Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
Akurat tę proporcję 90:10% tak rzuciłem na wyczucie (oraz przykładowe zdławienie takiego układu przepustnicą na fi200 za trójnikiem do 60:40%). Bardziej chodziło mi o to że w obu przypadkach (z przepustnicą czy bez) odwracając ciąg spodziewam się podobnych wymian na obu końcach (tylko kierunek przeciwny, z<>do reku).
odwracając ciąg nie uzyskasz tych samych przepływów
Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
aby tak było należałoby wręcz przepustnicę dać na kanale 100 zamiast na 200. I to mi za diabła nie pasuje
nic na to nie poradzę
Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
Jak pamiętam w wielu szkicach projektów w tym i podobnych wątkach ludziska pokazywali umiarkowanie (moim zdaniem) dopracowane projekty, raczej robione b. na wyczucie. Tubylcy komentowali, m.in. (u)znany AdamMK, i nie przypominam sobie takich "cudów", schamat dla naw. i wyw. kojarzę ten sam, również nikt się chyba nie skarżył że niezadowolony z działania po wykonaniu.
te rysunki to tylko bieg kanałów i jakaś idea, tak wiec i odpowiedź ideowa, kwestii umiejscowienia przepustnic zdaje się nie było, jesli idzie o projekty wykonywane przez uprawnionych to wybacz ale mam swoje zdanie, widziałem sporo z wielkimi pieczątkami a wbrew przepisom, nawet tu z forum z rok temu jakas dziewczyna mi podesłała "dzieło" na którym wm z rekuperacją zmieszana była z nawiewnikami w oknach i taki wynalazca podpisał sie imieniem i nazwiskiem, inna sprawa ze uprawnień przez takie coś nie ma szans stracić