dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 61 z 161
Pokaż wyniki od 1.201 do 1.220 z 3205
  1. #1201
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar BreSsoN
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Krościenko n.D / Hove
    Kod pocztowy
    34-450
    Posty
    70

    Domyślnie

    Myslalem aby na kanaly glowne (piony) wykorzystac kominy fi 200. Jeden do wywiewu a drugi do nawiewu, w planie jest kominek ale podobno jak instaluje sie pompe ciepla z dolnym zrodlem (sondy pionowe) to dodatkowe ogrzewanie jest zbedne. Z drugiej strony fajnie byloby miec kominek, waham sie tez co bedzie jak drastycznie spadnie sprawnosc pompy. Jest jeszcze grzalka ale drewno do kominka mialbym za free Jesli jednag bedzie kominek to wykorzystam jeden komin a drugi pion zrobie obok komina. Mam juz nawet wstepny plan rozmieszczenia przewodow ( w glowie) ale z racji braku czasu nie mam kiedy przelozyc go na papier.
    Pozdrawiam Grzegorz

  2. #1202
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    michal_ludwin

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    188

    Domyślnie

    jak masz drewno za free to kominek koniecznie - będzie taniej niż pompa ciepła
    jestem przekonany, że lepiej mieć zapasowe - w stosunku do pompy - źródło ciepła
    szczególnie jak się w pompie miałaby załączyć grzałka elektryczna.
    Mając kominek [ i oczywiście skutecznie działającą wentylację z odzyskiem ciepła]
    możesz ewentualnie wybrać mniejszą pompę a w okresach dużych mrozów dogrzewać się kominkiem.
    Jeżeli dom będzie dobrze zaizolowany, a kominek [ np. z płaszczem wodnym] odda dodatkowo część ciepła do bufora
    to będziesz miał super komfort.

  3. #1203
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar BreSsoN
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Krościenko n.D / Hove
    Kod pocztowy
    34-450
    Posty
    70

    Domyślnie

    Pewnie chodzi o to ze prad drogi ale jesli nie bedzie sie zalaczac za czesto to chyba ok. Gdzies czytalem posta forumowicza ktory uzywa pompe wodna z sondami pionowymi od kilku lat i jak napisal nigdy to tej pory nie bylo potrzeby uzycia wspomagacza. Z tego co pamietam to on nawet nie montowal grzalki. Z kominkiem to jest taka sprawa ze moja zona jest miastowa a ja wiejski chlopak i ja go chce a zoncia nie. Rozumiecie, roznica pogladow. Mowi ze to dym, kurz i smrud ale mowa jest tylko o kominku z zamknieta komora poza tym gdzie to wszystko przy wentylacji mechanicznej. Zrozumcie tu kobiete.

  4. #1204
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    netzmark

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    8

    Domyślnie

    Panowie takie pytanie może trochę off. Oklejam rury od wentylacji wełną klimafix, taka z klejem. Łączenia zaklejam taśmą aluminiową samoprzylepną 10cm i wszystko wygląda cacy. Na następny dzień włażę na strych gdzie rozciągam te rury a te cholerstwo (taśma) wszędzie odłazi w cholerę i odstaje. Jakaś porada w tym temacie, mieliście coś takiego? Jeśli porada typu "zmień taśmę" to na jaką konkretnie??? Szkoda mi czasu i roboty, to jakaś paranoja, lata powinno wytrzymać a rozwala się po dobie .

  5. #1205
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    http://www.bluedolphintapes.com/lanpl/catalog19.html

    Zajebista po prostu. Wybacz czcigodny moderatorze ale inaczej opisać jej nie można.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  6. #1206
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    netzmark

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    8

    Domyślnie

    Dzieki coulignon . Szkoda ze mają tylko 48mm, szerszą zdecydowanie łatwiej mi idzie, no ale jeśli mówisz, ze taka "po prostu" jest to jutro kupie i przetestuje - co mi z tej mojej szerokiej padliny. Jak raz będę jutro w Casto co to niby ich partnerem jest, Bricko niby też ale tam śladu aluminiowych z przekładka nie uwidzisz (byłem parę dni temu).
    Jednak jakby ktoś jeszcze był w stanie zarekomendować jakąś sprawdzoną i szerszą to będę wdzięczny...

    PS: coulignon ta co proponujesz to metalizowana a nie aluminiowa. Do mojego celu jest ok, nie musi być koniecznie aluminiowa? Sorki ale wentylowanie to nie mój zawód i znawcą nie jestem - dla siebie tylko się z instalacją bawię.
    Ostatnio edytowane przez netzmark ; 23-06-2012 o 19:14

  7. #1207

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Panowie takie pytanie może trochę off. Oklejam rury od wentylacji wełną klimafix, taka z klejem. Łączenia zaklejam taśmą aluminiową samoprzylepną 10cm i wszystko wygląda cacy. Na następny dzień włażę na strych gdzie rozciągam te rury a te cholerstwo (taśma) wszędzie odłazi w cholerę i odstaje. Jakaś porada w tym temacie, mieliście coś takiego? Jeśli porada typu "zmień taśmę" to na jaką konkretnie??? Szkoda mi czasu i roboty, to jakaś paranoja, lata powinno wytrzymać a rozwala się po dobie .
    Taśmę można kupić za 10 zł.
    My do montażu korzystamy z taśm szwajcarskich po prawie 60 zł, różnica jest znaczna i jakość także.
    Jeśli nie kupiłeś wszystkich materiałów to kup kolana, nyple itp. z uszczelkami - droższe, ale robisz przecież dla siebie !!
    Szerokość taśm 50, 75 i 100 mm
    Ostatnio edytowane przez kerado28 ; 23-06-2012 o 20:20

  8. #1208
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    netzmark

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    8

    Domyślnie

    Super kerado28, dzięki, teraz dopiero się zorientowałem w końcu nareszcie, że taśmy są w różnych cenach i że to ma wpływ na jakość.... Ja się pytam wyraźnie (chyba) o konkretnego producenta sprawdzonych dobrych taśm a Ty mi tu o szerokościach, nyplach i że szwajcarskie używacie. Powiedz nazwę jakie i gdzie kupić to dopiero będziesz wielki!

    BTW: moja kosztowała 45zl, czyli cenowo znacznie bliżej tej Twojej za 60 a nie tej za 10 a i tak jest o kant tyłka. Jakbym kupił tą za 10 to bym miał tylko do siebie żal, że oszczędzić chciałem a tak mogę tylko żałować, że nie kupiłem tej za 10 i straciłem 35 , bo efekt na pewno nie byłby gorszy (gorszy niż mam być nie może). Potwierdzenie z tego wynika tylko takie, że cena to nie wszystko niestety. Widziałem 3M za 165zł, to za 60zetów to też jakiś badziew, nie?
    Ostatnio edytowane przez netzmark ; 23-06-2012 o 22:18

  9. #1209

    Domyślnie

    Sarkazm schowaj w ....
    Napisałem szwajcarskie i gdybyś troszkę pogooglował to byś znalazł.
    Producent RF - nie wiem, czy w detalu Ci sprzedadzą.

  10. #1210
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    netzmark

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    8

    Domyślnie

    Sorki, może trochę rzeczywiście przegiąłem, wybacz ale chodzę wściekły walcząc od rana z poprawkami tego badziewia na które się naciąłem. Nakleiłem sporo metrów a teraz to się rozpiepsza wszystko.
    Z drugiej strony jak dla mnie to dopiero teraz mówisz coś konkretnego i to jest coś warte. DZIĘKI!

    Taka?:
    http://rf.net.pl/produkt/aluminium-s...miniowa/1.html
    Ostatnio edytowane przez netzmark ; 23-06-2012 o 23:07

  11. #1211

    Domyślnie

    Są różne - zbrojonych także używamy - do oklejanie kolan może być to jednak utrudnione.

  12. #1212
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    netzmark

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    8

    Domyślnie

    Rozumiem.
    A czy jako praktyk ze stażem możesz mi powiedzieć czy przed klejeniem rzeczywiście ZAWSZE odtłuszczacie klejone powierzchnie tak jak to zalecają ci co je sprzedają? Jeżeli tak to czym (benzyna ekstrakcyjna jest ok?)? Może tu popełniłem błąd nie robiąc tego?! Powierzchnie by świeże, nie zakurzone i na tłuste nie wyglądały więc to zignorowałem...
    Ostatnio edytowane przez netzmark ; 23-06-2012 o 23:18

  13. #1213
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar BreSsoN
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Krościenko n.D / Hove
    Kod pocztowy
    34-450
    Posty
    70

    Domyślnie

    Prosze rzuccie tym okiem na moje wypociny i dajcie znac czy moze tak to wygladac. Kubatura domu to 780m3, a kubatura pomieszczen wentylowanych to 665m3. Zaprojektowane wywiewy i nawiewy na maksymalnym biegu wyszly mi 515m3/h czyli ok 0,66 wymiany na h zostawic czy powiekszyc to do 670m3/h?
    Staram sie zaprojektowac kanaly i projekt zrobic na skrzynkach rozdzielczych i wyglada na to ze nie bedzie najmniejszego problemu z przewodami do konkretnych anemostatow ale problem pojawia sie przy kanalach glownych. Z teorii wynika ze przewody na skrzynkach powinny byc rownej dlugosci (czy jest tu jakis margines) czy bardziej chodzi o opory a nie dlugosci. Skoro moj dom ma trzy kondygnacje wiec gdzie umiescic skrzynki rozdzielcze na kanale glownym aby przewody byly rownej dlugosci? Rekuperator w piwnicy (na samym dole) wiec sprzynka rozdzielcza np 200/3x150 powinna znajdowac sie gdziec na wysokosci stropu pietra, czyli mniej wiecej w polowie wysokosci budynku. Wtedy przewody laczace ta skrzynke ze skrzynkami (juz do konkretnych anemostatow) na kolejnych kondygnacjach mialy by podobne dlugosci 3 do 5m. Sugestie i porady mile widziane.

    http://image86.webshots.com/86/3/87/...2CkyvqL_fs.jpg
    http://image87.webshots.com/187/9/82...2LWQssA_fs.jpg
    Pozdrawiam Grzegorz

  14. #1214
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar BreSsoN
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Krościenko n.D / Hove
    Kod pocztowy
    34-450
    Posty
    70

    Domyślnie

    Czym sie rozni skrzynka rozdzielcza od rozpreznej?
    Pozdrawiam Grzegorz

  15. #1215

    Domyślnie

    sama nazwa trochę już wyjaśnia
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  16. #1216
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar BreSsoN
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Krościenko n.D / Hove
    Kod pocztowy
    34-450
    Posty
    70

    Domyślnie

    No tak, jedna jest rozdzielcza a druga rozprezna, a w praktyce? Poza tym dziekuje za wyczrpujaca odpowiedz.
    Pozdrawiam Grzegorz

  17. #1217

    Domyślnie

    To jeśli dziękujesz to ja napiszę
    Rozdzielcza to taka do której wchodzimy 1 kanałem głównym i wychodzimy kilkoma (kilkunastoma) kanałami o mniejszej średnicy.
    Rozprężna to taka która jest zakończeniem kanałów które wychodziły ze skrzynki rozgałęźnej. Do niej podłączamy pośrednio anemostat

  18. #1218
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar BreSsoN
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Krościenko n.D / Hove
    Kod pocztowy
    34-450
    Posty
    70

    Domyślnie

    Ha i to sie nazywa pomocna dlon, dziekuje. Czy ta skrzynka rozprezna jest montowana przy kazdym anemostacie czy tylko w niektorych przypadkach?
    Pozdrawiam Grzegorz

  19. #1219
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar BreSsoN
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Krościenko n.D / Hove
    Kod pocztowy
    34-450
    Posty
    70

    Domyślnie

    Spojrz jeszcze na to zdjecie dla mnie jest to skrzynka rozdzelcza, a autor opisal ja rozprezna. Czy to znaczy ze nazwy so uzywane zamiennie czyt. blednie?
    Wybaczcie te durne pytania ale staram sie zglebic temat, a dla mnie to wszystko nowosc.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	p1080749.jpg
Wyświetleń:	175
Rozmiar:	47,5 KB
ID:	122870
    Pozdrawiam Grzegorz

  20. #1220

    Domyślnie

    A to jest Panie kolego skrzynka rozgałęźna, czyli taka, co rozdziela strugę powietrza.

Strona 61 z 161

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony