dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Z czego zbudować ściany domu - Wasze wybory i argumenty

Głosujących
323. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • beton komórkowy

    101 31,27%
  • bale drewniane

    3 0,93%
  • koształtki styropianowe wypełnione betonem

    16 4,95%
  • pustaki ceramiczne

    107 33,13%
  • bloczki silikatowe

    87 26,93%
  • szkielet drewniany

    8 2,48%
  • inny wybór

    9 2,79%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Strona 55 z 58
Pokaż wyniki od 1.081 do 1.100 z 1142
  1. #1081

    Domyślnie

    Ciekawą opcją są prefabrykaty styropianowe zalewane betonem. Buduje się szybko i względnie łatwo, ale minus jest taki, że jak będziesz mieć pecha, to możesz się przy wierceniu otworów na kołki rozporowe przewiercić na wylot Beton w środku nie ma ciągłości, więc możesz po prostu przelecieć przez styropian na zewnątrz Poniżej 40 cm grubości to spokojnie każdy materiał murowany - najpopularniejszy w PL zestaw to ciągle Porotherm 25 cm + 15 cm wełny. Silikat 18,8 + styropian też jak jak najbardziej - chociaż w tej konfiguracja izolacja będzie znacznie droższa, bo sam silikat ma marną izolacyjność termiczną w porównaniu do ceramiki poryzowanej. Z kolei na dom szkieletowy w Polsce to trudno znaleźć dobrą i względnie tanią ekipę. Ja widziałem wyceny, które zwalały mnie z nóg i koniec końców murowaliśmy się z Porothermu

  2. #1082
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubciooo Zobacz post
    Poniżej 40 cm grubości to spokojnie każdy materiał murowany - najpopularniejszy w PL zestaw to ciągle Porotherm 25 cm + 15 cm wełnu
    O czym Ty piszesz ? Jaki procent inwestorów ociepla welną ?
    Nastepna marna próba marketingowców z W. ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #1083

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubciooo Zobacz post
    Poniżej 40 cm grubości to spokojnie każdy materiał murowany - najpopularniejszy w PL zestaw to ciągle Porotherm 25 cm + 15 cm wełny.
    Auć. Za wełnę podziękuję, nikt mnie raczej do tego rodzaju izolacji nie przekona, szczególnie na mur. Co rozsądniejsi budowniczy szkieletów również chyba nie stosują tego jako ocieplenia (jako wypełnienie przestrzeni między słupkami - tak). Poza tym 25 plus 15 to "na gotowo" sporo ponad 40 cm. Może żyję w kompletnie błędnym przeświadczeniu wynikającym z dowodów anegdotycznych, ale widziałem już na budynku wełnę całkiem sprawnie udającą gąbkę

    "Budowałem" już z porothermu na typową zaprawę i z BK na klej - bardziej podobały mi się ściany w tej drugiej technologii. Ale oba budynki "działają" poprawnie.

    Silikat 18,8 + styropian też jak jak najbardziej - chociaż w tej konfiguracja izolacja będzie znacznie droższa, bo sam silikat ma marną izolacyjność termiczną w porównaniu do ceramiki poryzowanej.
    Hipotetycznie - wg. jakichś tam kalkulatorów Silikat 18 plus 16 cm dobrego styropianu (dekl. λ 0,031) to U = 0.1753 [W/m2K]. Mnie wystarczy.

    Ideałem byłaby ściana od dobrej firmy prefabrykującej szkielety - mniej niż 30 cm na gotowo przy U ~ 0.16 Niestety, najprawdopodobniej nie będzie mnie na to stać

  4. #1084
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    nankatsu

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-222
    Posty
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylwester7 Zobacz post
    "Budowałem" już z porothermu na typową zaprawę i z BK na klej - bardziej podobały mi się ściany w tej drugiej technologii. Ale oba budynki "działają" poprawnie.

    Ideałem byłaby ściana od dobrej firmy prefabrykującej szkielety - mniej niż 30 cm na gotowo przy U ~ 0.16 Niestety, najprawdopodobniej nie będzie mnie na to stać
    Porotherm też można murować na klej (system Dryfix). Technologia podobna do klejonego BK. Tylko, że masz wtedy ceramikę ze wszystkimi dobrodziejstwami A prefabrykaty też nie są idealne. Widziałem swego czasu dom w tej technologii, który miał tragiczne pęknięcia na łączeniach elementów i na stropie. Niestety łączenie ze sobą dużych elementów zawsze ma takie ryzyko, że jak zaczną one pracować względem siebie to tak się właśnie skończy. Przy budowie z bardziej konwencjonalnej technologii tego problemu aż tak nie widać.

  5. #1085

    Domyślnie

    Ja u siebie wybrałem bloczki gazobetonowe H+H Gold + o długości 62,5cm PW o gęstości 600. To na ściany zewnętrzne. Ale zastanawiam się nad środkiem a konkretnie nośnymi ścianami. Myślałem o silikatach czyli ciężkich białych niegazowanych bloczkach z uwagi na lepszą dzwiękoszczelność i akumulacje ciepła, ale nie wiem czy to dobre rozwiązanie. Ściany nośne wewnętrzne będą łączone z zewnętrznymi na przekładkę, więc w tych miejscach będzie inny współczynnik przenikania ciepła i zapewne większe mostki. Myślicie że to dobre rozwiązanie? Styropian 20cm.

  6. #1086
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Przy 20cm izolacji i takiej powierzchni nie będzie zauwazalnych dla portfela strat.
    W przeciwnym razie caly moj dom bylby jednym, wielkim mostkiem

    A swoją drogą, to bloczek silikatowy jakiego producenta zgrywa sie wysokoscią z H+H gold ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #1087

    Domyślnie

    Nie wiem na razie ciężko znaleźć dostępny jakikolwiek silikat. H+H ma wysokość 25 cm. Czyli uważacie że połączenie silikat wewnątrz + gazobeton zewnątrz będzie ok?

  8. #1088
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Silikatu o h=25 nie znajdziesz.
    Ogólnie połączenie gazobetonu na zewnątrz, silikatu wewnątrz jest OK
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #1089
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Ja kolejny dom zbuduję z płyt warstwowych typu obornickie. 20 cm płyty pur mega ciepłe i stawiasz dźwigiem w jeden dzień. Można takie płyty nawet samemu zrobić po taniosci.

  10. #1090
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mateuszpawlik
    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał byom Zobacz post
    Z doświadczenia: z cenami materiałów konstrukcyjnych to jest tak, że one się bardzo mocno wahają i są zależne np. od sezonowości, zniżek producenta, dystrybutora, regionu Polski... czasami mam wrażenie, że zależą też od pogody albo kierunku wiatru W moim przypadku poszło trochę ponad 1600 pustaków Porotherm Dryfix (czyli metraż ścian trochę ponad 150 m2) i koszt był też powyżej 10k zł. ALE znam człowieka, który kupował dosłownie dwa miesiące później niż ja i za bardzo podobną ilość zapłacił prawie dwa tysiące mniej - w składzie 5 km dalej, niż tam gdzie ja kupowałem. Jak to jest możliwe to naprawdę trudno powiedzieć
    Jest to bardzo możliwe. Sam kupowałem w styczniu Ytong Forte. Zaznaczam, że dopiero zaczynamy stawiać ściany zewnętrzne parteru - kupiłem z wyprzedzeniem. W ubiegłym tygodniu sprawdzałem ceny u tego samego dostawcy - zaoszczędziłem w ten sposób na pustaku i kleju ponad 5000 zł. Ogłaszane podwyżki cen prądu z początkiem 2019 roku zrobiły swoje i producenci podnieśli ceny.
    Rozpocząłem przygodę budowy własnego domu energooszczędnego. Jednocześnie w wolnym czasie, po godzinach na swoim blogu OnaiOnBudujaDom.com tworzę pamiątkę z tej przygody.
    Wierzę, że wiedza i informacje tam zgromadzone w przyszłości, a może już dziś pomogą komuś, kto również, tak jak my zamarzy i zacznie swe marzenia realizować. Marzenia o budowie własnego domu.
    Zapraszam do kontaktu oraz do odwiedzenia mojego bloga https://onaionbudujadom.com/

  11. #1091
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mateuszpawlik
    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kalic Zobacz post
    Mam dylemat (czyt. potrzebuję porady) co do wykonania ścian domu.
    1/ ekipa budująca proponuje Porotherm PW25 lub Profi (ewentualnie Ytonga) oraz ocieplenie styropian (wełna) 20cm
    2/ w projekcie mam SOLBET Optimal Plus 600 grubość 24cm oraz płyty styropianowe EPS-70 gr. 20cm
    Porównując oba materiały z punktu widzenia współczynnika przenikania ciepła zdecydowanie lepiej wypada beton komórkowy. Z drugiej strony ceramika lepiej akumuluje ciepło.
    Dom (z poddaszem użytkowym) nie jest specjalnie duży, 100m2 pow. użytkowej. Budowa jest przewidziana na dwa etapy - do najbliższej zimy SSO i wiosną-lato 2020r. doprowadzenie do stanu deweloperskiego.
    Dokładnie ten sam problem miałem w ubiegłym roku. Wybrałem Ytong. Opisałem na blogu nasze wyliczenia i oszczędności wynikające z tego wyboru. Oczywiście założyłem przy tym, że ceny prądu i gazu będą rosły i wtedy te oszczędności są znacznie większe, co przekłada się na szybszy zwrot z inwestycji w Ytong, który przy zakupie wychodzi nieznacznie drożej od ceramiki (przy wszystkich kosztach budowy i wykończenia domu)
    Rozpocząłem przygodę budowy własnego domu energooszczędnego. Jednocześnie w wolnym czasie, po godzinach na swoim blogu OnaiOnBudujaDom.com tworzę pamiątkę z tej przygody.
    Wierzę, że wiedza i informacje tam zgromadzone w przyszłości, a może już dziś pomogą komuś, kto również, tak jak my zamarzy i zacznie swe marzenia realizować. Marzenia o budowie własnego domu.
    Zapraszam do kontaktu oraz do odwiedzenia mojego bloga https://onaionbudujadom.com/

  12. #1092

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Silikatu o h=25 nie znajdziesz.
    Ogólnie połączenie gazobetonu na zewnątrz, silikatu wewnątrz jest OK
    No jedynie wysokość ma 25 cm. Więc mógłbym go obrócić ale z reguły silikaty mają 22x18x25 lub 22x12x25. Więc chyba musiałbym cieńsze nośne zrobić lub z dwóch warstw 12 cm.
    Orientuje się ktoś jaką zaprawa cienkowarstwowa jest polecana do gazobetonu? Mi hurtownia co sprzedawała H+H wcisnęła ImpreFarb 25kg worki w cenie 17zł worek, ale później się dowiedziałem od znajomych że to raczej średnia jakość i nie wiem czy nie lepsze będą z Kleiba lub jakieś inne. Pomoże ktoś? Wziąłem całą paletę ale mogę zwrócić do hurtowni.

  13. #1093
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    piotrmys

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-014
    Posty
    20

    Domyślnie

    Materiał o wysokości 25 cm to np. Porotherm w systemie Dryfix. Silikaty są niższe ze względu na większą masę. Natomiast Porotherm do standardowej zaprawy cementowo-wapiennej (która nota bene jest lepsza na potrzeby ścian działowych) ma niecałe 24 cm. Resztę wysokości trzeba sobie dokleić z zaprawy. Co też nie jest jakimś problemem, bo często w ten sposób dołącza się ściany działowe z tego materiału do gazobetonu właśnie.

  14. #1094
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RobertJG
    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-566
    Posty
    224

    Domyślnie

    A może przeróbka kontenera morskiego ?
    Ja planuję zbudować/przerobić dom z kontenera morskiego.
    Zdecydowałem się na dwa duże kontenery morskie połączone ze sobą co daje ok. 56 m2.
    Oto przykładowe możliwości przeróbki kontenerów:
    https://thecasaclub.com/the-hab-tiny...E1u58L1HCclvjo
    https://www.mbarchitecture.com/resid...nsett-modular/
    Oczywiście w naszych warunkach klimatycznych planuję docieplenie ścian, dachu i podłogi.
    Koszt 1 kontenera 12m x 2,34m to ok 8 000 zł z dostawą w dowolne miejsce w Polsce.
    Od ponad 20 lat pracuję u producentów materiałów budowlanych (okna, papy, systemy kominowe, technika zamocowań, chemia techniczna i budowlana). Nowoczesne rozwiązania w budownictwie to moje hobby.

  15. #1095

    Domyślnie

    Cytat Napisał RobertJG Zobacz post
    A może przeróbka kontenera morskiego ?
    Ja planuję zbudować/przerobić dom z kontenera morskiego.
    Zdecydowałem się na dwa duże kontenery morskie połączone ze sobą co daje ok. 56 m2.
    Oto przykładowe możliwości przeróbki kontenerów:
    https://thecasaclub.com/the-hab-tiny...E1u58L1HCclvjo
    https://www.mbarchitecture.com/resid...nsett-modular/
    Oczywiście w naszych warunkach klimatycznych planuję docieplenie ścian, dachu i podłogi.
    Koszt 1 kontenera 12m x 2,34m to ok 8 000 zł z dostawą w dowolne miejsce w Polsce.
    Koło mnie powstał taki dom. Koszta wyższe niż jakikolwiek inny materiał.

  16. #1096
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RobertJG
    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-566
    Posty
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Koło mnie powstał taki dom. Koszta wyższe niż jakikolwiek inny materiał.
    Bzdury totalne.
    Mam już zrobiony biznes plan.
    Od ponad 20 lat pracuję u producentów materiałów budowlanych (okna, papy, systemy kominowe, technika zamocowań, chemia techniczna i budowlana). Nowoczesne rozwiązania w budownictwie to moje hobby.

  17. #1097
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał RobertJG Zobacz post
    A może przeróbka kontenera morskiego ?
    A to da radę spełnić wymogi techniczne dla domu jednorodzinnego? Czy to będzie taki bardzo drogi domek letniskowy? Dla przykładu spełnienie wymogów z § 72. rozporządzenia w sprawie WT ile będzie kosztowało?
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 07-06-2020 o 12:16

  18. #1098
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RobertJG
    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-566
    Posty
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A to da radę spełnić wymogi techniczne dla domu jednorodzinnego? Czy to będzie taki bardzo drogi domek letniskowy? Dla przykładu spełnienie wymogów z § 72. rozporządzenia w sprawie WT ile będzie kosztowało?
    Odpowiadam, tak spełnia.
    Bez odbioru.
    Od ponad 20 lat pracuję u producentów materiałów budowlanych (okna, papy, systemy kominowe, technika zamocowań, chemia techniczna i budowlana). Nowoczesne rozwiązania w budownictwie to moje hobby.

  19. #1099

    Domyślnie

    Cytat Napisał RobertJG Zobacz post
    Bzdury totalne.
    Mam już zrobiony biznes plan.
    To podjedź do Leszna i pogadaj z inwestorem. Wtedy się wypowiedz.

  20. #1100
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Jeśli myślimy o tym samym (Święciechowa), to on nigdy nie miał być tani. Miał robić wrażenie, a to kosztuje. Porównywanie go do czegokolwiek innego jest delikatnie powiedziwawszy nie na miejscu.

Strona 55 z 58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony