dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 24
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 470
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    Wróćmy do jajka. Czyli do pytania autora wątku:

    On się pyta: z czego zrobić ściany, jakie grube, jakie ogrzewanie.
    Ma na to powiązany z pozwoleniem projekt /już z twoimi zmianami/,

    przy okazji . Zmian nie dokonuje się według zaklęcia "zgodnie z sztuką budowlaną i normami". Tylko wg naukowych wyliczeń ,na istotne należy
    uzyskać zmianę w pozwoleniu na budowę, a na pewno na zmianę ogrzewania czy też wymiarów obiektu....

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał marpak1981 Zobacz post
    Nie nie wszystko to mam już załatwione pozwolenia wszelkie i kierownika ale kierownik to tylko na papierze bo buduje jego zięć a wszystko zależy odemnie co tam chcę zrobic i dlatego proszę o rady
    Kierownika papierowego zmienić na prawdziwego, który nie będzie tuszował niedoróbki zięcia tylko przypilnuje interesu inwestora.

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Lola 5
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    37
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Jak to ? nie powinno sie budowac zgodnie z projektem, czyli jak? Jestem nowa inwestorka i żywo zainteresowana roznymi tematami w kwesitach buowy

  4. #24
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar michal_mlody
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Libiąż
    Kod pocztowy
    32-590
    Posty
    674

    Domyślnie

    Ośmielę się wtrącić do wątku.
    Zastanawiam się też nad wyborem źródła ogrzewania. Projekt już mam ale to nie znaczy, że nie mogę coś zmienić. Domek będzie chyba energooszczędny, 20cm styro na ścianę, 20 cm w podłogę, wentylacja mechaniczna z odzyskiem, 30cm wełna w dach, podłogówka na całej powierzchni. Na razie jestem za gazem, rozważam piec węglowy + bufor. Z kominka zrezygnowałem, wolę te pieniądze dołożyć do kotłowni

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    A może najsamprzód

    Michał Młody pofatyguje się do lokalnego samorządu

    i dowie się jakie ogrzewanie BĘDZIE WOLNO zastosować w jego domku przyszłym
    /zapewniam że gminy bywają pomysłowe/

  6. #26
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar michal_mlody
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Libiąż
    Kod pocztowy
    32-590
    Posty
    674

    Domyślnie

    Cytat Napisał beton44 Zobacz post
    A może najsamprzód

    Michał Młody pofatyguje się do lokalnego samorządu

    i dowie się jakie ogrzewanie BĘDZIE WOLNO zastosować w jego domku przyszłym
    /zapewniam że gminy bywają pomysłowe/
    w mojej okolicy nie ma takiego problemu, sąsiedzi ogrzewają przeważnie gazem lub węglem.

  7. #27
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar michal_mlody
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Libiąż
    Kod pocztowy
    32-590
    Posty
    674

    Domyślnie

    Arturo72
    powiem Ci ze dałeś mi do myślenia. A może by tak bufor ciepła, który można by lądować grzałkami i jakby coś to piec węglowy(na drewno) zęby spalić jakieś odpady drewniane i jako zastępcze źródło ciepła(nie planuje żadnego kominka)

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Lola 5
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    37
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    domek mam miec mały 120 m, parterowy i pasywny. Zastanawiam sie nad źrółem ogrzewani , na razie myśle o gazie i dodatkowo ogrzewnie kominkowe z łaszczem wodnym. Nie mam specjalnie miejsca na piec "na wszystko" a i siły na "pakowanie' do pieca. Czy do małego domku ( parter bez poddasza) opłaca się pompa ciepla?
    prosze o rady

  9. #29
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar michal_mlody
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Libiąż
    Kod pocztowy
    32-590
    Posty
    674

    Domyślnie

    Lola 5
    poczytaj to http://forum.muratordom.pl/showthrea...%BCytkuj%C4%99

    Wydaje mi się że nie wiesz co to dom pasywny. Poczytaj trochę na forum, jest naprawdę sporo wiadomości na ten temat
    Ostatnio edytowane przez michal_mlody ; 23-01-2011 o 20:23

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał beton44 Zobacz post
    Bardzo ładnie. Namawianie do budowy zgodnie z projektem to "bzdura jakiej dawno nie czytałem"

    Oj coś poziom forum się obniża....
    zadam Ci pytanie całkiem serio. w projekcie mam napisane w przedpokoju "panele". czy to znaczy, że nie mogę położyć gresu bo go nie ma w projekcie ?
    pożytek z forum jest wtedy, kiedy czytasz/piszesz o życiu a nie o martwej teorii. Jeśli chcesz o martwej teorii to praktycznie na KAŻDE pytanie na tym forum, możesz odpisać: "zobacz jak masz w projekcie", albo "zapytaj architekta"
    desmear

  11. #31
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    grinch

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-377
    Posty
    30

    Domyślnie formalności związane z rozpoczęciem prac

    Ponieważ jest to mój pierwszy post na forum Muratora, chciałbym się przywitać.
    WITAM

    sprawa jest taka.
    kupiłem działkę budowlaną dla której nie ma uwzględnionego Miejscowego Planu Zagospodarowania ale były wydane już warunki zabudowy. Mniej wiecej wygląda to tak, że na terenie znajduje sie 8działek budowlanych stanowiących w przyszlosci zamknięte mini osiedle. Na 4działkach są juz wybudowane domy. Do mojej działki jest podciagniety prąd i woda, wszyscy sąsiedzi mają przydomowe oczyszczalnie scieków, gazu brak. Moj dom bedzie budowane systeme gospodarczym tj. wuja prowadzi firme budowlana i on bedzie glownym wykonawcą. Mam kilka pytań odnosnie tego jak zabrać sie do budowy czyli co w jakiej kolejności musiałbym zacząć załatwiać.
    1. Czy jeśli były wydane warunki zabudowy to były one wydane tylko dla poprzedniego właściciela i teraz ja chcąc zacząc sie budować musze wnioskować - występować o nowe warunki do Urzedu Gminy bo zmienił się właściciel?
    2. Najpierw wybrać projekt domu np z biura projektowego i dopiero wtedy skladac wniosek o warunki zabudowy?
    3. Kiedy wnioskować o założenie liczników na przyłączach?
    4. kiedy ubiegać sie o pozwolenie na rozpoczęcie budowy?
    z góry dziekuje za odp.

  12. #32
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Jarek EM08
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Festung Posen
    Posty
    666
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Witaj

    Cytat Napisał grinch Zobacz post
    Ponieważ jest to mój pierwszy post na forum Muratora, chciałbym się przywitać.
    WITAM

    sprawa jest taka.
    kupiłem działkę budowlaną dla której nie ma uwzględnionego Miejscowego Planu Zagospodarowania ale były wydane już warunki zabudowy. Mniej wiecej wygląda to tak, że na terenie znajduje sie 8działek budowlanych stanowiących w przyszlosci zamknięte mini osiedle. Na 4działkach są juz wybudowane domy. Do mojej działki jest podciagniety prąd i woda, wszyscy sąsiedzi mają przydomowe oczyszczalnie scieków, gazu brak. Moj dom bedzie budowane systeme gospodarczym tj. wuja prowadzi firme budowlana i on bedzie glownym wykonawcą. Mam kilka pytań odnosnie tego jak zabrać sie do budowy czyli co w jakiej kolejności musiałbym zacząć załatwiać.
    1. Czy jeśli były wydane warunki zabudowy to były one wydane tylko dla poprzedniego właściciela i teraz ja chcąc zacząc sie budować musze wnioskować - występować o nowe warunki do Urzedu Gminy bo zmienił się właściciel?
    2. Najpierw wybrać projekt domu np z biura projektowego i dopiero wtedy skladac wniosek o warunki zabudowy?
    Na takie pytania najlepiej odpowie Ci właściwy położeniu działki urząd. Wprawdzie piszesz z Poznania, ale nie wiadomo gdzie leży działka. Jeśli podlegasz pod UM Poznań, to jeśli chodzi o pkt., proponuję wybrać sobie wstępnie projekt i z jego opisem wystąpić o WZ. Nie wiem jak jest w innych miastach, ale podejście UM w Poznaniu jest trochę dziwne, że składając wniosek o WZ, trzeba się "wylegitymować" projektem czy jego ogólnym szkicem. Ma to jednak tę zaletę, że o ile powinno być raczej na odwrót, to dostajesz niejako warunki pod Twój wybrany projekt.

    Cytat Napisał grinch Zobacz post
    3. Kiedy wnioskować o założenie liczników na przyłączach?
    Wtedy, kiedy uznasz, że będą Ci media potrzebne. Nie zapomnij uwzględnić inercji odpowiednich urzędów czy firm...

    Cytat Napisał grinch Zobacz post
    4. kiedy ubiegać sie o pozwolenie na rozpoczęcie budowy?
    Możesz zacząć już dziś... Co ci szkodzi. PNB jest ważne 3 lata.

  13. #33

    Domyślnie

    1 - tu odpowie urzad gminy badz powiatu - ale raczej musisz wnioskowac Ty - tamte warunki moga byc nieaktualne
    2 - najpierw warunki a do nich projekt adaptujesz
    4 - aby ubiegac sie o pozwolenie musisz miec WZ, projekt budynku, projekty przylaczy, akt wlasnosci gruntu i pare papierkow i zaswiadczen - w WA gminy badz powiatu wszystko Ci powiedza
    3 - na budowie prad i woda potrzebne, wiec przydalo by sie wnioskowac przed rozpoczeciem budowy, jednak aby liczniki zostaly zalozone musisz miec pozwolenie na budowe - tu pewny nie jestem wiec udaj sie do dostawcow wody i pradu i z nimi rozmawiaj - wodociagowcy moga zazyczyc sobie wykonania szamba przed zalozeniem licznika

  14. #34
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Jarek EM08
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Festung Posen
    Posty
    666
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    A od kiedy do WZ potrzeba aktu własności...? Przecież nie trzeba być właścicielem gruntu, a np. tylko potencjalnym kupcem, chcącym sprawdzić czy tam można w ogóle wybudować dom, a jeśli tak, to czy wydane warunki będą ew. przyszłemu inwestorowi odpowiadać...

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek EM08 Zobacz post
    A od kiedy do WZ potrzeba aktu własności...?
    od nigdy
    a gdzie tak napisane??

  16. #36
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Jarek EM08
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Festung Posen
    Posty
    666
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Sorry, coś za szybko cię przeczytałem...

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek EM08 Zobacz post
    Sorry, coś za szybko cię przeczytałem...
    ja sie nie gniewam

  18. #38
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ig0r

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Przasnysz
    Kod pocztowy
    06-300
    Posty
    3

    Domyślnie Budowa domu.

    Witam! Jaki materiał jest najlepszy do budowy domu?

  19. #39
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie


  20. #40
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ig0r

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Przasnysz
    Kod pocztowy
    06-300
    Posty
    3

    Domyślnie

    Beton komórkowy - co o nim sadzicie i jest dosyc dobry ?

Strona 2 z 24

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony