dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Odkurzacz centralny

Głosujących
349. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • tak

    267 76,50%
  • nie

    82 23,50%
Strona 114 z 121
Pokaż wyniki od 2.261 do 2.280 z 2408
  1. #2261
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mac82

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Podlasie
    Kod pocztowy
    18-400
    Posty
    30

    Domyślnie

    Witam wszystkich,
    Posiadam dom na systemie BORYSOWSKI ( na początku byłem zdecydowany na ten system i tak został położony) ale jakość akcesorii mnie przeraża (są wyjątkowo tandetne).
    W domu mam zrobionych 5 gniazd i 2 szufelki (celowo szufelki nie vroom bo do odkurzania okruchów itp. używamy od wielu lat małego odkurzacza przenośnego i sprawdza się zdecydowanie lepiej bo mogę go zabrać wszędzie, a poza tym jak ktoś powiedział cena tych akcesoriów jest mocno przesadzona, a poza tym zawsze kiedyś mogę wymienic szufelkę na inne akcesorium)).
    Dom na dole ma ok.100m2 szufelka w kuchni, szufelka w wiatrołapie i kuchni oraz 2 gniazda) + odkurzacz w garażu gdzie w obudowie ma być gniazdo do odkurzania auta itp.
    Dom na górze ma ok.160m2 po podłogach - niestety same skosy, użytkowo mniej po podłogach tyle i są tam 3 gniazda

    Pytanie jaką jednostkę dobrać aby być zadowolony bo póki co wpadły mi w oko poniższe modele, pytanie tylko czy do jednostek innych niż borysowski są jakies adaptery aby można było to zmontować.
    VACUFLO VR700x
    BEAM 385
    Lub wspomniany wcześniej borysowski CMTC3

    Będę wdzięczny za pomoc w temacie jeśli to możliwe
    Do

  2. #2262
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Odpowiem Ci w temacie - istnieje możliwość korzystając z uszczelek/przejściowych pomiędzy instalacjami.
    https://beam.sklep.pl/uszczelka-redukcyjna-beam-borysowski-p-34.html

    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #2263

    Domyślnie

    Jak dom nie jest wielką willą to i odkurzacz centralny nie ma sensu.

  4. #2264
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    A mógłbyś trochę dokładniej napisać dlaczego tak uważasz, szkoda kasy na OC czy może masz jakiś lepszy argument dla poparcia swojej tezy?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  5. #2265
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysiek_6 Zobacz post
    Jak dom nie jest wielką willą to i odkurzacz centralny nie ma sensu.
    Chyba nie wyobrażasz sobie co wylatuje z odkurzacza, oczywiście oprócz powietrza
    Możesz wykonać typowy test lub jesli masz odkurzacz z fitrem na wylocie, to po prostu wyjmij go i obejrzyj. Ten ciemny syf który zatrzymał się na filtrze wylotowym, to jest tylko część tego czym oddychasz.
    W odkurzaczu centralnym ten cały syf ląduje poza domem, gdzie z fauną typu roztocza rozprawia się promieniowanie słoneczne a właściwie jego część czyli UV.

    https://www.google.com/search?newwin...w=1280&bih=686

  6. #2266

    Domyślnie

    Moim zdaniem coś takiego jak odkurzacz centralny to jest totalny nonsens, szczególnie w dzisiejszych czasach. Nie mogę zrozumieć, że są jeszcze ludzie, którzy takie ustrojstwo kupują... Jest to najlepszy przykład na to jak wyrzucić duże pieniądze w błoto i nie mieć żadnych korzyści- zapłacić wielokrotnie więcej za to co jest gorsze niż zwykły odkurzacz. W porównaniu do dzisiejszych odkurzaczy odkurzacz centralny nie ma żadnych zalet.
    Jeżeli komuś zależy na mobilności to są wielokrotnie tańsze odkurzacze Dyson- bezprzewodowe z bardzo dużą mocą. Ja nawet nie rozumiem po co komu Dyson, skoro zwykłe odkurzacze mają bardzo długie kable po kilkanaście metrów i ewentualnie raz lub w ogóle wystarczy się przepiąć przy odkurzaniu dużego domu. Do tego obecne odkurzacze posiadają najczęściej bardzo wydajne filtry HEPA (np. Electrolux), które zatrzymują niemal 100% cząstek z powietrza jakie wylatuje z odkurzacza.
    Do tego te historie o tym, że z rur instalacji odkurzacza centralnego śmierdzi. A co w tym dziwnego? Wystarczy, że raz ktoś zassie jakieś np. jedzenie, które osiądzie na rurach i zacznie gnić w tych rurach. I co zrobi wtedy? Będzie ścianę rozkuwał?
    Poza tym ta długa rura to jakiś nonsens ciężki do przechowywania i przemieszczania się.
    Ostatnio edytowane przez nykulla ; 24-09-2019 o 10:35

  7. #2267
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał nykulla Zobacz post
    Jeżeli komuś zależy na mobilności to są wielokrotnie tańsze odkurzacze Dyson- bezprzewodowe z bardzo dużą mocą.
    Konkretnie to z jaką mocą, skoro UE coraz bardziej ogranicza moc odkurzaczy?

    OC ma kilka zalet.
    1. Znajdź mi odkurzacz mobilny o takiej mocy ssącej, jak przeciętny centralny.
    2. Babranie się z opróznianiem kilkakrotnie rzadziej
    3. Cisza przy odkurzaniu.

    Generalni OC ma tylko jedną wadę - koszt.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post



    Tu podłączony odkurzacz którego instalatorzy używają do sprawdzenia szczelności instalacji (stary i stosunkowo podobno słaby - jak zamontuję współczesny, nowy najmniejszy i najsłabszy to powinno być lepiej).




    A tu dla porównania Karcher - bez worka, pusty. No, może filtr trochę przypchany (ale minimalnie, bo używany z workami) , bo nie miałem czasu wyczyścić.


    Karcher WD 3.200 1400W mocy 210 Air Wat. Centralne mają ze 3x tyle. Każdy może porównać ze swoim, jak producent się nie wstydzi przyznać.

    A po co duża siła ssania? Żeby dywanów nie trzeba było trzepać i żeby piasek ze szczelin wyciągać.

    O innych zaletach OC było wielokrotnie - jakoś nikt jednak nikt nie wspomina o sile ssania.
    Mam robota odkurzającego - często chodzi. Ale nie wystarcza. Mam Zelmera Cito - ale prawie nie używam po zakupie robota. Za to Karcher ciągle w użyciu. Jak padnie, to zastąpi go pewnie OC (mam instalację, nie mam jeszcze jednostki centralnej i osprzętu).
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 24-09-2019 o 10:45

  8. #2268

    Domyślnie

    W sumie to w odkurzaczach bardziej chodzi o siłę ssania niż o moc. Co do mocy to nie używałem Dysona, ale mam nieprodukowany już Electrolux ZE 355 ErgoSpace o mocy 2200 W, z filtrem HEPA. Bardzo dobry odkurzacz, a siła jest tak duża, że jak worek jest w miarę nowy to dywany podnosi i trzeba ją zmniejszyć. Co do worków i ich opróżniania to nie jest to w ogóle problem. Są jednorazowe i mają taką konstrukcję, że po wyjęciu z odkurzacza zamyka się otwór na rurę by ewentualnie kurz się nie wydostał.
    Gdyby ktoś mi dał najlepszy odkurzacz centralny i instalację za darmo to bym odmówił.
    Ostatnio edytowane przez nykulla ; 24-09-2019 o 12:38

  9. #2269
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał nykulla Zobacz post
    W sumie to w odkurzaczach bardziej chodzi o siłę ssania niż o moc.
    To jaką niby mają tą siłę ssania? W liczbach. I jak to bardzo blado wypada w porównaniu z OC? Karcher z fotki ma 1400W a jak blado wypada ze starym, zdezelowanym OC widać. Obecny limit to 900W.

  10. #2270

    Domyślnie

    Nie wiem jaka w liczbach jest ta moc ssania- podaje się teraz zgodnie z prawem ten obrazek z klasami odkurzania ABCD, ale wiem, że ten mój electrolux podnosi dywany gdy worek jest mało zapełniony i bardzo dobrze zbiera to po co mocniejszy odkurzacz?

  11. #2271
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał nykulla Zobacz post
    bardzo dobrze zbiera to po co mocniejszy odkurzacz?
    Mój Karcher nie daje rady wydrzeć piasku z wykładziny w samochodzie, jak się wbije. A wytrzepać nie mogę.
    Trzepiesz czasami dywany? Ja tak - i leci z nich. Gdyby nie leciało, to by oznaczało, że mam odkurzacz o wystarczającej mocy.

  12. #2272

    Domyślnie

    Teraz już w ogóle nie używam odkurzacza do dywanów bo ich nie mam, ale gdy miałem wykładziny i dywany to je podnosił. Nie trzepałem ich po odkurzaniu więc nie wiem.

  13. #2273
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Ha,ha,ha! Odkurzałem wykładziny regularnie zwykłym odkurzaczem, lecz dopiero gdy je wyrzucałem przed położeniem innej podłogi, to zobaczyłem ile piachu wysypało się z rulonu. Ale gdy ktoś kocha hodowle trzódki w dywanach czy wykłądzinach to jego sprawa. Ogród zoologiczny prawie za darmo. Dociekliwe wnuki może sobie obejrzą pod mikroskopem co tam biega.

  14. #2274

    Domyślnie

    W erze robotów i odkurzaczy przenośnych centralny pewnie straci na znaczeniu, ale z mojego doświadczenia o wiele ważniejsze niż wszystkie siły ssania i moce jest mały element zwany elektroszczątką. Byle jaki odkurzacz z tym czymś rozłoży gigazasysacza bez tej funkcji. Do dywanów bez tego już nawet nie podchodzę.

  15. #2275
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Dywany pomału tracą na popularności.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  16. #2276
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    nicram144

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-578
    Posty
    6

    Domyślnie OC polecam

    Użytkuje odkurzacz centralny od ponad roku. Jednostka centralna Vacuflo ( w promocji 25 lat gwarancji) , dom 166 m2 z poddaszem. Na górze 2 gniazda, na dole 1 gniazdo, Vroom w kuchni oraz Hide a hose w holu (w sumie więc dół 3 gniazda)
    Polecam OC każdemu. Kiedy zamieszkaliśmy w domu to pierwszy zakup to była wymiana Karchera wd3 (tego z castoramy) na OC. Nie żałuje wydanych pieniędzy choć zakup OC spowodował że musiałem odłożyć zakup TV 65 cali na potem ...

    A teraz zalety:
    Hide a Hose jest super. Wyciągasz wąż ze ściany dołączasz końcówkę ssącą i po 3 min hol wiatrołap schody posprzątane.
    Wąż ma 12 m. Mogę z dołu wejść na góre i odkurzyć całą klatkę schodową w ciągu bez przerwy. Nie umywa się do do odkurzania tradycyjnym odkurzaczem.
    Generalnie to gniazdo z 12m wężem pozwała mi odkurzyć całe piętro.
    Vroom w kuchni, wąż 9 m, okruchy z blatu czy ze stołu, wnętrza szafek czy szuflad. rewelka. Minuta dwie i mam porządek.
    Mój OC to jednostka cykloniczna ale wraz z workiem który wymieniłem po ROKU użytkowania. Mój instalator powiedział, że i tak do jedn. cyklonicznych zaleca worki by wydłużyć ich trwałość.
    Wydmuch zassanego powietrza na zewnątrz tak więc nie ma zaduchu typowego gdy odkurzasz tradycyjnym odkurzaczem
    OC jest głośny ale jest to dźwięk zasysanego powietrza. Sama jednostka jest w kotłowni.

    Wady.
    NIE WOLNO wciągać długich i cienkich przedmiotów (kredki, ołówki) Gdy te utkną wyjęcie jest bardzo trudne - Nie zdarzyło mi się ale powtarzam tę uwagę mojego instalatora.
    Aby tego uniknąć ja ZAWSZE gdy odkurzam w miejscach gdzie nie widzę (po szafą) mam założoną końcówkę do podłóg co pozwala na to by zassane długie przedmioty w niej się zatrzymały.
    Unikam też odkurzania bez założonej końcówki. Nieraz jest tak że odkurzasz podłogę a tam kurz na parapecie. Nie chce Ci się biegać po końcówkę do ścian więc sciągasz tę do podłóg i odkurzasz samą rurą. Ja tak raz zrobiłem w kotłowni. Po zdjęciu końcówki siła ssąca była tak duża się wciągnęło mi do węża zaślepkę do rur 3/4 cala która leżała na parapecie w foliowym opakowaniu. Miałem stracha, że zapchałem odkurzacz. Na szczęście ów przedmiot utknał w weżu ssącym i nie dostał się w głąb instalacji.
    Ktoś zaraz napiszę co dałoby ci założenie końcówki. Otóż to, że ta końcówka okrągłą do kurzu ma długie włosie i mimo, że ma typową średnicę to siła ssąca jest na niej dużo mniejsza.

    Co do samej siły ssącej OC uważam że trzeba uważać by przypadkowo czegoś nie zassać bo w moim przypadku ta siła ssąca jest duża.

    POLECAM OC każdemu

  17. #2277
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał nicram144 Zobacz post
    Użytkuje odkurzacz centralny od ponad roku.
    NIE WOLNO wciągać długich i cienkich przedmiotów (kredki, ołówki) Gdy te utkną wyjęcie jest bardzo trudne - Nie zdarzyło mi się ale powtarzam tę uwagę mojego instalatora.
    Kolego reprezentujesz typowy spam i ukrytą reklamę !!!!!!
    Skoro piszesz takie bzdury to masz źle wykonaną instalację - więc się zastanów czy chcesz reklamować OC czy instalację OC na której się nie znasz.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  18. #2278
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    kroles

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Kod pocztowy
    42-253
    Posty
    501

    Domyślnie

    Cytat Napisał nicram144 Zobacz post
    Wąż ma 12 m. Mogę z dołu wejść na góre i odkurzyć całą klatkę schodową w ciągu bez przerwy. Nie umywa się do do odkurzania tradycyjnym odkurzaczem.
    Generalnie to gniazdo z 12m wężem pozwała mi odkurzyć całe piętro.
    Vroom w kuchni, wąż 9 m, okruchy z blatu czy ze stołu, wnętrza szafek czy szuflad. rewelka. Minuta dwie i mam porządek.
    Mój odkurzacz, podpięty do gniazdka na stałe, ma zasięg 12m. Pozwala odkurzyć całe piętro, bez ciągania 12m rury.

  19. #2279
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    nicram144

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-578
    Posty
    6

    Domyślnie OC Polecam

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Kolego reprezentujesz typowy spam i ukrytą reklamę !!!!!!
    Skoro piszesz takie bzdury to masz źle wykonaną instalację - więc się zastanów czy chcesz reklamować OC czy instalację OC na której się nie znasz.
    Drogi forumowiczu

    Być może jestem laikiem w kwestii OC i być może moja instalacja ma wady o których wspomniałeś ale do mojego postu podszedłeś z założoną tezą, że jestem kolejnym naganiaczem i próbuje na siłę promować ten produkt.

    Jak na takiego oświeconego bywalca forum powinieneś wykazać więcej taktu.

    Nikogo nie reprezentuje, dziele się jedynie swoim doświadczeniem gdyż wielokrotnie posiłkowałem się forum w czasie budowy mojego domu.

    Powtórzę to co napisałem. Polecam zakup OC każdemu kto ma dom jednorodzinny w trakcie budowy niezależnie jakiej to jest marki OC.
    To po prostu szalenie ułatwia życie. Używam tego urządzenia codziennie i w tej chwili nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez niego.

    Pozdrawiam wszystkich serdecznie

  20. #2280
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał nicram144 Zobacz post
    Jak na takiego oświeconego bywalca forum powinieneś wykazać więcej taktu.
    Nikogo nie reprezentuje, dziele się jedynie swoim doświadczeniem gdyż wielokrotnie posiłkowałem się forum w czasie budowy mojego domu.
    Powtórzę to co napisałem. Polecam zakup OC każdemu kto ma dom jednorodzinny w trakcie budowy niezależnie jakiej to jest marki OC.
    To po prostu szalenie ułatwia życie. Używam tego urządzenia codziennie i w tej chwili nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez niego.
    Pozdrawiam wszystkich serdecznie
    Dziękuję z za pozdrowienia , ale każda instalacja ma gniazda a każde gniazdo jest tak podłączone - powinno być aby zapobiec dostaniu się tam dłuższego przedmiotu niż 56mm więc ołówek na pewno tam nie wpadnie więc pisanie o jakichkolwiek przejściówkach złączkach jest .....
    A, że odkurzacz jest super - To też się zgodzę - jest i każdemu polecam
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

Strona 114 z 121

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony