dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 91 z 161
Pokaż wyniki od 1.801 do 1.820 z 3205
  1. #1801
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    aaaa jasiek ... napisałem w moim dzienniku w takim razie bzdurę. Nie wziąłem pod uwagę działania ciepła domu na kanały. Choć w zasadzie wielkie nie powinno być ze względu na to iżkażdy kanał leży na 5cm płacie wełny na gipsach sufitowych a potem przykryty jest pozostałą wełną ocieplenia stropu.

    Wpadłem też na pomysł zmierzenia temperatury aby nie dziurawić kanałów. Otworzę reku i wstawię czujkę ot takiego termometru do mierzenia temperatury na zewnątrz.

  2. #1802
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter Zobacz post
    aaaa jasiek ... napisałem w moim dzienniku w takim razie bzdurę. Nie wziąłem pod uwagę działania ciepła domu na kanały. Choć w zasadzie wielkie nie powinno być ze względu na to iżkażdy kanał leży na 5cm płacie wełny na gipsach sufitowych a potem przykryty jest pozostałą wełną ocieplenia stropu.
    zmierz przy centrali i na najdalszym anemostacie ...

    taka czujka radiowa jest gites, sam często takiej używam a przy okazji jeszcze pokazuje mi wilgotność ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  3. #1803
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Przemysław_

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Czeladź
    Posty
    249

    Domyślnie

    Różnica pewnie z 3 stopnie w tych metodach pomiaru
    "Lepsze wrogiem dobrego"

  4. #1804

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    proponuję zrobić coś w rodzaju GWC tyle że w domu pod sufitem...
    nawet jak na zewnątrz mróz to na anemostatach będzie na plusie bez rekuperatora ...
    zgadnij jak sprawny będzie ten system ...
    sprawność odzysku będzie miał taką jak wg czyli zerową
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  5. #1805
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał kangaxx Zobacz post
    sprawność odzysku będzie miał taką jak wg czyli zerową
    ale na anemostatach miodzio i pizgać zimnem nie będzie
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  6. #1806
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Projekt.jpg
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	85,2 KB
ID:	146684

    Ja jeszcze w temacie wygłuszenia instalacji nawiewnej. W części gdzie mam instalację na skrzynce jest cicho, tam gdzie biegnie po trójnikach (na schemacie prawa część rysunku) niestety o wiele głośniej i na drugim biegu już szłyszalna dość mocno. Czy to możliwe, że skrzynka mimo iż z metalu wygłuszyła tak instalację? Najbardziej chodzi mo o dwa pokoje ten na samym dole w prawym dolnym rogu schematu i ten nad nim. Gdyby dać skrzynkę zamiast trójnika to załatwi to temat? Zobaczcie, że odległość do tego pokoju od reku jest taka sama jak w pokoju na górze rysunku a różnice w głośności są bardzo zauważalne.

  7. #1807
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Projekt.jpg
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	85,2 KB
ID:	146684

    Najbardziej chodzi mo o dwa pokoje ten na samym dole w prawym dolnym rogu schematu i ten nad nim.
    oczywiście "ten nad nim"... jest najgłośniejszy ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  8. #1808
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    oczywiście "ten nad nim"... jest najgłośniejszy ...
    trudno mi to ocenić, na pierwszy rzut oka (ucha) nie słychać różnicy ... to jak będzie z tą skrzynką? Przerabiać instalacje? Ma to sens?

  9. #1809

    Domyślnie

    jak możesz to przerób, nie możesz to wstaw tłumik
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  10. #1810
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Czy za raz przy wyrzutni masz okno?
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  11. #1811

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Projekt.jpg
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	85,2 KB
ID:	146684

    Ja jeszcze w temacie wygłuszenia instalacji nawiewnej. W części gdzie mam instalację na skrzynce jest cicho, tam gdzie biegnie po trójnikach (na schemacie prawa część rysunku) niestety o wiele głośniej i na drugim biegu już szłyszalna dość mocno. Czy to możliwe, że skrzynka mimo iż z metalu wygłuszyła tak instalację? Najbardziej chodzi mo o dwa pokoje ten na samym dole w prawym dolnym rogu schematu i ten nad nim. Gdyby dać skrzynkę zamiast trójnika to załatwi to temat? Zobaczcie, że odległość do tego pokoju od reku jest taka sama jak w pokoju na górze rysunku a różnice w głośności są bardzo zauważalne.
    Tak naprawdę to bez wykonywania wstępnie widać gdzie będzie głośno a gdzie nie.

    Sam dobierałeś elementy i robiłeś projekt czy jakaś firma?
    Robiłeś pomiary przepływu?
    Podaj odległości przepustnic od anemostatów w głośnych pokojach.
    Podaj wymiary zew. budynku oraz czy proporcje ułożenia elementów na rysunku są schematyczne, czy odpowiadają rzeczywistemu polożeniu. Mżna to w parę minut przeliczyć. Podaj jeszcze oprócz tego na jakich to jest kanałach wykonane. W razie czego podrzuć info na priv

    Na razie pomijam kwestie umieszczenia czerpni i wyrzutni.
    Ostatnio edytowane przez pawel_1024 ; 10-11-2012 o 10:48
    Dom parterowy 140m2 + garaż 40m2, Ytong 24cm + 20cm styro. 0,031, strych ocieplony 40cm wełny 0,039 po całości w dachu - ok. 210m2, 4 osoby, CO + CWU Pompą Ciepła: CO (720zł/rok) podłogowe + ścienne, CWU + CCWU pod baterie (370zł/rok), zasobnik CWU 500l, Rekuperator 350m3/h (210zł/rok), Żwirowy GWC, oczyszczalnia (145zł/rok), odkurzacz centralny; zima:21 st.dom, łazienka 25-26 st., garaż 5-16 st; lato: dom maks. 24 st. w upały; strych zima/lato 18-22 st.

  12. #1812
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel_1024 Zobacz post
    Na razie pomijam kwestie umieszczenia czerpni i wyrzutni.
    ze wstępnych obserwacji parametrów WM stwierdzam że idealne ułożenie jednostki to pomieszczenie narożne gdzie w stosunkowo niewielkiej odległości od ściany znajduje się centrala , czerpnia na 1 ścianie , wyrzutnia na 2 ścianie , a same kanały mają możliwie najkrótszą odległość

  13. #1813

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    ze wstępnych obserwacji parametrów WM stwierdzam że idealne ułożenie jednostki to pomieszczenie narożne gdzie w stosunkowo niewielkiej odległości od ściany znajduje się centrala , czerpnia na 1 ścianie , wyrzutnia na 2 ścianie , a same kanały mają możliwie najkrótszą odległość
    Zawsze mi sie wydawalo, zeby kanal od czerpni do reku byl jak najdluzszy, wtedy reku mniej meczy sie z rozmrazaniem, temp. na zwentrz kanalu wplywa bardziej na to co wchodzi do reku.

    Czy obu Twoje obserwacje nie sugeruja uzyskanie jak najwyzszej sprawnosci samego wymiennika ? Ta sprawnosc bedzie w calym systemie wentylacji zawsze, w innym ukladzie przy dluzszych kanalach swoje dorzucaja kanaly, suma odzysku powinna byc taka sama.

    Pozdrawiam
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  14. #1814
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Czy obu Twoje obserwacje nie sugeruja uzyskanie jak najwyzszej sprawnosci samego wymiennika ?
    a czy czasem nie o to chodzi ...
    ta energia co podgrzewa powietrze w kanałach to niby z kąt się wzięła, czy aby czasem nie z domu ...?
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  15. #1815
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel_1024 Zobacz post
    Tak naprawdę to bez wykonywania wstępnie widać gdzie będzie głośno a gdzie nie.

    Sam dobierałeś elementy i robiłeś projekt czy jakaś firma?
    Robiłeś pomiary przepływu?
    Podaj odległości przepustnic od anemostatów w głośnych pokojach.
    Podaj wymiary zew. budynku oraz czy proporcje ułożenia elementów na rysunku są schematyczne, czy odpowiadają rzeczywistemu polożeniu. Mżna to w parę minut przeliczyć. Podaj jeszcze oprócz tego na jakich to jest kanałach wykonane. W razie czego podrzuć info na priv

    Na razie pomijam kwestie umieszczenia czerpni i wyrzutni.
    A więc odpowiadam:
    - Projekt robiła firma
    - W głośnych pokojach nie ma przepustnic (nie zamontowałem) a dźwięk jest słyszalny niezależnie czy są założone anemostaty czy nie więc nie pochodzi np. od świszczenia anemostatów.
    - Instalacja wykonana jest przeze mnie na kanałach flex z castoramy (dość sztywne - nie folia nawinięta na drucik jak u maluxa ) i trójnikach metalowych.
    - wymiary budynku to 11,4 x 13,2 kanały idą mniej więcej jak na projekcie (z pewną tolerancją)

    Nie robiłem żadnych pomiarów, nie mam sprzętu i czasu niestety aby się tym zająć bo ciągle kończę jakieś pierdoły w domu.

  16. #1816
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    skoro tu wspomina się kutafona
    to bardzo proszę nie poruszać tematu świstaka i jego zabawek
    a dzwoniłeś do faceta ?
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  17. #1817
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter Zobacz post
    - W głośnych pokojach nie ma przepustnic (nie zamontowałem) a dźwięk jest słyszalny niezależnie czy są założone anemostaty czy nie więc nie pochodzi np. od świszczenia anemostatów.
    te przepustnice miały stłumić przepływ...
    to są najkrótsze odcinki więc maja małe opory a przez to dużą prędkość powietrza w kanale
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  18. #1818
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    jeszcze jedno
    wczoraj byłem u szwagra na budowie
    budowa na miarę Q7 z 6 litrowym dieslem
    instalatorzy po wszelkich castingach
    a jak się podpytałem o świsty i hałasy to sami powiedzieli że na 1i 2 biegu będzie cicho a na wyższych jak Bóg da
    bez względu na rodzaj inst i jej cenę
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  19. #1819
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał malux20 Zobacz post
    j
    a jak się podpytałem o świsty i hałasy to sami powiedzieli że na 1i 2 biegu będzie cicho a na wyższych jak Bóg da
    bez względu na rodzaj inst i jej cenę
    wczoraj testowałem instalację na sztywnych spiro którą ostatnio robiłem, przy 500m3/h ledwo słychać cokolwiek...
    jak się chce to się da...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  20. #1820

    Domyślnie

    Cytat Napisał malux20 Zobacz post
    ...jak Bóg da
    bez względu na rodzaj inst i jej cenę
    , dobre
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

Strona 91 z 161

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony