dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 79 z 80
Pokaż wyniki od 1.561 do 1.580 z 1593
  1. #1561
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylwester7 Zobacz post

    Jestem przyzwyczajony do schematu "podłogówka na parterze, grzejniki na piętrze", intensywnie jednak myślę, jakby tu pozbyć się grzejników całkowicie, również tam, gdzie zwykle mamy typowe panele i wykładziny. Dowiedziałem się właśnie, że istnieje coś takiego, jak ogrzewanie sufitowe Muszę sporo na ten temat doczytać.
    Istnieje też coś takiego jak ogrzewanie ścienne (czyli "podłogówka w ścianie"). Widziałam coś takiego ostatnio na Targach Budownictwa, gdzie pewna firma prezentowała 3 systemy ogrzewania płaszczyznowego (na cienkich plastikowych rurkach): podłogowe, ścienne i sufitowe.



    A w temacie pomp ciepła, to na pewnym portalu aukcyjnym, jest dużo tanich ofert na powietrzne PC, np.: LG Therma V split 9 kW w cenie ok. 17 tys. zł. Podobnie monobloki.
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 22-11-2019 o 11:57 Powód: literówka
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  2. #1562
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ogrzewanie na ścianę ma podstawową wadę - wieszanie czegoś na ścianach. Byle obrazkiem można sobie rozwalić rury. Podłogi raczej się nie dziurawi.
    Na dodatek grubość tynków - podnosi koszty.
    Sufitowe to już w ogóle nie bardzo ma sens - ciepłe powietrze idzie do góry, wiec co daje ciepło ponad głową?

    Współczesny dom, spełniający wymogi WT2021 ma minimalne zapotrzebowanie na ciepło.
    Podłogówka i jak jest przewymiarowanym systemem grzewczym, więc to, że ją stłumisz dywanem na jakimś fragmencie czy panelami, w bilansie ogrzewania domu nie ma większego znaczenia.


    Cena PC - porównanie tylko z ceną kotła gazowego jest bardzo mylące. Bo przy gazie jest dużo więcej wydatków niż sam kocioł.

  3. #1563

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    ogrzewanie na ścianę ma podstawową wadę - wieszanie czegoś na ścianach. Byle obrazkiem można sobie rozwalić rury. Podłogi raczej się nie dziurawi.
    Na dodatek grubość tynków - podnosi koszty.
    Sufitowe to już w ogóle nie bardzo ma sens - ciepłe powietrze idzie do góry, wiec co daje ciepło ponad głową?

    Współczesny dom, spełniający wymogi WT2021 ma minimalne zapotrzebowanie na ciepło.
    Podłogówka i jak jest przewymiarowanym systemem grzewczym, więc to, że ją stłumisz dywanem na jakimś fragmencie czy panelami, w bilansie ogrzewania domu nie ma większego znaczenia.


    Cena PC - porównanie tylko z ceną kotła gazowego jest bardzo mylące. Bo przy gazie jest dużo więcej wydatków niż sam kocioł.
    Tak Elfir, masz rację, u mnie np. kocioł gazowy 5 tys. zl., kotłownia 45 tyś zł (z CWU, podłogówką, grzejnikami itp.) Jednak w przypadku PC (najtańszej, akceptowalnej powietrze/powietrze) cena ów instalacji byłaby minimum o 30 tys. większa.

  4. #1564
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    kocioł gazowy wymaga też przyłącza i komina - dolicz do bilansu kosztów.

    PC, nie najtańsza, kosztuje ok. 20 tyś.

  5. #1565
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    ...... gdyż całkowity zakaz palenia paliwami stałymi jest tylko kwestią czasu ostatnio dołączył Poznań dla przykładu.
    A to jest brak znajomości tematu. Unia powoli wprowadza zakazy dotyczące palenia nie paliwami stałymi, ale kopalnymi, m.in. gazem. Drewno np. jest paliwem odnawialnym.
    Do poczytania:
    http://m.interia.pl/biznes/news,2635...ei6-7FB01WT8uQ
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  6. #1566
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    gaweł - Poznań przegrał z tym zakazem dla paliw stałych. Wojewoda uchylił decyzję.

    Nie wierzę, że po zainwestowaniu w NordStream Niemcy będą torpedowały gaz

  7. #1567

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    kocioł gazowy wymaga też przyłącza i komina - dolicz do bilansu kosztów.

    PC, nie najtańsza, kosztuje ok. 20 tyś.
    No rzeczywiście masz rację z tymi kosztami. To powiedzmy plus 5 tys. jesCze

  8. #1568
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Palenie drewnem jest lepsze dla środowiska niż gazem według tych niby przyszłych przepisów. Co za głupota. Ile trzeba energii, transportu aby pozyskać drewno. Spalanie też generują dużo trującego syfu. A gaz? Super czysty zero uciążliwy, tylko ma większe CO2. Dla domostw i niskiej emisji to bezsens aby preferować ten wybór.

  9. #1569
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Już to robią. I nie tylko Niemcy, ale Holendrzy i Duńczycy też.
    To się może okazać bardzo nieprzyjemne w skutkach dla ludzi, którzy inwestują w przyłączenie gazu do domu. To też tanie nie jest. W mojej gminie prognoza na 2022 (wtedy będą moją wieś podłączać) to 10 tys. za podpięcie domu, a gdzie cena kotła i być może czegoś jeszcze w kuchni, cena rozprowadzenia instalacji wewnątrz domu. A potem Unijne obostrzenia doprowadzą do podniesienia ceny gazu. Ciekawe, czy ktoś o tym myśli.
    Ja wolę mojego pelletowca i może dołożę fotovoltaikę jak dam radę finansowo.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  10. #1570
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    Palenie drewnem jest lepsze dla środowiska niż gazem według tych niby przyszłych przepisów. Co za głupota. Ile trzeba energii, transportu aby pozyskać drewno. Spalanie też generują dużo trującego syfu. A gaz? Super czysty zero uciążliwy, tylko ma większe CO2. Dla domostw i niskiej emisji to bezsens aby preferować ten wybór.
    Palić i drewnem i nawet węglem można nawet w tzw. kopciuchach tak, że zanieczyszczenia nie przekroczą dopuszczalnej normy. Trzeba trochę chęci, wiedzy i empatii.
    Empatii, bo rzeba myśleć o tych ludziach, starych, biednych, którzy nie mają pieniędzy na wymianę sprzętu na nowoczesne urządzenia.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  11. #1571
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Nie no rozumiem tych co już mają swoje piece ale chyba mówimy o nowo budowanych domach gdzie mają zakazać gaz a zezwolić na drewno. Nie wierzę.

    Co do czystego spalania węgla i drewna w kopciuchach. Jest jak Yeti. Każdy zna a nikt nie widział.

  12. #1572
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    Nie no rozumiem tych co już mają swoje piece ale chyba mówimy o nowo budowanych domach gdzie mają zakazać gaz a zezwolić na drewno. Nie wierzę.

    Co do czystego spalania węgla i drewna w kopciuchach. Jest jak Yeti. Każdy zna a nikt nie widział.
    Co do gazu, to ja po prostu dmucham na zimne. Oby wszystko skończyło się dobrze dla tych, którzy związali się z gazem. Ale... wydaje mi się niestety, że bardzo prędko przestanie być tanio. Wszelkie ograniczenia jakie Unia już narzuca raczej prędzej niż późnie zadziałają niekorzystnie finansowo. Jak wiadomo wszelkie takie konsekwencje ponosi zawsze ten ostatni w „łańcuchu pokarmowym”.

    Jeśli chodzi o czyste spalanie drewna. Ja sprawdzam to codziennie. Mam 2 kominy i żaden nie kopci. Trzeba dobrze się przyjrzeć, żeby zobaczyć drgające powietrze nad nimi. Dbam, żeby drewno, którym palę w kominku było dobrej jakości, czyli suche i rozpalam od góry. Sposób rozpalania powoduje, że kominek i komin nagrzewają się powoli, a ogień schodzący w palenisku z góry na dół dopala gazy i tym sposobem zmniesza zanieczyszczenie.
    Rozpalanie od góry skutkuje nawet w starych węglowych kopciuchach. I warto je stosować zanim nie wymieni się kotła na nowoczesny. O to walczą organizacje działające na rzecz czystego powietrza. Nie chodzi im o udowodnienie, że to jedyna słuszna droga. Jednak zanim kotły w domach uda się wymienić na nowoczesne, to jest to sposób na czystsze powietrze. Problem w świadomości i wiedzy ludzi, a także chęci przyczynienia się do nie smrodzenie.
    Jak masz chęć, poczytaj:
    https://www.facebook.com/permalink.p...605&__tn__=K-R
    https://www.facebook.com/permalink.p...605&__tn__=K-R
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  13. #1573
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    pestka - litości, PM 10 i PM 2,5 nie widać.
    Drewno kopci bardziej od gazu. Winą gazu jest tylko jego nieodnawialność w ludzkiej skali.

  14. #1574
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Jak unia weźmie się za naprawę ziemskiego klimatu poprzez walkę z gazem w domostwach to będzie szczyt szczytów.
    Wogole Polska też daje dooopy w tej kwestii bo zamiast walczyć z niską emisją to gramy w te całe co2. Zamiast na następne 10 lat zrobić priorytet likwidacji niskiej emisji to my bulimy kasę za emisję co2. To nie jest normalne.
    Mieszkam na osiedlu domków jednorodzinnych i z szczerą nienawiścią patrzę na to ohydztwo. A oni chcą gazu zabraniać.
    Świat oszalał.

  15. #1575

    Domyślnie

    Wiesz pestka wyjdź z założenia, że jeżeli gaz by podrożał mega, to i energia elektryczna też mega. I wiele innych rzeczy. Tym bardziej, że prognozy w mojej ocenie są całkowicie przeciwne.

    Lada moment będziemy mieli gazociąg Baltic Pipe!!!!!!!!!!!!!! I nawet jeżeli gaz nie stanieje (a wydaje mi się, że tak będzie) to na 100000000000% nie podrożeje. Mogę się o to założyć z każdym z tego forum!

    Te pellety, brykiety, ekogroszki i nawet drewno, to wcale nie takie tanie, a bardzo kłopotliwe paliwa.

    Mój teść ma sadybę przy lesie. 2 hektary ziemi, dom, sauna itp. Dom taki 20 letni. Do tej pory ogrzewał tylko drewnem- z racji położenia przy ścianie lasu i okolicznych kontaktów, zdecydowaniem najtańszym dla niego paliwem. Człowiek jednak się starzeje i z tymi paliwami stałymi, to coraz trudniejsze wydają się pewne czynności. Na szczęście 6 miesięcy temu dołączyli mu gaz (w drodze). Nawet się nie zastanawiał. Zmienił całkowicie instalację na gazową, przerobił kotłownię, wywalając stary piec i mówi, że to najlepsza decyzja!
    Bo wiesz, nie o cenę tylko chodzi, ale też o bezobsługowość ogrzewania, a gazowe praktycznie takie jest. Ja mówię, gdybym nie miał gazu w drodze, to na 100% zdecydowałbym się na PC, a widzicie po postach jaki mam do niej stosunek Potem w kolejności byłaby zakopana butla z gazem płynnym, a paliwa stałe na szarym końcu. Tym bardziej, że gaz będzie tylko tańszy!

  16. #1576
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    ...Nie wierzę, że po zainwestowaniu w NordStream Niemcy będą torpedowały gaz
    Niemcom gaz nie jest potrzebny do prywatnych domów. Potrzebują go wyłącznie do przemysłu. Ograniczenia unijne akurat w tym nie będą przeszkadzać.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  17. #1577
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    A czy ktoś myśli o tym, że gaz jest niebezpieczny? Ja mam na ten temat ustalone zdanie. 3 wypadki w mojej najbliższej rodzinie, w tym mojego ojca, który tylko dlatego przeżył, że w Warszawie jest komora dekompresyjna. Dziękuję, nie dam się przekonać.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  18. #1578
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    pestka - rozumiem przyczyny twojej fobii. Ale to nie jest powód by promować w nowym budownictwie pellet

    Przy domach energooszczędnych, w okresie przejściowym, na ogrzewaniu pelletem, tak samo jak węglem, nie jesteś w stanie regulować spalania do minimum. Musisz wypuścić sporo ciepła kominem lub wietrząc dom.

    Dlatego nowy dom raczej tylko prąd (czysty lub PC), a aby spełnić wymogi odzysku - w połączeniu z FV. Albo gaz. Każde inne rozwiązanie jest po prostu nieekonomiczne.

  19. #1579
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie

    Niezły wynik z tym gazem. U nas na razie w starym domu (okna nowe, trzyszybowe, dom ocieplony tylko od zachodu i północy, stare żeliwne kaloryfery, piec 15-letni Immergas) 1000 zł to wynik za dwa miesiące zimowe przy temperaturze na zewnątrz tak do -5 stopni a w środku 18-20 stopni. Przy niższych temperaturach na zewnątrz to już dochodzi do 1400 zł za dwa miesiące. Mam nadzieję, że w nowym domu wynik będzie dużo lepszy.

  20. #1580
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ja budowałam tak, by spełnić wymagania dla WT2021

Strona 79 z 80

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony