dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 80
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 1593
  1. #41
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar oresund
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Kod pocztowy
    53-000
    Posty
    553

    Domyślnie hotblok

    Cytat Napisał marcbe
    Hej Elfir, jak hotblok Cie nadal interesuje - tutaj prowadze dyskusje na temat tego rozwiazania: http://forum.muratordom.pl/post3086831.htm#3086831 Pozdro, ps. Kuchnia bardzo ladna i jasna
    Oglądałem hotbloka na budmie.
    polakierowane bloczki mieli zeby lepiej sie swieciły.
    Wady:
    - cena prawie 2x wieksza niz np styropianu z wkładką betonową
    - zbyt gruba zaprawa wg mnie oznacza mostki termiczne
    - ściany wymagają grubego tynku bo nie są wystarczająco gładkie

  2. #42

    Domyślnie

    umieszczam się w takim razie w komentarzach...
    moim zdaniem to ta kuchenka nie jest pod oknem... to takie złudzenie na zdjęciu... moim zdaniem to jest wyspa... okno jest dalej... wnioskuje to po przebiegu ściany przy suficie
    a te krzesła pod oknem stoja przy stole według mnie w pomieszczeniu z którym kuchnia graniczy
    ale moge sie mylic

    a jakby w Twojej stopce był link do komentarzy to by było łatwiej... przynajmniej dla takich fajtłap jak ja

  3. #43

    Domyślnie

    Hej oresund, ale z betonem w styropianie to odwrotna konstrukcja.. fakt nierowna zaprawa to mostki - dlatego trzeba "laserowej" niemal dokladnosci - po prostu ekipa musi byc staranna.. co tu duzo mowic. Tynku tez wiecej bo keramzyt jest chropowaty bardziej.. Z tym lakierem to pojechali.. A sprzedali cos ?

  4. #44
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir
    Dachy płaskie ma większośc budynków wielorodzinnych i jakoś nie przeciekają. Dachy ludzi na ulicy, gdzie sie buduje tez jakos nie przeciekaja (rodzina mojego partnera - wiec mam z nimi kontakt)
    Dach pochyły odpada całkowicie, więc nad tym nie mam się co zastanawiać.
    Jasne, wolałabym mieć taką działkę, zeby mi na nią pasował jakiś dom powtarzalny z katalogu, parterowy. Ale nie mam.
    No nie do końca to prawda. Wiele domów ma spad dachu taki czy inny (nawet bloki) ale tego z dołu nie widać. Dopiero jak wejdziesz na dach to sprawa sie wyjaśnia. Ja też przez wiele lat byłam przekonana, że klocek w którym mieszkałam ma płaski doach. Okazało się że to nieprawda bo byl kopertowy. Dom u moich tesciów kostka z lat 70-80 dach ma spadek w jedna stronę - też na oko go nie widać.

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Chyba każdy dach musi mieć jakiś tam spadek, by woda nie stała?

    Ja po prostu nienawidze skossnych poddaszy. Przygnębiają, przytłaczają mnie. czały czas mam wrażenie, ze muszę się schylać chodząc (oboje z TŻ jesteśmy bardzo wysocy).

    Dlatego dom ma być piętrowy. A płaski dach - żeby dom był możliwie niski. Inaczej sąsiad będzie miał całą działkę w cieniu, a dzięki jego uprzejmosci nie ma przeszkód do budowy w granicy.

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał mundzia
    a jakby w Twojej stopce był link do komentarzy to by było łatwiej... przynajmniej dla takich fajtłap jak ja
    Problem w tym, że stopka miała ograniczoną pojemność. I komentarze na niej już mi się nie zmieściły

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar agakz
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    2.471
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    463

    Domyślnie

    Cytat Napisał mundzia
    umieszczam się w takim razie w komentarzach...
    moim zdaniem to ta kuchenka nie jest pod oknem... to takie złudzenie na zdjęciu... moim zdaniem to jest wyspa... okno jest dalej... wnioskuje to po przebiegu ściany przy suficie
    a te krzesła pod oknem stoja przy stole według mnie w pomieszczeniu z którym kuchnia graniczy
    ale moge sie mylic
    mundzia się nie myli, natknęłam się na inne ujęcie tej kuchni:

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Jest piękna
    Dziękuje.

  9. #49

    Domyślnie

    Mnie w tej kuchni razi kilka rzeczy, choc kiedys na pierwszy rzut oka mi sie podobala: 1. zestawienie kolorow cieply-zimny, poleczka nad blatem, ktora nagle zamienia sie w kamien i jeszcze na dodatek sie cofa (widac na wczesniejszej fotce), 3. wneka w suficie z szalowka i belkami (po co?). Ja jestem zwierze minimalistyczne. Zreszta kuchnia zawsze zawalona jest mnostwem przedmiotow - owoce, garnki, czajnik, serwetki, doniczka z bazylia itp., ktorych na obrazkach w katalogu nie ma, a ktore wprowadzaja natychmiastowy nielad.
    Dla mnie, Twoj uklad pomieszczen wymyslony jest dobrze, podobny zreszta troche do naszego (jestesmy bardzo zadowoleni z projektu).
    Podpowiadam, ze dom mozna zbudowac tez z porothermu - cegly sa spore, szybko sie to buduje, dla nadprozy sa rozwiazania systemowe, a jednak to ceramika a nie jakis beton komorkowy (bleee...). Nasz dach jest tylko lekko skosny (14%) z podwieszonym, poziomym stropem z k-g. Jesli szukasz architekta, nie szukaj taniego, tylko takiego, ktory Ci dom tani zaprojektuje.
    Moj dom powstal w ciagu 1,5 roku. Planowalismy jeden sezon i pewnie by sie udalo, gdyby nie nawalili ludzie. Z tym sie niestety trzeba liczyc, jedna ekipa ci nawali i cala reszta stoi, a ty biegasz i szukasz kogos w zastepstwie z terminem za pol roku.
    Powodzenia, udac sie musi a na priva poprosze o info o orientacyjnej cenie projektu ogrodu.
    gg 170627

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Dziękuję za uwagi.
    Ja w kuchni nie wyobrażam sobie lakierowanych blatów (np. modny czarny lub czerwony) i ciemnego drewna typu wenge. Wiem, ze widac na tym kazdy zaciek, a ja nie jestem z tych, co biegają ze szmatką. Mam w tej chwili kuchnie BRW olcha miodowa i odpowiada mi ten kolor ciepłego drewna.
    Z kamiennych blatów zrezygnuje na pewno: 1. drogie, 2. zimne w dotyku. Ale podoba mi sie fatuch na scianie z tego smego materiału co blat.

  11. #51

    Domyślnie

    Pierwszy raz przychodzę
    przywitać się chciałam

    i GRATULACJE ZŁOŻYĆ

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ech...niestety, nie ma czego jeszcze gratulowac.

  13. #53

    Domyślnie

    Elfirko jest, jest

    NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA


  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar agakz
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    2.471
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    463

    Domyślnie

    Elfir, gratuluję zasłużonego tytułu!

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ojej, nawet nie zauważyłam...

    No to jest okazja do świętowania

  16. #56

    Domyślnie

    Elfir,
    a po co ci plyta fundamentowa? Pytanie jest lakoniczne, nie bede rozwijac szczegolow, ale jak najbardziej powazne - dlaczego plyta?
    gg 170627

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ponieważ nie ma wtedy mostka termicznego - izolacja jest ciagla.
    Poza tym prace sa prostrze niz w przypadku zwyklego fundamentu. I wychodzi taniej (dla normalnych warunków geologicznych), jak wynika z doświadczeń forumowiczów.

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir
    Ponieważ nie ma wtedy mostka termicznego - izolacja jest ciagla.
    Poza tym prace sa prostrze niz w przypadku zwyklego fundamentu. I wychodzi taniej (dla normalnych warunków geologicznych), jak wynika z doświadczeń forumowiczów.
    Co to znaczy, ze izolacja jest ciagla? Przeciez plyta ma swoja izolacje (zakladam, ze zastosowano ksztaltki brzegowe), a elewacja swoja. Pomiedzy tymi dwoma izolacjami wlasnie tworzy sie mostek, ktory oczywiscie mozna minimalizowac.
    Czy prace sa prostsze i tansze... hmmm... to zalezy... Wystarczy, ze majstrzy machna sie kladac kanalize, cw, zw, albo przesuna ci sciane o kilka cm i juz masz problem. Kucie w takiej plycie wcale nie jest proste. Podobnie rzecz sie ma, gdy nie przewidzisz zawczasu pewnych rzeczy. Glupia umywalka podwieszana musi niec odplyw w obrysie sciany, bo potem juz nie podkujesz i nie zmienisz. Podobnie jest np. z brodzikiem zaglebionym w podlodze, stelazem do kibla itp. Trudno mi powiedziec jak sie kuje w normalnych wylewkach, ale kucie w plycie to masakra.
    gg 170627

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Mostek zaznaczony jest czerwonymi strzałkami. Gdzie powstaje mostek w płycie?


  20. #60

    Domyślnie

    U nas mostek jest na laczeniu: ocieplenie cokolu-ocieplenie elewacji, chociaz nie powinno go byc. Przyjdzie wiosna bedziemy piankowac, oby sie dalo bez zdzierania kleju i siatki.
    gg 170627

Strona 3 z 80

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony