dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Funkcja kierownika budowy

    Witam.
    Proszę o wyjaśnienie. Jestem świeżo po zdaniu uprawnień. Pracuje na etacie w firmie budowlanej i znajomy zapytał się mnie czy mogę być kierownikiem budowy podczas budowy jego domu. Czy mogę pełnić ta funkcję będąc zatrudnionym na etat w firmie?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Możesz pełnić taką funkcję.
    Jeżeli będziesz pełnił poza godzinami pracy na etacie to nie powinno być konfliktu interesów.
    Jednak funkcja KB jest odpowiedzialna i nie powinna ograniczać się do wizyt po godzinach pracy na etat.

    Przeczytaj sobie zakres obowiązków i odpowiedzialność.
    Lepszym rozwiązaniem dla Ciebie i dla znajomego będzie pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego.

    Jakie posiadasz uprawnienia budowlane?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kudlaty35 Zobacz post
    Czy mogę pełnić ta funkcję będąc zatrudnionym na etat w firmie?
    Zależy od treści umowy o pracę.
    Ale na takie pytania to kierbud powinien odpowiadać (jak nie z głowy, to powinien wiedzieć, gdzie sprawdzić). Więc jeszcze nie jesteś gotowy.

  4. #4

    Domyślnie

    Mi bardziej chodziło o konsekwencje wynikające z prowadzenia funkcji KB bez umowy z inwestorem.

    Nie prowadzę swojej działalności.

    Czasowo nie ma problemu pogodzić pracę na etat i wizyty w ciągu dnia.

    Z góry dziękuje.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Zależy od treści umowy o pracę.
    Ale na takie pytania to kierbud powinien odpowiadać (jak nie z głowy, to powinien wiedzieć, gdzie sprawdzić). Więc jeszcze nie jesteś gotowy.
    Super odpowiedź... "jak nie wiesz to nie jesteś gotowy".

    Zgodnie z treścią umowy o pracę nie jest zabronione. Bardziej chodziło mi o prawny aspekt podpisania umowy z inwestorem jak nie prowadzę własnej działalności.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kudlaty35 Zobacz post
    Bardziej chodziło mi o prawny aspekt podpisania umowy z inwestorem jak nie prowadzę własnej działalności.
    Umowy możesz podpisywać. Każdy może. Konsekwencje zależne od treści umowy. Nie musisz też podpisywać żadnej umowy tylko wypełnić oświadczenie (pytałeś pierwotnie, czy możesz pełnić funkcję).

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kudlaty35 Zobacz post
    Super odpowiedź... "jak nie wiesz to nie jesteś gotowy".

    Zgodnie z treścią umowy o pracę nie jest zabronione. Bardziej chodziło mi o prawny aspekt podpisania umowy z inwestorem jak nie prowadzę własnej działalności.
    Poczytaj np. to
    https://www.odpowiedziprawne.pl/-umo...zycznymi-a-zus
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony