dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    batot

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-210
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał reno1980 Zobacz post
    fachowiec twierdzi ze na drugi dzien jaki jest konkretny czas na oblanie woda fakt ze gore mialem robiona przedwczoraj a doł wczoraj czy dobrze bedzie jesli podleje jutro
    Przestrzegam.
    Mi wylano chudziaka 10.06.2014r o godzinie 8:00 kiedy to temperatura była 32stC. Wykonawca kazał podlać dopiero o 13:00. Do ok 11:00 był w cieniu drzew. O 13:00 okazało się że jest cały popękany bo nie był podlewany.
    Obecnie dziś po rozcięciu i zbadaniu głebokości pęknieć kierownik budowy oceni czy kuć i na nowo wylewać.
    Ja uważam lać i jeszcze raz lać bo przelany to mniejsze żło niż spękany (na całej głębokości).
    Tyle że chudziak jest na zewnątrz pomieszczenie otwarte i schnięcie dużo szybsze niż wewnątrz posadzka. Posadzkę najlepiej po 12h zobaczyć osobiście i zbadać stopień schnięcia.
    Ostatnio edytowane przez batot ; 12-06-2014 o 12:54

  2. #22

    Domyślnie

    U mnie wylane w środę 5.10.2014. Wylewka z miksokreta. Pierwsza warstwa to na dole papa(przy papie dodatkowo na wierzch folia), potem 15cm styro dół a góra 3cm. Na to folia budowlana zbrojenie i wylewka pół sucha. Mój majster powiedział że przez pierwsze 4 dni polewać wodą. Tak też robię mimo że jest +15st. C . Beton "pije" wodę i po polaniu mija niecała godzina i beton jest już suchy. Całość była już sucha następnego dnia po wylaniu i chodziłem po tym jastrychu, jest mocny nic się nie kruszy.

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Porownywać beton na nieznanych materiałach i w rożnych warunkach pogodowych robiony to trochę tak jakby się pytać: jakie auto jest lepsze: stare dobre Porsche czy ciężka czteroosiówka z napędem 8 x 8 z silnikiem ok. 500 kucy... Pytanie podstawowe : do czego...

  4. #24
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    crusher_84

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    3

    Domyślnie

    Wylewkę przecież po prostu trzeba obserwować. Wylewał kuchnie i pokój w zeszłym roku w sierpniu. oba pomieszczenia ok 3x4m. Trzeba było podlewać codziennie przez 5 dni. Piło wodę aż miło, na dworze było całkiem gorąco, a wylewkę robiłem w domu (wymiana podłogi z desek)

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    crusher: niemal każdy beton będzie pił wodę, a na poczatku, w zasadzie ile wlezie, chyba że dasz taka fajną chemię. Problemem jest wytrzymałość betonu jaki był użyty by zrobić te wylewkę i cement jaki był użyty by wytrzymałość uzyskać. Reszta to w pewnym sensie pochodne.

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    JacekF

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Słupsk
    Posty
    167

    Domyślnie

    Witam. Odgrzeję temat. W piątek skończyli robić u mnie wylewki z miksokreta. Jeste dość gorąco więc w sobotę lekko skropliłem beton wodą i przykryłam folią. Wczoraj znów troszkę odchyliłem folię i zrosiłem beton w miejscach gdzie był jaśniejszy. Proszę mi powiedzieć jak długo należy trzymać beton przykryty folią. Po jakim czasie zdjąć folię i czy od razu wtedy można otwierać okna i wietrzyć czy nadal trzymać dom zamknięty. No i czy po odkryciu jeszcze go lekko zraszać czy już nie będzie potrzeby.

  7. #27
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał JacekF Zobacz post
    Witam. Odgrzeję temat. W piątek skończyli robić u mnie wylewki z miksokreta. Jeste dość gorąco więc w sobotę lekko skropliłem beton wodą i przykryłam folią. Wczoraj znów troszkę odchyliłem folię i zrosiłem beton w miejscach gdzie był jaśniejszy. Proszę mi powiedzieć jak długo należy trzymać beton przykryty folią. Po jakim czasie zdjąć folię i czy od razu wtedy można otwierać okna i wietrzyć czy nadal trzymać dom zamknięty. No i czy po odkryciu jeszcze go lekko zraszać czy już nie będzie potrzeby.
    Ja nie zraszałem wylewki wogóle,od razu przykryłem folią i tyle i chyba bo dwóch tygodniach folię zdjąłem.

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    JacekF

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Słupsk
    Posty
    167

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź

  9. #29

    Domyślnie

    Ja posadzki miałem robione 2 lata temu w czerwcu i była podobna pogoda do panującej w tym roku. Posadzki polewałem 2 razy dziennie przez tydzień ale nie przykrywałem jej w ogóle. Posadzka wyszła super i nie wysychała za szybko co nie spowodowało na niej pęknięć. Mi fachowcy tak polecili, moim zdaniem wyszło mi to na dobre.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony