dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 42
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 821
  1. #41

    Domyślnie

    Też miałem ten problem. Jedynym rozwiązaniem jakie znalazłem były jakieś elastyczne listwy z tworzywa w którymś z hipermarketów (bodajże Castorama). Są one jednak strasznie wypukłe i wg. mnie można się o nie zabić.
    Ja kafelki położone mam jednak po liniach protych, a łączenie załatwiłem listwami metalowymi z laminatem. Jak do tej pory jestem zadowolony.

    Pozdrawiam

    T.

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    ..a może cieńki pasek ( ok. 1 mm grub. - da się wyginać ) taśmy np. aluminiowej na łączeniu ?
    J

  3. #43

    Domyślnie

    nie przypuszczam. Zanim zrobiłem jak zrobiłem, to sporo nad tym się pogłowiłem i sporo popytałem.

    T.

  4. #44

    Domyślnie

    Są gólnodostępne listwy mosiężne lub aluminiowe - specjalnie ponacinane do wyginania. Wg mnie najtrwalsze rozwiązanie - choć nie koniecznie najładniejsze.
    Podobny wątek już był na forum - proponowano w nim użycie korka, ale on wg mnie nie nadaje się nad dylatacje które w takich miejscach są konieczne.
    Od stycznia 2005 na swoim

    altana z grillem = moje dzieło

  5. #45

    Domyślnie

    Ja u siebie połączyłam parkiet (olejowany merbau) z płytkami- silikonem. Wygląda super! Nic nie wystaje ani się nie błyszczy. Listew wszelkiego rodzaju chronicznie nie znoszę, ale to kwestia gustu. Jedno tylko jest pewne- musisz mieć prawdziwego artystę, który Ci ten silikon artystycznie położy. Ja miałam szczęście

  6. #46

    Domyślnie

    Ale do tej pory rozmawialiśmy o panelach...a to już jest inna bajka...

    Pozdrawiam

    T.

  7. #47

    Domyślnie

    A, no sorry... Zagapiłam się

  8. #48
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    irku

    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Posty
    5

    Domyślnie

    JEśli chodzi o listwy łączące które można profilować to muszę chyba więcej poszukać bo pytałem się w sklepach, gdyż twierdziłem że tam będą wiedzieć najlepiej, a sprzedawcy robili tylko duże oczy.
    A jeśli chodzi o korek i silikon to chyba odpada, bo obawiam się czy w miejscu połączenia panele nie będą się podnosić do góry, dlatego należałoby je czymś przycisnąć (dlatego listwa łącząca), a poza tym docięcie płytek po łuku w tym przypadku musiałoby być rzeczywiście artystyczne, aby końcowy efekt wizualny był pozytywny, gdyż listwa wszelki niedociągnięcia przysłania.

  9. #49

    Domyślnie

    irku Obawiam się, że raczej ciężko Ci będzie coś znaleźć. Ale a nóż widelec...

    T.

  10. #50
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar markus_gdynia
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    3.534

    Domyślnie Re: Połączenie paneli z płytkami

    Cytat Napisał irku
    Chciałbym połączyć płytki w korytarzu z panelami w pokoju w kształcie łuku lub jakiejś krzywej, ale nie wiem co zastosować w miejscu łączenia.
    Będę wdzięczny za wszelką pomoc
    Właśnie w Castoramie sa takie listwy aluminiowe które dzięki swojej budowie mozna spokojnie wyginać w łuki i koszt jest niewielki. Nie rzucają się w oczy gdyż szerokość tego co jest widoczne wynosi 2 mm.

  11. #51

    Domyślnie

    markus-gdynia Tylko, że cały czas trzeba brać pod uwagę to, że panele wymagają dylatacji. Producenci mówią najczęściej o ok 5 mm od każdej ściany, a więc i łączenia z płytkami. Jeśli to co widać jest 2 mm to nie wystarcza mi wyobraźni, żeby zrozumieć, że można to zastosować do paneli.

    Pozdro.

    T.

  12. #52

    Domyślnie

    Jest specjalna listwa do gięcia a także specjalna listwa do dylatacji pomiędzy ścianą a panelami

    Pozdrawiam

    Mogę wysłać zdjęcie takiego połączenia

  13. #53

    Domyślnie

    "Właśnie w Castoramie sa takie listwy aluminiowe które dzięki swojej budowie mozna spokojnie wyginać w łuki i koszt jest niewielki" - są takie ale koszt jest przewielki ok. 120 zł mb-

  14. #54
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    irku

    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Posty
    5

    Domyślnie

    Wczoraj okazyjnie byłem w Nomi. Kupiłem listwę dylatacyjną do takiego połączenia, a polecił mi ją sprzedawca u którego kupowałem panele.
    Listwy robi firma aspro. Mają swoją stronkę www.aspro.pl Trzeba kliknąć na wielobok "wyginaj sam". Jest nawet krótki filmik który pokazuje jak to zrobić w praktyce.
    Tyle że jedna szt. (2,5m) kosztuje 100 zł. Ale ponoćdlatego że w kolorze złotym. Srebrne powinny być dużo tańsze.

  15. #55

    Domyślnie

    Irku ile płaciłeś za tą listwę? Ja potrzebuje 1,2 m, szkoda mi kupować 2,5 m listwy...

  16. #56
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    irku

    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Posty
    5

    Domyślnie

    Płaciłem 100 zł za listwę. Listwa była zapakowana i miała 2,5m długości. Nie sądzę, aby można było ją kupić na metry. Tak jak nie można np. kupić połowy listwy plastikowej do wykończenia narożników z płytek, a obok takich listew właśnie stała ta moja. Ale być może się mylęi są sklepy, gdzie sprzedają też na metry.
    Ale jak wspomniałem wcześniej listwy koloru srebrnego są dużo tańsze. W sklepie z panelami sprzedawca mi mówił że jakieś 20-30 zł za listwę (2,5m)

  17. #57

    Domyślnie

    Przymierzałem siewczoraj do takiej listwy, ale jej wysokość wynosi 10 mm.
    W części kuchennej mam kupine płytki gr. 8mm + 3mm kleju =11mm.
    W części jadalnianej mam kupine panele gr.8mm + płyta zielona 6mm = 14mm.
    Mam nadzieję, że się to jakoś pogodzi.
    Od stycznia 2005 na swoim

    altana z grillem = moje dzieło

  18. #58
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    irku

    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Posty
    5

    Domyślnie

    xavi wyżej podawałem stronę firmy produkującej te listwy. Jest tam krótki filmik, z którego wynika, że najpierw kładziemy panele, później listwę, a do tego docinamy płytki. Myślę że w miejscu połączenia należałoby położyć nieco grubiej kleju, a póżniej powoli schodzić z poziomem. Z tego co mówiłeś masz 3mm różnicy. Myślę że na większej przestrzeni nie będzie dużej różnicy poziomów. Poza tym 3mm kleju to chyba nie jest tak dużo.

  19. #59

    Domyślnie

    analizowałem ten film i myślę, że położę tymczasowo kilka paneli na brzegu na izolacji z płyt. Przykleję płytki na grubszej warstwie kleju i będę się poruszał w głąb pomieszczenia.
    Poziom się gdzieś zniweluje.

    Panele później usunę bo myślę, że płytki powinny być pierwsze. Jak coś nie wyjdzie to zawsze można płyty izolacyjne pod panele pocieniować przy połączeniu.
    Od stycznia 2005 na swoim

    altana z grillem = moje dzieło

  20. #60

    Domyślnie

    Moje łączenie wygląda tak:


    Sorki za jakość zdjęcia.

    Pozdrawiam

    T.

Strona 3 z 42

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony