dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 80
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 1593
  1. #201
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Prawda, że szare kanapy sa bardzo ładne i praktyczne?
    No własnie.
    Niestety...
    Szare kanapy sa teraz wszędzie. Również u jednej i drugiej ciotki, u kuzynki.
    A gdzie miejsce na oryginalność?

    Teraz w domu mam dwuosobową kanapę w pięknym kolorze czerwieni obitą czymś sztruksopodobnym - niesamowicie praktycznym i niezniszczalnym.
    Na nowy domek ma chyba nieco zbyt zachowawczy design. Poza tym miejsce jest na 3 osobową. Szkoda... wiązą się z nią jakże miłe wspomnienia...


    Acha. Długa ściana nosna w salonie powinna być ciemna (zgodnie z zasadami energooszczędności). Na tyle cegły licówki sobie finansowo nie pozwolę...

  2. #202
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Acha, gdyby komuś rzucił się w oczy wygodny fotel, ale taki na którym bez problemu usiądzie razem, w razie czego, przytulona para - z 1,4m szerokości.

  3. #203
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Z rzeczy, które muszą się zmieścić w domu prócz:
    50' telewizora z zestawem kina domowego (ci faceci...)
    mojego akwarium
    moich szynszyl
    dwóch komputerów
    stołu do projektowania

    miecz, katana i kusza (wiadomo czyje ) - najlepiej jakaś fajna ściana do wyeksponowania. Problem w tym, ze kusza i miecz nijak stylistycznie mają się do katany.

  4. #204
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Oooooo....Ja bym też tak chciała zasypiać - w oranżerii...


  5. #205
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Może taki fotelik...


    Ten też niebrzydki:


    Co mi sie przypomniało - moja matka ma w piwnicy podrabiane Le Cobusiery - wypoczynek z giętych rurek stalowych. Musiałabym się przejść i zobaczyć jak toto wygląda. Na pewno tapicerka była pomarańczowa (fuj), więc do wymiany.

    Takie krzesełka byłyby fajne do stołu, gdyby nie zaporowa cena:

  6. #206

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir
    Sprawa drzwi do kotłowni. Ze względu na takie a nie inne umieszczenie pionu
    wod-kan wydaje mi się,że takie umieszczenie drzwi najpełniej pozwala wykorzystać możliwości aranżacycjne pralnio-kotłowni.
    Ściana przy schodach nie nadaje się do montażu jakiegokolwiek urządzenia, więc tam będzie jedynie regał na środki czystości, wiadra, mopy i inne klunkry. Natomiast ściana przy pionie muśi pomieścić:
    pralkę (odpływ wody do kanalizy do pionu)
    rekuperator (odpływ skroplin)
    kocioł (odpływ skroplin)
    Przestawiając drzwi bliżej pionu można wchodzić w kolizję z pralką, bliżej ściany - nie będzie miejsca na regał.
    po konsultacji z architektem kształt tego pomieszczenia trochę uległ zmianie i zmniejszyła się garderoba.
    No to jak się nie da, to się nie da, mam jeszcze jedną myśl, ale też nie mam pojęcia, czy to się pomieści: umywalka wiadomo b.z., potem kabina, ale w układzie jak narysowała Irma, tzn, wejscie z dłuzszego boku (może dzwi pojedyncze i ścianka szklana) a na końcu przy ścianie - wc

    a Budma - wszystko jest dla ludzi, chociaż niektre rzeczy tylko dla tych baaardzo bogatych
    albo pomysłowych
    projektujesz ogrody, to do wnętrz też coś fajnego wymyślisz

  7. #207
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Zdecydowanie odradzam płytę fundamentową.

    Bardzo lubię niekonwencjonalne rozwiązania dlatego płytę bardzo dokładnie przemyślałem. Mam kilka argumentów na nie:

    - gigantyczną ilość stali się w to wkłada. W miejscach gdzie będą stały ściany nośne płytę trzeba dozbroić dokładnie taką samą ilością stali jaka wchodzi w ławy fundamentowe, a dodatkową stal w płaszczyzny pomiędzy te ławy - po co te płaszczyzny zbroić skoro można ich nie zbroić?

    - drogi beton co najmniej B20 trzeba wszędzie lać. Po co skoro można dać B15?

    - pod płytę trzeba dać mniej więcej tyle samo kruszyw co pod ławy i na zasypanie pomiędzy ławami.

    - robotnicy .. ławy zrobi byle partacz za psie pieniądze, nie da się ich zepsuć - one są proste w wykonaniu. Płytę nie wykona byle kto, trzeba zapłacić ekstra. Przy płycie jest gigantyczna ilość kręcenia (wiązania) prętów - koszt...

    - mróz ... płyta nie lubi mrozu. Zostawisz stan surowy na zimę bez ogrzewania, robotnicy dadzą pod nią za mało żwiru i piachu, grunt zmarznie i płytę wysadziny potrzaskają na drobne - pomimo zbrojenia.

    Mam płytę 32 m2 (taras) zbrojona 12 co 15 cm, pod nią żwir. Poprzedniej zimy podniosła się o 5 cm i przełamała na 4 części.

    Zdecydowanie odradzam.

  8. #208
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Ged ogólnie masz rację ale w szczególe to już nie ponieważ : jeśli mamy badania gruntu i wychodzi, że gruntu nie musimy za wiele zmieniać to już jest dobrze, mamy ekipę która wie o co chodzi - jest lepiej, 20m3 betonu na 100m2 płyty licząc po 300 pln to jest 6000 czyli nie aż tak dużo, zbrojenie też ok. 6000, styropian 6000, robocizna 6000, koparka 1000. Jeśli wszystko robimy na gotowo to nic nie przemarznie i nie wysadzi (opaska ze styro i odwodnienie choć na piaskach zbędne ). Mam znajomych którzy robili zwykle fundamenty i poniżej 30000 tysięcy nikt nie zszedł bo zawsze coś wyszło. pozdr adam

  9. #209
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Policzysz ile by kosztował stan zero 10x10 m?
    i le trwa jego wykonanie?

  10. #210
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    coulignon robił płytę zamiast klasycznego fundamentu i był zadowolony z różnicy cenowej (dysponował wyceną na ławy i płytę). Poza tym nie on jeden ma dom na płycie. teraz jest ciężka zima - jakoś nie widzę tematów "ratunku, płyta mi pęka". Przecież ławy to o wiele głębsze kopanie, izolacje, to pustaki isomur (dla budynku 10x10 - 6 000 zł), to więcej dni pracy ekipy.

  11. #211

    Domyślnie

    Ładna działka. Może na niej powstać ogród z gatunku "zacisznych" - coś innego niż się robi w szczerym polu. Dookoła też trochę krajobrazu do pożyczenia. Na pewno powstanie coś interesującego. Mnie się np. podoba podwyższona rabata przy ścianie garażowej (nie zapomnij dopracować samej ściany) i stawik podzielony mostkiem. Rabata śródziemnomorska wydaje mi się kwiatkiem do kożucha, bo całość idzie w zupełnie innym kierunku. Może wkleisz jakąś wizualizację?

    Twoje myślenie o domu jest podobne do mojego (np. płaski dach) - mój dom na pewno by Ci się podobał.

    Powodzenia!


    p.s. Dyskusje nad łazienką (zresztą jak nad każdym pomieszczeniem) prowadzone na samym rzucie są moim zdaniem stratą czasu. Można się bić o centymetry a pominąć coś znacznie ważniejszego.
    Precz z reklamami na Forum! Zagłosuj...

  12. #212
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Jesteś pewien, ze piszesz o mojej działce?
    Z jednej strony ciągły mur. Naprzeciw okien salonu stary chlewik teściów oraz garaż. Jedynie od sąsiadów ogród warzywny i kurnik.
    Dlatego ogród będzie raczej zamknięty. Na razie nie projektuje szczegółowo nasadzeń. Okazuje się bowiem, że staw to kilkanaście tysięcy, których nie mam
    O drewnianym tarasie otaczającym dom, pewnie też mogę zapomnieć.
    Plany ogródkowe uległy zmianie jak męska część domowników postanowiła się wtrącić.
    Jedyny konsensus to żwirowy ogród ZEN.

    Teraz skupiam się na wnętrzach. Zobaczymy ile kasy zostanie na ogród.

    Jeśli chodzi o uwagi na temat łazienki, to jestem wdzięczna Irmie, ze zechciała się podzielić ze mną swoimi uwagami. I innym forumowiczom oczywiście też Górna łazienka ulegnie lekkiej zmianie aranżacyjnej (brodzik i wc) jeśli będzie to możliwe technicznie.
    Aby jednak architekt/dekorator wnętrz mógł doradzić najpełniej musiałby poznać nas, nasz tryb życia i nasze gusta A i tak pewnie, jak stwierdziła Irma forsowałabym własne pomysły.
    To jest problem. Wiem dokładnie co mi się podoba a co nie. W sumie to nawet rozmieszczenie mebli mi odpowiada. Wiem jak rozwiązać pewne szczegóły techniczne. Lubie projektować ogrody, wiec pewnie przyjemność sprawiłoby mi urządzenie własnego domu. Jest jednak kilka spraw, które mnie przerastają, bo nie mogę zdecydować, które rozwiązanie jest lepsze/ergonomiczniejsze/estetyczniejsze.
    Przykład?
    Kuchnia - zabudowa z szafek dolnych bez górnych. Fartuch na ścianie chciałabym z materiału który będzie na blacie (jeszcze nie wiem czy kamień czy kompozyt). Pytanie - jak wykończyć styk ściana/fartuch by nie utworzyła się półeczka na kurz.
    Akwarium (50x50x100) - jak ustawić, gdzie, by była wygodna obsługa a jednocześnie by było dekoracją i nie przeszkadzało w komunikacji? Mam dwa pomysły i nie wiem na który się zdecydować.

  13. #213
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Aby półeczka na kurz sie nie zrobiła należałoby płytę przykleić na surowy mur i tynkować na równo do płyty. Jak sie ma światło słoneczne do akwarium ? pozdr adam

  14. #214
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Światło słoneczne nie ma większego wpływu. Chciałam z akwarium zrobić przegrodę między jadalnią a pokojem do pracy/zabawy lub użyć akwarium jako doświetlenie holu przy schodach. Najchętniej zrobiłabym ich kilka, ale wiem, ze nie będę miała czasu na pielęgnację.

    na razie czekam na konkretne opracowanie od architekta, zanim zacznę urządzać wnętrze "na serio". Bo troszkę już pomieniałam w stosunku do tego co wkleiłam. Zmiany niewielkie, ale np. uwzględniające poszerzenie domu o 30 cm, zgodnie z warunkami zabudowy.

  15. #215
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Irma
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    9.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    255

    Domyślnie

    Cytat Napisał Serwis24
    Aby półeczka na kurz sie nie zrobiła należałoby płytę przykleić na surowy mur i tynkować na równo do płyty. Jak sie ma światło słoneczne do akwarium ? pozdr adam
    ja tego rozwiązania nie polecam, bo na styku lubi sobie tynk popękać i wygląda to paskudnie...
    można ewentualnie płytę sciąć pod kątem...ale to nie za ładnie...chyba trzeba się z kurzem polubić
    dz.
    k.
    Żółw porusza się z prędkością wystarczającą do upolowania sałaty.

  16. #216
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Zastanawiałam się nad tym, skoro ma być i tak półeczka na kurz, to może zrobić wąską półkę drewnianą na całej długości i najwyżej będą tam przyprawy stały. I tak się będzie kurzyć, i tak.

    A czy nie można styku kamień/tynk na ścianie wykończyć metalową, wąską listwą?

  17. #217
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Irma
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    9.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    255

    Domyślnie

    można, jak wstawisz teownik alu, albo stalowy to powinno byc dobrze
    tylko nie do każdego wnetrza bedzie to pasowac
    pomysl z poleczką moim zdaniem lepszy
    dz.
    k.
    Żółw porusza się z prędkością wystarczającą do upolowania sałaty.

  18. #218
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    W dzienniku mam wklejone zdjęcie kuchni którą się inspiruję. Niestety, jest to zwykła wizualizacja komputerowa więc takie szczegóły nie sa widoczne

  19. #219
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Irma
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    9.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    255

    Domyślnie

    ta kuchnia?

    tutaj jest półeczka i moim zdaniem kątownik w tym przypadku byłby gorszym rozwiązaniem...ja nie lubię licowania okładziny kamiennej z tynkiem, bo jedną z fajnych rzeczy kamienia jest jego masa, grubośc, ciężar a jak się zlicuje to ten element gdzieś się gubi...
    A taka półeczka to fajna zrecz mozna sobie zdjęcia poustawiać.

    ta wizualka jest niesamowita...

    A kuchenka gazowa pod oknem jest ok, jeśli jest to fix
    dz.
    k.
    Żółw porusza się z prędkością wystarczającą do upolowania sałaty.

  20. #220
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Uświadomiły mnie koleżanki forumowiczki, ze to wyspa naprzeciw dużego przeszklenia jadalni. Jak odnalazłam projekt domu z tej wizualizacji wszystko się wyjaśniło. Ale fakt, wizualki ci architekci robią niesamowite. Ale cóż, klient kupuje oczami http://www.domyzwizja.pl/

Strona 11 z 80

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony