ kontroli. Już sama treść formularzy wykracza poza ich kompetencje.

  12. #572

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    ZE nie ma możliwości prawnych by to weryfikować. Ani to strona, ani organ kontroli. Już sama treść formularzy wykracza poza ich kompetencje.
    No nie wiem czy ZE niema nic w tej sprawie do powiedzenia. Przecież może wystąpić z zapytanie do PINB czy dom na działce takiej i takiej ma dokonany odbiór. Skoro by tak nie było że nie ma nic do powodzenia to nie było by rubryki w formularzu o zmianę taryfy z C na G.

  13. #573

    Domyślnie

    Przestań.
    Taryfa C jest dla małych i średnich firm. Człowiek budujący dom nie prowadzi działalności gospodarczej, nie jest "firmą", to z jakiej racji ma płacić za kWh jako ... przedsiębiorca?
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  14. #574
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    No nie wiem czy ZE niema nic w tej sprawie do powiedzenia. Przecież może wystąpić z zapytanie do PINB czy dom na działce takiej i takiej ma dokonany odbiór. Skoro by tak nie było że nie ma nic do powodzenia to nie było by rubryki w formularzu o zmianę taryfy z C na G.
    Każdy może się mylić. Nie jestem wyjątkiem. Jeśli znasz taki przepis / orzecznictwo, to przytocz proszę.
    Niemniej swoją opinię opieram na tym, że nie jest mi znana podstawa z której wynikała by taka kompetencja. Dodatkowo, ZE może się pytać, ale PNIB nie powinien im ujawnić tych danych (tak samo jak np. mi lub Twojemu sąsiadowi).
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  15. #575

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Każdy może się mylić. Nie jestem wyjątkiem. Jeśli znasz taki przepis / orzecznictwo, to przytocz proszę.
    Niemniej swoją opinię opieram na tym, że nie jest mi znana podstawa z której wynikała by taka kompetencja. Dodatkowo, ZE może się pytać, ale PNIB nie powinien im ujawnić tych danych (tak samo jak np. mi lub Twojemu sąsiadowi).
    ENEA odpisała mi, że jednak zły wniosek wypełniłem bo jest to wniosek dla firm.... Niby załączyli poprawny (którego nie było)... Odpisałem, więc że proszę o załącznik.

  16. #576
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Też tak wcześniej miałem - sami mnie zaklasyfikowali w taryfę dla firm i teraz marudzą, że nie jest konsument , WTF... Logika Enea...

    Ja wysłałem wniosek o zmianę na formatce dla firm ale wciąż czekam za repliką.

    Sugeruję złożyć na wersji dla konsumenta. Trzymam kciuki.

  17. #577

    Domyślnie

    Bo to są niecne praktyki monopolisty, który doi i oszukuje klientów, by jak najwięcej zarobić.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  18. #578

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Też tak wcześniej miałem - sami mnie zaklasyfikowali w taryfę dla firm i teraz marudzą, że nie jest konsument , WTF... Logika Enea...

    Ja wysłałem wniosek o zmianę na formatce dla firm ale wciąż czekam za repliką.

    Sugeruję złożyć na wersji dla konsumenta. Trzymam kciuki.
    A jaka to wersja ? Możesz podrzucić linka . A co to za replika ?

  19. #579
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.927

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrexclusive Zobacz post
    ENEA odpisała mi, że jednak zły wniosek wypełniłem bo jest to wniosek dla firm.... Niby załączyli poprawny (którego nie było)... Odpisałem, więc że proszę o załącznik.
    Ja wypełniłem taki https://www.enea.pl/dladomu/obsluga_...ind_131221.pdf

    W Ebok wchodzisz w - szukasz dokumentów? - przejdź do dokumentów - dokumenty do pobrania - Wnioski dotyczące zawarcia nowej umowy oraz wprowadzenia zmian w umowie - wniosek o zawarcie umowy o świadczenie usługi kompleksowej.

    Na pewno napisali, że Ci przesłali wniosek czy że aby zmienić umowę, trzeba przysłać zgłoszenie z załączonym i wypełnionym wnioskiem?
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 15-12-2021 o 10:53
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  20. #580

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Ja wypełniłem taki https://www.enea.pl/dladomu/obsluga_...ind_131221.pdf

    W Ebok wchodzisz w - szukasz dokumentów? - przejdź do dokumentów - dokumenty do pobrania - Wnioski dotyczące zawarcia nowej umowy oraz wprowadzenia zmian w umowie - wniosek o zawarcie umowy o świadczenie usługi kompleksowej
    Gdzie to niby jest ? Ja nie widze czegoś takiego jak szukasz dokumentów

Strona 29 z 39

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony