dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 33 z 39
Pokaż wyniki od 641 do 660 z 765
  1. #641

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Radio Erewań?
    Ani trzy, ani dostawcę. Dowolnie często możesz zmieniać sprzedawcę (ponosząc konsekwencje lojalki, jak podpisałeś).

    Jak masz wątpliwości co do rozróżniania kto jest kto, to kurier jest dostawcą paczki, czy jej sprzedawcą?
    Ciekawe, a jak mam obecnie Eneę a chce kupić prąd od Taurona to Tauron kim jest sprzedawca czy dostawcą?
    Kupno prądu od sprzedawców jak kiedyś był np Plus to inna bajka bo w pytanie dotyczyło zmianę dostawcy prądu przy taryfie C.
    Zajrzyj do swojego ulubionego internetu i zobacz co piszą o sprzedawcy i dostawcy prądu.
    Porównanie z kurierem naprawdę jest trafione ale jak kulą w płot bo nijak ma się do tematu.

  2. #642
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Ciekawe, a jak mam obecnie Eneę a chce kupić prąd od Taurona to Tauron kim jest sprzedawca czy dostawcą?
    Kupno prądu od sprzedawców jak kiedyś był np Plus to inna bajka bo w pytanie dotyczyło zmianę dostawcy prądu przy taryfie C.
    Zajrzyj do swojego ulubionego internetu i zobacz co piszą o sprzedawcy i dostawcy prądu.
    Porównanie z kurierem naprawdę jest trafione ale jak kulą w płot bo nijak ma się do tematu.
    Można zmienić sprzedawcę prądu, dostawcę (ten co ma kable przy Twoim płocie) nie.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  3. #643
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jare32

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Marki
    Posty
    212

    Domyślnie

    Mi w PGE powiat wołomiński zrobili przyłącze i w warunkach mam grupę V. We wniosku wpisałem domek rekreacyjny na działce budowlanej.

  4. #644

    Domyślnie

    Cytat Napisał jare32 Zobacz post
    Mi w PGE powiat wołomiński zrobili przyłącze i w warunkach mam grupę V. We wniosku wpisałem domek rekreacyjny na działce budowlanej.
    Ok, ale tu toczy się dyskusja jak zmienić taryfę na G bez odbioru domu w ZE Enea. W innych ZE nie ma większego problemu aby bez odbioru domu uzyskać taryfę G tylko Enea robi pod górkę inwestorom.

  5. #645

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Można zmienić sprzedawcę prądu, dostawcę (ten co ma kable przy Twoim płocie) nie.
    Wiem że tak jest, tu chodzi o nazewnictwo. Podobnie było kiedyś z telefonami stacjonarnymi.

  6. #646
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Hej,

    Dostałem odpowiedź na ebok na mój wniosek o zmianę taryfy na G11:
    22.12.2021, 13:39
    Szanowny Panie,

    w odpowiedzi na wpływ wniosku z 24.11.2021r. w związku ze zmianą warunków umowy informujemy, iż do dokonania zmian niezbędne jest złożenie dodatkowych dokumentów takich jak:
    1. zaświadczenie z właściwego Urzędu o zakończeniu budowy,
    2. lub ponownie wypełnionego kompletnego wniosku u-do z zaznaczoną pozycją ?Oświadczam, że zgodnie z wymogami ustawy Prawo budowlane poinformowałem/am Starostwo Powiatowe/Urząd Miasta o zakończeniu budowy budynku mieszkalnego i zamiarze jego użytkowania?, który dołączamy jako załącznik.

    Prosimy się z nim zapoznać i uzupełniony zwrotnie odesłać na adres:
    Enea S.A., ul. Jana Czochralskiego 6, 61-248 POZNAŃ

    W przypadku braku możliwości odesłania dokumentów za pomocą korespondencji tradycyjnej prosimy o przesłanie obrazu (skan lub zdjęcie w formacie.jpg) na adres e-mail: [email protected] lub poprzez eBOK (dotyczy Klientów posiadających aktywne umowy).

    Z powodu braków formalnych zamykamy zgłoszenie bez realizacji. Ponowne rozpatrzenie sprawy możliwe będzie po przesłaniu kompletu dokumentów, w tym ponowne przesłanie aktualnego wniosku u-do.

    W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu pod numerem naszej infolinii 611 111 111 lub poprzez Elektroniczne Biuro Obsługi Klienta ebok.enea.pl

    Z poważaniem
    Klaudia Kalinowska


    Wkurzyłem się. Zamieszczam swoją replikę - zachęcam byście też wysyłali takie wiadomości do Enei. A po 7 dniach skargę do URE oraz - co najważniejsze - do UKOIK. Jeśli nie dostanę odpowiedzi w ciągu następnych 7 dni, to przygotuję wzór skargi do URE oraz zawiadomienia do UOKIK.

    29.12.2021
    SOZG-064916-11-2021
    Szanowna Pani,

    Dziękuję za wiadomość. Niestety nie mogę zaakceptować zamknięcia mojego wniosku/zgłoszenia poprzez jego odrzucenie. Jest ono bowiem dla mnie niezrozumiałe. Proszę o wskazanie punktu taryfy, regulaminu lub normy z prawa energetycznego, które upoważniałoby Państwa zakład do wymagania dostarczenia wymienionych w Pani odpowiedzi dokumentów oraz przyczyn zakwalifikowania mnie jako odbiorcy "firmowego". Firmy, nie prowadzę, energii elektrycznej nie udostępniam nikomu. Wykorzystujemy EE wyłącznie do prowadzenia gospodarstwa domowego.

    Proszę o pilne ponowne przeanalizowanie wniosku i zmianę na taryfę G11. W braku pozytywnego rozpoznania reklamacji/skargi w terminie 14 dni, złożona zostanie skarga do URE oraz skarga wskazująca opisywane zdarzenie jako praktykę stanowiącą naruszenie zbiorowych interesów konsumentów.

    Jeśli poniższe pismo przekracza kompetencje Pani wydziału proszę o przekazanie do komórki prawnej.

  7. #647

    Domyślnie

    Brawo Ty.
    Tak trzymać.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  8. #648

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Hej,

    Dostałem odpowiedź na ebok na mój wniosek o zmianę taryfy na G11:
    22.12.2021, 13:39
    Szanowny Panie,

    w odpowiedzi na wpływ wniosku z 24.11.2021r. w związku ze zmianą warunków umowy informujemy, iż do dokonania zmian niezbędne jest złożenie dodatkowych dokumentów takich jak:
    1. zaświadczenie z właściwego Urzędu o zakończeniu budowy,
    2. lub ponownie wypełnionego kompletnego wniosku u-do z zaznaczoną pozycją ?Oświadczam, że zgodnie z wymogami ustawy Prawo budowlane poinformowałem/am Starostwo Powiatowe/Urząd Miasta o zakończeniu budowy budynku mieszkalnego i zamiarze jego użytkowania?, który dołączamy jako załącznik.

    Prosimy się z nim zapoznać i uzupełniony zwrotnie odesłać na adres:
    Enea S.A., ul. Jana Czochralskiego 6, 61-248 POZNAŃ

    W przypadku braku możliwości odesłania dokumentów za pomocą korespondencji tradycyjnej prosimy o przesłanie obrazu (skan lub zdjęcie w formacie.jpg) na adres e-mail: [email protected] lub poprzez eBOK (dotyczy Klientów posiadających aktywne umowy).

    Z powodu braków formalnych zamykamy zgłoszenie bez realizacji. Ponowne rozpatrzenie sprawy możliwe będzie po przesłaniu kompletu dokumentów, w tym ponowne przesłanie aktualnego wniosku u-do.

    W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu pod numerem naszej infolinii 611 111 111 lub poprzez Elektroniczne Biuro Obsługi Klienta ebok.enea.pl

    Z poważaniem
    Klaudia Kalinowska


    Wkurzyłem się. Zamieszczam swoją replikę - zachęcam byście też wysyłali takie wiadomości do Enei. A po 7 dniach skargę do URE oraz - co najważniejsze - do UKOIK. Jeśli nie dostanę odpowiedzi w ciągu następnych 7 dni, to przygotuję wzór skargi do URE oraz zawiadomienia do UOKIK.

    29.12.2021
    SOZG-064916-11-2021
    Szanowna Pani,

    Dziękuję za wiadomość. Niestety nie mogę zaakceptować zamknięcia mojego wniosku/zgłoszenia poprzez jego odrzucenie. Jest ono bowiem dla mnie niezrozumiałe. Proszę o wskazanie punktu taryfy, regulaminu lub normy z prawa energetycznego, które upoważniałoby Państwa zakład do wymagania dostarczenia wymienionych w Pani odpowiedzi dokumentów oraz przyczyn zakwalifikowania mnie jako odbiorcy "firmowego". Firmy, nie prowadzę, energii elektrycznej nie udostępniam nikomu. Wykorzystujemy EE wyłącznie do prowadzenia gospodarstwa domowego.

    Proszę o pilne ponowne przeanalizowanie wniosku i zmianę na taryfę G11. W braku pozytywnego rozpoznania reklamacji/skargi w terminie 14 dni, złożona zostanie skarga do URE oraz skarga wskazująca opisywane zdarzenie jako praktykę stanowiącą naruszenie zbiorowych interesów konsumentów.

    Jeśli poniższe pismo przekracza kompetencje Pani wydziału proszę o przekazanie do komórki prawnej.
    Życzę Ci jak najlepiej i obyś dopiął swego ale z nie licz na wiele.
    Lepiej się miło rozczarować niż głęboko zawieść.

  9. #649
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Nie mam nastawienia że musi się udać. Rozpocznę proces, jeśli się uda - super. Jak nie - trudno, za kilka m-cy i tak przejdę na G11.
    Podzieliłem się swoim zgłoszeniem, by inni forumowicze mogli skorzystać z praktycznej porady - wzoru odpowiedzi i skargi (w przyszłości). Jeśli UOKIK lub UREdostanie kilkadziesiąt takich skarg, to uważam że coś się ruszy. Nie pomoże to mi (lub nam), ale przyszłym inwestorom.

  10. #650
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    w odpowiedzi na wpływ wniosku z 24.11.2021r. w związku ze zmianą warunków umowy informujemy, iż do dokonania zmian niezbędne jest złożenie dodatkowych dokumentów takich jak:
    1. zaświadczenie z właściwego Urzędu o zakończeniu budowy,
    Skąd wiedzą, że się budujesz? Masz przyłącze tymczasowe?

  11. #651
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Skąd wiedzą, że się budujesz? Masz przyłącze tymczasowe?
    Sto razy pytasz o to samo. Sto razy dostajesz tę samą odpowiedź. Sprawdź sobie proszę.

    Poza tym co ma piernik do wiatraka (prócz mąki)

    Proponuję podzielić się praktycznymi poradami , jak osiągnąć cel (uzyskania taryfy G podczas budowy), zamiast skupiać się na wytykaniu innym nieudolności/nieprzedsuebiorczosci/błędów...

    Przeczytałem sporo wątków na temat uzyskania taryfy G. Brakowało jednak często porad praktycznych , a zamiast tego sporo było przytyków, porad by "walczyć o swoje z oszustami" etc.

    Wobec powyższego, za bardziej racjonalną, acz obliczoną bardziej na osiągnięcie skutki w dłuższej perspektywie, uznałem ścieżkę skargi indywidualnej - zawiadomienia o stosowanie praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów.

  12. #652
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Sto razy pytasz o to samo. Sto razy dostajesz tę samą odpowiedź. Sprawdź sobie proszę.
    Ciągle nie widzę skanu.

  13. #653

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ciągle nie widzę skanu.
    Kaizen, daruj już ta pisaninę po próżnicy. wałkowany jest temat sto razy a ty dalej zachowujesz się jakbyś tu był nowicjuszem i dzisiaj zarejestrował się na forum.
    Oczywiście jak @ Sativum zamieści skan to ty mu załatwisz taryfę G

  14. #654

    Domyślnie

    mam w tej chwili taryfę budowlaną w ENEA. Zawiadomienie o zakończeniu budowy nastąpi w pierwszym tygodniu marca. Jak nietrudno się domyślić chcę zdążyć z panelami fotowoltaicznymi przed zmianą przepisów.
    1) Czy muszę czekać 14 dni od momentu zgłoszenia na montaż paneli?
    2) Czy w ENEA muszę składać najpierw wniosek o zmianę z budowlanej na zwykłą i dopiero potem składać wniosek o przyłączenie fotowoltaiki, czy mogę ominąć krok zmiany taryfy i złożyć wniosek od razu o przyłączenie fotowoltaiki? W przeciwnym razie wątpię, żebym zdążył, bo taryfę zmieniają od 15 do 30 dni...

  15. #655
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej1987 Zobacz post
    mam w tej chwili taryfę budowlaną w ENEA. Zawiadomienie o zakończeniu budowy nastąpi w pierwszym tygodniu marca. Jak nietrudno się domyślić chcę zdążyć z panelami fotowoltaicznymi przed zmianą przepisów.
    1) Czy muszę czekać 14 dni od momentu zgłoszenia na montaż paneli?
    2) Czy w ENEA muszę składać najpierw wniosek o zmianę z budowlanej na zwykłą i dopiero potem składać wniosek o przyłączenie fotowoltaiki, czy mogę ominąć krok zmiany taryfy i złożyć wniosek od razu o przyłączenie fotowoltaiki? W przeciwnym razie wątpię, żebym zdążył, bo taryfę zmieniają od 15 do 30 dni...
    Z tego co pamiętam, w papierach jest napisane, że najpierw z budowlanej na G11 a później na inne taryfy ale skoro widziałem PV na domkach w budowie, to być może licznik dwukierunkowy mogą założyć nawet przy taryfie C. Musisz albo dzwonić albo przez ebok zapytać
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  16. #656
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    miejrozum

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    42-450
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich, opiszę swoją sprawę.

    Jestem w trakcie budowy. Używałem agregatu do pewnego momentu, ale agregat odmawiał posłuszeństwa (chińczyk za grosze). W zeszłym roku podpisałem umowę z tauronem na przyłącze, wybrany wykonawca, wykonana instalacja(przyłącze stałe, już na gotowo), skrzynka licznikowa, po wykonanych pracach podpisałem umowę na prąd budowlany, od razu narzucony przez sprzedawcę, wchodząc na stronę patrzę, że to taryfa przeznaczona dla firm jak i dla placu budowy. obok skrzynki z licznikiem podłączyłem skrzynkę gdzie mogę używać tego prądu. Przychodzi rozliczenie, za kWh wyszło mi ~85zł przy zużyciu 3kWh przez okres 1,5msc + różne opłaty, handlowa itp. Licznik zamontowany używany (nic nie podpisywałem jak i nic nie dostałem, żadnego protokołu). Dzwoniąc dzisiaj do Uokik, rozmówca powiedział mi, iż mam przyłącze stałe a nie tymczasowe, więc powinni mi zmienić taryfę na G z C, także dostałem numer do URE aby potwierdzić tą informację lecz rozmówca powiedział mi, że nic z tego, obojętnie czy przyłącze stałe czy tymczasowe, nie ma różnicy jest to plac budowy i tyle nic z tym nie zrobie. Chciałbym przejść na taryfę G11, bo przecież prąd to prąd, dlaczego mam płacić więcej. Mam także na działce przyczepę kempingową. Co muszę zrobić aby zmienili taryfę tak aby było to zasadne? Czy może muszę zrobić SSO i wtedy zrobić skrzynkę w budynku, czy tam całą instalację?
    Ostatnio edytowane przez miejrozum ; 12-01-2022 o 08:36

  17. #657

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Z tego co pamiętam, w papierach jest napisane, że najpierw z budowlanej na G11 a później na inne taryfy ale skoro widziałem PV na domkach w budowie, to być może licznik dwukierunkowy mogą założyć nawet przy taryfie C. Musisz albo dzwonić albo przez ebok zapytać
    Zadzwoniłem do ENEA. Można dokonać przyłącza instalacji fotowoltaicznej na taryfie C11. Prawo tego nie zabrania i w stosownym czasie, mając odpowiedni dokument, złożyć wniosek o zmianę taryfy.

  18. #658
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał miejrozum Zobacz post
    Dzwoniąc dzisiaj do Uokik, rozmówca powiedział mi, iż mam przyłącze stałe a nie tymczasowe, więc powinni mi zmienić taryfę na G z C, także dostałem numer do URE aby potwierdzić tą informację lecz rozmówca powiedział mi, że nic z tego, obojętnie czy przyłącze stałe czy tymczasowe, nie ma różnicy jest to plac budowy i tyle nic z tym nie zrobie. Chciałbym przejść na taryfę G11, bo przecież prąd to prąd, dlaczego mam płacić więcej. Mam także na działce przyczepę kempingową. Co muszę zrobić aby zmienili taryfę tak aby było to zasadne? Czy może muszę zrobić SSO i wtedy zrobić skrzynkę w budynku, czy tam całą instalację?
    Dobra informacja - UOKiK przychyla się (przynajmniej w rozmowie tel.) do stanowiska, że jest to nieprawidłowa praktyka.
    Z praktyki wiem, że telefony mniej przynoszą, niż pisma (np. telefon nie jest odnotowywany / raportowany). Jeśli takie wpłynie, to muszą (powinni) się nim zająć już oficjalnie. Dlatego polecam słać pisma, zamiast dzwonić.

    Co do przedmiotu Twojego problemu, to niestety mam podobną sytuację i sam nie mam dobrego pomysłu na załatwienie taryfy G. @Kaizen ma stanowisko iż nie jest to problem - ale o konkretną poradę musisz się Go wprost zapytać Kilka postów wyżej opisałem jak u mnie wygląda sytuacja - w skrócie - odrzucili mój wniosek droga elektroniczną. Odpisałem, że mają 14 dni by zrewidować swoje stanowisko. W braku reakcji będę pisał zawiadomienie do UOKIK i skargę do URE.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  19. #659

    Domyślnie

    Dzień dobry chciałem zmienić taryfę, napisałem e-mail do pge, kazali wypełnić nową umowe kompleksowo wypełniłem ją na G11 i napisałem również oświadczenie że energia będzie wykorzystywana na potrzeby gospodarstwa domowego, na potrzeby bytowe. Napisali że w ciągu 30dni wyślą sporządzoną umowę na podstawie dokumentów które im wysłałem i wypełniłem.
    Po 20stu paru dniach dostałem pocztą od pge, umowę w dwóch egzemplarzach na taryfę c11 zamiast na g11, a wypełniałem umowe na g11 jak i napisałem oświadczenie że nie będę wykorzystywał energii w celach budowlanych, do tego w liście był dołączony dokument, który załączyłem w załączniku w poście.

    Nie wiem co robić, przecież wypełniłem nową umowę kompleksową na taryfę g11 na gospodarstwo domowe, jak i napisałem stosowne oświadczenie w którym żądałem o zmianę taryfy z c11 na g11, na potrzeby gospodarstwa domowego, a oni wysyłają mi umowę na c11 i do tego dokument w którym proszą o dokument '' zakończenie budowy''Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2022-08-3 o 13.54.14.jpg
Wyświetleń:	127
Rozmiar:	19,5 KB
ID:	460189

  20. #660

    Domyślnie

    Odpisz im, że jeżeli dalej tak będą postępować, złożysz skargę do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

Strona 33 z 39

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony