dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 26 z 26
Pokaż wyniki od 501 do 520 z 520
  1. #501
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aniak30

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Olecko
    Kod pocztowy
    19-400
    Posty
    47

    Domyślnie

    witam ta lampa na schodach to Lampa BREEZE Italux wys 150 cm i jest niedroga koszt ok 400 zł. a co do wystroju to bardzo patrzyliśmy na ceny bo pod koniec kasy naprawdę brak czekam już 7 tydzień na meble mojego najstarszego syna zostało dla firmy jeszcze 5 dni do ostatecznego terminu, a na razie sprzątanie i sprzątanie i końca nie widać jutro biorę się za dolną część domu mam nadzieje ze jakoś poradzę i jak ogarnę pochwalę się dołem jak widze chyba zostałyśmy tylko my na placu boju chyba nikt nie buduje naszego domku

  2. #502
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aniak30

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Olecko
    Kod pocztowy
    19-400
    Posty
    47

    Domyślnie

    a na razie mogę pokazać jeszcze podłogę na dole deska + terakotaKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	099.jpg
Wyświetleń:	430
Rozmiar:	89,0 KB
ID:	246898Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	108.jpg
Wyświetleń:	439
Rozmiar:	90,2 KB
ID:	246900

  3. #503

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniak30 Zobacz post
    jak widze chyba zostałyśmy tylko my na placu boju chyba nikt nie buduje naszego domku
    jeszcze my zostalismy, chyba ostatni jesteśmy na etapie adaptacji i pozwolenia na budowę... mam nadzieję, że ruszymy w czerwcu, największy problem mamy z umiejscowieniem kominka chcieliśmy podobnie jak Aniak, ale mamy zabudowaną kuchnię i architekt twierdzi, że kominek zajmie całe wejście do salonu, choć i tak poszerzylismy to wejscie do 130cm... Aniak mogłabyś w wolniej chwili wymierzyć ten Twój kominek ile dokładnie miejsca zajmuje, proszę

    ze zmian to ostatecznie rezygnujemy z łazienki na dole, robimy ją pod schodami, poszerzamy garaż, żeby mieć bramę 5m, bo nie zmieściłyby się nasze samochody no i salon z duzymi oknami, jedno 3,5m, drugie 3m... a zostawiliście balkony?? my chyba odpuszczamy... aaa i nad schodami robimy świetlik, żeby trochę światła dziennego było

  4. #504
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aniak30

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Olecko
    Kod pocztowy
    19-400
    Posty
    47

    Domyślnie

    witam nasz kominek mieści się pod schodami w niewykorzystanej wnęce, trochę nie za bardzo rozumiem my też mamy zabudowę kuchenna i wejście standardowo jak w projekcie a kominek chowa się cały pod schodami więc nie zabiera miejsca dla salonu agunia000 napisz trochę bardziej jasno może macie w innym miejscu kuchnię? jak trzeba to zmierzę kominek bez problemu napiszcie jakie wymiary was interesują. A co do balkonów to mamy jak w projekcie i jestem bardzo z nich zadowolona we wcześniej]szych postach wkleiłam kilka zdjęć z zewnątrz domu co prawda było to juś dawno bo dom jeszcze nawet bez elewacji ale można zobaczyć jak to wygląda. co do świetlika to super sprawa widziałam u znajomych

  5. #505

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniak30 Zobacz post
    witam nasz kominek mieści się pod schodami w niewykorzystanej wnęce, trochę nie za bardzo rozumiem my też mamy zabudowę kuchenna i wejście standardowo jak w projekcie a kominek chowa się cały pod schodami więc nie zabiera miejsca dla salonu agunia000 napisz trochę bardziej jasno może macie w innym miejscu kuchnię? jak trzeba to zmierzę kominek bez problemu napiszcie jakie wymiary was interesują. A co do balkonów to mamy jak w projekcie i jestem bardzo z nich zadowolona we wcześniej]szych postach wkleiłam kilka zdjęć z zewnątrz domu co prawda było to juś dawno bo dom jeszcze nawet bez elewacji ale można zobaczyć jak to wygląda. co do świetlika to super sprawa widziałam u znajomych
    aniak i agunia
    to jesteśmy we trzy aniak kończy, ja w połowie i agunia na stracie
    aniak świetne masz lustro bardzo mi się podoba. my dziś byliśmy na spotkaniu z elektrykiem i facet dał nam do myślenia, mianowicie spytał się kto nam bedzie żarówki wymieniał w żyrandolu nad schodami i ja i mąż mamy lęk wysokości więc ostatecznie zrezygnowaliśmy z lampy w tym miejscu i bardzo ad tym ubolewam
    aniak masz gigantyczne okno w salonie. zazdroszczę. tego trochę nie przemyśleliśmy. teraz zrobiłabym mniej, a większe. mam 3 okna po 150x150 i jedno 180x 200coś tam, no i okienko w kuchni 120x150. no i po dzisiejszych oględzinach wszystkie do reklamacji bo porysowane szyby wściec się mozna, dziś myliśmy wszystkie! dwa maja uszczerbek w szybie, 2 mają coś mnędzy szybami, a wszystkie są zarysowane :/ do tego silnik rolety się chyba spalił, będzie wymieniany! za to brama działa jak ta lala okleiliśmy rónież drzwi wejściowe folią bąbelkową. chyba to samo zrobimy z tymi od kotłowni, docelowo tylko od tych "fachowcy" maja klucz i przez nie tylko będą wchodzić. główne pozostawiamy zamknięte na amen. przełknęłam chyba też kolor okien, ostatecznie w ramach oszczędności złamałam się i wzięłam złoty dąb, przed którym broniłam się rękoma i nogami. ale mój wymarzony jasny dąb kosztowałby nas wiecej ponad 3000zł, więc zwyciężył rozsądek. dziś jednak stwierdzam, że ten oklepany złoty dąb nie wygląda najgorzej. zastanawiam się tylko jak to będzie współgrało z jasną stolarkę drzwiową, hmmmmm....

    agunia my również zrezygnowaliśmy z łazienkii mamy tylko wc pod schodami, choc zostawiliśmy sobie wyjście awaryjne i podposadzkowo mamy pociągnieta kanalizę do prysznica w stronę od wc pod schodami do ścianki miedzy "orzed schodami" a przedśionkiem. wiem późno jest, nie wiem jak to inaczej wytłumaczyć tam też będziemy mieć w ścianach poprowadzone rurki do baterii, które będą ładnie zatynkowane. jeśli kiedyś będziemy odczuwali brak drugiej łazienki to tylko postawimy ściankę z nidagips, przeniesiemy drzwi w wc na bok i gotowe. nic kuś nie trzeba będzie (no jedynie odrobinę posadzki, zeby sie dostać do odpływu pod prysznicem).
    garaż jak dla nas gigantyczny, w tej chwili wbijamy sie na osiedlu w miejsca metr na metr, więc to co na nas czeka to kolos
    my kuchnię przełożyliśmy w kacik z kominkiem (bo tam mamy północ i tam nalepsze dla niej miejsce (również widok na ogród i dzieci ) a kominek przerzciliśmy również na ścianę ze schodami. sciankę tą otworzyliśmy, więc mamy widok na schody z salonu. pod schodami będzie schowek na drewno. już wyglada to pięknie

  6. #506

    Domyślnie

    no właśnie, ta nasza architket nie chce sobie dać przemówić do rozumu, że kominek można wcisnąć pod schody :/ ale wydrukuję jej Twoją wypowiedź Aniak a napiszcie dziewczyny, gdzie macie komin do tego kominka i jak jest połączony z kominkiem, bo przecież jeśli byłby po stronie schodów (tej wnęki) to kominka nie dałoby się wcisnąć pod schody....

    malotka, nie rezygnuj z żyrandola, poprostu dajcie tam najlepsze LED-y i macie 15 lat spokoju

  7. #507

    Domyślnie

    jeszcze jedno mam pytanie (ciągle siedzimy z mężem i wszystko ustalamy ), jaka jest u Was wysokość ściany kolankowej, podnosiłyście o jeden pustak, czy nie?

    p.s. jesteście teraz moimi budowlanymi ekspertkami

  8. #508
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aniak30

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Olecko
    Kod pocztowy
    19-400
    Posty
    47

    Domyślnie

    witam ścianka kolankowa podniesiona o 2 pustaki i myślę ze jest teraz ok bo bez problemu chodzi się po górze, ale zwiększa się również powierzchnia użytkowa domu wg odbioru i zmian projektu nam wyszło 207,31 m2 tylko mamy też piwnicę pod samym garażem. komin mamy tu gdzie jest w pierwotnym projekcie i wszystko się da są teraz takie rurki i kolanka do łączeń kominka że można wszystko zmieścić, a jak pani architekt nie za bardzo chce to ją zmieńcie dla naszego projektanta dało się wszystko, i majster zrealizował zachcianki. życzę powodzenia

  9. #509
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aniak30

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Olecko
    Kod pocztowy
    19-400
    Posty
    47

    Domyślnie

    tak wyglądał kominek przy wstawianiu Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	110.jpg
Wyświetleń:	321
Rozmiar:	78,8 KB
ID:	247177

  10. #510

    Domyślnie

    agunia z żyrandola już zrezygnowaliśmy, nie będę odkręcać, zresztą mogę też mieć pecha i albo lampa moze sie psuć, albo ledy, bo wiesz, że 100% gwarancji to ja nie mam...
    my mamy inaczej kominek zrobiony, znaczy komin. mamy go przyklejonego do schodów i dopiero do niego będzie przyklejony kominek, czyli będzie odstawał od schodów. ale tak chcieliśmy od początku. my mamy kominek z szybą w kształcie litery L, więc jak sie będzie wchodziło to od razu będzie widoczna szyba boczna. szybę w kominku mamy bez łączenia żeliwnego. pod schodami mamy zamiar składować drewno. myślę, że będzie wyglądać super.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0844.jpg
Wyświetleń:	249
Rozmiar:	81,0 KB
ID:	247244Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0845.jpg
Wyświetleń:	267
Rozmiar:	86,3 KB
ID:	247245Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek.jpg
Wyświetleń:	248
Rozmiar:	19,6 KB
ID:	247247

    ściankę kolankową podnieśliśmy o pustak lub o cegłę- teraz nie jestem pewna- muszę to sprawdzić. chodzi sie bez problemu. pokoje duże, jak wyrysowałam córci łózko, szafę i biurko to okazało się, że będzie miała jeszcze mnóstwo miejsca do zabawy i spory kącik do ćwiczeń baletowych.

    aniak gdzie masz komin? w garażu, czy na ściance po lewej stronie kominka?
    Ostatnio edytowane przez malotka ; 10-03-2014 o 08:11

  11. #511
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aniak30

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Olecko
    Kod pocztowy
    19-400
    Posty
    47

    Domyślnie

    komin mamy w garażu.

  12. #512

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniak30 Zobacz post
    komin mamy w garażu.
    nam projektant powiedział, że to za daleko do komina. dlatego ciągneliśmy dodatkowy komin. może to zależy od wkładu kominkowego?

    my w końcu mamy okna dachowe. mielismy odmienne zdanie z mężem na ten temat. teraz wcale nie żałuję, że wszystkie pokoje mają okna połaciowe! wchodząc tam przedwczoraj o 17 było ciemno, natomast wczoraj po zamontowaniu - jasno i przyjemnie
    wymienili nam także mechanizm do rolety automatycznej. została jeszcze wymana szyb! wszystkich!

    zdecydowalismy sie na armaturę podtynkową, więc musieliśmy już kupić baterie do łazienki na górze super w końcu coś i dla mnie więc szaleję

  13. #513
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    renia077

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam serdecznie jestem nowa na forum oraz zaczynam przygode z budowa domu. Bardzo podoba nam się projekt hg-c3g czy jest ktos kto wybudowal domek w lubuskim. Bardzo prosze o odpowiedz. Pozdrawiam wszystkich czytających.

  14. #514

    Domyślnie

    witam, długo się nie odzywałam ale znaczy to, że wiele się dzieje
    po pierwsze uznali nam reklamacje wszystkich szyb - uff
    po drugie jest już i elektryka i hydraulika wykonana i posadzki wylane.
    teraz trzeba je zabezpieczyć przed tynkarzem. wiem, wiem, nie po kolei u nas, ale spowodowane jest to faktem, że umówiony tynkarz zmarł i trzeba było na szybko szukać innego, który terminy miał jakie miał, i tak mu się praca przesunęła i wejdzie do nas już od wtorku po świętach. pozostałych fachowców nie chcieliśmy przesuwać, tym bardziej, że mąż poczytał i popytał i okazało się, że na opak też można. więc u nas na opak - zaczęli dziś ocieplenie domu

  15. #515
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    grzegorz.sip

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Witkowo
    Kod pocztowy
    62-230
    Posty
    1

    Domyślnie Budowa domu HG-C3G

    Posiadam projekt budowlany HG-C3G - jakiś czas już leży w szafie. Czy ktoś z Was kochani może mi podpowiedzieć w jakich kwotach zamknęły się Wasze budowy tego domku. Pozdrawiam i dzięki.

  16. #516
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar duken
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    27
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał agunia000 Zobacz post
    poszerzamy garaż, żeby mieć bramę 5m, bo nie zmieściłyby się nasze samochody
    Dawno nie było żadnych wpisów, ja po przerwie (uzbieraniu paru groszy) próbuję zamknąć dom.
    Okna zamówione - na profilu aluplast ideal 8000 dąb khaki dwustronny, szyba 4/16/4/16/4 ciepła ramka, kryte okucia w salonie drzwi przesuwne automat.

    Szukam bramy garażowej - Garaż ma 5,4m szerokości, a otwór wjazdowy 5m(nie będę dzielił bramy):
    - w garażu będą stały auto: mniejsze (coś typu corsa), drugie trochę większe (coś jak passat, avensis ,A6)

    może jednak zmniejszyć wjazd miedzy 4,5 a 4,7 m (metr kwadratowy to ponad 300 zł netto)

    jakie wy macie szerokości i podajcie co byście zmienili (+ i -)
    Ostatnio edytowane przez duken ; 26-01-2016 o 15:59
    Projekt HG-C3D

  17. #517
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ewa93a

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Cięcina
    Kod pocztowy
    34-350
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam...czy jest ktoś jeszcze kto buduje dom HG-C3G?

  18. #518
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar duken
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    27
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    dawno nikt nie pisał w temacie, a ja mam pytanie odnośnie schodów
    mam wylane schody zabiegowe i jak po nich chodzę to coraz bardziej zastanawiam się nad ich skuciem i przerobieniem na schody z spocznikiem.
    Czy mogli byście się podzielić opinią z ich użytkowania i wkleić zdjęciaKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	cd4667bb6b8ea56fmed.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	44,6 KB
ID:	457757
    Ostatnio edytowane przez duken ; 05-09-2021 o 22:10
    Projekt HG-C3D

  19. #519

    Domyślnie

    Cytat Napisał duken Zobacz post
    dawno nikt nie pisał w temacie, a ja mam pytanie odnośnie schodów
    mam wylane schody zabiegowe i jak po nich chodzę to coraz bardziej zastanawiam się nad ich skuciem i przerobieniem na schody z spocznikiem.
    Czy mogli byście się podzielić opinią z ich użytkowania i wkleić zdjęciaKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	cd4667bb6b8ea56fmed.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	44,6 KB
ID:	457757
    schody zabiegowe to kompletna porażka. niewygodne, niepraktyczne, łatwo z nich spaść. Dziwie sie ze jezeli miałas miejsce na normalne to padła decyzja o zabiegowych. Ich jedyny plus jest taki ze nie zajmuja tyle miejsca co klasyczne ze spocznikiem

  20. #520
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar duken
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    27
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    to że porażka wcześniej nie wiedziałem, nie miałem z takimi doświadczenia i nikt mi nie wspomniał żeby takich nie robić.
    a żeby było miejsce na schody z łamanym spocznikiem to inaczej trzeba by było zrobić pierwszy strop.
    i teraz kombinuje jak to przerobić jak najmniejszym kosztem demolki.
    dlatego chcę się dowiedzieć jak to u innych wygląda w tym projekcie.
    Projekt HG-C3D

Strona 26 z 26

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony