dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 39
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 765
  1. #41

    Domyślnie

    Mnie niestety Enea też pogoniła Do formalnego zakończenia budowy kilka miesięcy, trwa wykończeniówka, ogrzewanie elektryczne, więc taryfa budowlana baardzo nam ciąży.
    Pani z Enea na mój argument, że prąd jest wykorzystywany do ogrzewania a nie celów budowlanych z rozbrajającym uśmiechem powiedziała: "Proszę Pani, nas nie interesują perskie dywany tylko zaświadczenie o zakończeniu budowy lub pozwolenie na użytkowanie. Do widzenia!"

  2. #42

    Domyślnie

    ci co piszą, że udało im się zmienić taryfę przed odbiorem niech napiszą dodatkowo kiedy to było. Bo do listopada 2009 tak to jeszcze działało a teraz już nie działa... I co nam pan zrobi?

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek
    ci co piszą, że udało im się zmienić taryfę przed odbiorem niech napiszą dodatkowo kiedy to było. Bo do listopada 2009 tak to jeszcze działało a teraz już nie działa... I co nam pan zrobi?
    Ja wystosowałem dzisiaj kolejny wniosek o zmiane taryfy. Zobaczymy moze sie uda

    pozdrawiam daro31ie

  4. #44
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar tomik2874
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    82
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    27

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek
    ci co piszą, że udało im się zmienić taryfę przed odbiorem niech napiszą dodatkowo kiedy to było. Bo do listopada 2009 tak to jeszcze działało a teraz już nie działa... I co nam pan zrobi?
    Vattenfall Katowice - budowa Tychy.
    Zmiana taryfy na C11 07.12.09 - budynek nie zamieszkany, wykonane tylko tynki + instalacja + oswiadczenie elektryka.
    Pozdrawiam
    Tomek

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek
    ci co piszą, że udało im się zmienić taryfę przed odbiorem niech napiszą dodatkowo kiedy to było. Bo do listopada 2009 tak to jeszcze działało a teraz już nie działa... I co nam pan zrobi?
    Mi jakiś tydzień temu założyli licznik z enionu. Z tym, że ja miałem nowe podłączenie a nie zmianę taryfy. Może tutaj jest różnica.

    Pozdrawiam

  6. #46
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar tomik2874
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    82
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    27

    Domyślnie

    Z tego co mi wiadomo to Vattenfall jest w miare "normalny" czego nie mozna powiedziec o pozostalych "dostarczycielach" energii.
    Generalnie to jest panstwo w panstwie, podobnie jak gazownie, wodociagi i pewne oddzialy UM.

    Pozdrawiam wszutkich

  7. #47
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar tomik2874
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    82
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    27

    Domyślnie

    Z tego co mi wiadomo to Vattenfall jest w miare "normalny" czego nie mozna powiedziec o pozostalych "dostarczycielach" energii.
    Generalnie to jest panstwo w panstwie, podobnie jak gazownie, wodociagi i pewne oddzialy UM.

    Pozdrawiam wszytkich

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomik2874
    Z tego co mi wiadomo to Vattenfall jest w miare "normalny" czego nie mozna powiedziec o pozostalych "dostarczycielach" energii.
    [b]Generalnie to jest panstwo w panstwie, podobnie jak gazownie, wodociagi i pewne oddzialy UM.[/b]
    Pozdrawiam wszytkich
    [b]Generalnie to jest panstwo w panstwie, podobnie jak gazownie, wodociagi i pewne oddzialy UM.[/b]
    Banda złodzieji i nic więcej.

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek
    ci co piszą, że udało im się zmienić taryfę przed odbiorem niech napiszą dodatkowo kiedy to było. Bo do listopada 2009 tak to jeszcze działało a teraz już nie działa... I co nam pan zrobi?
    Dokładnie zmiana taryfy miała miejsce ok 20 listopada 2009.

  10. #50
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar tomik2874
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    82
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    27

    Domyślnie

    Cytat Napisał daro31ie
    Cytat Napisał tomik2874
    Z tego co mi wiadomo to Vattenfall jest w miare "normalny" czego nie mozna powiedziec o pozostalych "dostarczycielach" energii.
    [b]Generalnie to jest panstwo w panstwie, podobnie jak gazownie, wodociagi i pewne oddzialy UM.[/b]
    Pozdrawiam wszytkich
    [b]Generalnie to jest panstwo w panstwie, podobnie jak gazownie, wodociagi i pewne oddzialy UM.[/b]
    Banda złodzieji i nic więcej.
    mowiac bez ogrodek to dokladnie tak jest !!!
    Przyklad z zycia inwestora. Moj znajomy zdecydowal sie wykonac przylacze wody bez "pomocy" Wodociagow. Wszystkie papiery zostaly uzgodnione ale robota ziemna wykonana we wlasnym zakresie. Efekt: 4 miesiace trwal odbior przylacza przez Wodociagi bo to za plytko, to nie ten kolor rury, w tym tygodniu nie ma osoby wolnej do odbioru itd itp.
    U mnie sprawa wykonania i odbioru zakonczyla sie w jeden dzien. Ekipa "polecona" przez wodociagi, musialem tylko wniesc stosowna oplate.
    Koszt tej przyjemnosci byl 3,5 razy wiekszy niz ta sama robota wykona przez mojego znajomego we wlasnym zakresie.

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie Wniosek o zmiane taryfy

    Cytat Napisał daro31ie
    Cytat Napisał pierwek
    ci co piszą, że udało im się zmienić taryfę przed odbiorem niech napiszą dodatkowo kiedy to było. Bo do listopada 2009 tak to jeszcze działało a teraz już nie działa... I co nam pan zrobi?
    Ja wystosowałem dzisiaj kolejny wniosek o zmiane taryfy. Zobaczymy moze sie uda

    pozdrawiam daro31ie
    Podaj co napisałeś w tym wniosku o zmianę taryfy. U mnie średnie opłaty na miesiąc przy zerowym zużyciu prądu wynoszą około 70 zł
    Dostawca tak jak wcześniej już pisałem to ENEA - u mnie na budowie to złodziej nr 1.

    Może ktoś się wypowie o jakimś kruczku prawnym na zmianę tej taryfy, a dokładniej na zmniejszenie opłat.
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  12. #52

    Domyślnie Re: Wniosek o zmiane taryfy

    Cytat Napisał PliP
    Cytat Napisał daro31ie
    Cytat Napisał pierwek
    ci co piszą, że udało im się zmienić taryfę przed odbiorem niech napiszą dodatkowo kiedy to było. Bo do listopada 2009 tak to jeszcze działało a teraz już nie działa... I co nam pan zrobi?
    Ja wystosowałem dzisiaj kolejny wniosek o zmiane taryfy. Zobaczymy moze sie uda

    pozdrawiam daro31ie
    Podaj co napisałeś w tym wniosku o zmianę taryfy. U mnie średnie opłaty na miesiąc przy zerowym zużyciu prądu wynoszą około 70 zł
    Dostawca tak jak wcześniej już pisałem to ENEA - u mnie na budowie to złodziej nr 1.

    Może ktoś się wypowie o jakimś kruczku prawnym na zmianę tej taryfy, a dokładniej na zmniejszenie opłat.
    Witam
    Napisałem we wniosku o zmianę taryfy uzasadniając to SOOi wstrzymaniem prac budowlanych
    Napisałem rownież:
    Oświadczam, że roboty budowlane zostały zakończone, a pobierany prąd bedzie wykorzystywany wyłącznie do celów gospodarczych i rekreacyjnych.

    Pozdrawiam daro31ie

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Mój kamyczek do ogródka.
    Pierwsza walka nieudana.
    Teraz druga.


    Urząd Regulacji Energetyki
    PÓŁNOCNY ODDZIAŁ TERENOWY


    Pragnę zgłosić skargę na postępowanie Energa-Operator Oddział w Olsztynie w związku z moim żądaniem zmiany taryfy z C11 na G11. Dnia 2010-02-15 wystąpiłem z pismem informującym o zakończeniu prac budowlanych i oświadczeniem o wykorzystywaniu energii tylko do celów gospodarstwa domowego. Otrzymałem odpowiedź negatywną a Energa-Operator uzależnia możliwość przejścia na taryfę G-11 od przedstawienia dokumentu wydanego przez właściwy terenowy organ nadzoru budowlanego o pozwolenie na użytkowanie budynku mieszkalnego, lub samego zgłoszenia. Na jakiej podstawie prawnej dostawca energii występuje z takim żądaniem, gdyż nie znalazłem żadnego przepisu nakazującego w sposób jednoznaczny posiadania takiego dokumentu. W piśmie powołano się na zgodność wymogów z dotychczasowym orzecznictwem Urzędu Regulacji Energetyki, jeżeli jest to prawda, proszę o przedstawienie przepisu który uzależnia zmianę taryfy z C11 na G11 od posiadanie pozwolenia. Ciekawostką jest, że niektórzy krajowi dostawcy energii nie stwarzają takich problemów , wystarcza tam samo oświadczenie o zakończeniu prac budowlanych i zobowiązaniu się do wykorzystywania energii do celów gospodarstwa domowego. Domniemam że Energia_Operator utrudniając zmianę taryfy stara się w sposób nieuczciwy pozyskiwać dodatkowe dochody. Ponadto otrzymany dokument nie daje mi możliwości odwołania się od decyzji i nie wskazuje ścieżki działań odwoławczych. Proszę o wnikliwe rozpatrzenie mojej skargi.
    To co nas nie zabije, to nas wzmocni.
    Budowa też!?

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał rusek007
    Mój kamyczek do ogródka.
    Pierwsza walka nieudana.
    Teraz druga.


    Urząd Regulacji Energetyki
    PÓŁNOCNY ODDZIAŁ TERENOWY


    Pragnę zgłosić skargę na postępowanie Energa-Operator Oddział w Olsztynie w związku z moim żądaniem zmiany taryfy z C11 na G11. Dnia 2010-02-15 wystąpiłem z pismem informującym o zakończeniu prac budowlanych i oświadczeniem o wykorzystywaniu energii tylko do celów gospodarstwa domowego. Otrzymałem odpowiedź negatywną a Energa-Operator uzależnia możliwość przejścia na taryfę G-11 od przedstawienia dokumentu wydanego przez właściwy terenowy organ nadzoru budowlanego o pozwolenie na użytkowanie budynku mieszkalnego, lub samego zgłoszenia. Na jakiej podstawie prawnej dostawca energii występuje z takim żądaniem, gdyż nie znalazłem żadnego przepisu nakazującego w sposób jednoznaczny posiadania takiego dokumentu. W piśmie powołano się na zgodność wymogów z dotychczasowym orzecznictwem Urzędu Regulacji Energetyki, jeżeli jest to prawda, proszę o przedstawienie przepisu który uzależnia zmianę taryfy z C11 na G11 od posiadanie pozwolenia. Ciekawostką jest, że niektórzy krajowi dostawcy energii nie stwarzają takich problemów , wystarcza tam samo oświadczenie o zakończeniu prac budowlanych i zobowiązaniu się do wykorzystywania energii do celów gospodarstwa domowego. Domniemam że Energia_Operator utrudniając zmianę taryfy stara się w sposób nieuczciwy pozyskiwać dodatkowe dochody. Ponadto otrzymany dokument nie daje mi możliwości odwołania się od decyzji i nie wskazuje ścieżki działań odwoławczych. Proszę o wnikliwe rozpatrzenie mojej skargi.
    Witam
    Ja nadal czekam na odpowiedz, jezeli bedzie negatywna napisze podobne pismo jak Ty.

    Bardzo Cie proszę jak dostaniesz odpowiedz od Urządu Regulacji Energetyki to napisz jakie jest ich zdanie.

    Wiem tylko jedno sprawa z taryfami poprostu śmierdzi brakiem jednoznacznych przepisów.

    pozdrawiam daro31ie

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Piszcie tu na forum. wszyscy jesteśmy ciekawi.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  16. #56
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie No a jak mam przerwę budowlaną ????

    Dyskusja trwa i o to chodzi.
    Co zrobić w przypadku jeżeli np od października na budowie nic się nie dzieje i tak zapewne do kwietnia. Ta sytuacja może trwać znacznie dłużej i przeciągnąć się na kolejny sezon.
    Mam teraz przed sobą ostatnią fakturę:
    Rozliczenie za okres 21/11/2009 do 23/01/2010.

    Zużycie energii za ten cały okres to razem 15 kWh, skąd to się wzięło to raczej nie wiem i wnikał nie będę, może faktycznie 75W zwykła 1 żarówka tyle spaliła przez kilka godzin świecenia.
    Najciekawszy jest jednak fakt, że w tym czasie energetyka zrobiła 3 odczyty i wynik końcowy nawet na dzisiaj na liczniku się zgadza.

    Kwota do zapłaty za te 15 kWh to 129,42 zł co daje nam kosmiczną stawkę 8,63 zł/kWh

    Tutaj jest skan tej faktury

    Dla mnie jest ona totalnym nabijaniem kasy od płatnika na rzecz ENEA.
    Zapraszam do dyskusji.
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  17. #57

    Domyślnie

    cytuje
    Dla mnie jest ona totalnym nabijaniem kasy od płatnika na rzecz ENEA.


    Nic dodac nic ująć

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie Re: No a jak mam przerwę budowlaną ????

    Cytat Napisał PliP
    Dyskusja trwa i o to chodzi.
    Co zrobić w przypadku jeżeli (......)
    Dla mnie jest ona totalnym nabijaniem kasy od płatnika na rzecz ENEA.
    Zapraszam do dyskusji.
    Jak nie potrafisz zwalczyć monopolu to sie przyłącz....
    http://stooq.com/q/?s=ena&c=1y&t=l&a=lg&b=0
    Pozdr.

  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie Re: No a jak mam przerwę budowlaną ????

    Cytat Napisał Wirecki
    Cytat Napisał PliP
    Dyskusja trwa i o to chodzi.
    Co zrobić w przypadku jeżeli (......)
    Dla mnie jest ona totalnym nabijaniem kasy od płatnika na rzecz ENEA.
    Zapraszam do dyskusji.
    Jak nie potrafisz zwalczyć monopolu to sie przyłącz....
    http://stooq.com/q/?s=ena&c=1y&t=l&a=lg&b=0
    Pozdr.
    Chyba nie znam się na giełdzie i nie bardzo wiem o co chodzi z tym wykresem itd
    Będę wdzięczny za małe objaśnienia.
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  20. #60
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Daleki jestem od polecania inwestycji na giełdzie, tym bardziej na forum budowlanym, gdzie łatwiej o wątek o kredycie niż oszczędnościach.
    Tym niemniej, jesli wszyscy narzekamy, że dużo płacimy, to sygnał, że ktoś zarabia. Tym kimś w opisywanym przypadku jest Enea. W mojej ocenie to może być w kilkuletniej perspektywie całkiem dobra inwestycja. Ot, tyle wyjaśnienia... i głos w wywoływanej dyskusji. Pozdr.

Strona 3 z 39

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony