dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1

    Domyślnie kabina prysznicowa zacieki i kamień

    nie wiem zupełnie czym usunąć zacieki z drzwi w kabinie prysznicowej, drzwi są ze szkła (brodzik biały plastikowy), próbowałam juz płynami do okien z alkoholem i bez, płynem do glazury..ehh i nic nadal są białe zacieki które pod paznokciem są twarde nie wiem co z tym zrobić, poradźcie jak sie z tym uporać, mam nadzieje ze ktoś ma jakiś patent...bo w sklepie też mi nie pomogli. słyszałam o jakichś mieszkankach z sody i octu ale nie wiem na ile to działa. nie chce tez na własna rękę praktykować jakimiś ostrymi specyfikami żeby czegoś nie uszkodzić. z góry dziekuję za pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    Octem albo innym słabym kwasem możesz spróbować. Jeśli to jest kamień to powinno zejść.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Trzeba długo nawilżać te zacieki aby zmiękły, praktycznie kilka godzin. Potem dają się mechanicznie usunąć.
    Pomyśl o zmiękczaczu wody, aby w przyszłości nie mieć takich kłopotów.
    Jak Andre, Zosia-samosia, dom budował.
    Komentarze.
    punkt widzenia zależy od kąta patrzenia

  4. #4

    Domyślnie

    Zobacz jak zareaguje ten osad na kwasek cytrynowy.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja tez uzywam octu do kamienia w łazience.Czasami jest nawet lepszy od tych najdrozszych odkamieniaczy...
    Ja jednak najpierw go podgrzewam w czajniku bezprzewodowym (przy okazji czajnik tez sie odkamienia albo w garnuszku.Nie da sie jednak ukryc,ze ocet jak paruje smierdzi...wystarczy jednak wietrzenie i jest ok

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar TMK
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    3.143
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    137

    Domyślnie

    Niezły i tani jest odkamieniacz W5 z lidla. W skrajnych przypadkach używałem preparatu PH- Sery, ale to moje zboczenie akwarystyczne działa super
    Co do sody z octem mam wątpliwości, soda (znów akwarium) służy do podnoszenia PH. Chyba że użyć wyłącznie jako zagęszczać/pasta dla octu - nie próbowałem tego.

  7. #7

    Domyślnie

    Nie używaj kwasku cytrynowego, tylko octu. Jest też bardzo dobry płyn niemiecki na bazie octu. Można go kupić na stoiskach, gdzie handlują art. chemicznymi z Niemiec. Bardzo ładnie też czyści glazurę, armaturę. Wszystko błyszczy po nim ładnie. A jak już będzie czysta, spróbuj po kąpieli wycierać parę ze szkła w kabinie ściereczką z mikrofibry (bez żadnych środków).Ja tak robię od kilku lat użytkowania i praktycznie nic sie nie osadza.

  8. #8

    Domyślnie

    Wprawdzie kabiny jeszcze nie mam ale takie białe osady zostają mi na ciemnym zlewozmywaku i dobrze sobie z nimi radzi Cillit kamień i rdza (do szkła też sie nadaje)

  9. #9

    Domyślnie

    tez popieram cilit, mialam rdzawe, kilkumiesięczne "obrączki "wokół kranu i cilit dał radę. Musi być ten do rdzy.
    Moj dom to moja przestrzen.
    Jakim cudem większość mieszka jednak w solidnie zbudowanych i wykończonych domach skoro ekipy które napotykam są do niczego ?

  10. #10

    Domyślnie

    Polecam Cif- żel do łazienek. Też mam szkalną kabine i wypróbowałam już wszystko i jak narazie ten środek jest najlepszy.A jeśli masz kogos za granicą np. w Londynie to poproś zeby ci kupił VIAKAL-żel do łazienek - rewelacyjny. A tak poza tym to proponuje ci kupić ściągaczke do wody i po każym kąpaniu ściągać wodę , nie jest to pracochłonne i pożniej nie ma potrzeby szorowania

  11. #11

    Domyślnie

    dziekuje za odpowiedzi, chyba wypróboje na początek ocet wczoraj już zakupiłam, rozcieńczać czy takim prosto z butelki?

  12. #12

    Domyślnie

    Polecam Plyn z Obi nie stety nie pamietam nazwy a nie mam teraz mozliwosci sprawdzenia, jest on w takiej bialej mlecznej nieprzezroczysyej butelce z rozpryskiwaczem, kosztuje cos ok 9,9zl. Jest naprawde rewelacyjny, po naniesieniu go na dzwi kabiny powstaje biala pianka, ktora trzeba wytrzec do sucha, usowa wszystko i tworzy powloke na ktorej kamien sie mniej osadza.
    rewelacyjnie czysci tez zlew, armature i glazure, jedyny mankament jest taki ze trzeba go wycierac do sucha, ale jak sie pozniej wszystko blyszczy Poz

  13. #13

    Domyślnie

    uhm szkoda że nie pamiętasz nazwy..a może chociaz wyglad opakowania? podejrzewam ze w obi takich cudów jest sporo wiec ciezko bedzie trafic na ten sam.

  14. #14

    Domyślnie

    Już w tej kwestii się wypowiadałem parę razy i powiem, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Czyli po kąpieli wytrzeć kabinę do sucha (lub prawie sucha).
    Przetrenowałem kilka sposobów i najlepszym obecnie stosowanym jest ściągaczka gumowa z miękkiej gumy, a to co zostanie bo np w okolicy uchwytu nie da się zebrać ściągaczką do sucha poprawki ręcznikiem. Wisi osobny ręcznik do tych celów i powiem że od kilku miesięcy nie trzeba robić nic z kabiną nawet nie trzeba jej okresowo doczyszczać. Wygląda jak nowo zainstalowana. Od czasu do czasu (co dwa tygodnie odświeżam sam brodzik octem i jest OK. Brodzik z konglomeratu RAVAKa.

    Innej metody nie ma. Jak się nie dba na bieżąco to żadne powłoki czy zmiękczacze wody nie pomogą. Zawsze będzie problem brudnej kabiny.
    Popatrzcie na to z takiej strony - nie wycierać i kabina czysta przez pół dnia po jej umyciu i do pierwszej kąpieli lub kabina lśniąca czystością każdego dnia. Chyba miło wtedy wejść do łazienki i popatrzeć jak wygląda.

    A do doczyszczenia najlepiej ocet, jak pisali przedmówcy.

  15. #15

    Domyślnie

    Niezły i tani jest odkamieniacz W5 z lidla.

    Potwierdzam w 100 %

  16. #16

    Domyślnie

    jest taki ajax w spraju ,ostatnio czysciłem i poszło idealnie, a wodę mamy tfu tfu taka, że piasek z niej mozna wytrącać
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  17. #17

    Domyślnie

    święte słowa, jak sie nie dba to sie tak ma...nie przeczę bo rano to ja spię pod prysznicem, a co dopiero jakieś wycieranie kabiny, ledwo się sama wycieram
    żart oczywiście ale ciężko jest mi dbać systematycznie o takie rzeczy z braku czasu, dziś będę testować ocet zobaczymy...życzcie pwodzenia żebym się oparami nie udusiła

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żorka
    Niezły i tani jest odkamieniacz W5 z lidla.

    Potwierdzam w 100 %
    ja też potwierdzam
    odkamieniacz W5i płyn w cytrynowy W5 do czyszczenia łazienek - tanie i skuteczne

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar joan
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    2.366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasiaR
    Cytat Napisał Żorka
    Niezły i tani jest odkamieniacz W5 z lidla.

    Potwierdzam w 100 %
    ja też potwierdzam
    odkamieniacz W5i płyn w cytrynowy W5 do czyszczenia łazienek - tanie i skuteczne
    ja też potwierdzam... po raz kolejny...

    ps no to może wreszcie ktos z LIdla zacznie mi płacić za tą ogólnopolską reklamę czekam na czeki
    Czasem trzeba skoczyć z mostu zanim rozwiną się skrzydła.

  20. #20

    Domyślnie

    hehe albo firmy produkujące ocet powinny się zrzucić...

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony