dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 49 z 161
Pokaż wyniki od 961 do 980 z 3205
  1. #961
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mihcal

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-405
    Posty
    27

    Domyślnie

    Czyli wyrzucam trójniki i robię skrzynkę od której idę bezpośrednio do anemostatów. Analogicznie oczywiście z wywiewam.

  2. #962

    Domyślnie

    czy są jakieś różnice w zastosowaniu trójników typu Y i T, czy jakiś typ jest lepszy... czy to wszystko jedno ?!

  3. #963
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Ta różnica to różne opory i inny podział strugi .

  4. #964

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piczman Zobacz post
    Ta różnica to różne opory i inny podział strugi .
    a możesz rozwinąć tę myśl będę wdzięczny tj kiedy lepiej stosować Y-ki a kiedy T

  5. #965

    Domyślnie

    Daj trójnik T na nawiew, a sam się przekonasz
    Oczywiście mam na myśli trójnik np. 160/2x125

  6. #966

    Domyślnie

    Cytat Napisał kerado28 Zobacz post
    Daj trójnik T na nawiew, a sam się przekonasz
    Oczywiście mam na myśli trójnik np. 160/2x125
    no własnie wole nie eksperymentować
    w instalacjach magistralowych stosują trójniki T tyle że zawsze (chyba) dokładają przepustnice
    czyli 1szy wniosek, na wywiew można dać
    na nawiew, nie bardzo.. lepsze Y-ki ?!

  7. #967
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Orłowy ( "Y") jest najczęściej przeze mnie używany, ale wstawiam też takie z dojściem pod kątem 45 stopni i te 90 stopni też czasem spełniają swoją ważną rolę .
    Generalnie z nawiewem mam zwykle mniej problemów niż z wywiewem, ten to potrafi zaskoczyć niedoświadczonego

  8. #968

    Domyślnie

    no bo tu jest odwrotnie, więc dobrze jest dymensje układać odwrotnie a tu zonk, gdzie nie popatrzysz to nawiew i wyciąg tak samo zrobione tylko przepustnic nasrane, przepustnica nawet zwłoki wentylacji do poziomu zombi podciągnie
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  9. #969
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Najlepiej bez przepustnic.
    Ale komu by się chciało nad tym dumać nie ?

  10. #970

    Domyślnie

    Koledzy? Czym może zaskoczyć wywiew np. w sytuacji, kiedy mamy nawiew równo po 50% podzielony na parter i piętro domu, a wywiewy są 3, tj. kuchnia i łazienka na dole oraz łazienka na górze?
    Czy 4 metry odległości od anemostatu wywiewnego do głównej magistrali (pionu) wywiewnej to niezbędne minimum? Dodam, że odległość od tego samego anemostatu wywiewnego do rekuperatora jest 6 metrów? Widzicie jakieś zagrożenia?

  11. #971
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Zagrożenia ?
    Niby jakie ?
    Wentylować będzie i o to chyba chodzi !

  12. #972

    Domyślnie

    Kilka postów wcześniej pisałeś, że Generalnie z nawiewem mam zwykle mniej problemów niż z wywiewem, ten to potrafi zaskoczyć niedoświadczonego, dlatego nie bezpośrednio chciałem zapytać, co autor miał na myśli?

  13. #973
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    No to jeszcze raz ,,,

    Odpowiedni trójnik, średnica kanału odchodzącego i jego długość .

    A tak w ogóle to nie zrozumiałem Twojego postu i pisałem o czymś innym .

  14. #974

    Domyślnie

    bo wywiew działa odwrotnie do nawiewu i trzeba to brać pod uwagę, zrobienie go tak samo jak nawiewu daje kalekę
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  15. #975
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    I np. jeśli mamy kuchnię i spiżarkę wcześniej to lepiej polecieć do wywiewu w kuchni i później zawrócić do spiżarki niż załatwić ją po drodze do kuchni

  16. #976

    Domyślnie

    Zatem, po dokładnym policzeniu odległości zapytam jeszcze raz:
    Czy odległość 2 metrów anemostatu wywiewnego od głównego kanał (pionu) wywiewnego i 4,5 metra odległości od rekuperatora może powodować, że przy anemostacie będzie słychać hałas?

  17. #977

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piczman Zobacz post
    I np. jeśli mamy kuchnię i spiżarkę wcześniej to lepiej polecieć do wywiewu w kuchni i później zawrócić do spiżarki niż załatwić ją po drodze do kuchni
    a można nieco bardziej obrazowo
    czyli co te gorsze pomieszczenia (mniej wentylowane) lepiej dawać na końcu magistrali czy na początku ?!

  18. #978

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piczman Zobacz post
    I np. jeśli mamy kuchnię i spiżarkę wcześniej to lepiej polecieć do wywiewu w kuchni i później zawrócić do spiżarki niż załatwić ją po drodze do kuchni
    Ja nie jestem instalatorem, ale wydaje mi się to dziwne (delikatnie mówiąc). Chcesz powiedzieć, że nie rządzą tym żadne zasady, i nie da się dobrze policzyć/dobrać średnic, długości itp i zrobić to na trójnikach analogicznie jak nawiew? A może potrzeba dużo większej dokładności niż na nawiewie (tylko z jakiego powodu)...?

  19. #979
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Wszystko wcześniej wyjaśnił kangaxx !
    Obliczyć można, tyle ze wstawiając małe WC czy spiżarkę przed łazienkę lub kuchnię musimy albo wstawić przepustnicę albo zdławić anemostatem .
    Tego nie da się przeskoczyć .
    Z nawiewem nie ma problemu, wystarczy odpowiedni trójnik i przekrój przewodu .

  20. #980

    Domyślnie

    ...chyba nie uzyskasz odpowiedzi na to pytanie grzeniu
    w końcu ludzie się boją tego czego nie rozumieją, a jeśli się boją to będą woleli zapłacić niż samemu do rurek się dotykać no bo w końcu nie posiadają wiedzy tajemnej a każdy chce mieć w domu wszystko idealne hehe
    tak więc w imię dobrze rozumianego interesu tych co tą wiedzę posiadają na pewno jej nie ujawnią (albo inaczej - na pewno podtrzymają niepewność w Twojej głowie hehe)
    sorki, ale śmieszą mnie takie niedomówienia, albo się chce pomóc i się pomaga albo się nie chce pomagać więc po co się w ogóle odzywać...? (no chyba że dla najtańszej reklamy hehe)
    edit... widzę, że jednak odpowiedź padła więc to co powiedziałem straciło na aktualności
    Ostatnio edytowane przez Sławek... ; 02-03-2012 o 21:40
    ...

Strona 49 z 161

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony