dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Sztukateria ze styropianu

    Witam chciałem sie zapytac jak przygotowac takowa sztukaterie do klejenia na sciane.Bede kleił przy suficje na łaczeniu ze sciana.Jak mozecie to napiszcie jaki klej jest dobry i potem jaka farba ja pomalowac zeby było ok.Z góry dzieki za odp.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Też bardzo proszę o odpowiedź

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Są "specjalne" kleje, ale można taki klej zrobić samemu.
    Do denaturatu wrzucamy kawałki pokruszonego styropianu i mamy gotowy klej. Konsystencja powinna byc taka jak syropu.
    Malujesz, tym czym chcesz - mam na mysli farby o "rozpuszczalniku wodnym".
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  4. #4

    Domyślnie

    A jak zamaskowac miejsca połaczen??

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Najlepszy klej - dyspersyjny z octanu winylu w etanolu. Szybko schnie.
    Robią go m.in. zakłądy chemiczne Dwory i firma Paprocki w Lesznie (jedna miejscowość przed).
    Połączenia wypełnia się masą uszczelniającą akrylową lub poliuretanoą (mniej/nie zalecany silikon).

  6. #6

    Domyślnie

    Oogrzewam kotleta.

    O ile styropki kleję na różne kleje (NMC, PRO, Soudal) tak się zastanawiam, czym uzupełnić szpary, aby je można wyszlifować?

    O ile łączenie listwa-ściana lub listwa sufit to banał... kle+ szpachelka, o tyle rogi (brak doświadczenia, katy nie 90 st i niepoziome sufity) to sprawa grubsza. Podobnie łączenie listew ze sobą.


    Akryl się wciąga... i trzeba poprawiać i poprawiać i chyba się grudki robią. A może na mokro szmatką?

    Pomóżcie! Dziś robię trzeci pokój i przydałoby się już pouzupełniać, pomalować i cieszyć

    Dzięki!

    Przeczytałem dziś coś takiego:
    Nie polecam gotowych elementów styropianowych.Są bardzo miękkie i nawet pędzel może zostawi ślady.Po pewnym czasie styropian utlenia się i lączenia bardzo brzydko się uwidaczniają.Ale z czystym sumieniem polecam elementy gipsowe i stronę

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Jankosiek

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Posty
    6

    Domyślnie

    Sztukaterię styropianową możemy sami z łatwością przytwierdzić w zaplanowane miejsce, to jeden z czynników skłaniających nas właśnie do wyboru styropianowych, a nie gipsowych dekoracji (których montaż, właśnie z racji dużego ciężaru lepiej powierzyć specjalistom).
    Ważne jest użycie odpowiedniego kleju, zapewniającego trwałe i pewne umocowanie elementów. Produkt tego typu musi posiadać dużą siłę spajania oraz właściwości bezpieczne dla struktury styropianu. Dlatego też najlepiej wybrać któryś z klejów przeznaczonych typowo do styropianu, powstaje tego na rynku coraz więcej np. klej 28A firmy Soudal lub biały Atlas do styropianu. Jest niepalny, bez rozpuszczalników i może być stosowany do betonu, kamienia tynku oraz drewna. Należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu (dokładnym oczyszczeniu) klejonych powierzchni.
    Montaż gzymsów najlepiej zacząć od narożnika. Przyciętą na skos listwę przykładamy w miejscu, w którym ma być zamontowana w celu obrysowania obwodu (powierzchni styku), następnie klej do styropianu smarujemy na powierzchni gzymsu i przykładamy do ściany (sufitu) dopasowując do zakreślonych wcześniej linii i dociskamy. Na koniec przecieramy w celu usunięcia naddatku kleju, który może wypłynąć spod listwy.
    Słyszałem też o metodzie klejenia sztukaterii styropianowej z zastosowaniem kleju gipsowego montażowego (do płyt gipsowo-kartonowych) po zagruntowaniu podłoża lub silikonu akrylowego (konieczne pomalowanie, gdyż z czasem żółknie).

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Magmag84

    Zarejestrowany
    Jun 2022
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-110
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cześć, z mojego doświadczenia rodzaje sztukaterii i to co uważam za najlepsze ☺️ https://youtube.com/watch?v=yG9On6t4b1M&feature=share

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony