dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 45
  1. #1

    Domyślnie projekt M53 JODŁOWY ZAGAJNIK

    No to chyba właśnie wybrałam....
    Jodłowy zagajnik M53 z Muratora
    Jest to niestety na tyle nowy projekt, że nie mam co szukać ludzi go budujacych.... szkoda.
    Z zazdrością popatrzę jak się wszyscy wymieniają swoimi doświadczeniami...

    A moje zmiany to:
    -zmienię na ścianę dwuwasrtwową ...
    -wydłużenie garażu do końca budynku, żeby mieć gdzie schowac kosiarkę do trawy....
    -może jeszcze wydłuże troszkę zadaszenie nad tarasem, żeby móc w spokoju usiąść jak nawet pada ciepły letni deszczyk....
    -zlikwiduję balkoniki.... mam teraz i w ogóle nie używam..podstawa to taras....
    -nie dam na 100 % drewna na elewacji -zawsze mnie przeraża ta konserwacja. Tempo rozpadania się płotków drewnianych w okolicy mnie szczególnie od tego odrzuca..
    -aby nie wygladał tak zupełnie wiejsko, te wszystkie zaokrąglone drewniane konstrukcje wyprostujemy...i te okienka z przodu damy proste-trochę wyższe ale górną krawędź prostą.
    -troszkę większe przednie okno w kuchni a drugie zamurujemy...
    I chyba wszystko.
    Jakieś jeszcze podpowiedzi?
    Pozdr

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Dla tych, którzy chcą się wypowiedzieć - link do projektu:
    http://projekty.muratordom.pl/projek...=wkrotce&nr=23

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Można ewentualnie taras 12 zlikwidować powiększając salon a normalny taras dać "na zewnątrz" budynku.

    Ciekawa uwaga o tych balkonach. Można rozważyć zmianę wtedy drzwi balkonowych na normalne okno. W moim projekcie Kika są z dwóch stron właśnie drzwi balkonowe (chociaż sam balkon nie był przewidziany) no i w pokoju dla przyszłego dziecka zdecydowaliśmy się zrobić z nich normalne okno. W swojej sypialni zostawiliśmy drzwi.

    Pomyślałbym ewentualnie o zwiększeniu łazienki. Myśmy zrezygnowali z jednej garderoby i mamy większą łazienkę. Tutaj rozważyłbym połączenie 17 i 18 w dużą łazienkę. Wtedy powiększyć można trochę 16 i zrobić z niej garderobę dla pokoi dzieci (20 i 19) a swoją sypialnię zrobić w 21 z prywatną garderobą.

  4. #4

    Domyślnie

    więc co do okien to chcę zostawić dużę, zeby było dużo światła, bo bez okien dachowych te pokoje. Ale wstawię takie rurki, zeby czasem nie wylęźć przez przypadek.


    o włąsnie coś takiego

    Co do łazienki: rzeczywiście. Nawet nie myślałam o tym.
    Zapisuję....

    Dzięki...

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał ingaro
    więc co do okien to chcę zostawić dużę, zeby było dużo światła, bo bez okien dachowych te pokoje. Ale wstawię takie rurki, zeby czasem nie wylęźć przez przypadek.
    U nas w sypialni też podobne rurki są przewidziane. Jednak do pokoju dziecka wolałem dać okno. Szerokie na 2m + jedno połaciowe powinny dość dobrze doświetlić pokój. Woleliśmy nie ryzykować - a nóż dziecko zacznie uprawiać wspinaczkę po tej drabince.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ms.
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    3.572
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie Re: Jodłowy zagajnik M53

    Cytat Napisał ingaro
    [...] i te okienka z przodu damy proste-trochę wyższe ale górną krawędź prostą.
    -troszkę większe przednie okno w kuchni a drugie zamurujemy...
    Okna z przodu - niezła zaskoczka - w pierwszej chwili pomyślałam: dlaczego takie wielkie drzwi. A drzwi są z boku.

    Jeśli zamurujesz drugie okno w kuchni - popsujesz układ ściany szczytowej.

  7. #7

    Domyślnie

    no właśnie tego się obawiałam,
    ale tak to mało szafek będę mogła powiesić w tej kuchni ...
    Za bardzo go chyba nie oszpecę... Może te okno w jadalni to większe sobie zrobię.....

  8. #8

    Domyślnie jodłowy zagajnik

    Witam - czy ktoś się zdecydował na ten projekt? Oczarowała mnie jego 'wiejskość' i chętnie poczytałabym jak tam idzie budowa

    pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    podciągam
    czy już ktoś buduje?

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Drewes

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Czekamy na wiosnę i zaczynamy budowę tego domu. Budujemy na lekkim spadzie, więc zdecydowaliśmy się na piwnicę pod połową domu (nie będzie spiżarni pod schodami). Wypchaliśmy też rogi w salonie (będzie kolumna) i garażu (rezygnacja z drzwi).

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar kategra
    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witajcie! Też wybraliśmy M53. Czekamy tylko na pozwolenie na budowę (ma być w czerwcu) i pierwsze wykopy pod fundamenty chcemy zacząć jesienią. Trochę mamy stracha, ale powiedziało się "A" i działka czeka na zagospodarowanie. Chciałabym zobaczyć zdjęcia z realizacji. Dysponuje ktoś takimi? Pozdrawiam!

  12. #12

    Domyślnie

    witajcie,
    śledzę na bieżąco ten wątek, ponieważ ten projekt jest moim wybranym, na razie bede kupować ziemię, ale za rok dwa pewnie zacznę budowę, mam nadzieję, że będziecie wklejać zdjęcia z budowy i podzielicie się swoimi propozycjami i uwagami))

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar kategra
    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    6

    Domyślnie mury się (powoli) pną do góry

    Fotka z października 10. Zaczęliśmy pod koniec września. Stan na dziś; wylany wieniec, zamówiona więźba i stolarka okienna i drzwiowa. Niestety, nie udało nam się zdążyć przed poważnymi mrozami z zadaszeniem budynku. Czy ktoś jeszcze się zdecydował na ten projekt?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	min..jpg
Wyświetleń:	146
Rozmiar:	63,2 KB
ID:	40096  

  14. #14

    Domyślnie

    kategra- dzięki za info i zdjęcia, ja się zdecydowałam, ale budować się będę najwcześniej za 2 lata ale mam nadzieję, że będziesz aktualnie informowac o stanie budowy bo jestem ciekawa jak ten projekt będzie wyglądał na żywo) pozdrawiam!

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar kategra
    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    Kolejne fotki prezentują stan na dzisiaj. W najbliższym czasie ekipa ma przygotować stan pod więźbę (szczytówki), ściany działowe.
    Z najważniejszych zmian w projekcie- zamurowaliśmy jedno okno w kuchni. Tak jak przypuszczałam będzie ona przez to ciemna i trzeba będzie ją sztucznie doświetlić, ale dzięki temu manewrowi uzyskałam miejsce na ciąg szafek (co przy tak niedużej powierzchni pomieszczenia jest dla mnie niezbędne). Wyrzuciliśmy też balkon ze strony północnej (nieatrakcyjny widok). Pozdrawiam!
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zachod..jpg
Wyświetleń:	156
Rozmiar:	89,9 KB
ID:	40741   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	poludnie..jpg
Wyświetleń:	134
Rozmiar:	97,6 KB
ID:	40742  

  16. #16

    Domyślnie

    hej! mam pytanie apropos kuchni- bez zamurowania okna ile miałas metrów bieżących szafek? bo patrząc na projekt, faktycznie mi wychodzi, ze moze byc mało dla rozwojowej rodziny

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar kategra
    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    mało to z mojej strony profesjonalne podejście, ale nie obliczałam metrów. Popatrzyłam na projekt i stwierdziłam, że ciężko będzie z miejscem na szafki wiszące, jeśli zostawi się to okno (okna na dwóch ścianach, trzecia jest wejściem do spiżarki a czwarta ma drzwi). Jest ciemno, ale przyzwyczaję się jakoś. Teraz mieszkamy na poddaszu i mamy w części kuchennej tylko jedno malutkie okienko. Po przeprowadzce i tak pewnie będę się czuła luksusowo w nowej kuchni...

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar kategra
    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    6

    Domyślnie stan na 31.03.2011

    tak to wygląda
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMGP2245.jpg
Wyświetleń:	259
Rozmiar:	93,1 KB
ID:	50782  

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    duhola

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    1

    Domyślnie Jodłowy Zagajnik M53L (wersja lustrzana)

    Witajcie,
    od 12.2010 jesteśmy szczęśliwymi mieszkańcami Jodłowego Zagajnika i... mieszka się super
    Domek jest idealny- ma wszystko co potrzeba 4-osobowej rodzinie. Ze względu na strony świata na naszej działce zdecydowaliśmy się na wersję lustrzaną.
    Projekt był przerabiany, najważniejsze zmiany to:
    1/ poszerzenie domu o 1m - kotłownia była za ciasna by móc zainstalować w niej zgodnie z normami piec na paliwo stałe
    2/ podniesienie ścianki kolankowej do 110cm
    3/ likwidacja okna w kuchni i poszerzenie okna w salonie,
    4/ powiększenie powierzchni tarasu.

    Nasz Jodłowy zbudowany jest w tradycyjnej technologi - ściany są trójwarstwowe.
    Przesyłam link do zdjęć z II etapu budowy - nie mam niestety aktualnych:
    https://picasaweb.google.com/duhola/...eat=directlink

  20. #20

    Cool Dołączamy do grona szczęśliwców M53 :)

    Cześć Wam!

    Zaczytywaliśmy się na różnych forach o projekcie Jodłowego Zagajnika, bo to właśnie i my taki dom chcemy budować i szczęśliwie w ostatnim czasie mamy coraz więcej do poczytania na ten temat (dzięki za informacje i dzięki za zdjęcia ).
    Póki co żyjemy w papierach i powiedzmy jesteśmy na ostatniej prostej biurokracji

    Nasze zmiany to:
    - wypełnienie narożnika w garażu = wydłużenie garażu, aby posłużył na pomieszczenie gospodarcze
    - podzielenie jednego pokoju z balkonem na połowę i okrojenie pokoju tylko z oknami dachowymi
    - zmiana ogrzewania na paliwo stałe - (jesteśmy zaskoczeni, że trzeba było powiększać dom )

    Jesteśmy pionierami i na forum i jako przyszli "budowlańcy"..., więc tym bardziej dziękujemy za wasze posty
    Pozdrawiamy

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony