dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 45
  1. #21
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Marek_Olga

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    6

    Domyślnie

    Duhola

    Właśnie obejrzałem waszą galerię, domek bardzo fajny, przestronny. Mi również odpowiadają takie klimaty, na 95 % jesteśmy zdecydowani na projekt Moje Miejsce M03a, ale obawiamy się, że może być troszkę ciasny, i chyba jednak zdecydujemy się na Jodłowy zagajnik. Ehhh, całe życie człowiek musi czynić wybory....
    Gratuluję fajnego domku.

  2. #22

    Wink pytanie do budujących M53

    gratuluję wszystkim rozpoczętych lub prawie zakończonych inwestycji swietnie to wszystko wygląda. wykorzystam zatem waszą wiedzę i doświadczenie i mam kilka pytan?
    1. czy założona powierzchnia użytkowa - około 140m2 dla 2-osobowej rodziny nie jest troszkę za mała? czy warto zwiększyć nieco powierzchnię domu?
    2. jak z wielkością kuchni- czy w praktyce jej wielkość się sprawdza i jak patent ze spiżarką (który mi osobiście bardzo się podoba)
    3. czy udało wam się troszkę zejsc z kosztów budowy - czy racezj wartość kosztorysowa projektu jest dość aktualna?

  3. #23
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar kategra
    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał jena Zobacz post
    gratuluję wszystkim rozpoczętych lub prawie zakończonych inwestycji swietnie to wszystko wygląda. wykorzystam zatem waszą wiedzę i doświadczenie i mam kilka pytan?
    1. czy założona powierzchnia użytkowa - około 140m2 dla 2-osobowej rodziny nie jest troszkę za mała? czy warto zwiększyć nieco powierzchnię domu?
    2. jak z wielkością kuchni- czy w praktyce jej wielkość się sprawdza i jak patent ze spiżarką (który mi osobiście bardzo się podoba)
    3. czy udało wam się troszkę zejsc z kosztów budowy - czy racezj wartość kosztorysowa projektu jest dość aktualna?
    Jeszcze nie mieszkamy, ale parapetówa już jutro- więc chętnie się podzielę wiedzą z autopsji:

    1). myślę, że średnia 70m2 na osobę, to naprawdę dużo przestrzeni Duża powierzchnia to większe koszty ogrzewania ale też i wysiłek codziennej konserwacji. Dla mnie optymalnie. Nie wiem tylko jeszcze gdzie będę suszyć pranie w zimie. Brakuje też typowej graciarni. Tym, których na to stać, serdecznie polecam piwnicę.

    2) Po zabudowie mebli na wymiar (i zamurowaniu jednego z okien) jest bardzo przestrzennie. Spiżarnia jest rewelacyjna.

    3) Nie liczyłabym na zejście z kosztów. Oczywiście ceny materiałów się wahają (np. stal kupowaliśmy w "górce"), ale lepiej się przygotować nie nieprzewidziane wydatki (np. nie sprawdziłam, że koszt rury do przewodu kominkowego to prawie 2 000 PLN!). Takich niemiłych niespodzianek jest cała masa.

    Powodzenia!

  4. #24

    Domyślnie kategra!

    Kategra! dzięki za odpowiedź no i przede wszystkim gratulacje, że budowa idzie w szybkim tempie!!! Mam prosbe, jak domek będzie w miarę odszykowany (stan zamknęty - wrzuć parę zdjęć - szczególnie interesuje mnie wielkość pokoi na górze - jak to wygląda na żywo i salonu) Dzięki!!!! Ale Wam fajnie

  5. #25
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Moles23

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Gorlice
    Kod pocztowy
    38-315
    Posty
    5

    Domyślnie Próba funkcjonowania na forum

    Witam wszystkich bardzo serdecznie !
    Budujemy właśnie Jodłowy zagajnik i bardzo się
    cieszę, że znalazłem to forum.
    Jesteśmy na etapie elewacji - dom jest super.
    Posegreguję trochę zdjęcia i postaram się coś wrzucić.
    My nie dokonywaliśmy praktycznie żadnych zmian w projekcie. Podobał nam się
    własnie taki - klasyczny wiejki dom.
    Zmieniliśmy tylko strop na wylewany w całości na całym domu, zmienilismy wejście do
    kotłowni (teraz jest z ganku) i to jest wszystko.
    Z perpektywy czasu powiększyłbym nieznacznie dolną łazienkę kosztem pokoju.
    Jest trochę za mała.

  6. #26

    Talking do moles

    witaj nowy szczęśliwy posiadaczu domu budowanego wg jodłowego zagajnika Cieszę się, że pojawia się Was coraz więcej, bo dzięki temu jak ja się zacznę budować to będę miała spory materiał do przemyśleń Mówisz że łazienka mała, a kotłownia wystarczająca i salon? z zewnątrz zostawiacie więcej drewna na balkonach etc, czy rezygnujecie z tego? Mi się takie wykonczenie tego domu strasznie podoba szczególnie w wersji ciemniejszego drewna. Wrzucaj te zdjęcia jak najszybciej pozdrawiam!

  7. #27
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Moles23

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Gorlice
    Kod pocztowy
    38-315
    Posty
    5

    Domyślnie pierwsze zdjęcia

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF5629.jpg
Wyświetleń:	197
Rozmiar:	95,0 KB
ID:	78782

  8. #28
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Moles23

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Gorlice
    Kod pocztowy
    38-315
    Posty
    5

    Domyślnie Zdjęcia część dalsza

    Witam wszystkich ponownie.
    Na początek zgodnie z obietnicą załączam kilka zdjęć bryły budynku.
    Wnętrze postaram się pokazać w najbliższym czasie.
    Jeśli chodzi o pytanie na temat drewna, to jak wspomniałem,
    my nie zmienialiśmy nic pod kątem wyglądu zewnętrznego.
    Nam bardzo się podoba - Wy oceńcie sami. Szalunki na szczytach
    oraz na ganku dodają uroku, a łuki podtrzymujące płotew
    to pomysł rewelacyjny. Mamy świadomość problemów z utrzymaniem
    deskowania, ale coś za coś. Na początek drewno (susone drewno
    jodłowe szerokości 16 cm i gr. 2 cm) jest 3-krotnie zabezpieczone
    impregnatem, więc może 3-5 lat wytrzyma.
    Jeśli chodzi o łazienkę na dole to faktycznie jest trochę za mała.
    Podejmując decyzję dzisiaj, powiększyłbym ją o jakieś 0,5m kosztem pokoju.
    Salon OK. To samo kotłownia. Ja będą opalał paliwem stałym (piec na eko-groszek)
    i nawet z 300l zbiornikiem na wodę jest sporo miejsca.
    W związku z tym, że będziemy palić węglem, zmieniliśmy wejście do kotłowni
    i aktualnie jest z ganku. Po pierwsze nie ma problemu z wejściem do kotłowni bezpośrednio z przedpokoju,
    po drugie naturalnie rozdzieliła się w domu funkcja mieszkalna i gospodarcza.
    Z rzeczy, które jeszcze zmieniliśmy, to pozostawienia drzwi z ściance kolankowej nad gankiem
    i mamy dodatkowe 9 m2 na buty i podręczne rzeczy przy garderobie.
    Poza tym nie zmienialiśmy nic, co zmieniłoby w sposób znaczący, a zwłaszcza wizualny tę piękną bryłę.
    W razie pytań, proszę o kontakt.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0225.jpg
Wyświetleń:	166
Rozmiar:	91,4 KB
ID:	78924   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0227.jpg
Wyświetleń:	151
Rozmiar:	87,5 KB
ID:	78925   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0223.jpg
Wyświetleń:	150
Rozmiar:	90,5 KB
ID:	78926   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0224.jpg
Wyświetleń:	143
Rozmiar:	92,0 KB
ID:	78927   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0232.jpg
Wyświetleń:	156
Rozmiar:	96,5 KB
ID:	78928  


  9. #29
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Moles23

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Gorlice
    Kod pocztowy
    38-315
    Posty
    5

    Domyślnie Dalsza część

    Zdjęć ciąg dalszy
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF5620.jpg
Wyświetleń:	189
Rozmiar:	91,3 KB
ID:	79363   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF5605.jpg
Wyświetleń:	173
Rozmiar:	94,2 KB
ID:	79364   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF5623.jpg
Wyświetleń:	173
Rozmiar:	94,3 KB
ID:	79365   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF5612.jpg
Wyświetleń:	162
Rozmiar:	93,8 KB
ID:	79366   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF5629.jpg
Wyświetleń:	160
Rozmiar:	95,5 KB
ID:	79367  


  10. #30
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Moles23

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Gorlice
    Kod pocztowy
    38-315
    Posty
    5

    Domyślnie

    .
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF5636.jpg
Wyświetleń:	153
Rozmiar:	93,7 KB
ID:	79373   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF3241.jpg
Wyświetleń:	141
Rozmiar:	86,3 KB
ID:	79374   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF3247.jpg
Wyświetleń:	131
Rozmiar:	93,2 KB
ID:	79375   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF3307.jpg
Wyświetleń:	145
Rozmiar:	88,2 KB
ID:	79376  

  11. #31

    Domyślnie

    hej moles!
    dzięki za poglądowe zdjęcia! dom wygląda super, a i okolica bardzo ładna wykonczenia drewniane dodają zdecydowanie uroku, choć oczywiście tak jak piszesz- konserwacja pewnie jest sporym utrudnieniem. Dzięki za zdjęcie kotłowni, na wielkość chyba jest ok, no chyba, że chciałoby się w niej zrobić też pralnię, wtedy wydaje mi się, że może brakować metrażu? rozumiem, że zostajecie przy drewnianych balkonach? oczywiscie nieustająco proszę o dalsze zdjęcia, gdy będziecie mieli się czym podzielić a łazienka na dole faktycznie do powiększenia pozdrawiam jena

  12. #32

    Domyślnie

    Witamy
    W końcu ... z rocznym poślizgiem rozpoczęła się budowa domu według projektu Jodłowy zagajnik
    Wybraliśmy wersję podstawową z niewielkimi zmianami. Fundamenty dostosowane do wymogów terenu objętego szkodami górniczymi.
    Ostatnio edytowane przez eSKaeS ; 30-01-2015 o 18:02

  13. #33

    Smile

    Cytat Napisał eSKaeS Zobacz post
    Witamy
    W końcu ... z rocznym poślizgiem rozpoczęła się budowa domu według projektu Jodłowy zagajnik
    Wybraliśmy wersję podstawową z niewielkimi zmianami. Fundamenty dostosowane do wymogów terenu objętego szkodami górniczymi.
    Kilka zdjęć z placu budowy

    Załącznik 97893Załącznik 97894Załącznik 97895Załącznik 97896Załącznik 97897
    Gratulacje!! A może zdradzisz jakie zmiany wprowadziliście w waszym projekcie?

  14. #34

    Domyślnie

    Witamy
    Zmiany w projekcie:

    - powiększenie garażu poprzez likwidacja podcienii za garażem,
    - powiększenie łazienki na parterze o 1 m kosztem gabinetu,
    - utworzenie dwóch pokojów z jednego pokoju z garderobą.

  15. #35

    Domyślnie

    Witamy

    Troszkę czasu minęło, na budowie sporo się działo.
    Oto efekty kilkumiesięcznej pracy
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG213.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	53,5 KB
ID:	128301   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P7142072.JPG
Wyświetleń:	142
Rozmiar:	54,2 KB
ID:	128303  
    Ostatnio edytowane przez eSKaeS ; 30-01-2015 o 18:05

  16. #36

    Domyślnie

    Witam wszystkich

    Właśnie (po wielu dyskusjach i dłuuugim zastanawianiu się) przymierzamy się do zakupu "Jodłowego zagajnika".
    Czy komuś z budujących udało się już może zamieszkać w M53?
    Jakie są Wasze wrażenia?
    Interesuje mnie zwłaszcza kuchnia - czy (przy założeniu, że będziemy decydować się na pozostawienie obu okien, które uwzględnia projekt) nie będzie zbyt mała i mało funkcjonalna (brak ściany, na której można byłoby zmieścić ciąg szafek).
    Będę wdzięczna za wszystkie opinie i aktualne zdjęcia

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Milada Zobacz post
    Witam wszystkich

    Właśnie (po wielu dyskusjach i dłuuugim zastanawianiu się) przymierzamy się do zakupu "Jodłowego zagajnika".
    Czy komuś z budujących udało się już może zamieszkać w M53?
    Jakie są Wasze wrażenia?
    Interesuje mnie zwłaszcza kuchnia - czy (przy założeniu, że będziemy decydować się na pozostawienie obu okien, które uwzględnia projekt) nie będzie zbyt mała i mało funkcjonalna (brak ściany, na której można byłoby zmieścić ciąg szafek).
    Będę wdzięczna za wszystkie opinie i aktualne zdjęcia
    Yo Milada!

    Komfort użytkowania jest duży... jest po prostu wyrąbiście
    Domek nie jest aż tak duży choć to zależy, kto ma jakie preferencje i poczucie wielkości
    Domek jest po prostu w sam raz
    Kuchnia się dopiero robi, więc jeszcze nie za dużo mam do powiedzenia.
    Zrezygnowaliśmy ze ścianki oddzielającej kuchnie od salonu i zostawiliśmy dwa okna - i nie żałujemy. Kuchnia będzie oddzielona wysepką z dwoma krzesłami barowymi.
    Jedno jest na północ a drugie na zachód i jest idealnie.
    Jest jasno i to jest plus
    Jedynie na wysokość została wprowadzona poprawka - od parapetu do podłogi mamy jakies 110 cm, wiec jest zapas na lagodne obejście się z blatem.
    I spiżarnia jest dobrym rozwiązaniem.
    Na razie więcej detali nie jestem w stanie przekazać. Duhola podała link do swoich zdjęć
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kuchnia.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	96,5 KB
ID:	236601
    Pozdrawiam!

  18. #38

    Domyślnie

    Hej eSKaeS!

    Bardzo dziękuję za odpowiedź!
    Przestałam już zastanawiać się nad wielkością kuchni, bo obecnie zajmuje mnie mocno długość okapów. Czy przy tak mocno wyciągniętym i obniżonym dachu nie wpada do domu za mało słońca? Mamy usytuowanie zachód (front domu)- wschód (ogród) i dumam, czy przez tak wyciągnięty dach nie uczynimy domu mało jasnym?... A jakie jest Twoje wrażenie?

  19. #39

    Domyślnie

    Yo Milda

    Słowem zakończenia o kuchni, to... za duża nie jest, aby pomieścić wszystkie skarby zaradnej Pani domu... ale że ma dwa okna i że jest otwarta na salon i że ma spiżarkę, to dodaje jej atutów
    A w odpowiedzi na drugie pytanie, to... wbrew temu, że dach jest tak nisko, to światła do domu wpada dużo - słoneczka też wystarczająco a w lecie dobrze, że nie za dużo...
    My usytuowanie mamy takie, że od południa mamy salon i taras a od północy wejście do domu, więc na brak światła nie narzekamy
    Jeżeli macie front od zachodu, to zachodzące słoneczko będzie ładnie się opierało na tych dwóch łukowych oknach - które ubóstwiam! I jeżeli będziecie mieli przeszklone drzwi między wiatrołapem a holem, to będzie romantycznie i w części salonu
    Wasze usytuwanie nie pozbawi Was światła, ale samego słoneczka może troszeczkę... ale że taras macie od wschodu, to na wieczór nie będz Was raziło słonce i latem będzie lżej po cielu....
    Decyzja Wasza... hm... może dopowiem tyle, że urokliwy jest ten niski dach i z zewnatrz i w środku... okna mamy bez szpros, aby nie ograniczać dodatkowo światła... Wielkość okien zachowaliśmy jak w projekcie za wyjątkiem okien na pólnocy (kuchnia) i zachodzie (kuchnia+jadalnia) - kuchnia północ: jedno okno dwuskrzydłowe + kuchnia zachód: krótsze okno, aby nie było widać co jest pod szafkami od zewnątrz + jadalnia zachód: krótsze okno jak w kuchni, bo są na tej samej ścianie A i rosuneliśmy te dwa ostatnie okna od siebie, aby w kuchni to okno na zachodzie było prawie na środku powierzchni kuchni - taka równowaga w przyrodzie
    Załączam kilka zdjęć jak widać rozświetlone pomieszczenia

    Pozytywnych decyzji
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.JPG
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	50,1 KB
ID:	243914   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.JPG
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	66,6 KB
ID:	243915  
    Ostatnio edytowane przez eSKaeS ; 30-01-2015 o 18:04

  20. #40

    Domyślnie

    Witajcie!

    Czy ktoś z budujących Jodłowy już ukończył prace i mógłby zdać relacje, jak się mieszka?
    eSKaeS - możesz się podzielić aktualnymi danymi?
    A może w międzyczasie jeszcze ktoś podjął jodłowe wyzwanie?

    My za kilka dni mamy odebrać pozwolenie na budowę (w końcu)! i późną wiosną ruszamy z budową.

    Pozdrowienia

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony