dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 161
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 3205
  1. #201
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    Niezupełnie tak!

    Kombinacje przy podłodze są mało twórcze. Tam raczej zasysa zamiast wywiewać.
    Przy suficie są największe siły (wyporu) i największe problemy (i straty).

    Nie widziałem i nie spotkałem się z klejeniem tego.

    NIE SPOTKAŁEM dobrego rozwiązania tego problemu.

    Jest tylko "ale wszyscy tak robią!"
    Wiem. Ale poprawnie to to nie jest! To sito i tyle!

    Tu by się naprawdę dobry pomysł przydał!
    Adam M.

  2. #202
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    A jakby tak uszczelnaić te wkręty przy stropie drewnianym?

    Teoretycznie można najpierw zrobić szkielet sufitu, przykleić do tego folię od spodu, przykręcić płyty. Potem wyleźć na strych, uszczelnić czymś te wkręty od góry (zalać lub zasmarować jakiś silikonem czy coś w tym stylu) i dopiero na tym układać wełnę...

    Tylko, że to strasznie upierdliwe by było...

  3. #203

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk
    Niezupełnie tak!

    Kombinacje przy podłodze są mało twórcze. Tam raczej zasysa zamiast wywiewać.
    Przy suficie są największe siły (wyporu) i największe problemy (i straty).

    Nie widziałem i nie spotkałem się z klejeniem tego.

    NIE SPOTKAŁEM dobrego rozwiązania tego problemu.

    Jest tylko "ale wszyscy tak robią!"
    Wiem. Ale poprawnie to to nie jest! To sito i tyle!

    Tu by się naprawdę dobry pomysł przydał!
    Adam M.
    Adamie a jak, by tak od góry (np. przy podwieszanym suficie z płyt KG) zrobić natryski 2-4 cm. pianki PUR ?
    http://dakspur.com/19606.html
    A na to dopiero wełnę mineralną.
    Pianka szczelnie pokryłaby wszelkie dziurki i dziureczki, stanowiłaby też w miarę solidną zaporę dla powietrza.
    Co o tym sądzisz ?

    Pozdrawiam.
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  4. #204

    Domyślnie

    A nie prościej zrobić jak wszyscy a potem wentylator gromnica i silikon?

  5. #205

    Domyślnie

    No chyba nie prościej.
    Bo mnie to, by się jeszcze miotła przydała.
    Taka latająca.
    Cobym mógł się dostać do tych płyt KG od góry.

    pzdr
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  6. #206
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    Natrysk pianką PUR to rewelacyjnie dobre rozwiązanie, zle ma malutką wadę...
    Każą za to płacić i to dość sporo!
    Idealnie by było zrobić natrysk potrzebnej grubości i zapomnieć o wełnie, która jest zdecydowanie mniej doskonała.
    Ale to trzeba dobrze policzyć (w sensie kosztu).

    Piankę natryskuje się pistoletem pod ciśnieniem blisko 100at. Do tego grzanym pistoletem do około 50stC.
    Taki pistolet kosztuje naprawdę sporo. Dlatego nie każdy to robi a jak robi to musi sporo skasować.

    Łażenie po tej konstrukcji z silikonem jest niewykonalne.
    Trzeba by samą tę konstrukcję zmienić na coś innego.
    Tylko na co?

    Można sobie pięterko zbudować z kartonu na opakowania klejonego klejem biurowym białym i natrysnąć "z tamtej strony" grubo piankę i będzie bardzo poprawnie. Taniej nie będzie.
    Adam M.

  7. #207

    Domyślnie

    A jakby tak zrobić ruszt drewniany na to od dołu folia. I teraz przykręcamy płyty poprzez cienkie paski styropianu. Ten styropian ciut będzie amortyzował więc połączenie w okolicach wkrętów powinien uszczelnić.

  8. #208
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie


    Co mam tu powiedzieć?
    Obiektywnie to by było:
    Spróbuj. Potem, za jakie 2 lata, opisz nam czy się udało, czy pomysł jest do du...

    To cały czas takie domowe dłubanie.
    Przydałoby się dobre rozwiązanie systemowe, ale go nie znam...
    Adam M.

  9. #209

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk
    Natrysk pianką PUR to rewelacyjnie dobre rozwiązanie, zle ma malutką wadę...
    Każą za to płacić i to dość sporo!
    Idealnie by było zrobić natrysk potrzebnej grubości i zapomnieć o wełnie, która jest zdecydowanie mniej doskonała.
    Ale to trzeba dobrze policzyć (w sensie kosztu).


    Adam M.
    Czyli tak: idea bardzo dobra, tyle tylko, że kosztowna.
    Po rozmowach z jednym z dostawców ustaliłem, że warstwa 10 cm. = 20 EURO
    Czyli nonsens finansowy.
    Ale jakby tak dać 2 cm.= 4 EURO = 18 zł. * 140 m.kw. = 2600 zł
    A chyba mógłbym sobie darować folię paroizolacyjną, która też kosztuje.
    Na to wełna - w stosownej grubości i cacy.
    Będzie dobrze ?

    Pozdrawiam.
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  10. #210
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    phans

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Skąd
    mazowieckie ok. Żyrardowa
    Posty
    677

    Domyślnie

    Następny powód (słaba szczelność) aby nie budować domu z użytkowym poddaszem

  11. #211

    Domyślnie

    Cytat Napisał phans
    Następny powód (słaba szczelność) aby nie budować domu z użytkowym poddaszem
    No najlepiej to dom parterowy bez poddasza, ale ze stropem betonowym - z tego co zrozumiałem, na temat wentylacji, a czym prawi Adam.

    Ja to się u siebie zastanawiam nad jeszcze jednym rozwiązaniem tego problemu. Zbudować quasi strop ze styropianu Sukiennika. Połączenia skleić, całość zarzucić gipsem na siatce. Od góry dołożyć styro lub wełnę.
    Tyle, że ja mam dość specyficzną sytuację.

    pzdr
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  12. #212
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    "Ale jakby tak dać 2 cm.= 4 EURO = 18 zł. * 140 m.kw. = 2600 zł "



    Tylko, że to z pistoletu...
    Mniej jak 4cm na jednej warstwie się nie da...
    Po prostu. Nie zrobisz 2cm...
    Adam M.

  13. #213
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    W rzeczywistości to sito nie jest takie gęste, w końcu "dziurawimy" nie wkrętami do płyt, tylko montując ruszt na którym dopiero są płyty. Tych mocowań jest przecież dużo mniej. Może pomysł z jakimś silikonem lub kawałkami folii, którymi oklei się mocowanie rusztu nie jest najgorszy...
    Całość będzie nakryta płytami, więc o estetyce wykonania można na chwilę zapomnieć... nie będzie tego widać....

  14. #214
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    Tak, ale....
    Ty weźmiesz odpowiedzialność za to co jest stawiane, a ja tylko na tym "co się udało" zrobię reku....
    W zakresie w jakim "się udało"...
    Zgoda?
    Adam M.

  15. #215
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    ano.....
    Szukam dalej

  16. #216

    Domyślnie Szczelność

    A dlaczego dom musi mieć spadzisty dach, płyty g-k, drewniany strop..... Nie musi. Budując domy o nowoczesnych bryłach skorzystamy i na szczelności i na różnorodności zabudowy. Pomyślcie o płaskich dachach, a to, co byście wydali na dachówkę, spożytkujcie na lane stropy, szczelne rozwiązania i wentylację mechaniczną z reku. Często, żeby coś ulepszyć trzeba zmienić paradygmat lub jak to mówią nasi obecni pracodawcy "get out of box"

  17. #217

    Domyślnie Re: Szczelność

    Cytat Napisał reamer
    A dlaczego dom musi mieć spadzisty dach, płyty g-k, drewniany strop..... Nie musi. Budując domy o nowoczesnych bryłach skorzystamy i na szczelności i na różnorodności zabudowy. Pomyślcie o płaskich dachach, a to, co byście wydali na dachówkę, spożytkujcie na lane stropy, szczelne rozwiązania i wentylację mechaniczną z reku. Często, żeby coś ulepszyć trzeba zmienić paradygmat lub jak to mówią nasi obecni pracodawcy "get out of box"
    Bo taka jest decyzja o warunkach zabudowy ( lub plan zagosp. przestrzennego).
    U nas dach musi mieć od 33 do 45 stopni i dom ma być z poddaszem użytkowym. Wiem o wielu takich przypadkach.
    Pozdrawiam wszystkich, Basia

  18. #218

    Domyślnie

    ostatnio gdzies uslyszalem ze przy ogrzewaniu podlogowym nawiewy od wentylacji mechanicznej powinny byc nisko, jak to jest?

  19. #219
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Renixx1

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Mam problem. Za miesiąc zaczynamy budowę domu, głównie parterowego, z małym piętrem, w sumie ok. 300 m. Dom będzie z silki, sciany trojwarstwowe izolowane wełną mineralną. Do tego dobre drewniane okna. Zależy mi bardzo na komforcie, który daje wentylacja mechaniczna, chciałabym również założyć rekuperator. Konczymy juz projekt wnętrz - instalacji elektrycznej, ogrzewania i wentylacji. O dziwo, jesli chodzi o tę ostatnią, fachowiec stwierdził, że nie da się jej zastosować, bo brak miejsca na kanały i 'gabarytowe urządzenia'. No ręce mi opadły. Czy to możliwe? Parter ma ponad 200 metrów, góra ok. 60, więc większość domu ma miejsce na kanały między sufitem ,a dachem. Są również 2 pomieszczenia gospodarcze, w których rekuperator może się znaleźć. Czy to urządzenie jest takie wielkie, że w 300 metrowym domu sie nie zmiesci? Zmieniac wykonawcę? Drązyć temat? Do mojej architekt wnętzr nie mam zaufania, jesli chodzi o reku, bo ona chyba niezbyt kumata i powtarza teksty swoich fachowców. Pomóżcie, co robić? I jaka firme w razie czego wynajac, zeby nie ryzykowac wtopy...

  20. #220

    Domyślnie

    Cytat Napisał Renixx1
    Mam problem. Za miesiąc zaczynamy budowę domu, głównie parterowego, z małym piętrem, w sumie ok. 300 m. Dom będzie z silki, sciany trojwarstwowe izolowane wełną mineralną. Do tego dobre drewniane okna. Zależy mi bardzo na komforcie, który daje wentylacja mechaniczna, chciałabym również założyć rekuperator. Konczymy juz projekt wnętrz - instalacji elektrycznej, ogrzewania i wentylacji. O dziwo, jesli chodzi o tę ostatnią, fachowiec stwierdził, że nie da się jej zastosować, bo brak miejsca na kanały i 'gabarytowe urządzenia'. No ręce mi opadły. Czy to możliwe? Parter ma ponad 200 metrów, góra ok. 60, więc większość domu ma miejsce na kanały między sufitem ,a dachem. Są również 2 pomieszczenia gospodarcze, w których rekuperator może się znaleźć. Czy to urządzenie jest takie wielkie, że w 300 metrowym domu sie nie zmiesci? Zmieniac wykonawcę? Drązyć temat? Do mojej architekt wnętzr nie mam zaufania, jesli chodzi o reku, bo ona chyba niezbyt kumata i powtarza teksty swoich fachowców. Pomóżcie, co robić? I jaka firme w razie czego wynajac, zeby nie ryzykowac wtopy...
    coś Ci projektantka kit wciska (z tego co piszesz, to raczej nie wie co to rekuperator). Jeżeli zaprojektowała chatę bez reku, to zapewne są kanały wentylacyjne - wg wymogów w każdym pomieszczeniu jeden. W ostateczności te kanały z powodzeniem można wykorzystać do rekuperatora. Ale na etapie projektu o wiele prościej zaprojektować instalację pod reku = duśe oszczędności, bo nie trzeba budować tylu kominów...

Strona 11 z 161

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony