dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 53 z 161
Pokaż wyniki od 1.041 do 1.060 z 3205
  1. #1041
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lujski

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    479

    Domyślnie

    Witam, chcialbym zrobic wentylacje mchaniczna- rekuperator jakis niedrogi, bede mial ogrzewanie gazem, wylot pojdzie w scianie i wyjdzie na to ze nei ebde mial w dachu zadnego komina, ani komina wentulacyjengo, ale sie zastanawiam co z okapem w kuchni ??? - gdzie sa odprowadzane smrody z kuchni i któredy ???

  2. #1042
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał Indiana_ Zobacz post
    Swoją drogą, może taką opcję w cennik rzucić - tylko w rozwojowej wersji, jak obliczyć obliczyć wydajność wyciągu z kosza z założeniem obecności resztek surowego kurczaka po dwóch tygodniach

    No trzeba by chyba całą kuchnię i kosz rozdzielić na pół bo potrafi nieźle walić, chociaż jak ktoś wyrzuci resztki surowego mięsa to po 3 dniach nic nie pomoże


    "co z okapem w kuchni ??? - gdzie sa odprowadzane smrody z kuchni i któredy ?"

    Temat był wałkowany kilka razy, albo brak okapu albo taki pracujący w cyrkulacji czyli pochłaniacz .
    Ja okapu nie mam i nigdy go nie zamontuję .

    Tylko nie pisz że płytę gazową planujesz !?

  3. #1043
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lujski

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    479

    Domyślnie

    no jak bede mial gaz w domu to raczej tak ..

  4. #1044
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał lujski Zobacz post
    no jak bede mial gaz w domu to raczej tak ..
    Jeśli liczysz na oszczędności to wybij sobie z głowy płyte gazową .
    Po nadchodzących podwyżkach gazu i sprawności płyty gazowej przeciw indukcji będzie o wiele drożej .

  5. #1045
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lujski

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    479

    Domyślnie

    no to moze jeszcze wyjdzie ze prundem bedzie taniej niz gazem .... ?? ale jedynie I taryfa wchodzi w gre ...
    pragnolbym dodac ze podwyzki pradu tez sie szykuja ... i to spooore podobno ...

  6. #1046
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Ja mam indukcję, wcześniej zawsze była to płyta gazowa .
    Nigdy więcej gazu patrząc na koszty, utrzymanie czystości i funkcjonalność !

    Tyle w temacie bo tu o wentylacji ma być

  7. #1047
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lujski

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    479

    Domyślnie

    a sa jakies pochalaniacze wygladajace jak okapy - bo moja zona chce miec taki dluugi wiszacy

    hmmm, a z ta indukcja to pomysle ... jakbym zalozyl powietrzna pompe to moze calkowice zrezygnowac z gazu ... ,

  8. #1048

    Domyślnie

    Cytat Napisał lujski Zobacz post
    Witam, chcialbym zrobic wentylacje mchaniczna- rekuperator jakis niedrogi, bede mial ogrzewanie gazem, wylot pojdzie w scianie i wyjdzie na to ze nei ebde mial w dachu zadnego komina, ani komina wentulacyjengo, ale sie zastanawiam co z okapem w kuchni ??? - gdzie sa odprowadzane smrody z kuchni i któredy ???
    Pamiętaj o kominku odpowietrzającym do instalacji kanalizacyjnej.

    Cytat Napisał Piczman Zobacz post
    "co z okapem w kuchni ??? - gdzie sa odprowadzane smrody z kuchni i któredy ?"

    Temat był wałkowany kilka razy, albo brak okapu albo taki pracujący w cyrkulacji czyli pochłaniacz .
    Ja okapu nie mam i nigdy go nie zamontuję .
    Ja wybrałem trzecią drogę. Okap podpięty do rekuperatora + filtr na tym kanale. Sam jestem ciekaw jak to będzie działało? Oczywiście liczę się ze stosunkowo częstą wymianą tego filtra.

  9. #1049
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelpiwowarczyk Zobacz post
    Pamiętaj o kominku odpowietrzającym do instalacji kanalizacyjnej.

    Ja wybrałem trzecią drogę. Okap podpięty do rekuperatora + filtr na tym kanale. Sam jestem ciekaw jak to będzie działało? Oczywiście liczę się ze stosunkowo częstą wymianą tego filtra.
    Okap bez wentylatora wbudowanego który wykorzystuje wentylator w reku???

  10. #1050

    Domyślnie

    niezbyt często będziesz zmieniał
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  11. #1051
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lujski

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    479

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelpiwowarczyk Zobacz post
    Pamiętaj o kominku odpowietrzającym do instalacji kanalizacyjnej.
    hmmm w tym "domeczku" co teraz mieszkam zrobilem tak, ze dziura w ktorej jest rura od pralki nie jest zabudowana, tylko rura wlozona do dziury i tyle i to jest moje odpowietrzenie

  12. #1052

    Domyślnie

    Cytat Napisał kangaxx Zobacz post
    niezbyt często będziesz zmieniał
    Które rozwiązanie polecasz odnośnie okapu i wentylacji mechaniczne?

  13. #1053

    Domyślnie

    polecam wpięcie okapu do wm, najlepiej okap bez turbiny a zamiast niej wstawić wentyl kanałowy, spiąć go ze sterownikiem centrali by po włączeniu okapu centrala wskakiwała na max a po wyłączeniu powracała do ustawionego programu, alu filtr w okapie poradzi sobie z tłuszczami, reszta siadzie na łopatkach wentyla, wentyl za 50 złotych więc ewentualna wymiana po kilku latach nie rujnuje kieszeni, kanał pozostaje czysty
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  14. #1054
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    michal_ludwin

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    188

    Domyślnie

    ja mam taką refleksję na temat wpinania okapu kuchennego do wentylacji mechanicznej:

    za gaz do kuchenki - gotowanie obiadu codziennie dla 4 osobowej rodziny - płacimy ok 25 PLN miesięcznie
    Ta mała kwota pokazuje, że tak naprawdę gotowanie nie wyzwala gigantycznych ilości energii.
    Czy warto ryzykować zabrudzenie instalacji tłuszczem - trudnym do usunięcia - dla uzyskania nieznacznych ilości ciepła ?

    Cześć z tego ciepła i tak odzyskamy przez anemostat wywiewny w kuchni.

  15. #1055

    Domyślnie

    kanał pozostaje czysty
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  16. #1056
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    W drodze wielu dyskusji ustalono, ze optymalnie jest, jak "okap robi swoje".
    Wyłapuje tłuszcze i aromaty.
    Jest kompletnie PRZEŹROCZYSTY dla pary wodnej (to kwestia ciepła właściwego wody i tłuszczów).
    Okap "z kuchni do kuchni" a kuchnia wentylowana, jak należy.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  17. #1057

    Domyślnie

    Adam, czy dobrze rozumiem "okap z kuchni do kuchni" czyli najlepsze rozwiązanie jest gdy aromaty i tłuszczy wyłapuje pochłaniacz - a kuchnia wentylowana jest przez wyciag WM? Wtedy nie ma problemu z okapem czy go włączyć do systemu WM czy tez zrobic wyrzut na zewnątrz - sprzeczne z ideą WM.

    Planuje zrobić w kuchni pochłaniacz i jednoczesnie zamurować przejscie przez strop, które pierwotnie miało być do okapu z wyrzutnią ścienną. Jak zamuruje nie bedzie odwrotu - stad pytanie.

  18. #1058
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Myślę że większość pytań wiąże się z tym że okap w domu kiepsko czy też okresowo wentylowanym jest często zbawieniem .
    Potrzeba jego stosowania zmienia się diametralnie gdy dom wentylowany jest mechanicznie czyli ciągle i wydajnie .

    Okap na zewnątrz to kolejna niepotrzebna nikomu dziura w szczelnym z założenia budynku .
    Okap rozbebeszony z wentylatora wpięty do WM to jego bardzo słaba wydajność ( w funkcji okapu) a w dodatku niewiele zmienia w stosunku do jego braku .
    Okap w funkcji pochłaniacza to to o co nam wszystkim chodzi .

    Kwestia fantazji i portfela do rodzaju filtrów .

    PS. Się wypowiedział ten co okapu nie ma

  19. #1059

    Domyślnie

    mam pytanie czy można wywiew w kuchni zainstalować pionowo na ścianie pod sufitem.. akurat tak się składa że byłby to chyba najbardziej wygodny sposób montażu. bo jesli nie to musiałbym kombinować coś z sufitem podwieszanym

  20. #1060
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Zarówno nawiew i wywiew można montować na ścianie, z tym że wtedy kratka ścienna będzie bardziej odpowiednia od anemostatu sufitowego .
    Są kratki z łącznikami lub bez . Zastosowanie jednej lub drugiej w zależności od sytuacji i rodzaju instalacji .

Strona 53 z 161

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony