dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 25 z 26
Pokaż wyniki od 481 do 500 z 520
  1. #481
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aniak30

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Olecko
    Kod pocztowy
    19-400
    Posty
    47

    Domyślnie

    malotka tak mamy barierkę wokół schodów na górze, przy czwórce dzieci to niezbędny zabieg, a schody masz rację że bez podstopni są śliczne mi również podobają się bardziej ale zrobiliśmy takie w związku z tym że jak ta moja szarańcza się rozejdzie i będzie wchodzić i schodzić to szybko to miejsce się u nas zabrudzi. Za schody zapłaciliśmy 9 tys zł , są z jesionu ale mieliśmy znajomego stolarza. A w salonie już terakotę mam położoną z paradyża kolekcja arkesja kolor mocca płyty 60x60 tylko że są przykryte kartonami żeby się nie porysowały, a na sam salon mamy kupioną deskę jesionową 4 warstwą. A co do kominka to mamy z tyłu dostęp co prawda nie za wielki bo są tzw drzwiczki rewizyjne takie dość duże a reszta zabudowana.
    A co do waszych chudych nóżek to jak je się wykończy to będą ciekawie wyglądać tak inaczej jeszcze nikt na forum nie miał takiego wejścia do domu i tak w sumie to i schody trochę mniejsze plus to mniej zamiatania i tańsza robocizna dla majstra za ułożenie płytek Życzę wam wytrwałości, cierpliwości i worka pieniędzy. Ja na takim etapie jak wy też planowałam, marzyłam a realia jednak i tak zrobiły swoje mamy co mamy jak to mąż mówi do kolejnego remontu. pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez aniak30 ; 07-01-2014 o 07:23

  2. #482

    Domyślnie

    wrrr, wcięło mi posta :s
    aniak30 uśmiałam sie, wiem, że barierka dookoła schodów jest niezbędna, nawet jak się nie ma małych dzieci bardziej chodziło mi o to, czy tak jak my - wy również zrezygnowaliscie ze ścian na rzecz barierki
    co do podstopni to zasięgnęłam opinii i ci, którzy mają dzieci i podstopnie maja białe - nie narzekają. trzeba je jedynie pomalować farbą zmywalną, mi marzy sie nawet wysoki połysk, więc może i olejną (zanim wybierzemy sposób na pewno popróbujemy). można też je zabudować pomalowaną na biało sklejką. ale my na pewno będziemy malować. dzieki za wycenę schodów. my mamy przeznaczone na to 10tys i też znajomego stolarza. może więc na tym będzie nawet oszczędność
    a komin macie systemowy czy tradycyjny? i gdzie macie dojście? tam pod schodami (od frontu salonu) czy za schodami (nie wiem czy macie tam wc pod schodami, czy przejscie z garażu?).
    co do frontu to my już wiemy jak to będzie wyglądać po ociepleniu. nigdy byśmy w ciemno tego nie wybudowali. tym bardziej, że jak wrzuciliśmy w pragram projektowy wyrys naszego pseudo projektanta-adaptatora to się załamaliśmy. było to za szerokie, zły kat nachylenia, a nogi wyglądały jak szczudła. całość wyglądała jak doczepiony kurnik. tak więc cały front zrobiliśmy sami w programie do projektowania domów. z tego programu wzięliśmy grubość filarów, wysokość lukarny i kąt nachylenia dachu a także długość krokwi na lukarnie. będzie dobrze
    dzieki za plus małych schodów, ubolewałam, ze za małe a tu proszę - piszesz, że będzie mniej sprzatania. i od razu mi lepiej mamy też wymurowaną donicę, bo takowa mi sie marzyła. swoimi oczami już widzę postopniowaną rolinność na dole i ładnie skomponowany wkład w donicy
    dzięki za wszelkie informacje, ściskam

  3. #483
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aniak30

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Olecko
    Kod pocztowy
    19-400
    Posty
    47

    Domyślnie

    WITAM MALOTKA A WIEC ODP NA TWOJE PYTANIA
    1. CO DO TYCH BARIEREK PRZY SCHODACH TO MAMY WSZYSTKIE ŚCIANY WG. PIERWOTNEGO PROJEKTY, NA GÓRZE ZMIENIALIŚMY TYLKO ŚCIANKI DZIAŁOWE,
    2. A KOMIN MAMY SYSTEMOWY I DOJŚCIE W PRZEJŚCIU DO GARAŻY , BO ŁAZIENKĘ NA DOLE MAMY BEZ ZMIAN TYLKO TROCHĘ POWIĘKSZONĄ KOSZTEM WIATROŁAPU I KUCHNI
    MAM NADZIEJĘ ŻE NIEDŁUGO WKLEJĘ KILKA FOTEK

  4. #484

    Domyślnie

    hmm, aniak30, my w projekcie tam gdzie wy macie barierkę (u góry, widac ją z salonu) mieliśmy ścianę, ale z niej zrezygnowaliśmy, na przeciwko była barierka i tak została, więc z 3 stron dookoła schodów u nas biegne barierka.
    my komin mamy tradycyjny, murowany. nie wiem, czy przy takim rozwiązaniu też będę mieć drzwiczki rewizyjne? będą mi wtedy kłuć wybudowany komin? wiem jak wyglada systemowy, bo brat taki ma wybudowany i on tam ma pełno takich otworów z drzwiczkami.

    czekam na fotki
    my dopinamy okna, zostało dwóch wykonawców i z tego wybraliśmy zwycięzcę. mamy też już wstepna wycenę ogrzewania i zaczynamy rozgladać sie za tynkarzem oraz za posadzkami i elektrykiem. musimy podłaczyć gaz i wodę do budynku, ale to za jednym zamachem, czyli czekamy do wiosny, choć w zasadzie wiosnę mamy
    jak zamkniemy dom na dole, to wstawimy okna dachowe, kóre juz mamy zakupione i zmagazynowane w firmie, która robiła nam dach. powoli też szukamy ziemi na ogród. czyli zaczynamy powoli ruszać
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez malotka ; 13-01-2014 o 14:50

  5. #485
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aniak30

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Olecko
    Kod pocztowy
    19-400
    Posty
    47

    Domyślnie

    część mebli zamówiona, dom prawie pomalowany jeszcze deska i panele na podłogi dużżżżżżżżżżżżżżżżżżże sprzątanko i może nareszcie koniec

  6. #486
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aniak30

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Olecko
    Kod pocztowy
    19-400
    Posty
    47

    Domyślnie

    toszkę fotek niestety jeszcze nie koniecKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	281.jpg
Wyświetleń:	461
Rozmiar:	80,1 KB
ID:	242190Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	280.jpg
Wyświetleń:	439
Rozmiar:	82,0 KB
ID:	242191
    na fotkach trochę kuchni i żyrandolek przy schodach

  7. #487

    Domyślnie

    aniak ekstra
    kuchnia w moim klimacie - marzą misie jasne mebelki. okna macie złoty dąb ze srebrnymi klamkami? my takie właśnie zamówiliśmy, znaczy zakupiliśmy, bo kasa wpłacona, tylko czekamy na produkcję i montaż.
    wybraliśmy też hydraulika i jesteśmy ubożsi o 50 kawałków :/
    a jeszcze tyle przed nami: tynki, posadzki, elewacja zewnętrzna, ocieplenie poddasza, no i całe wnętrze!
    aniak daj przeżyć zimę i wklej jeszcze jakieś zdjęcia. daj sie oczom nacieszyć i powyobrażać sobie jak to może wyglądać

  8. #488
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aniak30

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Olecko
    Kod pocztowy
    19-400
    Posty
    47

    Domyślnie

    witam przy najbliższej okazji zrobię kilka fotek, niestety jak wychodzę z budowy to przeważnie jest noc a zdjęć również zapominam pocykać. ale powiem wszystkim budującym że finisz jest strasznie męczący ale jeszcze troszkę i może już koniec na razie zostało wstawienie ościeżnic i drzwi oraz deska na dole w salonie i dokończenie pralni i piwnicy. Wieczory spędzamy na składaniu mebli bo dostaliśmy je w paczkach na razie złożyliśmy w jednym pokoju a jeszcze tyle zostało a i kolejne mają dowieźć jedyne pocieszenie to że do salonu już złożone mają być

  9. #489

    Domyślnie

    aniak czekam niecierpliwie na zdjęcia ja już zacieram rączki, bo 4 marca mają nam zakładać okna!!!!! a potem hydraulik, elektryk i tynki i posadzki!!!!!! do maja powinniśmy się wyrobić, może czerwiec, potem płytki i podłogi, malowanko, montaż drzwi wewnętrznych i MEBLOWANIE a więc ja ja ja w końcu się doczekam od miesięcy tylko wklejam w worda inspiracje i produkty, które muszę miec mąż się łąpie za głowę, a ja szperam i szperam po necie. córcia chce mieć pokój księżniczki, synek za mały, więc podjęliśmy decyzję za niego będą mieli pokoje jak z bajki.
    aniak miłego skręcania ja tam zawsze lubiłam to robić - mgę pomóc w ogóle jestem taka majster klepka, właśnie przymierzam się do zakupu starej sofy do salonu i mam zamiar ją odnowić sama i łóżko córci, koniecznie drewniane i mega królewskie a jak się rozkręcę to i synkowi wyżynarką łóżko - samochód zrobię bo w necie strasznie one drogie czekam tylko na zamknięcie garażu, żeby mieć gdzie działać mąż się śmieje, że tam mają stać 2 auta, a ja go namawiam, żeby mi duuuuuży stół zamontował właśnie licytuję kolejny żrandol księżniczce, więc trzymajcie kciuki, bo już 2 aukcje przegrałam, wrrr

  10. #490

    Domyślnie

    pierwsze koty za płoty a więc sezon wykańczania otwarty. dziś zamontowali nam okna i drzwi. została jeszcze brama garażowa, to jutro. w piątek wchodzi hydraulik, a w poniedziałek elektryk. maja jeszcze zamontować okna dachowe i kulamy się powoli do przodu
    aniak jak tam zdjecia robisz ja już urządzam wnętrza mam pomysł na wszystko oprócz naszej sypialni wiem, że musi być to coś wspaniałego i boje sie zacząć. ale pokoje dzieci, salon, kuchnia, łazienka... mam dopiete niemalże na ostatni guzik (wizje i projekty), tylko ta sypialnia...

  11. #491
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aniak30

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Olecko
    Kod pocztowy
    19-400
    Posty
    47

    Domyślnie

    kilka fotek tego co sprzątnęłam jeszcze nie dokońca dopracowane wnętrza bo jeszcze nie mieszkamy
    a wiec nr 1 pokoik mojej córeczki
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z telefonu 156.jpg
Wyświetleń:	300
Rozmiar:	82,3 KB
ID:	246403Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z telefonu 157.jpg
Wyświetleń:	259
Rozmiar:	82,3 KB
ID:	246406Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z telefonu 158.jpg
Wyświetleń:	256
Rozmiar:	83,1 KB
ID:	246407Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z telefonu 159.jpg
Wyświetleń:	254
Rozmiar:	80,6 KB
ID:	246408

    nr 2 nasza sypialnia
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z telefonu 160.jpg
Wyświetleń:	281
Rozmiar:	81,6 KB
ID:	246410

  12. #492
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aniak30

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Olecko
    Kod pocztowy
    19-400
    Posty
    47

    Domyślnie

    cdn nasza sypialnia
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z telefonu 163.jpg
Wyświetleń:	279
Rozmiar:	81,0 KB
ID:	246413Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z telefonu 162.jpg
Wyświetleń:	278
Rozmiar:	83,6 KB
ID:	246414Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z telefonu 161.jpg
Wyświetleń:	260
Rozmiar:	86,3 KB
ID:	246415Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z telefonu 164.jpg
Wyświetleń:	236
Rozmiar:	83,1 KB
ID:	246416

  13. #493
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aniak30

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Olecko
    Kod pocztowy
    19-400
    Posty
    47

    Domyślnie

    nr 3 pokoik moich blizniaków
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z telefonu 166.jpg
Wyświetleń:	227
Rozmiar:	81,8 KB
ID:	246417Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z telefonu 167.jpg
Wyświetleń:	211
Rozmiar:	82,4 KB
ID:	246418Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z telefonu 176.jpg
Wyświetleń:	200
Rozmiar:	80,3 KB
ID:	246419Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z telefonu 168.jpg
Wyświetleń:	219
Rozmiar:	85,4 KB
ID:	246420

  14. #494
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aniak30

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Olecko
    Kod pocztowy
    19-400
    Posty
    47

    Domyślnie

    nr 4 górna łazienka oczywiście tylko posprzątana jeszcze bez chodniczków kwiatów i drobiazgów
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z telefonu 169.jpg
Wyświetleń:	295
Rozmiar:	82,4 KB
ID:	246421Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z telefonu 170.jpg
Wyświetleń:	291
Rozmiar:	82,9 KB
ID:	246422Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z telefonu 171.jpg
Wyświetleń:	266
Rozmiar:	78,4 KB
ID:	246423Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z telefonu 172.jpg
Wyświetleń:	293
Rozmiar:	80,3 KB
ID:	246424Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z telefonu 175.jpg
Wyświetleń:	256
Rozmiar:	84,4 KB
ID:	246425

  15. #495
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aniak30

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Olecko
    Kod pocztowy
    19-400
    Posty
    47

    Domyślnie

    i jeszcze trochę holu na górze
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z telefonu 173.jpg
Wyświetleń:	263
Rozmiar:	81,2 KB
ID:	246426Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z telefonu 174.jpg
Wyświetleń:	235
Rozmiar:	79,7 KB
ID:	246427Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z telefonu 178.jpg
Wyświetleń:	252
Rozmiar:	79,5 KB
ID:	246428Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z telefonu 177.jpg
Wyświetleń:	220
Rozmiar:	87,7 KB
ID:	246429

  16. #496
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aniak30

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Olecko
    Kod pocztowy
    19-400
    Posty
    47

    Domyślnie

    jeszcze brak zdjęć z 2 górnych pokoi tzn gościnnego i mojego najstarszego syna
    a na dole jeszcze mam brudno jak posprzątam wkleję kilka fotek
    a no i na razie fotosik rogówki do salonu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z telefonu 179.jpg
Wyświetleń:	216
Rozmiar:	84,3 KB
ID:	246430Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z telefonu 180.jpg
Wyświetleń:	198
Rozmiar:	85,5 KB
ID:	246431

    a tak wyglądało moje biurko w sypialni przed odnowieniem i po
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z telefonu 002.jpg
Wyświetleń:	209
Rozmiar:	37,2 KB
ID:	246432Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z telefonu 165.jpg
Wyświetleń:	188
Rozmiar:	82,1 KB
ID:	246433

  17. #497
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aniak30

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Olecko
    Kod pocztowy
    19-400
    Posty
    47

    Domyślnie

    malotka powodzenia i moc cierpliwości oraz kasy na te wszystkie marzenia bo ja musiałam trochę zrezygnować ze swoich wizji, my jeszcze wykańczamy pralnię i piwnicę i powoli przenosimy rzeczy tak więc jeszcze trochę

  18. #498
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mjwj

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Posty
    4

    Domyślnie

    To się porobiło, nie zaglądałem tu odkąd ukończyłem swój HG-C3G(odbicie lustrzane) i widzę, że kobiety w temacie zaczynają dominować. Kurcze, fajna sprawa, moja żona po przeprowadzce pytała gdzie się włącza które światło, taka była zainteresowana
    Ale do rzeczy: chciałem zapytać szanowne koleżanki (przy okazji Wszystkiego najlepszego z okazji jutrzejszego Dnia Kobiet)) i kolegów jak wyglądała u Was kwestia ogrzewania. Jakie mieliście koszty itd, Może zacznę od siebie i prosiłbym o własne spostrzeżenia, wyniki itd
    Wprowadziliśmy się 10.10. 2013, zacząłem grzać 20.09, żeby wejść do gotowego, umeblowanego i ciepłego domku.
    od 20.09.2013 do wczoraj zużyliśmy 826m3 gazu co daje kwotę ok. 2 tys. Ogrzewanie podłogowe w całym domu, z garażem włącznie, ani jednego kaloryfera, ani jednej suszarki, woda użytkowa ogrzewana do temperatury 45 st. w zbiorniku 200l. układ ma 2 rozdzielacze, w sumie 15 sekcji. W domu temperatura 21 st, późnij zaczyna być za ciepło. Pogodynka wyłączona, bo przy tak dużej bezwładności podłogówki po prostu czas reakcji jest zbyt długi i nie przynosi to żadnych korzyści.
    A jak Wasze wyniki? pozdrawiam

    Marcin

  19. #499

    Domyślnie

    aniak dziekuję :* ale mnie rozpieściłaś tymi zdjeciami! pokoje śliczniutkie! łazienka ekstra. widzę, że eklektyzm i u ciebie gości, stolik ludwikowski miodzio ja właśnie czekam na krzesło, które kupiłam do odnowienia, do pokoju księżniczki po mału kompletuję lampy kto pierwszy ten lepszy (z wydaniem kasy ) najwyżej braknie na kamień na elewację okna mamy już zamontowane i już do reklamacji, WRRR nie działa roleta elektryczna :/ dziś zaskoczył nas hydraulik, bo położył na całym dole papę, wygląda u nas jakbyśmy już dywany mieli jutro rano spotykamy sie z elektrykiem. niby idzie do przodu, ale patrząc na to co wy już macie zrobione to można się załamać tyle przed nami! na razie mamy pierwsze dylematy - jak długa wanna, gdzie umiejscowić kran (bo chcemy na środku wanny), na jakiej wysokości prysznic, czy iść w deszczownicę, czy zwykły natrysk, gdzie podprowadzić wodę do bidetty i ogólnie zdecydować czy chcemy baterie w ścianach czy na umywalkach...a to dopiero początek! od trzech dni jeździmy zaznaczać punkty elektrykowi i ciągle coś nowego wyskakuje. trudno tak objąć wszystko na raz, choć wizja wystroju w głowie jest to trzeba jeszcze wiedzieć, gdzie zrobić kontakt, gdzie włącznik, żeby można było wygodnie potem z tego korzystać. jutro jedziemy z rana to zrobię zdjęcia
    aniak bardzo podoba mi się wasza lampa nad schodami. co to za firma/model?

  20. #500

    Domyślnie

    mjwj jako dziewczyna pośród 5 chłopa w domu mogłam tylko pomarzyć o potrzymaniu śrubokręta :/ ale co sie napatrzyłam to moje przynajmniej solidnie dopilnowałam fachowców na budowie mąz niestety ma bardziej absorbujacą pracę, więc chcąc nie chcąc (choć bardziej oczywiście chcąc) musiałam dopilnować ekipę za ekipą. mój mąż to złota rączka, jednak od wizualizacji jestem ja. wiec się uzupełniamy.
    co do ogrzewania to wg mnie bardzo mało, ale też i zima nas rozpieściła

Strona 25 z 26

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony