dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 77 z 80
Pokaż wyniki od 1.521 do 1.540 z 1593
  1. #1521
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Widziałam łazienki wyłożone tym kamieniem w czasopismach wnętrzarskich.
    Cudo, naprawdę jakby ktoś latał nad Amazonką

    Rekuperator wyłącza się jak zamarznie wymiennik. W tym momencie zaczyna się topić lód (kilkanaście minut) i rekuperator wznawia pracę.
    Latem, kiedy mam otwarte okna, rekuperację często wyłączam. Wyłączenie wentylacji na godzinę raczej nie zauważysz, jeśli w domu nie będzie wielu ludzi czy akurat nie będzie brana kąpiel.
    Zaletą mechanicznej wentylacji latem jest nie wpuszczanie much do wnętrza.

    Za to jak ktoś raz obejrzy używany filtr rekuperacji po sezonie grzewczym, przekonuje się czym by oddychał, gdyby miał wentylację grawitacyjną.

  2. #1522
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Zastawiam się nad układem wiatrołapu.


    Lustro jest zaplanowane w płytkiej wnęce obok wejścia. I z tym miejscem nie ma problemów.
    Na ścianie naprzeciw planowanego lustra (obszar zakreskowany) to przyłącze wody, dwa wodomierze, zawory - musi tam być swobodny dostęp.

    Pierwotnie część z szafami miała być wyodrębniona jako osobna garderoba za drzwiami, a w środku półki i rury systemowe z Elfa.
    Tyle, że okazało się, że wygodniej jest bez drzwi, bo nie ma ścisku.

    Kolejna wersja - szafa we wnęce, liczniki zabudowane płytką szafką, w której dodatkowo byłyby półki na buty.

    Ale okazało się, ze potrzebujemy miejsca na suszenie kurtek - mąż pracuje na zewnątrz.
    Z tym, że robocze kurtki nie są desingersko ozdobne, jak to czasem widać na wizualizacjach wiatrołapów, więc nie chciałabym aby odbijały się w wielkim lustrze.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 19-02-2018 o 16:02

  3. #1523
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    A gdyby kącik z roboczymi kurtkami zasłaniać designerskim parawanem, który odbijałby się w wielkim lustrze?
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  4. #1524
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Jest to jakieś wyjście.
    Chociaż staram się minimalizować rzeczy stojące na ziemi, żeby nie trzeba było omijać w czasie sprzątania.
    To miejsce w rzeczywistości nie jest duże.

    Zastawiałam się nad szafą na wprost lustra i wieszak na ścianie we wnęce. Ale tu nie do końca pasuje mi odsuwanie kurtek na czas odczytu licznika. Poza tym pod licznikami jest zawór spuszczający wodę z instalacji ogrodowej. Trzeba tam manewrować z wiadrem.

    Problem też w tym, że mamy naprawdę sporo kurtek (i to głownie mąż ) i ta szafa długości 160 cm to jest minimum, żeby wszystkie zmieścić.

    Jasne, można założyć, że zaraz po wysuszeniu kurtka wkładana jest do szafy i nic nie widać. Tylko my mamy problem z systematycznym sprzątaniem

    To nie jest problem na ostrzu noża. Mogę tę kurtkę przeżyć - teraz leży rzucona na krzesło, bo "za trudne" jest odwieszenie na ramiączku, więc wisząca na haczyku i tak będzie to progres. Tylko zastanawiam się czy po prostu nie ominęłam jakieś alternatywy?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 19-02-2018 o 16:28

  5. #1525
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	elfir.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	67,1 KB
ID:	407708
    Może wieszaki na kurtki przenieść na ścianę naprzeciw szafy i osłonić to krótką boczna ścianką?
    (Długości wieszaka, siedziska i ścianki dobrane "na oko")
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  6. #1526
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Też o tym myślałam.
    Nawet myślałam o zamykanym słupku z pólkami zamiast ścianki.

  7. #1527
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    A jaką wysokość zajmuje przyłącze wody &company? Jest od samej podłogi, czy ileś tam ponad? I jeszcze jaką wysokość ma wiatrołap?
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  8. #1528
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wiatrołap ma 2,7 m.
    Przyłącze jest na 1,10 m, ale trzeba zabudowę zrobić wyższą (co najmniej 1,3 m) bo inaczej nie odczyta się licznika (zegar skierowany jest do góry).
    Zrobili to przyłącze, gdy nas nie było i nie dopilnowaliśmy sensowniejszego montażu.

    zrobię zdjęcie jutro, jak odgruzuje z butów i kurtek.

  9. #1529
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    szafę chciałabym bez podłogi:
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10(1).jpg
Wyświetleń:	208
Rozmiar:	84,1 KB
ID:	407720   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	helga-interieur-verbouwen-villa-34-1140x1708.jpg
Wyświetleń:	192
Rozmiar:	85,4 KB
ID:	407721  

  10. #1530

    Domyślnie

    hej
    Piekny dom - gratulacje dla właścicieli i architekta.

    Zastanawiam sie nad płaskim dachem ( tylko koncepcja).
    Obawiam się o przepusty attykowe ( przecieki , ogrzewanie)
    Czy ten bez attyki i rynna jest lepszy , czy lód tam nie zamarza przy krawedzi dachu?

    pozdrawiam

  11. #1531
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Dziękuję.
    W Poznaniu zimy praktycznie nie ma. Jak przymrozi, to zwykle bez śniegu. Dach obliczony pod obciążenia lodem, żebyśmy nie musieli go szuflować zimą.

  12. #1532

    Domyślnie

    Elfir jak można się zTobs skontaktować? 9.10.2017 o godz 18:35 zaproponowałaś jakiemuś urzytkonikowi forum poprawki w jego projekcie Zapisałam sobie zdjęcie jako zrzut ekranu i za nic nie mogę dotrzeć jaki to projekt?? Pomóż
    Parterowy, 3 sypialnie

  13. #1533
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Można na przykład przez prywatną wiadomość na forum.

    Chodzi o to: https://forum.muratordom.pl/showthre...78#post7718678
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 28-10-2018 o 12:32

  14. #1534

    Domyślnie

    Tego gazu to faktycznie niewiele Ci schodzi. Niektórzy powiedzą, że 20 stopni to mało.. Ja teraz w wynajmowanym mam w salonie i kuchni (70m2, 3.5m wys) 18 stopni, w pokojach ponad 20 na gazie i elektrycznych grzejnikach. Dzieci po raz pierwszy nie były jeszcze chore...

    Z tymi gniazdkami to odpał. Drzwi, teraz gniazdka... Strach się bedzie brać za wykonczeniowke.

  15. #1535
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Dobry pomysł z tymi uniesionymi drzwiami szafy. U nas w tym miejscu są 4 szuflady - po 2 dla każdego z nas. W jednej mieści się 4 pary butów. Mój J ma zwyczaj zostawiania butów tam gdzie je zdejmie. Odkąd są szuflady po prostu je tam wrzuca, pod warunkiem, że nie zapomni.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  16. #1536

    Domyślnie

    Cześć!

    Dwa pytania, jeśli można zadać je tutaj:

    Jak sprawdził się wyrzut spalin przez ścianę? Pojawiły się jakieś zabrudzenia na elewacji lub jakiekolwiek inne problemy eksploatacyjne?

    Druga kwestia - którędy wyprowadzone są odpowietrzenia kanalizacji? Pisałaś, że nie dziurawisz dachu, co mi się strasznie podoba, ale ciekaw jestem, jak zatem poprowadzone są rury od pionów do odpowietrzeń, jakie mają zakręty, jak są zakończone i gdzie wyłażą.

    Z góry dzięki za wszelkie informacje.

  17. #1537
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    pojawiły się zabrudzenia na elewacji. Ale nie od komina, ale dymu z kominów sąsiadów, który osadza się na każdym elemencie elewacji - zacieki z sadzy mam w każdym miejscu, gdzie ścieka woda. Wypływ z rynny do suchego strumienia jest czarny.

    Odpowietrzenie kanalizacji mam wyprowadzone przez ścianę. Miał być mały kominek wyprowadzony na elewacji ponad poziom dachu, ale okazał się niepotrzebny.
    Pion mam tylko jeden. Odpowietrzenie zakręca pod sufitem. Nie widziałam żadnego fizycznego powodu dla którego musiałby być prosty. Służy do wyrównywania ciśnienia.

  18. #1538

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Odpowietrzenie kanalizacji mam wyprowadzone przez ścianę. Miał być mały kominek wyprowadzony na elewacji ponad poziom dachu, ale okazał się niepotrzebny.
    Pion mam tylko jeden. Odpowietrzenie zakręca pod sufitem. Nie widziałam żadnego fizycznego powodu dla którego musiałby być prosty. Służy do wyrównywania ciśnienia.
    Dziękuję. Mój klocek ma być piętrowy, długi, bardzo wąski, z płaskim dachem - którego takoż nie chcę dziurawić.

    U mnie, od pionu idącego z parteru będzie jakieś 1,2 metra do długiej, pustej ściany bez okien; drugi pion ogarnia łazienki na piętrze i tam będzie do kolejnej pustej ściany ze 2,5 metra. Gdyby udało się odpowietrzyć kanalizację zakończywszy to wlotami na tych bezokiennnych ścianach, byłoby idealnie.

    Jeśli masz jakiekolwiek fotki tych zakończeń - pięknie poproszę. Dziennik przejrzałem cały, ale jak wspominałaś - część fotek wygasła.

  19. #1539
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tak to wygląda, jak w załączniku.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	napowietrzenie.jpg
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	65,2 KB
ID:	437188

    Nie mamy wysokiej drabiny, żeby wejść i założyć zakupiony kominek
    Od pionu kanalizacyjnego do ściany jest 3,2 m.

    Pod oknem widać zacieki z sadzy.
    Kolejne malowanie elewacji będzie wymagało użycia ciemniejszej farby - wówczas nowych zacieków nie bedzie widac

  20. #1540

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    tak to wygląda, jak w załączniku.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	napowietrzenie.jpg
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	65,2 KB
ID:	437188
    Nie mamy wysokiej drabiny, żeby wejść i założyć zakupiony kominek
    Od pionu kanalizacyjnego do ściany jest 3,2 m.
    O kurcze, blisko okna Ale rozumiem, że to nie problem.

    Tak się zastanawiam, skoro zakończenia i kominki są w zasadzie zbędne, to może i samą rurkę dopowietrzającą można uciąć równo z elewacją i zasiatkować, ot, coby ptaki nie właziły? Od jednej ze ścian do granicy będę miał 1,5 metra - jak będzie obcięta, to nie będzie wywoływała niezdrowego zaciekawienia u sąsiadki )

    Jeszcze raz, dzięki.

Strona 77 z 80

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony