dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 43 z 43
  1. #41
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A jak rozwiązać ten problem w sytuacji ocieplenia nakrokwiowego z płyt PIR? Wówczas taka szczelina jest całkowicie niepożądana bo wieje przez nią no i stanowi dodatkowy mostek. O ile oczywiście świadomie zrezygnuje się z wycinania deskowania w miejscu styku styropianu z PIR-em nad czym cały czas usilnie się zastanawiam (pomimo świadomości mostka)..
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą, PF 10 cm XPS pod i 10 cm EPS na płycie, 100% podłogówka, PC gruntowa CTC Ecoheat 410, ocieplenie ścian 18 cm grafit 0,032, dach 18 cm PIR 0,023, reku z odzyskiem wilgoci (będzie)

  2. #42
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał chomik-00 Zobacz post
    A czy w 2020 zmieniło się coś pod tym względem? Szukam dobrą chwilę czegoś jak wykończyć tę szczelinę i nie mogę znaleźć. Wykonawca elewacji upiera się, że szczelina nie jest mi potrzebna a ja upieram się, że przy pełnym deskowaniu i wełnie jest mi potrzebna. Powiedział, że nigdy tego nie robił i muszę znaleźć jak to powinno być wykończone. Czy są jakieś nowe sposoby, czy dalej zrolowanie siatki na owady i dociągnięcie sitaki od kleju pod deskowanie? Dzięki
    Z tego co wiem są gotowe listwy, które wyglądają tak:
    https://www.protektor.com/pl/produkt...&intProduct=52


    U siebie zrobiłem troszkę inaczej metodą bardziej "chałupniczą" (może nie jest idealnie, ale tak wymyśliłem):
    Ostatnio edytowane przez Regius ; 14-07-2020 o 23:17

  3. #43

    Domyślnie

    Niestety u siebie od środka już nic nie zrobię, wszystko jest przykryte. Postaram się poszukać tych listew protektor plaster stop, ale jakoś nie mogę znaleźć.. Wiecie może gdzie można kupić takie rzeczy?

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony