dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 151 z 161
Pokaż wyniki od 3.001 do 3.020 z 3205
  1. #3001
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Od lat robimy "komunałki" - czerpnia -rura do przedpokoju - wentylator kanałowy - rozdzielacz na pokoje i nawiew w pokojach pod sufitem,
    Jakie warunki musi spełniac "komunałka" aby była izolowaną? Pan sie nie zajmuje budynkami nie izolowanymi.
    To jakas nowość mieszkania komunalne izolowane, przydałaby sie definicja, Pan poda, juz tyle definicji Pan wymyslił.

  2. #3002
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Tak i z mieszkania 2,45 robi się 2, 30 lub kanały na wierzchu. Panie Tomaszu naprawdę nic nie sugeruję ani nie piję do pana ale przydała by się panu żona. Pewne pomysły wybiła by panu z głowy.
    To ile tych żon Pan mi życzy>

  3. #3003
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    To ile tych żon Pan mi życzy>
    Wystarczy jedna
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  4. #3004
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Tyle to mam.

  5. #3005

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    "włączy" - znaczy zacznie działać!
    To dlaczego nie działała przez 2 mce jak nie miałem jeszcze WM ?. Po oknach ciekła woda.

  6. #3006
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał MasterCheat Zobacz post
    To dlaczego nie działała przez 2 mce jak nie miałem jeszcze WM ?. Po oknach ciekła woda.
    Przez dwa miesiące Pan miał noc i bez prądu? Czy dziwi się Pan, że nie zadziałało coś czego nie ma?

  7. #3007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Przez dwa miesiące Pan miał noc i bez prądu? Czy dziwi się Pan, że nie zadziałało coś czego nie ma?
    Co ma wspólnego wentylacja naturalna i prąd?

    To własnie Pan napisał ze jak braknie prądu to włączy sie wentylacja naturalna. Wiec tym bardziej co tu ma prąd do zeczy?...

    Jest środek nocy. Szczelny dom. Zamkniete szczelne okna i drzwi. Nie ma komina wentylacyjnego(lub jest ale.zamknięty).
    Następuje przerwa w dostawie prądu i WM staje.
    Skad sie nagle.ma zrobic wentylacja naturalna?
    Ostatnio edytowane przez MasterCheat ; 19-02-2014 o 21:03

  8. #3008
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Włączy było w cudzysłowie!
    Wentylacja z odzyskiem ciepła ma wyrzutnię na dachu ( jak WG) ma czerpnię znacznie niżej . Ma kanały nawiewne - dlaczego więc nie ma powstac zimą w kanale wyrzutni ciąg konwekcyjny?
    Robiliśmy pomiary przy -10 na zewnątrz, rurowe gwc i +22 w domu i wyłączone zasilanie - leciało 70m3/h!

  9. #3009

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Włączy było w cudzysłowie!
    Wentylacja z odzyskiem ciepła ma wyrzutnię na dachu ( jak WG) ma czerpnię znacznie niżej . Ma kanały nawiewne - dlaczego więc nie ma powstac zimą w kanale wyrzutni ciąg konwekcyjny?
    Robiliśmy pomiary przy -10 na zewnątrz, rurowe gwc i +22 w domu i wyłączone zasilanie - leciało 70m3/h!
    1. dlaczego zakładamy że wyrzutnia jest na dachu? u mnie jest na południowej ścianie szczytowej zaraz pod szczytem dachu
    2. dlaczego zakładamy że czerpnia jest znacznie niżej? to chyba tak można założyć tylko w przypadku gdy jest GWC ale ono nie jest integralną częścią wentylacji i może go nie być. Ewentualnie jeśli centrala jest na parterze ale "czasem" nie jest. U nie czerpnia mnie jest na północnej ścianie szczytowej zaraz pod szczytem dachu (ta sama wysokość co wyrzutnia), no bo centrala jest nad dachem poddasza.
    3. dlaczego zakładamy że jest GWC - przecież być nie musi. Może być też nagrzewnica a może jej nie być.

    też mi się "włączy" wentylacja ?

  10. #3010
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    1. dlaczego zakładamy że wyrzutnia jest na dachu? u mnie jest na południowej ścianie szczytowej zaraz pod szczytem dachu
    Założyłem, że wentylacja jest prawidłowo wykonana - wyrzutnie robi się pionowe, na dachu. Ścienna wyrzutnia nie wspomaga wentylatorów i będzie mokra, może zamarzać.
    Czerpnie robi się niżej, od wyrzutni.
    A nie zakładam że jest gwc - napisałem tylko, że nawet przy gwc pionowa wyrzutnia dachowa "pociągnie" 70m3/h .
    Jak nie pociągnie bez zasilania wentylatorów - to nie jest dobrze wykonana .

  11. #3011

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Założyłem, że wentylacja jest prawidłowo wykonana - wyrzutnie robi się pionowe, na dachu. Ścienna wyrzutnia nie wspomaga wentylatorów i będzie mokra, może zamarzać.
    Czerpnie robi się niżej, od wyrzutni.
    A nie zakładam że jest gwc - napisałem tylko, że nawet przy gwc pionowa wyrzutnia dachowa "pociągnie" 70m3/h .
    Jak nie pociągnie bez zasilania wentylatorów - to nie jest dobrze wykonana .
    Pytanie poza konkursem. Jeśli to tak dobrze miało by działać bez wentylatorów, to po co w ogóle je włączać ?

  12. #3012
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał MasterCheat Zobacz post
    Pytanie poza konkursem. Jeśli to tak dobrze miało by działać bez wentylatorów, to po co w ogóle je włączać ?
    Bo WG nie zawsze działa i nie zawsze z odpowiednią wydajnością

  13. #3013
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał MasterCheat Zobacz post
    Pytanie poza konkursem. Jeśli to tak dobrze miało by działać bez wentylatorów, to po co w ogóle je włączać ?
    Jak ma Pan dom z tzw WG to najczęściej brak jest nawiewów w pokojach ( szczelne okna ) a bez tego WG nie działa . Przy WM z odzyskiem ciepła - Pan takie nawiewy ma. Ciąg konwekcyjny na wyrzutni - zadziała gdy jest w domu ciepło na zewnątrz mróz a nie zadziała zawsze. Ale gdyby zabrakło zasilania - to gdy nie ma mrozów - może Pan uchylić okno.
    - Wentylatory przydają się jeszcze do regulacji strumienia - tak dla komfortu.

  14. #3014

    Domyślnie

    Żeby mówić o wspomaganiu trzeba założyć, że pokona ono opory poziomo położonych kilku-, kilkunastometrowych przewodów o małej średnicy. Z tego też powodu pisanie o działaniu WM przy braku zasilania jest chwytem czysto marketingowym sprzedawcy.
    Dobrze wiesz, że w WG nie projektuje się ciągów poziomych bo ono wtedy nie ma prawa zadziałać. A tutaj nagle przy o wiele dłuższych kanałach oraz biegnących bardzo często w dół np. do rekuperatora, może zadziałać. Sorry, ale twoje teorie są delikatnie pisząc "zbyt podkoloryzowane".
    Prędzej można spodziewać się ciągu wstecznego niż to o czym piszesz.

  15. #3015
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Crisiano Zobacz post
    Żeby mówić o wspomaganiu trzeba założyć, że pokona ono opory poziomo położonych kilku-, kilkunastometrowych przewodów o małej średnicy. Z tego też powodu pisanie o działaniu WM przy braku zasilania jest chwytem czysto marketingowym sprzedawcy.
    Dobrze wiesz, że w WG nie projektuje się ciągów poziomych bo ono wtedy nie ma prawa zadziałać. A tutaj nagle przy o wiele dłuższych kanałach oraz biegnących bardzo często w dół np. do rekuperatora, może zadziałać. Sorry, ale twoje teorie są delikatnie pisząc "zbyt podkoloryzowane".
    Prędzej można spodziewać się ciągu wstecznego niż to o czym piszesz.
    To może jeszcze raz napiszę - przy wyrzutni na dachu, bez zasilania leciało 70m3/h (ujemna temperatura na zewnątrz.

  16. #3016
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Pytania do kol. TB mam:
    1. czy istnieją takie rozdzielacze, w których można zamykać (elektrycznie) określone kanały?
    2. czy ma sens rozprowadzenie nawiewów przy podłodze tak aby tymi kanałami w razie chęci ogrzewania tłoczyć podgrzane powietrze?
    Nawet anemostaty są sterowane elektrycznie - ale... nie przy takim małym strumieniu. Sterowanie elektryczne przepustnicą liniowe jest drogie i nieskuteczne przy 20-50m3/h. Większośc przepustnic jest 0/1 Nie jest to jakiś kłopot przy ogrzewaniu - tu rolę automatyki pełni podłogówka. A przy chłodzeniu - odczuwalnośc jest inna i tak naprawdę precyzyjna automatyka jest zbędna ( nawet splity mają "dokładnośc" 3-5 st.!
    Zobaczymy jak się sprawdzą zawory żelowe - Rozszerzające się bardzo precyzyjnie torebki w kanale. Tanie i niezawodne.
    Nawiew umieszczamy 40-90cm nad podłogą - to taki kompromis - między grzaniem ( najlepiej najniżej ) i chłodzeniem ( lepiej wyżej) . Już się sprawdził, nie ma więc co kombinowac.
    Ostatnio edytowane przez Tomasz Brzęczkowski ; 20-02-2014 o 22:00

  17. #3017
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Trzeba zrobicf lub zamówic - nie szukałem, bo my i tak robimy "pod konkret" Tyle jest kanałówek, kombinacji z nawiewami, że nikt seryjnej produkcji nie zrobi.

  18. #3018
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	skrzynka_prod2.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	34,0 KB
ID:	244194 Dospel robił ale bez elektryki

  19. #3019
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    taaaak

  20. #3020
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Robi Pan przepustnice z siłownikiem na króccach i wszystko. Ja używam Belimo, ale chińskie są też dobre i tanie. U nas ważniejsze by na naprawy nie jeździc.

Strona 151 z 161

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony