dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 42
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 821
  1. #21

    Domyślnie

    tutaj pozostaja ci już chyba tylko eksperymenty - nie wiadomo tak naprawdę czego uzyjesz - powodzenia.
    ja miałem do połączenia około 5 metrów - a było to dosyć karkołomne "technologicznie" zadanie( a teraz po 3 latach widzę jak w paru miejscach zaczyna być nie tak) .jeżeli ty masz jeszcze do zrobienia łuk to powodzenia.Pewnie jest to do zrobienia - wszystko zalezy od poziomu estetyki jaki sobie przyjmiesz . Być może przez te 3 lata na rynku pojawiły sie jakieś nowe produkty.

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie Łączenie kafli z deskami na podłodze

    w czym rzecz - przedpokój "płynnie" przechodzić będzie w pokój (jakąś ukośną linią), chodzi o to, aby nie zwracać uwagi na poprzedni układ, po którym pozostał otwór drzwiowy i nie można już tam ściany ruszyć, rzecz w tym, aby jeszcze linia kafli na podłodze w holu nie łączyła się z deskami w pokoju na liniii byłych drzwi (chyba zawile tłumaczę...), ale żeby ten hol jakoś "wszedł" do salonu. W salonie są deski i teraz: czy można kłaść na to płytki? Wtedy zrobi się róznica wysokości bo w holu jest niżej i będzie uskok na łączeniu kafel/drewno- czy nie będziemy się o niego ciągle zabijać? A może go jakoś zniwelować (ten uskok)? Czy ktoś może miał ten problem?

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Oj, albo nikt nie miał takiego problemu (to raczej problem remontujących a nie budujacych, fakt), ale tak to mętnie opisałam

  4. #24

    Domyślnie

    Mam ten sam problem.narazie pozostawiam wylewkę o ok.10mm.nizsza w salonie gdzie ma byc parkiet(22mm), a wyzsza w jadalni gdzie planyje terakote(9 mm). Nie wiem tylko jak wyjde z tymi falistymi brzegami lączeń.Mozna nadrobic klejem lub skuc

  5. #25

    Domyślnie Re: Łączenie kafli z deskami na podłodze

    Cytat Napisał Gagata
    w czym rzecz - przedpokój "płynnie" przechodzić będzie w pokój (jakąś ukośną linią), chodzi o to, aby nie zwracać uwagi na poprzedni układ, po którym pozostał otwór drzwiowy i nie można już tam ściany ruszyć, rzecz w tym, aby jeszcze linia kafli na podłodze w holu nie łączyła się z deskami w pokoju na liniii byłych drzwi (chyba zawile tłumaczę...), ale żeby ten hol jakoś "wszedł" do salonu. W salonie są deski i teraz: czy można kłaść na to płytki? Wtedy zrobi się róznica wysokości bo w holu jest niżej i będzie uskok na łączeniu kafel/drewno- czy nie będziemy się o niego ciągle zabijać? A może go jakoś zniwelować (ten uskok)? Czy ktoś może miał ten problem?

    teoretycznie można kłaść na deski płytki ( po uprzednim ich zagruntowaniu i położeniu folii)
    w praktyce nie wygląda to tak zawsze wesoło zależy od stanu podłoża
    jeśli deski się ruszają to lepiej jest je podbić jeszcze płytą suchym jastrychem lub typu osb
    można też wykonać coś na miarę szlichty (ok 1-2 cm grubości co zależy od warunków (nie pogodowych) z kleju do galzury z wtopioną siatką do tynków zewnętrznych) i dopiero na tak wyschnięte podłoże płytki
    ale wszystko zależy od stanu podłoża
    obie metody okazały się skuteczne
    uwaga stosować klej elastyczny oraz fugę fleksyjną

  6. #26

    Domyślnie Re: Łączenie kafli z deskami na podłodze

    Cytat Napisał Gagata
    w czym rzecz - przedpokój "płynnie" przechodzić będzie w pokój (jakąś ukośną linią), chodzi o to, aby nie zwracać uwagi na poprzedni układ, po którym pozostał otwór drzwiowy i nie można już tam ściany ruszyć, rzecz w tym, aby jeszcze linia kafli na podłodze w holu nie łączyła się z deskami w pokoju na liniii byłych drzwi (chyba zawile tłumaczę...), ale żeby ten hol jakoś "wszedł" do salonu. W salonie są deski i teraz: czy można kłaść na to płytki? Wtedy zrobi się róznica wysokości bo w holu jest niżej i będzie uskok na łączeniu kafel/drewno- czy nie będziemy się o niego ciągle zabijać? A może go jakoś zniwelować (ten uskok)? Czy ktoś może miał ten problem?

    teoretycznie można kłaść na deski płytki ( po uprzednim ich zagruntowaniu i położeniu folii)
    w praktyce nie wygląda to tak zawsze wesoło zależy od stanu podłoża
    jeśli deski się ruszają to lepiej jest je podbić jeszcze płytą suchym jastrychem lub typu osb
    można też wykonać coś na miarę szlichty (ok 1-2 cm grubości co zależy od warunków (nie pogodowych) z kleju do galzury z wtopioną siatką do tynków zewnętrznych) i dopiero na tak wyschnięte podłoże płytki
    ale wszystko zależy od stanu podłoża
    obie metody okazały się skuteczne
    uwaga stosować klej elastyczny oraz fugę fleksyjną

  7. #27

    Domyślnie widziałem taką spec-listwę do tego celu w castoramie

    osobiście zamierzam ją zastosować do takiego na połączenie płytek z parkietem.

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie Czy na łączeniu drewna z glazurą na podłodze koniecznie.....

    .... trzeba zastosować listwę metalową? Mnie się to niekoniecznie podoba... czy nie można bez tego?

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    mozesz szczelinę wypelnic korkiem

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    A po prostu zafugowanie (tak samo jak części kaflowej)?

  11. #31

    Domyślnie

    drewno ma to do siebie, że pracuje - pod wpływem zmian wilgotności i temperatury - ergo jeśli zastosujesz zwykłą fugę to możesz liczyć na jej wykruszenie lub szpary - musisz dać fugę elastyczną.

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    OK, ale czy w takim razie fuga elastyczna załatwi sprawę? Nie jest problemem taką kupić. A kwestia brzegu kafli - na łączeniu z podłogą będą cięte i cięcie jest jednak cięciem a nie ładnie wykończonym, zeszlifowanym brzegiem płytki .... ale ale - właśnie mi przyszło do głowy... może załatwiło by wobec tego sprawę układanie płytek OD granicy z drewnem ?? Ale co wtedy przy krawędzi ściany? Bo to będzie tak - cała podłoga drewniana oprócz marginesów (jakby "ramy") z kafli wzdłuż każdej ściany.

  13. #33

    Domyślnie

    Fuga między ścianą i przyciętymi (właśnie od strony ściany) płytkami wygląda naprawdę fajnie. Ja tak mam i bardzo mi się podoba

  14. #34

    Domyślnie

    A czy na takim łączeniu nie można by dać szpachli stosowanej do wypełniania ubytków w cyklinowanej drewnianej podłodze?

    Odnośnie łączenia płytek ze ścianą: można dać listwę ozdobną. Był nawet taki temat na Forum jakiś czas temu (jak znajdę to podam link).
    Maria

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    O-dzięki Maria, też sprawdzę w szukaczu

  16. #36

    Domyślnie

    W muratorze widzialam laczenie kafli z drewnem - nie bylo listwy a wiec fuga. A jesli chodzi o brzegi przycietych kafli - pewnie ze ukladanie zaczac od lini laczenia z drewnem. Napewno takie laczenie jest na widoku - np. hol laczy sie z salonem. Jak by to wygladalo jakby nie bylo tam calej plytki tylko kawalek.
    A co do kantow plytek - dobrzy kafelkarze jak trzeba szlifuja ladnie brzegi.
    A przy laczeniu ze sciana to sa takie listwy pcv narozne w roznych kolorach ktore wciska sie w szczeline, w efekcie nie widac linii ciecia plytki. Jest to ladne wykonczenie posadzki z plytek przy scianie.
    pozdrawiam

    A polecam rady kasiorka

  17. #37

    Domyślnie łącznie drewna z płytkami

    Pamiętajcio o jednej rzczy, żeby najpier ołozyć kafle a potem drewno. ponieważ w klejcha do płytek znajduje sie spora ilość wody. Jeżeli najpierw położycie drewno, a potem kafle to drewno wchłonie ta wodę i spęcznieje .... a nie musze oisać co dalej z podłoga mozna zrobić !

    Co do samego łączenia, w niedużych pomieszczeniach 15-20 m2 można połozyc deski prostopadle do płytek bez korka lub listwy dylatacyjnej, ponieważ drewno w podłuznym kierunku pracuje nieznacznie.

    Kategorycznie odradzam ten pomysł przy kladzeniu drewna równolegle do kafli. Myslę że najlepszym rozwiązaniem jest korek (poniewaz jest bardziej elastyczny). Do mniejszych pomieszczeń (15-20 m2) korek o szrokości 5 mm, do większych 40-50 m2 - jedno centymetrowy.

    Zwróćcie równiez uwagę na właściowości drewna związane z pęcznieniem i skurczem.

    pozdrawiam

    mj

  18. #38
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rainos

    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Posty
    3

    Domyślnie Jak wykończyć połączenie?

    Witam wszystkich na forum.
    Mam pytanko.Jak można wykończyć łączenie paneli z kafelkami?Łączenie jest w kształcie "s"

  19. #39
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    witaj nowicjuszu, zreszta ziomku mój.
    bylo juz o tym wiele na forum, na drugi raz poszukaj najpierw...
    http://www.murator.com.pl/forum/view...hlight=#437526

  20. #40
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    irku

    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Posty
    5

    Domyślnie WSZYSTKO o łączeniu paneli/drewna/parkietu z gresem/płytkami/glazurą

    Chciałbym połączyć płytki w korytarzu z panelami w pokoju w kształcie łuku lub jakiejś krzywej, ale nie wiem co zastosować w miejscu łączenia.
    Będę wdzięczny za wszelką pomoc

Strona 2 z 42

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony