dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 80
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1593
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Przez ten cały kryzys mojemu meżczyźnie odechciało się jakichkolwiek kredytów.
    Nie chcę sie budować na starość!

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aka z Ina
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    6.178
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    167

    Domyślnie

    z zapartym tchem przeczytałam cały dziennik i CIESZĘ się niezmiernie, że wreszcie zaczęliście działać!!!!
    Elfirku-każdy ma schody....My mieszkania też nie mieliśmy sprzedawać. Też tak jak Ty mieliśmy za wynajmowane pieniążki spącać częściowo kredyt i d....blada.
    Za mieszkanie mamy pompę ciepła, rekupertor, filtry i uzdatniacz wody. Coś za coś! Chcemy żyć taniej to musieliśmy wiecej włożyć.

    a co z kredytem? nie przynali? Czy chcecie sami przeczekac kryzys?


    na pocieszenie tylko dodam ,ze wszystko jest warte tego, aby tak jak Ty marzysz siąść we własnym ogrodzie, na włąsnym tarasie i z rana w szlafroczku wypić kawkę!!!!!!

    buziaki

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Chyba przeczekamy kryzys

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aka z Ina
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    6.178
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    167

    Domyślnie

    aha

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    no to czekamy z Wami

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aka z Ina
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    6.178
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    167

    Domyślnie

    jakie plany????

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    DorciaIQ

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Warszawka
    Posty
    5.596
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    198

    Domyślnie

    Bardzo ciekawy jest Twój projekt ogrodu. Myślałam że nie można łączyć różnych stylów (środziemnomorski, japoński), tak jak w domu, ale musi co Ty wiesz lepiej A może to ogrodowy eklektyzm?
    I te byliny i okrywowe zamiast trawy - to pewnie jest też lepsze ze względu na chwaściory, nie? Tylko czy to nie żal po tym chodzić? Po trawie to jak po trawie, ale po innych roślinach to bym się czuła że kogoś depczę...
    Ale może to sobie źle wyobrażam - możesz wrzucić jakąś fotkę jakie to mają być roślinki?

    A z kredytem to powinno być lepiej - w końcu stopy spadły i pewnie jeszcze spadną... No dobra, może być problem z frankami, ale co to za różnica jak i tak na 100% przejdziemy na euro przed upływem 30 lat kredytu
    A okres próbny to 3 miechy, nie? A i tak zacząć można najwcześniej w marcu, nie?

    Uszy do góry, będzie dobrze!

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Justyna&Leszek
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    wielkopolskai, Poland
    Posty
    80

    Domyślnie witam ;-)

    Mam pytanie o cenę projektu domu, o którym wspominasz w dzienniku. Skąd taka kwota 15000zł??
    Czyżby w Poznaniu były takie kosmiczne ceny??

    Ja jestem z Ostrowa Wlkp. Z mężem kupiliśmy sobie na allegro program do projektowania i sami zaprojektowaliśmy sobie chatę - znajomemu projektantowi dostarczyliśmy gotowy projekt, on tylko przerysował po swojemu, poprawił to, co musiał i tyle. Zapłaciliśmy 3,5 tys. zł - wiem, że normalnie w granicach 5tys. zł kosztuje projekt. Ale 15 tys. zł ????!!!!!

    Pozdr
    Justyna
    ...

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    My zapłaciliśmy 12 ale po znajomości. Mojej koleżance ta sama projektantka zaśpiewała 25.

    wszystko więc zależy od punktu odniesienia.

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Justyna&Leszek
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    wielkopolskai, Poland
    Posty
    80

    Domyślnie

    Dla mnie to szok! Tyle kasy za sam projekt??
    To może polecam Wam przyjechać do mniejszego miasta, bo tu ceny są dużo atrakcyjniejsze
    ...

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    projekt i projekt to nie to samo.
    pewnych rzeczy nie da sie przeliczyć na metry

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał DorciaIQ
    Bardzo ciekawy jest Twój projekt ogrodu. Myślałam że nie można łączyć różnych stylów (środziemnomorski, japoński), tak jak w domu, ale musi co Ty wiesz lepiej
    Jak widac na rysunku - czesc śródziemnomorska nie ma zadnego powiązania z planowanym japońskim ogrodem. Beda stanowiły odrębne cześci. Co innego, gdybym próbowała takie numery uskuteczniac na jednej, otwartej przestrzeni. Wtedy by sie gryzło. Poza tym ogrod japonski ma wystawe wsch-pn. W tym miejscu rosliny srodziemnomorskie, wymagajace duzej ilosci swiata nie beda rosly prawidlowo. Ale cienioznosne paprocie, mchy i rozaneczniki jak najbardziej.

    Cytat Napisał DorciaIQ
    I te byliny i okrywowe zamiast trawy - to pewnie jest też lepsze ze względu na chwaściory, nie? Tylko czy to nie żal po tym chodzić? Po trawie to jak po trawie, ale po innych roślinach to bym się czuła że kogoś depczę...
    Do chodzenia beda sciezki. Działka i tak jest za mala na boisko do gry w pilke, abym miala sobie trawnik robic. Trawnik na dodatek optycznie pomniejszy mi ogrod. A jak bede chciala sie opalac - to na tarasie. Dzieci, ktore mialyby mi gdzies biegac nie mam.


    Dzięki za slowa otuchy.
    W dzienniku opisalam dalsze losy projektu i architekta.

  13. #33
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    15 tys za projekt Czyżby nasz hmm człowiek tak obrósł w piórka?

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Wciornastek - to nie bylo o twoim, jeszcze sie z nim nie spotkalam

    To inne biura z Poznania i Wrocławia.
    Ale i tak przebiaja wszystkich Lipinscy z 17 000 zł.

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir
    Wciornastek - to nie bylo o twoim, jeszcze sie z nim nie spotkalam

    To inne biura z Poznania i Wrocławia.
    Ale i tak przebiaja wszystkich Lipinscy z 17 000 zł.
    Uff to mnie uspokoiłaś.

    PS. Reszta na PW

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Yeti
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.620
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Ja wszystkich przekonuję, żeby szukali gotowca... do skutku. Patrząc na ceny, które podajesz - utwierdzam się w tym przekonaniu. Jest tyle biur projektowych i katalogów, że nie możliwe, żebyś nie znalazła czegoś dla siebie. Swój projekt zmieniałem 3 razy, zawsze dochodziłem do wniosku, że po wprowadzeniu własnych zmian stawał się projektem indywidualnym (z ceną ...też indywidualną ).
    Ostatecznie zapłaciłem za projekt 1 300zł (w 2005r; teraz kosztuje 1 600zł) + 1 100zl za adaptację. Do tego doszły różne ZUDy, projekty przyłączy energ. i wod-kan, geodezja itp. za 1 300zł. Razem za projekt i wszystkie w/w formalności potrzebne do wydania pozwolenia na budowę wydałem 3 700zł.
    Kwoty, które podajesz to chyba jakaś pomyłka... a dodatkowo piszesz, że ma to być prosty klocek .
    Szukaj małych biur projektowych w małych miasteczkach, a najlepiej użyj technika do adaptacji projektu. Moja pani architekt poradziła sobie wystarczająco dobrze z wprowadzeniem zmian, które mi się wymarzyły, chociaż ma przed nazwiskiem tylko inż. zamiast mgr inż. - może stąd ta różnica w cenie?

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Przeglądałam naprawdę wiele katalogów już od jakich 10 lat. Nie ma domów z płaskim dachem, poza nowoczesnymi, rozłożystymi rezydencjami powyżej 200 m2 czy parterówkami. Klienci kochają dworki. Ale do dworku potrzebna jest rozłożysta działka a nie taka wąska klitka jak u nas.
    Nawet rozkład pomieszczeń jest w 99% projektów zupełnie nie pasujący do moich wyobrażeń (m.in. nieszczęsna kotłownia na parterze a gabinet na piętrze, kuchnia od frontu).
    Z opisów doświadczeń forumowiczów wynika, ze adaptacje projektów gotowych pod własne wyobrażenia mogą skutkować słupem konstrukcyjnym pośrodku drzwi czy za niskimi drzwiami. No i oczywiscie koszty adaptacji - przerobienie instalacji (bo architekci szarżują z pionami wod kan rozsianymi po całym domu), zmiana kominów wentylacyjnych na rekuperację, itd.

    Jedyny projekt zbliżony do wyobrażeń był ze Studia 500. W ogole maja sensownie aranzowane rozklady pomieszczeń w porównaniu z takim Archonem.

    A z tanim architektem rozmawiałam, o czym pisałam. Tylko jego wiedza zatrzymała się jakies 10 lat temu. Jesli ktoś mnie sie pyta po co gruby styropian chce, skoro wszyscy budują z 12 -tki to ja dziękuję. Wmawiał mi, ze musze koniecznie miec garaz w bryle budynku i wogole po co mi plaski dach, bo bedzie przeciekal.

  18. #38
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir
    A z tanim architektem rozmawiałam, o czym pisałam. Tylko jego wiedza zatrzymała się jakies 10 lat temu. Jesli ktoś mnie sie pyta po co gruby styropian chce, skoro wszyscy budują z 12 -tki to ja dziękuję. Wmawiał mi, ze musze koniecznie miec garaz w bryle budynku i wogole po co mi plaski dach, bo bedzie przeciekal.
    No cóż moze wiedza sprzed lat i wieloletnie doświdczenie które zweryfikowało poglady. Od paru lat gdy czytam Forum to są tu w wielu przypadkach poglądy tego architekta. A z drugiej strony o walce z płaskim dachem poczytaj w dzienniku Rydza. Dziennik sprzed ok 2 lat.
    U nas naprawde trzeba miec dobrych fachmanów aby płaskiego dachu nie spieprzyli. Nawiasem mówiąc to zawalenie się stropu w King Crosie to podobno własnie spier... płaski dach.

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Dachy płaskie ma większośc budynków wielorodzinnych i jakoś nie przeciekają. Dachy ludzi na ulicy, gdzie sie buduje tez jakos nie przeciekaja (rodzina mojego partnera - wiec mam z nimi kontakt)
    Dach pochyły odpada całkowicie, więc nad tym nie mam się co zastanawiać.
    Jasne, wolałabym mieć taką działkę, zeby mi na nią pasował jakiś dom powtarzalny z katalogu, parterowy. Ale nie mam.

  20. #40

    Domyślnie

    Hej Elfir, jak hotblok Cie nadal interesuje - tutaj prowadze dyskusje na temat tego rozwiazania: http://forum.muratordom.pl/post3086831.htm#3086831 Pozdro, ps. Kuchnia bardzo ladna i jasna

Strona 2 z 80

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony