dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Odkurzacz centralny

Głosujących
349. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • tak

    267 76,50%
  • nie

    82 23,50%
Strona 1 z 121
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 2408
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Pedro

    Zarejestrowany
    Apr 2001
    Posty
    2

    Domyślnie

    czy wrto zakladac?? czy to sie sprawdza??? Namiary na sprawdzone firmy

  2. #2

    Domyślnie


    On 2001-04-06 21:39, Pedro wrote:

    czy wrto zakladac?? czy to sie sprawdza??? Namiary na sprawdzone firmy


    Ja przynajmniej mam zamiar, choc jeszcze firmy nie wybralem. Z tego co sie rozeznywalem to rury sa takie same wiec instalacje mozna zrobic, a wybor producenta jednostki centralnej zostawic mozna na lepsze czasy.




    Pozdrawiam
    Dlugi

  3. #3

    Domyślnie

    Drodi interes!!! Dealerzy na targach - namawiając do kupna - używali argumentu, że"...nie będzie Pan musiał biegać z odkurzaczem po piętrach..." Za te pieniądze będę miał odkurzacz nie tylko na każdym piętrze, ale nawet w każdym pokoju - i to po dwa!!! Poza tym koszty eksploatacyjne - nie wszystkie mają odstojnik, trzeba kupować drogie filtry i worki. Jedyne zalety to cisza podczas sprzątania i to, że powietrze po zassaniu wyrzucane jest na zewnątrz, a nie do sprzątanego pomieszczenia. Ale czy to warte jest aż takich pieniędzy? Decyzja należy do Ciebie... Pozdrawiam D.G.

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    zuzka

    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Kielce
    Posty
    304

    Domyślnie Centralny odkurzacz

    zastanawiam się nad tym urządzeniem.
    Co o tym sądzicie?

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Ja się już nie zastanawiam. Po dokładnym oszacowaniu kosztów wyszło mi... STRASZNIE DROGO !!! Dopomógł także głos na liście dyskusyjnej użytkownika, który opisywał swoje wrażenia po roku użytkowania. No i zrezygnowałem.

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    zuzka

    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Kielce
    Posty
    304

    Domyślnie

    A moge prosic o blizsze informacje?
    Strasznie drogo to ile (ja slyszalam o ok.3.000,-)
    Co takiego zlego sie stalo przy uzytkowaniu?

    Dzieki za odpowiedz!

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    Sama jednostka centralna wyszła ok. 5.500 PLN - koszt podał sam dystrybutor po wspólnym ustaleniu ilości gniazd i wymagnej sprawności urządzenia. Reszta, czyli gniazda, rury i inne gadżety dla domu 150m2 wyszła prawie 3000.

    O problemach czytałem parę miesięcy temu na "pl.misc.budowanie". Jak poszukasz, to może, jeszcze znajdziesz w archiwum. Generalnie z tego co pamiętam, użytkownik miał kłopot z przytkaną rurą , której nie było jak przeczyścić w związku z czym nie działały mu gniazda na piętrze, z fatalnej jakości zatrzaskami (uchwytami) w gniazdach naściennych, które psuły się po kilku miesiącach uzywania a producent nie chciał ich wymieniać i narzekał na bardzo drogie wkłady do filtru, które trzeba często wymieniać.

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    zuzka

    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Kielce
    Posty
    304

    Domyślnie

    nIE MOGE NIC TAKIEGO ZNALEZC, JAK PL.MISC.BUDOWANIE

  9. #9

    Domyślnie

    Witam.

    Wygląda na to, że ktoś kupił po prostu bubel ze źle wykonaną instalacją. Dla mnie centralne odkurzanie to rewelacja, wreszcie nie trzeba odkręcać na max. sprzetu grającego lub telewizora
    I nic nie wraca do pomieszczenia.

    Sebastian.

  10. #10

    Domyślnie

    On 2001-11-09 16:10, zuzka wrote:
    nIE MOGE NIC TAKIEGO ZNALEZC, JAK PL.MISC.BUDOWANIE
    To jest grupa dyskusyjna - mozesz ja znalezc np. na
    niusy.onet.pl/niusy.html?t=archiwum&group=pl.misc.budowanie

    Pozdrawiam
    Dlugi

  11. #11

    Domyślnie

    On 2001-11-09 11:51, andrzejp wrote:
    Sama jednostka centralna wyszła ok. 5.500 PLN - koszt podał sam dystrybutor po wspólnym ustaleniu ilości gniazd i wymagnej sprawności urządzenia. Reszta, czyli gniazda, rury i inne gadżety dla domu 150m2 wyszła prawie 3000.
    Mam do odkurzenia 250m2. Poczatkowo planowalem dac 4 gniazda + 1 ktore jest przy odkurzaczu (dom mam z przesunietymi polpoziomami i mialem dawac gniazdo na kazdym polpoziomie). Z takimi warunkami poczatkowymi podszedlem do dystrybutora, ktory i tak mial mi za darmo (tak sie reklamowali) zaprojektowac instalacje. Przyjechali we dwoch i oczywiscie zgodzili sie z nasza wersja. Dopiero na nasze nalegania by podali dl. wezy zaczeli sprawdzac inny uklad rowniez podany przez nas. Okazalo sie ze spokojnie oblece caly dom 2 gniazdkami + 1 przy odkurzaczu. Wyszedl 1 pion, kucia w scianie ok. 3m i to w siporexsie. Poprosilem ich o przygotowanie oferty uwzgledniajacej material i robocizne. Wyliczyli na 500zl !!! Olalem ich i rok pozniej kupilem u nich material, ktory kosztowal mnie ok. 120zl (!!!!). Instalacje wykonalem sam.
    Teraz w przyszlosci czeka mnie "tylko" zakup jednostki centralnej + 2 gniazda. Cena upatrzonej jednostki to ok.3000zl i jak ostatnio sprawdzalem byly mozliwe do kupienia pakiety z jednostka centralna i podstawowymi akcesoriami.

    Generalnie z tego co pamiętam, użytkownik miał kłopot z przytkaną rurą , której nie było jak przeczyścić w związku z czym nie działały mu gniazda na piętrze, z fatalnej jakości zatrzaskami (uchwytami) w gniazdach naściennych, które psuły się po kilku miesiącach uzywania a producent nie chciał ich wymieniać i narzekał na bardzo drogie wkłady do filtru, które trzeba często wymieniać.
    Moze kupil podlej jakosci? ZTCW wiele jednostek ma filtr cyklonowy - nie ma potrzeby wymiany.

    Pozdrawiam
    Dlugi

  12. #12

    Domyślnie

    Sam nie mam jeszcze takiego odkurzacza, ale napewno mam dość żony chodzącej po salonie z tym ryczącym potworem. Jakoś zawsze słucham akurat wtedy muzyki czy chcę oglądać TV. Tak więc będę instalował (3 gniazda na 3 poziomy). Ogromną zaletą centralnego odkurzacza jest cisza. Poza tym nie wdmuchuje się zpowrotem drobnego kurzu (żaden filtr nie powstrzyma wszystkiego) jak i nie wzbija się jeszce zalegającego. Z tym zatykaniem to przesada. Jeżeli za gniazdem przewody są większej średnicy to jak to możliwe. Może ktoś miał platikowe zadziory po niechlujnym przycinaniu rur na których zawieszały się włosy ???. Jeżeli przypilnujesz fachowców by tępili przycinane rury i gniazdo będzie mniejszej średnicy to nie wieżę by się mogło coś zapchać. Chyba że wlezie tam jakiś zwirz który się tam utuczy. Co do kosztu to faktycznie mało to nie kosztuje ale BMW też jest droższe od Fiata a Sony od jakiegoś Plagasonica. Twój wybór. Pozdrawiam.

  13. #13

    Domyślnie

    mam pytanie które może zabrzmi dziwnie.Czy jeżeli podłączy się węże równocześnie w 2-3 miejscach, to czy siła ssania jest jeszcze w miarę efektywna?.Chciałabym wykorzystać odkurzacz jako wyciąg pyłowy na 2-3 stanowiska.Czy ktoś, kto ma w domu taki odkurzacz mógłby to sprawdzić??.baba

  14. #14
    Guest

    Domyślnie

    Do BOGO, a może byś tak sam się wziął za odkurzanie. Twoim zdaniem tak powinno być, aby kobieta zasuwała z potworem po domu, a panisko w tym czasie słuchało sobie muzyczki?

  15. #15

    Domyślnie

    Do NIKOGO - właśnie. Po to jest żona żeby sprzątała. A tak na poważnie. Moja żona jes po mamie pedantką i odkurza sama dla siebie. Mnie wystarczyłoby raz w tygodniu i wtedy odkurzam ja a ona musi codziennie i to jest jej fanaberia skoro lubi. Dodatkowo to ona mnie naciąga na takie rozwiązanie. Rozumie też że skoro ja umiem naprawić samochód czy postawić dom to ona jest lepszą specjalistką w gotowaniu i nie ma nic przeciwko temu że każdy robi to co najlepiej potrafi. Zadowolona ???

  16. #16

    Domyślnie

    bogo ... rozumiem cie doskonale, moja żona jest taka sama jak twoja, wiecznie by sprzatala - te typy widać tak mają ) a powaznie to tez zastanawiam sie nad centralnym odkurzaczem. Halasuje to to sobie gdzies w piwnicy, nie kurzy sie, latwe do oproznienia, chodzi sie tylko ze ssawką po domu. Jedyny minus który teraz mi przychodzi do głowy to cena. No ale niestety za luksusy trzeba placić.
    Pozdrowionka PIRAT

  17. #17

    Domyślnie

    Mnie niepokoi jeszcze troche dlugosc rury - 9mb (mojego upatrzonego producenta). Czy to zanadto nie bedzie sie platac pod nogami podczas sprzatania?
    Tak samo przechowywanie takiego zwoju

    Pozdrawiam
    Dlugi

  18. #18

    Domyślnie

    Nie interesuj się tym na etapie wykończenia (tera mnie nie stać) ale widziałem takie specjalne bębny do zwijania i przechowywania węża. Ja obliczyłem że bdzie mi potrzebny 12 metrowy. Są ponoć nawet 15m. Nie są jedank tak sztywne jak do normalnych odkurzaczy tylko jakby to powiedzieć taki "miękkie" czy "lejące" więc się tak nie plączą. Nie mniej jednak jest to jakiś minus ale raczej niewielki. Heja.

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maluch

    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Posty
    3

    Domyślnie

    W bramie mojej posesji na której buduję dom pewnego dnia znlazłem ulotkę (na moje nieszczęście była wowczas moja żona) zofertą centralnych odkurzaczy i pomyślałem będą kłopoty - tj. dodatkowe koszty. Sama rozpoznała temat przedstawiła mi zalety ikoszty i zacząłem myśleć i rozpoznawać temat sam. I dziś mogę powiedzieć całe szczęście że dostałem ulotkę ,była wtedy żona ..... Dziś jestem na etapie rozplanowania gniazd we własnym domu - sprawa super prosta bierzecie sznurek 9m typowa długość wężą i przymierzając od planowanych miejsc umieszczenia gniazd sprawdźcie czy sięgnie w każdy zakamarek (trzeba uwzględnić małe zapasy, nie na styk) Po ustaleniu tego możecie powiedzieć że wstępny projekt instalacji jest wykonany - osczędzona kasa. Instalację też wykonam sam. Zrobię to dakładnie i nie będę się musiał martwić że będzie źle wykonana i znów oszczędzona kasa.
    Do mojego domu 350 m oszacowałem koszty materiałów na około 500 zł. Na tym zabawę można zakończyć jak brakuje kasy, ale jak będziesz miał to za sobą to może ktoś będzie chciał ci pomóc i sprawi prezent imieninowy i wesprze w zakupie jednostki centralnej co jest najwyższym kosztem całej zabawy (od 3000- ......) Oceniając samo odkurzanie centralne to widzę same plusy, brak hałasu szybkość i łatwość odkurzania, brak kurzu w domu z powodu odkurzania itp.
    Pozdrawiam

  20. #20

    Domyślnie

    Dla mnie też idea centralnego odkurzacza jest fascynująca. Niestety ja także mam wątpliwości co do wygody biegania z 9 metrową rurą po całym domu. A ponadto czy takim centralnym odkurzaczem, można np. wyprać dywan?

Strona 1 z 121

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony