dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 40
  1. #21
    ZW
    Guest
    ZW

    Domyślnie

    Oferta to nie cena. Jakieś zdjęcia, certyfikaty, parametry, realizacje. Ludzie kupują solary i rekuperatory kupią i okna pasywne.

    Jak nie możesz podać cennika to daj przykładową cenę za jakieś przykładowe typowe okno 1,5x1,5 i "wycena według zapytania".

    W czasach drastycznych podwyżek energii szkoda żeby się takie możliwości marnowały

    pozdrawiam

  2. #22

    Domyślnie

    firma przygotowuje cennik standardowych okien
    jednak w Internormie nie ma czegoś takiego jak standardowe wymiary
    robią okna pod wymiar

    mogę napisać ile kosztuje
    fix 1600mm x 1300 mm = 2220 zł netto
    1800 x 1500 2 skrzydła r/u = 5400 zł netto

    od tego można odjąć około 20-30% w zależności od wielkości zamówienia, rodzaju okien itp

    i dodać 60zł za montaż na taśmach illbrucka oraz 7% vat
    Fido/Fidox - Robert Kucia
    www.iQhome.eu
    www.AleWygodnie.pl

  3. #23

    Domyślnie a

    2220 minus np25% = 1665zł

    na stronie www.iQhome.eu w galerii

    8 zdjęcie (na dole na środku)
    jest przekrój okna z prawej strony zdjęcia
    z lewej strony zdjęcia jest przkrój drzwi które kosztują majątek - najtańsze 10000zł
    na przekroju widać że od zewnątz znajduje się aluminium następnie styrodur a drewno jest od środka.

    okno ma parametry u=0,7 dla CAŁEGO OKNA a więc wraz z ramą
    ma GWARANCJE 10 lat - nikt takiej nie daje
    jedynie zawiasy mają 3 letnią gwarancje - ponoć dlatego że ludzie nie dbają i nie smarują.

    oczywiście okna mają 3 szyby i okucia winkhaus - kórym brakuje tylko jednego stopnia aby były antywłamaniowe

    co ciekawe największe okno mam 280 cm i na całej długości widać słoje drewna - nie ma tam ani sęków ani łączeń - jedna deska która ma długości 280cm

    to czeba zobaczyć
    Fido/Fidox - Robert Kucia
    www.iQhome.eu
    www.AleWygodnie.pl

  4. #24

    Domyślnie Re: a

    Cytat Napisał fido
    cena okien to nie taka prosta sprawa

    wycene robi tylko - podkreślam - tylko licencjonowany inżynier z Austrii - ja jedynie mogę przesłać wymiary do wyceny.
    jak dostałem od nich wycenę to myślałem, że im się zera pomyliły - 120tyś, - kupiłem krajowe w cenie 43tyś o TYCH SAMYCH PARAMETRACH CIEPLNYCH

  5. #25

    Domyślnie a

    wolność wyboru
    mogę się założyć że to nie te same paramertry
    Fido/Fidox - Robert Kucia
    www.iQhome.eu
    www.AleWygodnie.pl

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    ad. strona - Czytałem właśnie książkę niejakiego Jacka Dukaja pt. Czarne oceany i jest tam o takiej zasadzie, że jak ktoś coś już raz wymyśli, to innym jest to już łatwiej wymyśleć po raz drugi. No i coś takiego tu mamy. W wątku o domach pasywnych powstała idea zrobienia kompendium wiedzy na ten temat. Powstała już nawet strona WIKI, czy raczej jej zalążek. Może zamiast się rozdrobniać, nalezy połączyć siły? Jest to troche dublowanie konceptu? To piszę zakładając, że motywacja merkantylna nie jest dla Ciebie najważniejsza.

    ad okna Internorm. Wyglądają świetnie, to fakt, ale sa koszmarnie drogie. Moja wycena opiewała na 67 tys. Parametry mają na pewno lepsze, ale NPV obawiam się wychodzi na minusie. Choć w sumie dla większości patentów pasywnych NPV jest na razie raczej słabe. Żeby być sprawiedliwym, to jeszcze nie dostałem oferty na drewniane "pasywne" (trzyszbowe) wersje Urzędowskiego albo Sokółki, więc nie mam dobrego porównania cenowego. Może wcale nie są zbyt drogie w _swojej klasie_ (bo porównanie do plastików jest nieco niesprawiedliwe).
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  7. #27

    Domyślnie a

    lubię łączyć wysiłki - sam nie jestem ekspertem - chętnie wysłucham propozycji.

    co do sokółki to powiem wam ż sam miałem ich wycene robioną 2 lata temu - podobnie jak wiele innych wycen - sokółka wyglądała rozsądnie cenowo po czym po etepie stanu sutowego po 2 latach na jesień zeszłego roku ponownie poprosiłem o wyceny sokółka - ich stosunek był lekko mówiąc olewający - jak już dostałem wycene to o 30% droższą od internormu że nie wspomnę o oknach Braci bertrand którzy okna plasikowe mieli owszem tańsze ale jak się dopytywałem o nakładki aluminiowe to mówili że niby one nic nie dają - po czym zobaczyłem internormu przekrój i okazało się że to nie są nakładki aluminiowe lecz aluminiowo-styrodurowe

    w te pędy poprosiłem o wycene braci bertrand że chce razem z nakłądkami wtedy dali mi cene 100% droższą od internormu

    aaa jeszcze jedno .... słyszłem opinie o sokółce - która podzielam że okna nie są zbyt mocne - w profilu znjduje się nacięcie w którym umieszczony jest styrodur - to nacięcie powoduje osłabienie ram - w stosunku do innych
    Fido/Fidox - Robert Kucia
    www.iQhome.eu
    www.AleWygodnie.pl

  8. #28

    Domyślnie

    okno ma parametry u=0,7 dla CAŁEGO OKNA a więc wraz z ramą
    ma GWARANCJE 10 lat - nikt takiej nie daje
    jedynie zawiasy mają 3 letnią gwarancje - ponoć dlatego że ludzie nie dbają i nie smarują.

    oczywiście okna mają 3 szyby i okucia winkhaus - kórym brakuje tylko jednego stopnia aby były antywłamaniowe

    co ciekawe największe okno mam 280 cm i na całej długości widać słoje drewna - nie ma tam ani sęków ani łączeń - jedna deska która ma długości 280cm

    to czeba zobaczyć
    Widziałam na żywo i potwierdzam, są przepiękne ale ta cena...dostałam załamki

    Fido jak idzie budowa? kiedy parapetówka?

    P.S. Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc

  9. #29

    Domyślnie a

    budowa idzie jak krew z nosa

    zachciało mi sie elastycznego okablowania domu
    zużłem już 2km przewodów

    mam konkretnych elektryków którzy znają się na inteligentnych instalacjach ale mogą robić tylko sobotami
    a jako że sezon to od 3 sobót ich nie było
    praktycznie wszystko stoi

    nie widomo na kiedy umawiać inne branże bo elektryka wszystko trzyma
    Fido/Fidox - Robert Kucia
    www.iQhome.eu
    www.AleWygodnie.pl

  10. #30

    Domyślnie

    Mam okna internorm 0.71.
    Technicznie bardzo dobre.
    Ale serwis do dupy. Firma Internorm olewa wszystko i wszystkich.
    Nie polecam kontaktow z ta firma.

    Fido mimo tego pomysl ogolnie fajny.
    Pozdr.
    Michal

    www.szarbia.com

  11. #31

    Domyślnie a

    co konkretnie dzieje sie z serwisem?
    ja nie mam przykrych doświadczeń
    chciałbym być przygotowany na ewentualne niedogodności

    pozdrawiam
    Fido/Fidox - Robert Kucia
    www.iQhome.eu
    www.AleWygodnie.pl

  12. #32

    Domyślnie Re: a

    Cytat Napisał fido
    co konkretnie dzieje sie z serwisem?
    ja nie mam przykrych doświadczeń
    chciałbym być przygotowany na ewentualne niedogodności

    pozdrawiam

    Czas oczekiwania nie 6 tygodni a 4 miesiace. Ekipa od ocieplen musiala sobie pojsc.
    Potem przyszly okna o niewlasciwym rozmiarze.

    Jesli za okna placi sie 3 razy wiecej (placac z gory) + montaz + parapety to chyba mozna tez oczekiwac terminowosci i chocby przecietnej dokladnosci.
    Pozdr.
    Michal

    www.szarbia.com

  13. #33

    Domyślnie Re: a

    Cytat Napisał fido
    budowa idzie jak krew z nosa

    zachciało mi sie elastycznego okablowania domu
    zużłem już 2km przewodów

    mam konkretnych elektryków którzy znają się na inteligentnych instalacjach ale mogą robić tylko sobotami
    a jako że sezon to od 3 sobót ich nie było
    praktycznie wszystko stoi

    nie widomo na kiedy umawiać inne branże bo elektryka wszystko trzyma

    Hej ...fido na jaki system inteligentnej instalacji się zdecydowałeś ten z Karczewa pod Warszawą www.isys.pl jeżeli dobrze pamiętam.

    Jak kładziesz kable do swojej instalacji elektrycznej.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  14. #34

    Domyślnie a

    ja postawiłem na swój własny system okablowania
    teoretyczniesytemowi to musisz spełnić wymagania danego systemu - często mają one własne jeżeli wierzysz niezawodności systemu isys lub dowolnie innemu to musisz pytać bezpośrednio w firmach

    mój sytem komplikuje i podraża instalacje:
    wszystkie przewody prowadzę do rozdzielni - tracę przez to funkcjonalność i możliwość sterowania pilotem na podczerwień

    dodatowo są 2 rodzaje przewodów - od odbiorników prądu czyli gniazdka, światło - tem prowadziłem od rozdzielni 3x1,5 (do lamp) lub 3x2,59 (do gniazd)
    do przełączników (zapalanie świateł lub uruchamianie scen lub funkcji
    w tym przypadku albo prowadziłem podwójnie przewody do rozdzielni 3,x1,5 oraz FTP (skrętka komputerowa w foli) albo w miejscach mniej ważnych 3,15 prowadziłem jedynie od przełącznika do odbiornika a jedynie FTP prowadziłem do rozdzielni

    pozwoli mi to zastosować zarówno tradycyjny system jak i dowolne moduły które montuje w rozdzielni

    mam pewność że jeżeli system pada to mogę przepiąć się na tradycyjny
    Fido/Fidox - Robert Kucia
    www.iQhome.eu
    www.AleWygodnie.pl

  15. #35

    Domyślnie Re: a

    Cytat Napisał fido

    wszystkie przewody prowadzę do rozdzielni
    Widzę że mam podobne podejście do problemu

    - tracę przez to funkcjonalność i możliwość sterowania pilotem na podczerwień
    A czemu tak napisz coś więcej bo o tym nie wiedziałem

    dodatowo są 2 rodzaje przewodów - od odbiorników prądu czyli gniazdka, światło - tem prowadziłem od rozdzielni 3x1,5 (do lamp) lub 3x2,59 (do gniazd)
    do przełączników (zapalanie świateł lub uruchamianie scen lub funkcji
    w tym przypadku albo prowadziłem podwójnie przewody do rozdzielni 3,x1,5 oraz FTP (skrętka komputerowa w foli) albo w miejscach mniej ważnych 3,15 prowadziłem jedynie od przełącznika do odbiornika a jedynie FTP prowadziłem do rozdzielni

    pozwoli mi to zastosować zarówno tradycyjny system jak i dowolne moduły które montuje w rozdzielni

    mam pewność że jeżeli system pada to mogę przepiąć się na tradycyjny

    Napisz jeszcze raz jak zabezpieczyłeś się przed padem systemu bo coś nie kumam.

    Jak chcesz mogę podać linki jakie ostatnio znalazłem o Inteligentnych instalacjach chociaż pewnie już je czytałeś
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  16. #36

    Domyślnie a

    przenoszę wątek na maila
    instalacje inteligentne nie są warunkiem koniecznym do budowy domu pasywnego www.iQhome.eu

    nie mam też wiedzy praktycznej związanej z systemem który chce zastosować stąd można o tym mówić za około rok
    Fido/Fidox - Robert Kucia
    www.iQhome.eu
    www.AleWygodnie.pl

  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar fidox
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Skąd
    Kraków
    Posty
    183

    Domyślnie reaktywacja

    na stronie www.iQhome.eu dodałem kilka fotek z dalszych prac

    Zastanawiam się w jakim kierunku pójść ze stroną.
    wpadłem na pomysł że brakuje serwisów które testują AGD i inne urządzenia w domu.

    chciałbym obok opomiarowania, pokazania błędów ocielenia budynku zaprosić ludzi do testowania AGD

    zaintersowanym wypożyczyłbym (za drobną opłatę za przesyłkę i amortyzację)miernik kWh i osoby testowałyby swe urządzenia a wyniki przedstawione byłby w tabeli na stronie

    pozobnie można zrobić z oświetleniem trzeba tylko miernik natężenia światła, i zużytych kWh

    co wy na to?

  18. #38
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Budynek posiada audyt energetyczny spełniający normy domu pasywnego (15W/m2)
    a nie chodziło przypadkiem o 15 kWh/m2/rok?
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar fidox
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Skąd
    Kraków
    Posty
    183

    Domyślnie a

    oczywiście

    a co sądziszsz o współnych testach agd na www.iQhome.eu ?

  20. #40
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar fidox
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Skąd
    Kraków
    Posty
    183

    Domyślnie wzrost portalu

    zapraszam do testowania nowej wersji strony
    obecnie pod adresem www.iQhome.eu
    oraz forum pod adresem www.iqhome.eu/forum

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony