dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 60 z 161
Pokaż wyniki od 1.181 do 1.200 z 3205
  1. #1181

    Domyślnie

    Bede miał kilka wywiewów i nawiewów na parterze- rury prowadzone w izolcaji poddasz z PCV. Moje pytanie jak zrobić podejscie pod anomestaty.
    Czy do kształtki z pcv włozyc rure pcv zlicowac z sufitem a potem zamontowac anemostat?
    czy uzyc innego materiału a na koncowy odcinek - sztywna rura , flex? Co bedzie lepszym rozwiazaniem?
    Licze na jakąs inspiracje.

    Wibart

  2. #1182
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    michal_ludwin

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    188

    Domyślnie

    wybierz anemostaty i zobacz jak głęboko "chowają się" do końcowego odcinka kanału - musisz mieć tyle miejsca, żeby nie wystawał
    dodatkowo ocenisz, jak mocno wyginają się sprężynki/blaszki mocujące.
    Są na rynku anemostaty. których mocowania zdeformują rurę PCV - wymagają zastosowania sztywniejszej np. metalowej spiro

  3. #1183

    Domyślnie

    Które miejsce na wywiew w kuchni będize lepsze? Czerwone czy żółte? Pomiędzy nimi będzie kuchenka.
    Puste prostokąty to nawiewy w pokoju dziennym.

  4. #1184
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    michal_ludwin

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    188

    Domyślnie

    oba miejsca za bardzo w rogu pomieszczenia

    co najmniej 50 - 60 cm od ściany [ dotyczy szczególnie nawiewnych]

  5. #1185
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Najlepiej środek anemostatu 50 x 50 od ścian

  6. #1186
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar michal_mlody
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Libiąż
    Kod pocztowy
    32-590
    Posty
    674

    Domyślnie

    Koledzy u mnie trochę te odległości mniejsze. W salonie coś koło 25cm od ścian.
    Wielki to błąd?

  7. #1187
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Jak się karnisz z firanką zmieści - to nie.

    Ten wywiew dałbym "na wyciągniętą rękę" od ściany dokładnie pomiędzy tymi kwadratami.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  8. #1188

    Domyślnie

    o odległości od ściany to wiem, tak mi się tylko blisko narysowało
    Tylko nie wiem czy czerwone czy żółte miejsce będzie lepsze żeby powietrze w miare omiotło przestrzeń, bez zatoczek ze zastojami.

  9. #1189

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal_ludwin Zobacz post
    wybierz anemostaty i zobacz jak głęboko "chowają się" do końcowego odcinka kanału - musisz mieć tyle miejsca, żeby nie wystawał
    dodatkowo ocenisz, jak mocno wyginają się sprężynki/blaszki mocujące.
    Są na rynku anemostaty. których mocowania zdeformują rurę PCV - wymagają zastosowania sztywniejszej np. metalowej spiro
    Anemostat jest wsuwany do rury. Czy kształtkę kanał płaski - przejesic przez strop (okrśgłe) - wystarczy skleic tasma czy jednak warto (trzeb) zasilikonwac?

  10. #1190
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Qter
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    396

    Domyślnie

    Cytat Napisał wibart Zobacz post
    Anemostat jest wsuwany do rury. Czy kształtkę kanał płaski - przejesic przez strop (okrśgłe) - wystarczy skleic tasma czy jednak warto (trzeb) zasilikonwac?
    ja sklejałem taśmą... kanały płaskie mam schowane w stropie omiędzy parterem a piętrem i są zalane w wylewce perlitowej - działa

    ale jak chcesz to możesz sylikonować...

    PZDR

    Qter

  11. #1191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qter Zobacz post
    ja sklejałem taśmą... kanały płaskie mam schowane w stropie omiędzy parterem a piętrem i są zalane w wylewce perlitowej - działa

    ale jak chcesz to możesz sylikonować...

    PZDR

    Qter
    Chce i nie chce - pytanie czy trzeba ? Czy silikon sanitarny nie jest negatywny dla naszego oddychania? Moze banalny problem ale dopiero zaczynma instalacje i chce weryfikowac swoje załozenia.
    ja tez puszczam płaskie PCV po stropie poddasza i potem robie pion na strych. Czy piony robiłes z PCV, spiroflexa czy sztywne? Co lepsze z punktu widzenia minimalizowania szumów?

    Dzieki

  12. #1192

    Domyślnie

    to nie ma już innych materiałów niż ten octanowy silikon?
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  13. #1193

    Domyślnie

    Cytat Napisał kangaxx Zobacz post
    to nie ma już innych materiałów niż ten octanowy silikon?
    Czy nie mozna od razy napisac co proponujesz?

    Czy rury sztywne można ciąć szlifierką czy tylko nożycami? Czym to uszczelnić , jeśli mufa jest bezuszczelkowa. Wystarczy sama tasma plus obejmy ?
    Jak Wy to robiliście?
    Ostatnio edytowane przez wibart ; 01-06-2012 o 06:15

  14. #1194
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Są taśmy aluminiowe i uszczelniacze wentylacyjne na bazie wody
    Kiedyś robiła je firma DEC INTERNATIONAL - fajny siwy uszczelniacz
    Rury można ciąć i szlifierką i nożycami akumulatorowymi do blachy....

  15. #1195

    Domyślnie

    są też kleje polimerowe w kartuszach trzymające latami, różne różniaste i nie powodujące korozji nawet ocynków, może i 3x droższe od silikonu do kibli ale skuteczne i wiele połączeń tym załatwisz
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  16. #1196

    Domyślnie

    Dzięki za informacje i wskazówki.

    Użyłem foli metalizowanej plus druga zbrojona. Trzyma bardzo dobrze.... wiem bo pomyliłem kierunki wylotu i musiałem przekładać rure.... Oj nie było to łatwe

    Na chwile obecna mam kanały ułozone w stropie - dalsza czesc instlacji za pare tygodni

  17. #1197
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Artur201
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    64

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o szczelne i elastyczne połączenie rożnych materiałów ja stosuje klej poliuretanowy w tubach takich jak silikon
    a kupuje to w sklepach dla lakierników samochodowych.Bardzo mocne elastyczne po wyschnięciu bezzapachowe.

  18. #1198
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar BreSsoN
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Krościenko n.D / Hove
    Kod pocztowy
    34-450
    Posty
    70

    Domyślnie Rzuccie okiem

    Posiedzialem troche nad wentylacja i o to co mi wyszlo, prosze powiedzcie mi czy tak to moze wygladac. Nie wiem jaki rekuperator bedzie ale podzielilem wszystko na trzy biegi. Na pierwszym ustalilem absolutne minimum, trzeci to ok jedna wymiana na godzine, natomiast drugi to srednia. Prosze nie zwracac uwagi na ilosc anemostatow czy rur to narazie poglad i wszystko sie zmieni.
    Pomieszczenie w piwnicy magazyn/pokoj bedzie oddzielone od sasiedniej silowni, zostana zamurowane drzwi. Z drugiej strony czy powinien tam byc wywiew, pomieszczenie to bedzie przedluzeniem garazu tzn bede tam trzymal narzedzia, rowery czy kosiarke do trawy. Obawiam sie zapachow, wiem ze instalacja ma filtry i nic nie powinno sie przedostac ale czy na pewno. Do silowni natomiast drzwi beda znajdowac sie bezposrednio do korytarza. Pomieszczenia te byly przeznaczone na kotlownie i sklad opalu ale zamierzamy zainstalowac pompe ciepla na ktora przeznaczylem pomieszczenie pod schodami. Zastanawia mnie tylko czy nie jest ono za male gdyz mam plan zainstalowac tam rowniez rekuperator. Dlaczego to pomieszczenie, planuje takze GWC a to pomieszczenie jest czesciowo pod ziemia i aby czerpnia nie byla calkowicie na powierzchni, wydaje sie idealne.

    https://docs.google.com/spreadsheet/...XZNZ0d5YmxBSWc





    Pozdrawiam Grzegorz.

  19. #1199
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    michal_ludwin

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    188

    Domyślnie

    [moderowano]
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 03-07-2012 o 21:05

  20. #1200
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar BreSsoN
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Krościenko n.D / Hove
    Kod pocztowy
    34-450
    Posty
    70
    Ostatnio edytowane przez BreSsoN ; 21-06-2012 o 10:50
    Pozdrawiam Grzegorz

Strona 60 z 161

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony