dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 7
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 125
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.121
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Ma, gont Cambridge od 10 lat. W strefie silnych wiatrów.
    Kolor melanż czarno-zielony. Gont spisuje się idealnie. Dach czterospadowy ścięty w szczycie (niemal wypłaszczenie) spady dość duże.
    Posypka utrzymuje się doskonale. Czy to jest ten sam gont Cambridge o którym piszecie, tego nie wiem.
    Pozdrawiam

  2. #22

    Domyślnie

    Podobny wzór do cambridge ma oakridge.
    wyglada na grubszy i paski do klejenia są na całej długości gontu.
    czy ktoś mógłby wrzucic fotki dachu pokrytego cambridge lub oakridge

  3. #23

    Domyślnie

    jaką papę podkładowąnajlepiej dac pod gont?
    Ile czasu może minąć między położeniem papy a położeniem gontu, żeby papa się nie pofałdowała?

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Najlepiej systemową. Ma taką w swojej ofercie np. Isola. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  5. #25

    Domyślnie

    14- 15 lat temu miałem przygodę z gontem bitumicznym/papowym. po prostu kryłem nim dachy zarobkowo.
    powiem uczciwie: całe zamieszanie związane z gontem i niepochlebne opinie o nim spowodowane są w większości przypadków niewłaściwym wykonaniem pokrycia.
    domy które kryłem stoją pod tym pokryciem do dziś i ładnie to wygląda. obecnie jest łatwiej gdyż stosuje się płytę osb, wtedy stosowało sie pełne deskowanie z desek. tyle tylko że my zrywaliśmy całą folię z płatów gontu, każdy płat przybijali 3 papiakami z dużym łbem i nie za mocno (aluminiowymi) i kładli na upale lub na gorąco- to pokrycie ma sie zwulkanizować! a nie trzymać się tylko na papiakach!

    sam jednak swojego domu gontem krył nie będę, gdyż przy skosach betonowych dawanie pełnego deskowania to już przerost formy nad treścią.
    mieszkam na wsi, podoba mi się.

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Folię zdejmuje się tylko z tych gontów, które mają przywieralność całą powierzchnią lub dużymi płatami. Przy łączeniach punktowych folia stanowi zabezpieczenie przed sklejeniem listków w paczce i nie podlega zrywaniu (wręcz jest to nie możliwe). Krycie dachu najlepiej przeprowadzić w temperaturze 15~20* w pochmurne dni gdyż w upale łatwo można je uszkodzić w trakcie montażu. Za zwulkanizowanie (sklejenie) pokrycia odpowiada słońce a nie palnik bo gont papowy nie jest produkowany z papy termozgrzewalnej! Sporadycznie można niesklejone listki pogrzać palnikiem ale należy to robić bardzo ostrożnie aby ich nie uszkodzić. W naszych warunkach najlepszy czas do montażu to okres od maja do sierpnia. Żywotność tego pokrycia będzie tak długa jak długo utrzyma się na nim posypka mineralna (maksymalnie ~20 lat). Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #27

    Domyślnie trochę napisaliście , więc

    ogólnie opinia o gontach jest dobra. a więc do dzieła !

  8. #28

    Domyślnie

    Ja mam taki bo fajnie wyglada i nie moglem zniesc schemacizny okolicznej z blachodachowki. Pod spodem jest papa na pelnym deskowaniu. Zero przeciekow, cicho podczas deszczu. Gwarancja jest na 12lat, na dachu 2. Na razie OK.

  9. #29

    Domyślnie

    ile kosztuje krycie gontem? u znajomego za:
    -zdjecie starego
    -wymianę zniszczonego deskowania tam gdzie zniszczone
    -polozenie nowego

    fachowiec chce 250zł/m2 a dachy jest ze 400m2, niestety o tej cenie zaczął mówić w trakcie roboty, wczesniej nie dalo sie wyciągnać czegokolwiek nt cen.

    z analizy forumowcyh cen wynika,że uczciwie jest max 100zł/m2.

  10. #30

    Domyślnie

    No wlasnie, wy tak dzialacie. Cene zawsze ustala sie przed robota. Teraz do kogo pretensja. Trzeba bylo nie wpuszczac na dach. Ja za krycie troche wiekszego dachu dalem ok. 6tys. PLN. Robili 2tyg. Tak, tak, dobrze widzisz. Umiem sie targowac i wiem kogo brac. Nie pili ani kropli wodki. Nie biore tzw. "fachowcow", czyli Gienkow-obibokow jak wy.



    Cytat Napisał qwert
    ile kosztuje krycie gontem? u znajomego za:
    -zdjecie starego
    -wymianę zniszczonego deskowania tam gdzie zniszczone
    -polozenie nowego

    fachowiec chce 250zł/m2 a dachy jest ze 400m2, niestety o tej cenie zaczął mówić w trakcie roboty, wczesniej nie dalo sie wyciągnać czegokolwiek nt cen.

    z analizy forumowcyh cen wynika,że uczciwie jest max 100zł/m2.

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał qwert
    niestety o tej cenie zaczął mówić w trakcie roboty, wczesniej nie dalo sie wyciągnać czegokolwiek nt cen.
    jeśli fachowiec nie chce powiedzieć ile będzie kosztowała jego praca, to wg mnie znaczy to tyle, że mu to obojętne i zgadza się na każdą stawkę, którą ja wymyślę.

    wracając do tematu. w sobotę skończyli u nas krycie papą podkładową. a w poniedziałek była już lekko pofałdowana. papa jest na welonie szklanym. przed położeniem gontu trzeba jeszcze otynkowac kominy i zrobić obróbki blacharskie. czy po czasie, jaki zajmą te czynności papa pofaluje się jeszcze bardziej? czy to będzie widoczne pod gontem?

  12. #32

    Domyślnie

    Papa podkladowa pofaluje sie tak czy owak. Nie przeszkadza do w kryciu gontem. Mielem tak samo.

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał literkas
    ....jaki zajmą te czynności papa pofaluje się jeszcze bardziej? czy to będzie widoczne pod gontem?
    bedzie z czasem coraz bardziej
    u mnie nie ma podkladowki bo sens jej stosowania jest żaden poza jednym - właśnie przy nie dokończonych pracach by później po gontach nie chodzić i ich nie niszczyć. Jedynym miejscem gdzie pod gontami mam papę i to naddatek wierzchniego krycia termozgrzewalna to ta czesc dachu gdzie jego spadek to 10 cm na metr.
    jak jest dobrze położony, odpowiednie gwoździe zastosowane (ocynkowane papiaki a nie zwykle gwoździe choćby i kręcone) to zaden wiatr im nie szkodzi. Prędzej dachówkę porwie nic gonty uszkodzi. Niestety nie każdy potrafi je kłaść
    Polecam lekture Muratora z końca lat 80 i początków 90 - tam dokładnie zaprezentowano doświadczenia kanadyjczykow przy kryciu gontem bitumicznym
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Pod gonty papowe należy stosować papę podkładową systemową. Dobry dekarz sobie z tym poradzi. Pofalowania należy ponacinać. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  15. #35

    Domyślnie

    Dobre z tym nacinaniem. W zyciu dekarzowi bym na to nie pozwolil zeby nacinac pape podkladowa. Niech se bedzie pofalowana. Dekarz po przybiciu gontow po nich chodzi, zeby sie posklejaly i nic sie nie faluje. Dziwne ze niektorzy maja status najlepszego doradcy. To jakas lipa.

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Dziwne jest to, że laik podważa wiedzę i doświadczenie dekarza! Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  17. #37

    Domyślnie

    "Dziwne jest to, że laik podważa wiedzę i doświadczenie dekarza! Pozdrawiam"
    Już takie dziwne doświadczenia widziałem u niektórych fachowców, że bardzo ostrożnie podchodzę do ich wiedzy.
    Widziałem film-kurs zrobiony przez firmę produkującą gonty i nie było przez sekundę na nim o nacinaniu papy. Skąd się u niektórych bierze ta moda na lansowanie dziurawienia izolacji?

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Skoro widziałeś taki film to z całą pewnością powinieneś zauważyć, że zastosowana papa systemowa nie faluje. Tylko kto stosuje papę systemową? Skoro uważnie oglądałeś ten film to z całą pewnością była tam wzmianka dla jakiego konta pochylenia dachu podkład jest zbędny. Skoro uważnie oglądałeś ten film to z całą pewnością zauważyłeś, że gonty są mocowane papiakami lub zszywkami (jeden "listek" to minimum 4 gwoździe lub zszywki czyli 4 lub 8 dziur) więc podkład wygląda jak durszlak. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  19. #39

    Domyślnie

    kto wie jaka róznica jest między membraną a papą pod gontami, czemu daje się raz to , a raz to? czy są to pozycje zamienne?
    czy ktoś z Was ma blachę w koszach pod gontami? rzekomo zabezpiecza to przed pociekaniem wody skuteczniej niż papa czy membrana.

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Osobiście zawsze stosuję blachę w koszu i to nie ze względu na przeciekanie kosza . Zastosowanie blachy umożliwia wyprowadzenie idealnej linii kosza oraz niweluje pracę dachu uniemożliwiając pęknięcia gontu w koszu. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Strona 2 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony