dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 80
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 1593
  1. #61

    Domyślnie

    czy dobrze rozumiem że izolacja jest pod wylewką? że tak na prawdę cały ciężar domu spoczywa na izolacji? z czego zatem ta izolacja pozioma jest?
    bo jakos mam wątpliwości jak to jest porobione?

  2. #62

    Domyślnie

    Cytat Napisał mundzia
    czy dobrze rozumiem że izolacja jest pod wylewką? że tak na prawdę cały ciężar domu spoczywa na izolacji? z czego zatem ta izolacja pozioma jest?
    bo jakos mam wątpliwości jak to jest porobione?
    Izolacja jest ze styro, u nas 2 x 8 cm na mjanke. Rzeczywiscie jakos nigdy nie zastanawialam sie co sie dzieje ze styro pod takim naciskiem. I nie bede
    gg 170627

  3. #63

    Domyślnie

    czyli generalnie stawiasz dom na styropianie?? hmmm...
    no może się nie znam... ale brzmi mi dziwnie

  4. #64

    Domyślnie

    Elfir twój ogród zapowiada się bosko!!!

  5. #65
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Mundzia - domu nie stawia sie na zwyklym styropianie tylko na ekstrudowanym, wytrzymującym nacisk cięzarówki. Odkształcenia sa na poziomie 8 cm po kilkunastu latach. Ale są równomierne na całej podstawie, w przeciwieństwie do zwykłego fundmentu, dlatego nic w domu nie pęka.
    Na forum jest wątek poświęcony płytom.

  6. #66

    Domyślnie

    aha, oczywiście zakładam, że skoro ludzie tak buduja, to tak można i jest OK
    a co do projektu domu, to te 5600zł jak na moje oko to dośc sporo, chociaz kurcze dziś te ceny tak różne sa, że juz sama nie wiem... z drugiej strony biorąc pod uwagę koszty całej inwestycji to nie jest dużo... hmmm...
    no a spróbuj jeszcze w trzech, czterech innych biurach zrobić wycene, to będziesz miała lepszy pogląd...

    pozdrawiam i życzę powodzenia

  7. #67

    Domyślnie

    My za projekt indywidualny placilismy trzy lata temu 7 tys. - to bylo tanio, jak na warunki warszawskie
    gg 170627

  8. #68
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    DorciaIQ

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Warszawka
    Posty
    5.596
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    198

    Domyślnie

    Ojejciu cieszę się że już mury postawiłam, jak czytam o Twoich rozterkach z czego budować i kolejnych supertechnologiach, które kuszą...

    Z tymi projektami branżowymi to jest tak, że za nie nie płacisz, jak robi Ci je firma, która będzie robiła wykonawstwo, więc nie martw się 15 tysiami
    Ale z drugiej strony chyba (nie wiem na pewno) trzeba mieć projekty instalacji do składania PnB, a to Ci opóźni sprawę, jak będziesz czekała na projekty od poszczególnych wykonawców, których trzeba najpierw wybrać i się umówić na robotę, bo jak nie, to Ci faktycznie każą zapłacić.

  9. #69
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Do PnB oni robią taki ogólnikowy, standartowy opis.

  10. #70
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    DorciaIQ

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Warszawka
    Posty
    5.596
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    198

    Domyślnie

    No to luzik

    A 5-6 tysi za indywidualny to nie jest dużo, ja za standardow + adaptację zapłaciłam chyba więcej ale ode mnie za indywidualny żądali od 10 wzwyż

  11. #71
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    magnolia

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    1.464

    Domyślnie

    Nie martw się tymi branżowymi. My w projekcie mieliśmy tylko takie ogólne projekty do dokumentacji, a naprawdę to wszystko planowali nam majstrzy z moim mężem, i jest git.
    Trzymam kciuki
    M
    REKLAMA

  12. #72

    Domyślnie

    Ja do PnB mialam architekture + kostrukcyjne wyliczenia dla dachu itp.
    Starostwo chcialo uzupelnienia dokumentacji o ulotke dotyczaca POS-ia. Reszta przeszla bez oporow, nawet plyta fund. z adnotacja, ze projekt jest systemowy firmy X (nie byl dolaczony).
    Powodzenia
    gg 170627

  13. #73

  14. #74

    Domyślnie

    hmmmmm
    jest tu kto
    dzień doberek



    zostawiam na dobry dzień

  15. #75

    Domyślnie

    Elfir, postawiłaś już tego klocka?

  16. #76
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aka z Ina
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    6.178
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    167

    Domyślnie

    ja też jestem ciekawa co z klockiem?????

  17. #77
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar krzys_i_aga
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    587
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    Witam ! Bardzo fajny dziennik. Uwielbiam takich entuzjastów jak Wy. U mnie w gminie też nie było planu zagospodarowania przestrzennego ale wydali mi warunki zabudowy na których było określone jaki dach mogę postawić. U Was tak nie ma ? Pytam z ciekawości. Szkoda kupić drogi projekt a okaże się, że nie można go wykorzystać. Pozdrawiam i życzę dużo siły i dążenia do celu !
    W domu to ja jestem szefem, żona tylko podejmuje decyzje - Woody Allen.

  18. #78
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za życzenia, wniosek o wydanie warunków złozony. Mamy rodzinę w urzędzie, więc liczymy ze nasze zachcianki przejdą szybko i bezboleśnie przez machinę urzędową.

    Technologia - chyba stanie na silikatach (18 lub 24 cm) + wełna (miedzy naszym murem a budynkiem sąsiada) + styro (pozostałe ściany).
    Rekuperator na 100% + piec gazowy kondensacyjny
    Świadomie rezygnujemy z kominka
    i voila! Nie ma żadnego komina na dachu, wszystko przez ściany wyprowadzone.

  19. #79
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aka z Ina
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    6.178
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    167

    Domyślnie

    no wreszcie sie odezwałas cieszę sie, że jednak dążycie do celu...juz myslałam, ze spasowaliście

    zaprasza sie częściej pisac w swym dzienniczku

  20. #80
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Tylko co mam pisać?
    W wolnej chwili wykonywałam kilka koncepcji kondygnacji i żaden w 100% nie odpowiada temu co chcę: nadal dom wychodzi za duży jak na 2 osoby.

Strona 4 z 80

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony