dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 43
  1. #21

    Domyślnie

    A ja piszę że tej szczeliny "wentylacyjnej" nie musi być.

  2. #22

    Domyślnie

    przyłacze sie do watku bo tez będe miał podobny problem podczas ocieplania..
    docent... powiedz mi co spowduje ruch powietrza pomiędzy deskami a wełną...w tej przestrzeni 2cm?
    zgadzam sie z ewadora... i też chce zostawić 1cm co by nie za dużo.. bo nie chodzi nam o wyziębianie poddasza tylko wentylacje.Jak to wykończe jeszcze nie wiem .

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał docent56
    A ja piszę że tej szczeliny "wentylacyjnej" nie musi być.
    to powiedz jak masz pełne deskowanie i papę to jak chcesz zapewnić wentylowanie wełny na poddaszu, wloty i wyloty powietrza wszak muszą być...
    podziel sie swą wiedzą
    Ludzi słuchaj, a swój rozum miej.

  4. #24

    Domyślnie

    No właśnie -docent podziel sie swoja wiedza w tym temacie.Mile widziane jakies rysunki ,przekroje

  5. #25

    Domyślnie

    Nie czytacie tego co napisałem dokładnie. Szczelina 2 do 3 cm między wełną a deskowaniem służy jedynie do wyrównania prężności pary wodnej nad wełną a przestrzenią nad jętkami.Więc nie musi mieć wlotu i wylotu.

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewadora
    Cytat Napisał FlashBack
    hmm te cale zabawy z siatkami zabezpieczeniami super.

    po pierwsze nie sugeruj sie rys w pierwszych postach bo ma babaola. welna w polaci ma byc polaczona z izolacja elewacji (a nie jak na rys. opierac sie o wieniec - przerwa- i izolacja elewacji).
    wloty powietrza wykonuje sie za rynna.
    Ja wiem ,że te ocieplenia mają stanowić ciągłosc co nie zmienia faktu ,że nad nimi powinna pozostac przestrzeń wysokości 2 cm - którą muszę zabezpieczyć od owadów
    teraz pytanie skad pomysl na szczeline o wysokosci 2cm?

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Cytat Napisał docent56
    ... Szczelina 2 do 3 cm między wełną a deskowaniem służy jedynie do wyrównania prężności pary wodnej nad wełną a przestrzenią nad jętkami...
    Z całym szacunkiem dla Twojej wiedzy, ale czy możesz te rewelacyjne stwierdzenie poprzeć merytorycznie?
    Wyrównanie prężności pary wodnej następuje w wełnie gdyż nie stanowi ona dla pary wodnej (gazu) żadnej przeszkody! Szczelina jest po to aby usunąć nadmiar pary wodnej. Wykonanie tego zadania jest możliwe tylko wówczas gdy szczelina jest drożna czyli ma wlot i wylot!
    Pomiędzy nadbitką a ociepleniem (elewacją) powinna pozostać więc szczelina o wysokości 2 cm i powinna być zabezpieczona siatką przeciw owadom. Siatka od dociepleń ma za duże oczka. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  8. #28

    Domyślnie

    Andrzeju ,czy para wodna(jak piszesz -gaz) w pewnej przestrzeni otwartej szczeliną np. 2cm*80cm na pewno musi mieć jeszcze drugą szczelinę by z tej przestrzeni mogła być usunięta ?

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Oczywiście! Gdyż jej stężenie będzie rosło aż do stanu nasycenia, w którym nastąpi wykroplenie kondensatu w najchłodniejszych miejscach np. na papie w szczelinach pomiędzy deskami lub na wystających gwoździach i kapanie na wełnę. Te skropliny przejdą przez wełnę i jak nie zdążą odparować to po folii paroizolacyjnej spłyną do ścianki kolankowej. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  10. #30

    Domyślnie

    Panie Andrzeju - czy to o taką siatkę chodzi?

    Jak ją montować?
    W którym miejscu?
    A moze to coś takiego z tkaniny jak stosuje sie do moskitier w oknach?

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    To jest taśma do okapu. Radziłbym zastosować moskitierę (do nabycia w marketach budowlanych). Można ją zrolować i włożyć pomiędzy styropian i deski a siatkę do elewacji dociągnąć do desek oczywiście w tej przestrzeni jej nie zaciągać klejem i nie tynkować. Takie rozwiązanie zapobiegnie wysunięciu się moskitiery lub ewentualnemu wyciągnięciu jej przez ptaki. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  12. #32

    Domyślnie


    CZy chodzi o coś takiego?
    Rozumiem,że siatkę do dociepleń montujemy zszywkami do desek-choc to nie będzie proste -bo styropian ma 15 cm więc od strony poddasza zszywacz sie nie zmieści -chyba ,ze tak jak chciałam pierwotnie siatka pod skosem od strony zewnętrznej zostanie doprowadzona poza wewnętrzną płaszczyznę styropianu.
    Siatkę zas przeciw owadom prowadzimy podobnie-od dołu podklejając ja pomiędzy siatke do dociepleń a styropian ,następnie tak jak Pan pisał - zrolowac i wyprowadzić na poddasze - i tu ponownie przyczepic zszywkami do desek ? - czy jest jakiś sprytniejszy sposób?

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Zwinięty parokrotnie rulonik siatki przeciw owadom wkładamy pomiędzy deski a styropian. On się rozpręży i nie potrzeba go niczym mocować. Siatka do dociepleń jest sztywna kończymy ją równo z deskami beż żadnego mocowania do desek. Ona zapobiegnie wypadnięciu bądź wyciągnięciu siatki przeciw owadom. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  14. #34

    Domyślnie

    Bardzo dziękuje za wyjaśnienia- juz rozumiem
    pozdrawiam

  15. #35

  16. #36

    Domyślnie

    Wyciągam ten stary temat bo jestem ciekaw czy na rynku pojawiły się jakieś gotowe rozwiązania tego problemu albo jakieś lepsze pomysły?

  17. #37

    Domyślnie

    rok temu szukałem, nic gotowego nie znalazłem
    poradziłem sobie sam, fotki tutaj post #307
    Moja Marysia

    Dom z poddaszem użytkowym, ukończony i zamieszkały w 2012 roku, powierzchnia po podłogach 180, ogrzewane prawie 160 (po podłogach). Ściany silikat, styropian 15 cm, 0,38. Okna dwuszybowe, podłoga 12 cm 0,38. Poddasze, skosy 30 cm, sufit 45 wełny 0,39. Ogrzewanie: w 2019 roku nawrócony z ekogroszku, PC PW Nibe AMS 10-12, HK200S. PV 9,66 kWp

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał TINEK Zobacz post
    rok temu szukałem, nic gotowego nie znalazłem
    poradziłem sobie sam, fotki tutaj post #307
    Genialne, dziękuje.

  19. #39
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Domson

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-431
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Pomiędzy nadbitką a ociepleniem (elewacją) powinna pozostać więc szczelina o wysokości 2 cm i powinna być zabezpieczona siatką przeciw owadom. Siatka od dociepleń ma za duże oczka. Pozdrawiam.
    Pani Andrzeju, rozumiem że to dotyczy tylko sytuacji kiedy mamy pełne deskowanie + papę. A co jeśli na nadbitce jest tylko membrana paroprzepuszczalna? Też musi być ta szczelina czy nie?

  20. #40

    Domyślnie

    A czy w 2020 zmieniło się coś pod tym względem? Szukam dobrą chwilę czegoś jak wykończyć tę szczelinę i nie mogę znaleźć. Wykonawca elewacji upiera się, że szczelina nie jest mi potrzebna a ja upieram się, że przy pełnym deskowaniu i wełnie jest mi potrzebna. Powiedział, że nigdy tego nie robił i muszę znaleźć jak to powinno być wykończone. Czy są jakieś nowe sposoby, czy dalej zrolowanie siatki na owady i dociągnięcie sitaki od kleju pod deskowanie? Dzięki

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony