dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 26
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 520
  1. #21
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    HG

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    5

    Domyślnie

    U nas dzisiaj kończa prace związane z dachem.Pokryliśmy gątem bitumicznym postaram sie umieścić jakieś zdjęcie o ile pamięc nie zawiedzie.

  2. #22

    Domyślnie

    U nas pielęgnacja stropu a więc przerwa jeździmy jak szaleni po hurtowniach i salonach i ostatecznie wybieramy okna, drzwi i pokrycie dachu...
    Powiedzcie coś o wnętrzach, macie jakieś ciekawe pomysły na aranżacje? Luk, mam nadzieje ze nie masz za złe że dopisujemy się do tego watku, daj znac, jesli to mial byc bardziej dziennik budowy..
    pozdrowienia dla HGC3budowniczych
    K.

  3. #23

    Domyślnie

    Jak najbardziej dopisujcie swoje uwagi

    1. Do końca tygodnia skonczą u mnie dach.
    2. Od dzis zaczęta elektryka
    3. 22.09 - tynki maszynowe wew.

    4. Ok. 15.09 montaż okna (trójkąt)

    Dodatkowa informacja dla was:
    - zrobcie okno trojkątne nad wejsciem bez słupka w środku tzn. słupek niech będzie w profilu okna a nie wymurowany , ponieważ inaczej bedą to bardzo malutkie okienka i będzie prawie ciemno w łazience na poddaszu

  4. #24

    Domyślnie próba wklejenia zdjęć:)

    Ponieważ jutro zaczynamy nowy, kolejny etap a mianowicie ściany poddasza i dalej do przodu postanowiłam wkleić parę zdjęć dotychczasowych zmagań.
    I tak po kolei: front, tył, balkon z naszej sypialni


    Pozdrawiam
    K.

  5. #25

    Domyślnie

    taras to masz jeszcze większy od mojego
    od frontu dajesz kolumny ? czy słupki drewniane jak w projekcie ? , bo inaczej tez zbrojenie słupów dochodzi.....


    Jezeli chodzi o aranzacje to napewno
    - parter - całość podgrzewana podłogowo , bez kaloryferów , tylko w garazu (gres polerowany w salonie)
    - rownież kominek raczej nie będzie narożny tylko bardziej przesunięty na sciane prostopadłą do drzwi tarasowych
    - jezeli chodzi o montaz np. LCD - ja widze go tylko na jednej scianie (odrazu po prawej stronie salonu - sciana schodów)
    - rowniez kuchnia zmiany : wykonanie zostanie blat z nozkami w miejscu gdzie jest zlewozmywak na projekcie, zabuduje rowniez blatem miejsce pod oknem (bo po montazu wsystkich urzadzen , malo miejsca bylo by na talerze itd)
    - pod schodami - dodatkowe oswietlenie (maly schowek)
    - lazienka na dole - usunołem prysznic , powiekszylem lazienke u gory i tam go przenioslem
    - okna nieco zmiejszylem z min. 180 -> 150 , tarasowe rowniez (zrezygnowałem z zsuwanych)
    - okna w garazu (zmiejszone znacznie)
    - brama garazowa - otwor wg. katalogu Hormann
    - pamietaj nie zabudowywac do konca scianki do kotłowni (tak zeby kocioł mogł wejsc)
    - na moim projekcie był słup przed wejsciem do salonu (usunołem go i wzmocniłem belke stropowa)
    itd

  6. #26

    Domyślnie

    A bo ja mam taras mam z HG-C1 od razu w HG-Atelier przerobili nam tak projekt,
    Słupy będą betonowe, czymś pewnie obłożone, zbrojenia już sterczą, moze na tych zdjeciach marnie widać - mam na mysli słupy tarasowe bo przed wejsciem nie ma, tylko balustradka - tak jak na mojej ikonce
    Wiele pomyslow mamy identycznych: TV na scianie schodów, kominek centralnie, aranzacja kuchni, schowek pod schodami.
    My za to dołożyliśmy prysznic na dole (bo nie było w wersji 1G).
    Najważniejsze ze do przodu, okna beda jak w projekcie, tylko garazowe zmniejszone, drzwi suwane zostają bo bardzo mi sie spodobały w sklepie z oknami
    Pozdrawiam i czekam na Twoj dach
    K.

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Następna osoba z pomorskiego, super. A z jakiej części dokładniej?

  8. #28
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    HG

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    5

    Domyślnie

    Coraz nas więcej.
    Nadal jeszcze bez zdjęć. My mamay niewielkie zmiany. Zrezygnowaliśmy z balkonów oraz garderoby przy sypialni. Z tej małej garderoby powstało pomieszczenie na pralkę i inne przedmioty, które niekoniecznie muszą gościć w łazience. Więcej zmian na górze nie przewidzieliśmy. Okna pozostały duże mimo rezygnacji z balkonów. W przeciwieństwie do Was my nie mamy zasłoniętych schodów. Schody są odsłonięte .TV jeszcze nie wiadomo gdzie ustawimy jedno wiem dostęp do okien musi być swobodny. Filar przy schodach stoi na miejscu mam nadzieje wykorzystać go w jakiś ciekawy sposób może go jakoś podświetlimy i obłożymy czymś ciekawym np. malowane szkło . To jeszcze daleka przyszłość. Zmian na dole niewiele jedyne co to okno w salonie przy kuchni odsunięte od scienki dzialowej . W kuchni zlewozmywak przy oknie. Łazienka na dole z prysznicem. Jeśli chodzi o taras nie mamy wylewki zrobimy z kostki będzie trwalszy.Może ktoś w województwie lubelskim buduje dom z tego projektu. Pozdrawiam.

  9. #29

    Domyślnie

    TV - odrazu jak wchodzi się do salonu to na scianie po prawej (scianka od schodów) - chyba jedynie ciekawe miejsce na LCD na ramie obrotowej (widok kuchnia i pokoj)
    Rownież - planuje kostkę na tarasie.

    Aha schody obowiązkowo odsłonięte


  10. #30

    Domyślnie

    Oczywiście, że my też nie zasłaniamy schodów
    No, no, luk jestem pod wrażeniem
    Bardzo ładnie wygląda.
    To pochwal się proszę jaką blachę wybrałeś i dlaczego taką, my mamy czas do końca tego tygodnia na ostateczny wybór pokrycia
    Czy brama jest w kolorze złoty dąb? Czy okna dachowe są takie jak w projekcie czy zmniejszone?

    Pozdrawiam wszystkich , miłego dnia
    K.

  11. #31

    Domyślnie

    Okna wg. projektu - w sumie 78x140 jak dobrze pamiętam Fakro FTP-V nic lepszego w tej cenie chyba nie ma
    Dach Borga Elegnat - brąz blacha (wybrany bo sprawdzony na innej budowie)
    Membrana Corotop X-tream (wybrana po przejrzeniu calej oferty w internecie i porownaniu membran), oczywiscie brak deskowania bo tak wypowiadali się eksperci w gazecie "dach" czy jakos tak
    Brama złoty dąb chciałem orzech , ale spojrzałem w rzeczywistości jak wygląda - porażka wg. mnie z daleka jeszcze gorzej , zwłaszcza ze w przypadku tego projektu ma ona zdobić frontową elewacje
    Aha dla zainteresowanych mam bardzo dobre ekipy:
    - elektrycy
    - dekarze
    oczywiście pracują w rejonie 3miasta i okolic

  12. #32
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    HG

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam!
    Super wygląda.My również myślimy o złotym dębie okna , brama i drzwi.Coraz bardziaj myślę o tym kolorze wewntrz domu, ale tylko w kuchni i salonie. Pozdrawiam.

  13. #33

    Domyślnie

    Witam, zaczynam budowe tego domku pod koniec wrzesnia wiec juz wkrotce, znalazlem w waszych postaw wiele cennych uwag, napewno sie przydadza. Zastanawiam sie jeszcze nad jedna rzecza, czy jest mozliwosc zrobienia pralni np dzielac kotlownie na 2 czesci?? pozdrawiam wszystkich.

  14. #34

    Domyślnie

    Witaj,
    Super, że kolejne osoby wybierają HG-C3
    Który model budujesz? I gdzie?
    Moim zdaniem kotłownia jest za mała żeby ją dzielić... już prędzej gdzies w garażu może kawałek miejsca się znajdzie- ja cały czas mam dylemat gdzie pralkę wstawię ale to jeszcze trochę.
    Ściany poddasza skończone, czekamy na drewno na więźbę
    pozdrawiam
    K.

  15. #35

    Domyślnie

    Spójrz na mój układ.....
    Ja mam akurat schowek + kotłownia (ale jak nie zrobisz na parterze schowka ogrodowego to mozesz pralnie

    Ja akurat pralnie mam na piętrze (pralnia i suszarnia) poniewaz zrezygnowałem z jednego pokoju na poddaszu na rzecz wiekszej sypialni i oczywiscie suszarni (oraz powiekszenia lazienki)

  16. #36

    Domyślnie

    Bede budowal w Oświęcimiu model z dwustanowiskowym garazem. Szkoda ze ktos blizej mnie sie nie buduje , chetnie bym poogladal na zywo pozdrawiam

  17. #37

    Domyślnie

    Hej co słychać u innych HG-C3?
    My kończymy więźbę, w przyszłym tygodniu zaczynają dekarze, do końca miesiąca powinien być dach i okna, kto wie może zdążymy z drzwiami i bramą
    Ciekawe kiedy zima przyjdzie w tym roku?
    pozdrawiam wszystkich.
    K.

  18. #38

    Domyślnie

    Ja aktualnie kończę tynki wew.
    Elektryka już położona + odpowiednie zabezpieczenia

    Kolejny etap to CO , WODA (prawie cały parter podłogówka , góra kaloryfery Kermi Therm2)

    Następnie wylewki maszynowe + dodatek pod podłogówkę

    Kostka Stary Bruk Gdański oraz Naturo.

    Piec firmy Polimet , nazwa GranPal

    Ocieplenie dachu i strychu (wełna mineralna + płyty k/g)

    Drzwi zew. Gerda GWX20


  19. #39

    Domyślnie tuż przed dachem

    Witam ,

    Teraz już dekarze pracują i za chwilę będzie dach a to kilka zdjęc z ostatniego weekendu Pozdrawiam wszystkich
    PS Schody musiałam wkleić bo bardzo mnie cieszy że nie muszę już włazić na górę po drabince..










  20. #40

    Domyślnie

    Widzę ze nie masz scianki po lewej stronie (przy wejsciu na schody) , w którym miejscu planujesz postawić TV ?

    A reszta wygląda bardzo znajomo

Strona 2 z 26

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony