dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 148 z 161
Pokaż wyniki od 2.941 do 2.960 z 3205
  1. #2941
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Nie wątpliwie zły,niedokładny i nie nadający się do mierzenia niczego .Nie mniej na dworze pokazuje tyle ile twierdzą,że na dworze jest.

  2. #2942
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Auraton ZG116 i pożyczony Extech CO210. Obydwa podają to samo +/- 50ppm.

  3. #2943

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Skąd Pan wie, że to nie marketing?
    Tak samo można by napisać w ogóle o rekuperacji, że to marketing, no bo skąd mamy wiedzieć że nie?

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Leci na zewnątrz jak nie ma mrozu - jak jest mróz - to jak poleci? Szanowny Panie - podczas mrozu z rekuperatora leci dziennie 10 litrów wody. Gdzie przy mrozach ta woda jest u Pana odprowadzana?
    Dlaczego w mrozy miałby nie lecieć ?
    Proszę poczekać na mrozy (tak z -10 C) wyłączyć wentylację np. w łazience naparować tam ile wlezie tak żeby aż była mgła , a następnie otworzyć okno na oścież.
    Nie wyleci?
    owszem na zimnej szybie okna się wykropi dużo, ale większość wyleci otworem okiennym.
    Robiłem tak u siebie parę razy z zimę. Efekty ciekawe Para wiruje we wszystkie strony z zewnątrz i na zewnątrz, aż po około 5 minutach znika.
    "para nasycona" ?

    http://ifd.fuw.edu.pl/fizyka/zapytaj...w-czasie-mrozu

  4. #2944
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał MasterCheat Zobacz post
    Tak samo można by napisać w ogóle o rekuperacji, że to marketing, no bo skąd mamy wiedzieć że nie?



    Dlaczego w mrozy miałby nie lecieć ?
    Proszę poczekać na mrozy (tak z -10 C) wyłączyć wentylację np. w łazience naparować tam ile wlezie tak żeby aż była mgła , a następnie otworzyć okno na oścież.
    Nie wyleci?
    owszem na zimnej szybie okna się wykropi dużo, ale większość wyleci otworem okiennym.
    Robiłem tak u siebie parę razy z zimę. Efekty ciekawe Para wiruje we wszystkie strony z zewnątrz i na zewnątrz, aż po około 5 minutach znika.
    "para nasycona" ?

    http://ifd.fuw.edu.pl/fizyka/zapytaj...w-czasie-mrozu
    Chyba szkoda tłumaczyć... Ma Pan 100% racji - gdy ktoś zamontuje rekuperator do współpracy z pompą ciepła ( papierowy wymiennik z powrotem wilgoci) bez w/w pompy ciepła, to wystarczy zimą wietrzyć i po problemie z wilgocią. Pozdrawiam.

  5. #2945

    Domyślnie

    Cytat Napisał MasterCheat Zobacz post
    Tak samo można by napisać w ogóle o rekuperacji, że to marketing, no bo skąd mamy wiedzieć że nie?



    Dlaczego w mrozy miałby nie lecieć ?
    Proszę poczekać na mrozy (tak z -10 C) wyłączyć wentylację np. w łazience naparować tam ile wlezie tak żeby aż była mgła , a następnie otworzyć okno na oścież.
    Nie wyleci?
    owszem na zimnej szybie okna się wykropi dużo, ale większość wyleci otworem okiennym.
    Robiłem tak u siebie parę razy z zimę. Efekty ciekawe Para wiruje we wszystkie strony z zewnątrz i na zewnątrz, aż po około 5 minutach znika.
    "para nasycona" ?

    http://ifd.fuw.edu.pl/fizyka/zapytaj...w-czasie-mrozu

    To jest coś innego. Masz w łazience wilgotność 100%. Jak otworzysz przy tym okno, zalewasz pomieszczenie diabelnie suchym i zimnym powietrzem, które po prostu miesza się z bardzo wilgotnym i gorącym, do tego momentalnie się ogrzewa. Sam proces mieszania jest spektakularny, ale tuż po nim para znika, woda z kafelków w łazience też, prawda?

  6. #2946

    Domyślnie

    Dokładnie znika, w szczególności widać po lustrze, które odparowuje.

    Piszesz że "zalewasz pomieszczenie diabelnie suchym i zimnym powietrzem" ale czy w drugą stroną (na zewnątrz) nie zachodzi ten sam proces w druga stronę?
    Czyli wylewam diabelnie mokre i ciepłe powietrze na zewnątrz" ?
    jeśli nie ma różnicy ciśnień na zewnątrz i wewnątrz to ani powietrza wewnątrz nie przybędzie ani nie ubędzie. Zostanie wymienione. A gdzie wilgoć? Wyleci na zewnątrz razem z wymienionym powietrzem.

    A w reku na wylocie mamy jeszcze wiatrak, który to powietrze pcha. To co z tego powietrza się skropli na wymienniku aluminiowym to trzeba gdzieś odprowadzić bo będzie kapało. To co na wymienniku papierowym się skropli to wsiąknie w niego. a że z drugie strony dmucha zimne i suche go suszy zabierając tą wodę.
    Ja tak to widzę.

  7. #2947

    Domyślnie

    Różnica ciśnień jest! Zobacz że zimą okna "sprężynują" a latem odwrotnie. U mnie w grawitacji po takim otwarciu okna wentylacja dostaje takiego cugu, że nawet zakurzona kratka jej nie zatrzyma, więc u mnie tylko wpada.

  8. #2948

    Domyślnie

    Wpada oknem wypada kratką... robi sie cug. Bo masz wentylacje.
    A ja mowie o pomieszczeniu bez wentylacji.

    Ps. Dzisaj mnie naszło na sprawdzenie czujnika czadu ktory nabylem w bierd... za okolo 70 zl

    Chcialem sprawdzic czy w ogole dziala, bo odkad go kupilem to stoi sobie grzecznie na puleczce i pokazuje 0.

    Wzilem go na dwor i podstawilem pod rure wydechowa samochodu. W momencie zaczął pokazywac wartosci. Najpierw niesmialo 40-50 a po kilkunastu sekundach doszlo do 350 i zaczął wyć.
    Wniosek - dziala

  9. #2949
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Po co taki czujnik?

  10. #2950
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    a po co używa się takich czujników?

  11. #2951
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    a po co używa się takich czujników?
    Po pierwsze skąd czad w XXI wieku. Po drugie - bandytyzmem polecanie czujnika - np. za antyradar jest się karanym. Wentylacja jest zgodna z prawem nie czujnik!

  12. #2952
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Po pierwsze skąd czad w XXI wieku. Po drugie - bandytyzmem polecanie czujnika - np. za antyradar jest się karanym. Wentylacja jest zgodna z prawem nie czujnik!
    przepraszam bardzo za kolokwializm bo Pańskie inne posty o wentylacji czasem coś wnoszą do tematu ale tu to pierd.lisz Pan jak potłuczony..

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Koło gazu, kominka, żeby się nie zaczadzić. Ale z auta wydobywa się CO? Co to za złom? No i ten czujnik co działa dopiero jak pacjent zaczadzony?
    Ty też.. poczytaj trochę, niby proffessore a takie gupoty pisze
    czujnik się włączy zanim cokolwiek złego się stanie..

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    a po co używa się takich czujników?
    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Po co taki czujnik?
    ano po to żeby wykryć wzrastajce stężenie CO (tlenku węgla, czadu) nie CO2 w powitrzu, ten gaz jest bezwonny i bezbarwny..
    co roku kilkaset osób ląduje w piasku albo w szpitalach zatrutych czadem.. ja pier... co za ignorancja..
    gdyby nie taki czujnki moja osobista żona być może też już by nie żyła.. Panie B. pańskie teorie są może i prawdziwe ale zadzwoń pan do straży pozarnej i pogadaj na temat bezsensowności montażu takich czujek to moze pana zaproszą jak będą wynosić kolejnych nieszczęśników w czarnych workach to się pan przekonasz...
    Ostatnio edytowane przez _artur_ ; 17-02-2014 o 20:18
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  13. #2953
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    dobra, teraz na spokojnie o moim przypadku.. w mieszkaniu gdzie teraz mieszkam (ostatnie piętro, czteropiętrowy blok) tzw. cug czy ciąg w łazience mocny jak cholera.. piecyk gazowy.. i jak jest mglisto i powietrze jest ciężkie albo jakiś wiatr konkretny wieje to robi sie ciąg wsteczny.. i taki czujnik pokazuje że wzrasta stężenie.. przy 350ppm jest szansa wywyetrzyć i nic się nie dzieje.. u mnie żona myła głowę, wystarczyło żeby ponad 800 ppm nabiło w 2 minuty może.. im szybciej rośnie tym szybciej wyje.. włączył się po minucie niecałej.. żona się wyprostowała i juz miała zawroty głowy, dzieci przeszkolone, od razu balkon na oścież, drzwi na klatkę też.. żona ledwo wyszła z łazienki.. i tak powtarza sie ze 2-3 razy w roku (że coś pokazuje - przy czym są to o wiele niższe stężenia).. czad jest produktem spalania i zawsze może się pojawić, przy gazie, węglu a zwłaszcza kominku.. a działa tak że uśniemy i się nie obudzimy, w wannie, łóżku czy przed TV.. wentylacja w łazience działa, nie jest zatkana itp.
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  14. #2954
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Dokąd będzie się pisało, że czujnik zamiast wentylacji - to będą ofiary czadu.

  15. #2955

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Dokąd będzie się pisało, że czujnik zamiast wentylacji - to będą ofiary czadu.
    Bo mechaniczna jest niezawodna wg niektórych...
    I już mieszkamy !

  16. #2956

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Po co taki czujnik?
    Zeby zona spokojnie spala jak sie kominku pali...?

    Jak np. W nocy pradu braknie i wentylacja sie wylaczy?

    Zebym ja spal spokojnie ze.zonie i dzieciakom nic sie nie stanie w razie w. ?

    Niby wszystko zbudiwane tak jak ma byc kominek dostaje powietrze z zewnątrz. Jest szczelny. Jest wentylacja.mechaniczna. ale jednak samopoczucie lepsze jek wiem ze jest cos co w.razie.w mnie obudzi....

    Sory ale wg mnie to 70 zl to jedna z najlepszych inwestycji w.ciagu budowy.

  17. #2957
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Jak np. W nocy pradu braknie i wentylacja sie wylaczy?
    To się "włączy" wentylacja naturalna.
    Wentylacja naturalna jest podciśnieniowa, więc przy kominku to raczej nieporozumienie!

  18. #2958
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał compi Zobacz post
    Bo mechaniczna jest niezawodna wg niektórych...
    Wentylacja "grawitacyjna" prawidłowo zrobiona działa prawidłowo 3% czasu. Jest przeważnie za mała lub wcale a rzadziej za silna.

  19. #2959

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    To się "włączy" wentylacja naturalna.
    Wentylacja naturalna jest podciśnieniowa, więc przy kominku to raczej nieporozumienie!
    Co to znaczy włączy sie?

    Proszę doprecyzować.

    Zamkniete okna.same sie rozszczelnią czy Szanowny Pan do mnie przyjedzie i rozszczelni?
    Ostatnio edytowane przez MasterCheat ; 17-02-2014 o 22:10

  20. #2960

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Koło gazu, kominka, żeby się nie zaczadzić. Ale z auta wydobywa się CO? Co to za złom? No i ten czujnik co działa dopiero jak pacjent zaczadzony?
    W sprawie tego co.wydobywa sie z rury wydechowej samochodu odsyłam do wójka Google.!
    A ze autko akurat jest leciwe (97r) to inna sprawa...

Strona 148 z 161

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony