dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 161
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 3205
  1. #221
    Gosc_gość
    Guest
    Gosc_gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Renixx1
    Mam problem. Za miesiąc zaczynamy budowę domu, głównie parterowego, z małym piętrem, w sumie ok. 300 m. Dom będzie z silki, sciany trojwarstwowe izolowane wełną mineralną. Do tego dobre drewniane okna. Zależy mi bardzo na komforcie, który daje wentylacja mechaniczna, chciałabym również założyć rekuperator. Konczymy juz projekt wnętrz - instalacji elektrycznej, ogrzewania i wentylacji. O dziwo, jesli chodzi o tę ostatnią, fachowiec stwierdził, że nie da się jej zastosować, bo brak miejsca na kanały i 'gabarytowe urządzenia'. No ręce mi opadły. Czy to możliwe? Parter ma ponad 200 metrów, góra ok. 60, więc większość domu ma miejsce na kanały między sufitem ,a dachem. Są również 2 pomieszczenia gospodarcze, w których rekuperator może się znaleźć. Czy to urządzenie jest takie wielkie, że w 300 metrowym domu sie nie zmiesci? Zmieniac wykonawcę? Drązyć temat? Do mojej architekt wnętzr nie mam zaufania, jesli chodzi o reku, bo ona chyba niezbyt kumata i powtarza teksty swoich fachowców. Pomóżcie, co robić? I jaka firme w razie czego wynajac, zeby nie ryzykowac wtopy...
    TAK i to koniecznie
    Nie ma domu, w którym nie da się zrobić wentylacji, chyba że szklany

    Podaj jaki region to wtedy pewno dostaniesz namiary na wykonawców.

  2. #222

    Domyślnie

    Cytat Napisał Renixx1
    Dom będzie z silki, sciany trojwarstwowe izolowane wełną mineralną.
    Ile tej wełny będzie?

  3. #223
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Renixx1

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dom pod Warszawą. Oczywiście w projekcie domu są kanały wentylacyjne i kominy, ale trzeba teraz wykonac projekt instalacji, uwzgledniajac reku, wtedy wlasnie mozna zmniejszyc ilosc kominow i przewidziec, ktoredy puscic przewody, gdzie umiescic reku. Warstwa welny - 12cm.

  4. #224
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    phans

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Skąd
    mazowieckie ok. Żyrardowa
    Posty
    677

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś
    Ja to się u siebie zastanawiam nad jeszcze jednym rozwiązaniem tego problemu. Zbudować quasi strop ze styropianu Sukiennika. Połączenia skleić, całość zarzucić gipsem na siatce. Od góry dołożyć styro lub wełnę.
    Co myślisz Adam o zastosowaniu styropianu zamiast wełny na poddasze? Podobno styropian dawany na krokwie i pod krokwie daje dużą szczelność dachu? Czy ktoś już robił to co proponuje Prostaś czyli styropian pod krokwiami zarzucić gipsem na siatce? Wtedy chyba nie trzeba płyt GK?

  5. #225
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że styropian jest tu "trudniejszy" w obróbce.
    Chyba by było lepiej, jak starannie wykonane.
    Płaszczyzna by była, pomalować się da, nie odleci...
    Pomysł chyba dobry...
    Adam M.

  6. #226
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    phans

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Skąd
    mazowieckie ok. Żyrardowa
    Posty
    677

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk
    Pomysł chyba dobry...
    Odn. zastosowania styropianu do ocieplenia dachu to stosowane jest to w projektach biura Lipińscy. W domach energooszczędnych czyli nie pasywnych dają styropian między i pod krokwie.

  7. #227
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Renixx1

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam ponownie. Odbyłam owocną rozmowę z wykonawcą wentylacji. Po pierwsze przyszedł na spotkanie bez rysunków itp., bo zapomniał. Po drugie stwierdził, że dla naszego domu rekuperacji nie da się założyć, bo nie ma odpowiednio dużego pomieszczenia. Powiedział, że centrala wentylacyjna z rekuperatorem ma wymiar 4 na 2 metry , a on potrzebuje jeszcze metr z kazdej strony na dojscie kanałów. Czy mam w takim razie postawić 30 mtrowy salon dla rekuperatora, do tego jeszcze może LCD na scianie, zeby sie reku nie nudził? Pan stwierdził, że moze to zamontowac, jak dobuduje specjalne pomieszczenie do domu. Powiedzial tez, ze powinnam zalozyc klimatyzacje za 10 tys euro, bo mam duzo okien i bedzie za goraco. Rece mi opadly...

  8. #228
    Gosc_gość
    Guest
    Gosc_gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Renixx1
    Witam ponownie. Odbyłam owocną rozmowę z wykonawcą wentylacji. Po pierwsze przyszedł na spotkanie bez rysunków itp., bo zapomniał. Po drugie stwierdził, że dla naszego domu rekuperacji nie da się założyć, bo nie ma odpowiednio dużego pomieszczenia. Powiedział, że centrala wentylacyjna z rekuperatorem ma wymiar 4 na 2 metry , a on potrzebuje jeszcze metr z kazdej strony na dojscie kanałów. Czy mam w takim razie postawić 30 mtrowy salon dla rekuperatora, do tego jeszcze może LCD na scianie, zeby sie reku nie nudził? Pan stwierdził, że moze to zamontowac, jak dobuduje specjalne pomieszczenie do domu. Powiedzial tez, ze powinnam zalozyc klimatyzacje za 10 tys euro, bo mam duzo okien i bedzie za goraco. Rece mi opadly...
    Napisz z jakiego regionu Polski jesteś, to Ci ktoś doradzi konkretnego wykonawcę od reku.
    A tego wróżbitę sobie odpuść.

  9. #229
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ka_em
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    1.016

    Domyślnie

    Witam,

    Bardzo dziękuje za tak ciekawy bardzo dobrze wytłumaczony temat jakim jest wentylacja.
    Nawet ja, blondynak i humanistka zrozumiałam wiele niuansów ze świata wentylacji.

    Do rzeczy.
    W naszym domu zamierzamy zainstalować wentylację mechaniczną z reku ( a propo dopieru tutaj dowiedziałam się, ze można zrobić tą wentylacja nawet bez rekuperatora).

    Pytanie dotyczy kosztów.
    Pewien (znajomy)instalator wycenił nam reku firmy Viessman Vitovent + wszystko co do tego potrzeba + robociznę za 20 tys.

    Moje pytanie brzmi: Czy wg was jes suma akceptowalna czy można zrobić to taniej.

    Zaznacze tylko, że nie chcę mieć gorzej i taniej
    Chodzi mi o to, że zalezy mi na dobrym, cichym reku a zupełnie nie orientuję się jakie są ceny takich urzadzeń.
    NIe powiem, sa to niemałe pieniądze ale jeśli dzięki temu będę miała bardzo dobrą wentylację i reku to będe wiedzieć, ze warto.

  10. #230
    Gosc_gość
    Guest
    Gosc_gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał ka_em
    Witam,

    Bardzo dziękuje za tak ciekawy bardzo dobrze wytłumaczony temat jakim jest wentylacja.
    Nawet ja, blondynak i humanistka zrozumiałam wiele niuansów ze świata wentylacji.

    Do rzeczy.
    W naszym domu zamierzamy zainstalować wentylację mechaniczną z reku ( a propo dopieru tutaj dowiedziałam się, ze można zrobić tą wentylacja nawet bez rekuperatora).

    Pytanie dotyczy kosztów.
    Pewien (znajomy)instalator wycenił nam reku firmy Viessman Vitovent + wszystko co do tego potrzeba + robociznę za 20 tys.

    Moje pytanie brzmi: Czy wg was jes suma akceptowalna czy można zrobić to taniej.

    Zaznacze tylko, że nie chcę mieć gorzej i taniej
    Chodzi mi o to, że zalezy mi na dobrym, cichym reku a zupełnie nie orientuję się jakie są ceny takich urzadzeń.
    NIe powiem, sa to niemałe pieniądze ale jeśli dzięki temu będę miała bardzo dobrą wentylację i reku to będe wiedzieć, ze warto.
    Poszukaj wykonawcę, który Ci wyceni wentylacje na reku Brink Renovent HR - to jest dokładnie to samo - przepraszam znaczek inny
    i sporo tańsze.
    Mnie wyjdzie wentylacja 13,3tys z tym rekuperatorem.

  11. #231
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ka_em
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    1.016

    Domyślnie

    Dzieki za podpowiedź. Na pewno się rozejrzę.

  12. #232
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Pablo32

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam

    Jesteśmy prawie zdecydowani na zastosowanie wentylacji mechanicznej w domu, który będziemy budować. Aktualnie zastanawiamy się nad tym, czy i jakich zmian należałoby dokonać w projekcie, który przewidywał wentylację grawitacyjną.

    Ostatnio usłyszeliśmy następujące argumenty za pozostawieniem kanałów wentylacji grawitacyjnej (oczywiście zamykanych) przy jednoczesnym zastosowaniu wentylacji mechanicznej:
    "a co w przypadku dłuższego wyjazdu np. na dwa tygodnie, wentylatory mają zostać włączone ? Lepiej je wyłączyć i otworzyć kanały wentylacji grawitacyjnej na ten czas.”

    i kolejny :
    „ a co z wentylacją w przypadku przerw w dostawie prądu ? Przecież na wsi zdarza się to często.”

    Co Wy na to ???

  13. #233
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    "Co Wy na to ???"

    BYŁO!!!
    Zdania nie zmieniłem!

    NAPRAWDĘ chcesz zaoszczędzić przez te 2 tygodnie wakacji te 2zł 40groszy?!
    I dlatego te kominy po parę tysięcy sztuka postawisz?

    JA Ci się dziwię...
    Adam M.

  14. #234
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Pablo32

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam

    Moje pytanie nie oznacza, że jestem "za".

    Po prostu wolę sprawdzić wszystkie argumenty.
    Argument dotyczący dłuższego wyjazdu podany był raczej w kontekście użytkowania urządzeń elektrycznych niejako "bez nadzoru".

    Owszem były już informacje, że nie warto stawiać kominów wentylacyjnych. Natomiast nigdzie nie było wprost odpowiedzi co się dzieje w sytuacjach dłuższych przerw w zasilaniu.

    Pozdrawiam

  15. #235
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    Generalnie - nic!
    Nic złego. (jak chałupa dobrze zbudowana)
    ZAWSZE da się w niej jakie okno otworzyć.
    Tak szybko wodą nie naciągnie (mało kto o tym myśli i o to dba). To proces bardzo powolny.
    Jest jeszcze bardzo ograniczona wentylacja grawitacyjna tymi kanałami od mechanicznej (tak pokazuje mi doświadczenie w konkretnych realizacjach).
    Adam M.

  16. #236
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    katarzynap3

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    266
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie rekuperator

    Mam prośbę o opinie na temat rekuperatorów już funkcjonujących w domach. Jesteśmy przed wyborem instalacji wentylacji mechanicznej i dzięki tym uwagom na forum, już wiem, gdzie mogę "oszczędzić", ale centrala dobra by się przydała (w naszym projekcji przewidziany jest Dospel Economic 300 II water - czy macie jakieś opinie na jego temat?) POzdrawiam

  17. #237
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Pablo32

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dzięki Adamie za wyjaśnienie.

    Do rozstrzygnięcia pozostał mi jeszcze sposób realizacji tej wentylacji, czy zastosować wentylację tylko z GWC, czy też tylko z rekuperatorem, czy z rekuperatorem i GWC.

    Myślę, że w podjęciu tej decyzji pomogą mi opinie użytkowników na temat temeratur powietrza wprowadzanego do domu latem i zimą przy zastosowaniu jedynie GWC, o które pytam w innym wątku.

    Próbuję sobie to wszystko poukładać na tym etapie budowy, aby przewidzieć stosowne miejsce na zewnątrz i wewnątrz domu na poszczególne elementy składowe tego systemu.

    Pozdrawiam

  18. #238

    Domyślnie

    witam
    bardzo proszę o pomoc, bo mam chyba zaledwie parę dni, bo murarze już zaczęli mury stawiać i trzeba będzie potem kuć. Ja jestem zdecydowana na wentylację mechaniczną, ale przeciw mnie jest cała rodzina i pewnie mnie stłamszą, jeśli nie uda mi się znaleźć kogoś, kto już parę lat mieszka w domu z wentylacją mechaniczną i by zgodził się nam pokazać całość na "żywo". Mojego męża chyba inaczej nie przekonam
    byłabym również ogromie wdzięczna za pomoc w wyborze solidnej ekipy, która mogłaby nam to zaprojektowć i wykonać w okolicy Gorzowa

  19. #239

    Domyślnie

    Witam

    Ja też z Gorzowa i jak na razie mam jednego znajomego co ma dopiero kanały założone, także efektów działania szybko nie poznam, mogę zapytać o ekipę. Projekt mieli chyba razem z projektem domu - indywidualnym.

    Osobiście nie bardzo mi się widzi dawanie do wykonania projektu wentylacji mech. ani wykonania samej instalcji komuś z naszego terenu bo ogólnie nie ma za dużo u nas takich instalcji, nie słyszałem ani o profesjonalych-doświadczonych projektantach ani o ekipach co lata już to robią. Bezpieczniej chyba będzie zatrudnić kogoś z Poznania lub Szczecina.

    Albo projekt u jakiejś dobrej firmy a wykonanie własne - czyli dokładne.

  20. #240
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    " Mojego męża chyba inaczej nie przekonam "

    Łoj dziołcha!
    Chyć za jako nudelkula...

    Posadź chłopa przed kompem i niech czyta...
    Choćby to forum...
    Luksus mu przeszkadza?

    Adam M.

Strona 12 z 161

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony